Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    140
Perinotologa randevu aldım 27sine o zaman da az çok belli olur diye düşünüyorum. Sonrasında son kez kendi doktoruma gidip konuşmak istiyorum bu baskının bana iyi gelmediğini, zaten dikkat ettiğimi ama dedikleri şeyleri sıfıra indiremeyeceğimi, indirdiğimi söylersem yalan söylemek zorunda olacağımı ve yalan söylemek istemediğimi güzel bir dille belirteceğim. 🙏🏼 Abartmamak gerekiyor hiç bir şeyi yoksa haftada 1 tane muz yesem, 1 dilim börek yesem ne olabilir ki
Bütün doktorlar günde bir porsiyon meyve yemek gerektiğini söylüyor zaten. Haftada bir muz bile yemeyeceksek nerden vitamin alacağız? Bencede konuş canım yok yere strese sokuyor seni.

Dün yürüyüşe gittik eşimle arabayla eve döndük bı indim arabadan basamıyorum topallıyorum dünden beri 🙄 varislerim de artmış. Benden başka varis sorunu olan var mı grupta ilaç kullanıyor musunuz ?
Çok geçmiş olsun canım. Bende varis yok ama biraz yürüdüğümde belimde bacaklarımda çok ağrı oluyor. Dediğin gibi topallayarak yürüyorum.

De
Devletten perinatoloji için randevu alınıyor mu sadece riskli gebeler diye uyarı çıkıyor. Normalde esenler medipole gidiyorum ama devlette ücretsizse orada yaptırayım dedim

Üniversite hastanesinde varmış ücretli şekilde ondada benim yaşadığım şehirde radyoloji uzmanı bakıyormuş yani ben özelde bile perinatoloji uzmanı bulamadım maalesef devlette hiç yok doktor dışarıya hatta il dışına üniversite hastanesine yönlendirdi 🤷🏼‍♀️

Perinotologa randevu aldım 27sine o zaman da az çok belli olur diye düşünüyorum. Sonrasında son kez kendi doktoruma gidip konuşmak istiyorum bu baskının bana iyi gelmediğini, zaten dikkat ettiğimi ama dedikleri şeyleri sıfıra indiremeyeceğimi, indirdiğimi söylersem yalan söylemek zorunda olacağımı ve yalan söylemek istemediğimi güzel bir dille belirteceğim. 🙏🏼 Abartmamak gerekiyor hiç bir şeyi yoksa haftada 1 tane muz yesem, 1 dilim börek yesem ne olabilir ki
Merhaba, doktorunuzun kırıcı olduğunu düşünüyorum. Eşimle herkesten uzakta yaşıyoruz, yardımcı olacak kimsem yok bu yüzden an geliyor o kadar halim olmuyor ki mecburiyetten sağlıksız beslendiğim oluyor. Sanki herkes her şey dört dörtlük mü bu hayatta? Moral bozmaya ne gerek var, hele de hamileyken? Yeri geliyor dünyanın en sağlıklı besleneni ben oluyorum, an geliyor bir de bakıyorum ki gün içinde beslenmem berbat hale dönüşmüş ve kendimi tutamamış, her şeyi yemişim. Bu noktada moral çok önemli, sıkmayın canınızı. Her bebek allahın takdiriyle büyür ve doğar, size kötü gelen her şeyden uzaklaşın ❤️

Kızlar aranızda genel anestezi ile doğum yapan varmı?Ben 2 çocugumuda belden uyuşturma ile yaptım ikincisinde resmen acıyı hissettim bu sefer cesaret edemeyeceğim sanırım uyanık kalmaya genel anestezi için ağrı çok oluyor falan denmiş kafamda deli sorular yardımcı olan olursa sevinirim

Dün yürüyüşe gittik eşimle arabayla eve döndük bı indim arabadan basamıyorum topallıyorum dünden beri 🙄 varislerim de artmış. Benden başka varis sorunu olan var mı grupta ilaç kullanıyor musunuz ?
Çok geçmiş olsun canım :KK43: çok ayakta kalınca bende de bir bel ağrısı oluşuyor malesef ama sonra dinlenince geçiyor. Bir doktora mı görünsen sen acaba ?

Kızlar aranızda genel anestezi ile doğum yapan varmı?Ben 2 çocugumuda belden uyuşturma ile yaptım ikincisinde resmen acıyı hissettim bu sefer cesaret edemeyeceğim sanırım uyanık kalmaya genel anestezi için ağrı çok oluyor falan denmiş kafamda deli sorular yardımcı olan olursa sevinirim
Ben kan sulandırıcı kullandığım akşam suyum geldiği için mecburi genel anestezi ye alındım. Ağrım olmadı normal sezeryan ağrısı oldu tabi mi. Ertesi günde az bı ateşim çıktı ama anestezi etkisi olduğunu sanmıyorum. Size nasıl ağrı dediler baş agrisi felan yasamadim. Yalnız bebeği kuacagimi aldığım ani konustuklarimi hatırlamıyorum ilk gün yo k gibi :)

Ben kan sulandırıcı kullandığım akşam suyum geldiği için mecburi genel anestezi ye alındım. Ağrım olmadı normal sezeryan ağrısı oldu tabi mi. Ertesi günde az bı ateşim çıktı ama anestezi etkisi olduğunu sanmıyorum. Size nasıl ağrı dediler baş agrisi felan yasamadim. Yalnız bebeği kuacagimi aldığım ani konustuklarimi hatırlamıyorum ilk gün yo k gibi :)
Belden asagisi uyusuk olmadığı için ameliyat sonrası ağrıyı hemen hissettiklerini söyleyenler var içimi rahatlattınız agri olsada panik olacağım kesip aldıkları ani görmeye hiç cesaretim kalmadı bende genel isteyeceğim dr dan umarım istediğim gibi olması için yardımcı olur bana

Selam kızlaar, hâla minik minik kanama alanlarım var. Dinlenmeye devam ediyorum. Doktoruma tetanoz aşısını sordum, iki doz ol dedi. Az önce sağlık ocağında ilk dozu oldum o yüzden. İkinci doz bir ay sonra yapılacakmış. 20+0'ız bu arada.

Kızlar bebişlerimizin boy kiloları böyleymiş 😊

Eklentiler

• IMG_5637.jpeg
    IMG_5637.jpeg
    199,8 KB · Görüntüleme: 102
Benim var ama ilaç kullanmıyorum doktorum hamilelikte kilo almamaya özen göster dedi şuanlık kilo almıyorum ileriki aylarda nasıl olacak bilmiyorum ağırlık arttıkça varis artıyor aslında en önemlisi kilo almamak ama imkansız bişey hamileyken

Üniversite hastanesinde varmış ücretli şekilde ondada benim yaşadığım şehirde radyoloji uzmanı bakıyormuş yani ben özelde bile perinatoloji uzmanı bulamadım maalesef devlette hiç yok doktor dışarıya hatta il dışına üniversite hastanesine yönlendirdi 🤷🏼‍♀️
Önceden daha kolaydı galiba eskiler de hatırlıyorum renkli ultrasonu şimdi 4500 herkesin verebileceği bi miktar değil yani

X