Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Canım ben sana bişey dicektim geçen gün dikkatimi çekti de sen emin misin kasılma dedigine doktorun çünkü genelde üstten bakınca görünmeyen rahim ağzı uzunluğu öyle olunca alttan bakılıyor uzunluğa kendimden de biliyorum bide attığın ultrason da serviks yazıyordu ölçümde serviks uzunluğu ile ilgili bişey dedi mi sana doktorun ama kasılma için de magnezyum veriliyor bilemedim kafam karıştı
Canim anlamiyorum bende sormadim acikcasi detayini sen anlat bana belki anlarim dedikiustten bakti israrla herseyin normal dedi bende agrilarimi anlattim sonra dediki senin miyon ameliyatin var dur alttan bakalim elime verdigi ultrasonu attim bende sen anliyormusun🥺

çok geçmiş olsun. hamileliğimi henüz bilmeden böbrek ağrısıyla hastaneye gitmiştim, 7 mm'lik taş göründü. ilaç kullanmaya başlamıştım. sonra hamile olduğumu öğrendim, kadın doğuma gittim. tam o sıralarda taşı düşürdüm neyse ki. bebek 5mm, taş bile daha büyük diye espirisini yapmıştık :) böbrek genişlemesi bende de olmuştu taş nedenli. sadece böbrekte ciddi ağrıyı düşürene kadar çektim. sonra antibiyotik kullandım. düşürürken de çok acı çekmedim ve sonrasında çok rahatladım. böbrek de eski boyutuna geldi. sadece doktorum her ay böbreklerini kontrol edelim dedi. çünkü hamilelikle baskıdan kaynaklı böbrekte sorun olabiliyormuş. sağ böbreğimdi, mümkün olduğunca sol tarafına yat dedi. tabi ki en etkili çözüm ve engelleme yöntemi booool bol su, reflü vs probleminiz yoksa limonlu su.
Neye dikkat etmek lazim peki bobrektede canim

Kan verdim bugün demirim yine düşük çıkmış. Bu sidefer toz bir işe yaramıyor sanırım. Mg çok düşük geliyor galiba bana. Kullananlar vardı sizin değerleriniz yükseldi mi ?

Neye dikkat etmek lazim peki bobrektede canim
tuzu azalt demişti. ben taşı analize gönderdim düşürdüğümde. en yaygın olanından çıktı adını hatırlamıyorum. tuzun etkili olduğunu söylüyorlar. ben de o sıra çok fazla tuzlu çekirdek yerdim onu bıraktım. son kontrolde tertemiz çıktı böbreklerim çok şükür. hem tuzu azaltmanın, hem çok çok su içmenin hem de bol c vitamini almanın etkisi olduğu çok net.

Canim anlamiyorum bende sormadim acikcasi detayini sen anlat bana belki anlarim dedikiustten bakti israrla herseyin normal dedi bende agrilarimi anlattim sonra dediki senin miyon ameliyatin var dur alttan bakalim elime verdigi ultrasonu attim bende sen anliyormusun🥺
Valla kuzum attığın o fotoda serviks yazıyordu o da rahim ağzı uzunluğu demek benim mesela oranın uzunluğu 40 mm den 33 lere düştü 25 altına düşerse dikiş atılacak rahim ağzı na o yüzden perinatolijiye gidiyorum sürekli takip ediliyor ilk bebeğim de de kısalmış ti ve açılmam başlamıştı 26.haftada ama igne ilaç derken bir tane plastik alet konuldu çok şükür 38+5 de doğdu bebeğim bir sorun yaşamadım sen yine de takiplerini ihmal etme dinlen mutlaka bir sonraki gidişte sor doktoruna rahim ağzı uzunluğunda mi sıkıntı var hocam diye 😇

tuzu azalt demişti. ben taşı analize gönderdim düşürdüğümde. en yaygın olanından çıktı adını hatırlamıyorum. tuzun etkili olduğunu söylüyorlar. ben de o sıra çok fazla tuzlu çekirdek yerdim onu bıraktım. son kontrolde tertemiz çıktı böbreklerim çok şükür. hem tuzu azaltmanın, hem çok çok su içmenin hem de bol c vitamini almanın etkisi olduğu çok net.
Oylemi tuzu bende artirdim su sira ya erikle birlikte hergun yedim biraktim tuzu korkttum acikcasi su cok iciyorum 3 lt tamam dikkat edecegim bende kusum coook gecmis olsun Allah hepimize evlatlarimizi sagligimizla kucagimiza almamizj nasip etsin

Valla kuzum attığın o fotoda serviks yazıyordu o da rahim ağzı uzunluğu demek benim mesela oranın uzunluğu 40 mm den 33 lere düştü 25 altına düşerse dikiş atılacak rahim ağzı na o yüzden perinatolijiye gidiyorum sürekli takip ediliyor ilk bebeğim de de kısalmış ti ve açılmam bamıştı 26.haftada ama igne ilaç derken bir tane plastik alet konuldu çok şükür 38+5 de doğdu bebeğim bir sorun yaşamadım sen yine de takiplerini ihmal etme dinlen mutlaka bir sonraki gidişte sor doktoruna rahim ağzı uzunluğunda mi sıkıntı var hocam diye 😇
Kusum yukariyadan rahmin herseyin cok iyi dedi perinatalog ,dediki senin cok erken bu kasilmalar yolumuz uzun daha dedi senin hareketlerini kisitlaman lazim gecen hafta gezdim 4 gun ustte uste ondan mi oldu hepde oturdum acikcasi 1 gun gez 4 gun yat dedi ama erken dogum riskimi icin dedi onu anlamadim sorayim cm yaziyor bende

kızlar bu ara benim göğüsler küçük olmasına rağmen yan yatmaktan herhalde ortası kızardı ve göğüslerim korkunç kaşınıyordu. sıcaklar da başladı tabi. geçen gün bebek için sudocrem almıştım iki paket. onun birini açtım, sürdüm kaşınan yerlere. resmen iyi geldi, böyle sorun yaşayan varsa diye paylaşmak istedim. idefix'ten aldım 2li paket olarak, hatta ben aldıktan sonra daha da indirime girdi 2x125g 309tl şu an.

Canım benimde cok kasılmam var dayanılmaz halde çığlık çığlığa uyanıyorum resmen çok kötü bir şey hatta bu böyleyse normal doğum sancısı nasıldır diye düşünüyorum o derece kötü canımda hiç tatlı değildir benim neden bu kadar canımın yandığını anlamıyorum doktorum MAGNORM yazmış ama çok iyi gelmedi bana biraz dindirdi ama kesmedi normal mi acaba yoksa sizin açıklama yaptığınız gibi 3lü format değil mi
Magnimore Plus ve ocean var 3 lu format olanlar bildiğim. İllaki başka markalar da vardır zaten kutu üzerinde belirtiyor 3 lu format diye Doktoruna da sorabilirsin. Benim ki o kadar ağrılı değildi gerçi benim ağrı esigim inanılmaz yüksek onun da etkisi var ama gerçekten rahatsız edici
Canim rahim kasilmasi dedi bende sormadim seninki de mi rahim kasilmasiydi Altan gordu benimki ustten israrla herseyin guzel dedi nasil olur dedi sonra bakti ,benimki neden oluyor biraz stresli hafta gecirdik o mu oldu acaba o.mu tetikledi esime uzuldum onun yasadiklarina
Yaaa ben kasılma hissediyorum deyince muayene etti sıkıntı yok dedi ama alttan bakmadı magnezyum tavsiye etti gerçekten işe yaradı ağrılarım bitti denecek kadar azaldı.
Eşin ne oldu hayırdır inşallah?

Laparoskopik oldum bende ama benim 2 doktorumda ameliyatı yapanda suan takiplisi oldugum doktorda baska sansın yok sezeryan dedi rahim duvarına dikiş atıldıgından dolayı baskıyı kaldıramaz diye bahsettiler
Belki farklı olabiliyordur bilmiyorum. Benim göbek deliğimde ve 4 tane de daha kenarlarında etrafında var. Hiç sakıncası yok korkma demişti.

Herkese merhaba !!! Ay sonunda doya doya guzel haberler iyi yaziyor olacagim. Surekli grubu takip ediyordum ama hem etkilenmemek hem de etkilememek adina paylasamiyordum
9 haftalikken yuksek dusuk tehlikesi gecirdik bitti , 16 haftalikken influenza ya yakalandik bitti
Doktora her gittigimde bir poset ilac ve olumsuz bir suru haberle donuyordum ki dun gebelik boyunca gecirdigim en guzel doktor kontrolumuzdu. :3

Sonuc olarak oyle boyle 18 haftaya geldik, kizimiz oldukca saglikli ve sonunda bende tum mide bulantilarindan ve hastaliklardan kurtuldum masallah. Hersey yolunda artik sadece karda yururken kayip dusmemeye dikkat et uyarisi aldim :KK70:
Bu doneme kadar 2.7 kilo aldim doktor senin icin uygun dedim, tum kilo da gobek bolgemde asiri tatli benden 1 ay onden giden gobek buyuklugum var sanki :KK70: kilo alimina bagli biraz bel agrisi olustu doktor masaji onerdi hemen ayni gun gittim ve inanilmaz iyi geldi.

Aklimizdaki tum sorulari da sordum, ama bizim doktor rus oldugu icin bizden biraz farkli dusunuyor olabilir
  • bol meyve ve guzel beslenme onerdi, mumkun oldukca zorunlu kalmadikca ilac yok
  • takviye sadece folik asit ve mag takviyesi ile devam ediyoruz
  • eve bebegin kalbini dinlemek icin cihaz sakin alma hem heyecani kacmasin hem de cok basarili bir cihaz olmazsa kalp sesinin detayina takilir bosyere stres yaparsin dedi
  • artik hareketleri hissediyorum ama uzun sure hissetmezsen sen hareket et ve birseyler ye bekle hareketini dedi, eger bu 24 saati gecerse beni ara beraber karar verelim dedi
  • yeniden bir tarama yapmayacak riskler dusuk gorunuyor (fetal dna sonucuna gore )31 Mayis icin detayli ultrason randevusu verdi kediannesibiri kediannesibiri , babasi mutlaka olsun bebeginin ilk dansini kacirmasin bence dedi :KK70:
  • ucuz iznimi sordum riske atma 6. ayda Turkiye biletini al dedi, o doneme kadar Rusya dayiz. Ama her sartta ucaga binmem icin raporu kendi yaziyor olacak.
  • Bedensel temizlik icin agda ya da jilet yap dedi agda daha temiz ama aci esigin onemli dis bolgede dene eger yaparken canin yanmaz ve kendini kasmadigini hissedersen yaptir dedi. agda yaptirirken kendini kasik bolgeni kasmadigindan emin ol dedi

Aklima gelenler bunlar, biraz uzun oldu okuyan(sabreden) herkese tesekkurler

Ben doktora sormuştum çarpıntı hissi oluyor diye. O anlarda nabzını ölç, 140-150 leri görüyorsa o zaman kardiyaloğa görün demişti. 2. Trimesterterde bu nabız baya normal yani☺️☺️
Bende tam çarpıntı anında ölçüyüm ozaman hiç aklıma gelmemişti sağol canım 🥰 bazen böyle güm diye vuruyor baya hissediyorum

Magnimore Plus ve ocean var 3 lu format olanlar bildiğim. İllaki başka markalar da vardır zaten kutu üzerinde belirtiyor 3 lu format diye Doktoruna da sorabilirsin. Benim ki o kadar ağrılı değildi gerçi benim ağrı esigim inanılmaz yüksek onun da etkisi var ama gerçekten rahatsız edici

Yaaa ben kasılma hissediyorum deyince muayene etti sıkıntı yok dedi ama alttan bakmadı magnezyum tavsiye etti gerçekten işe yaradı ağrılarım bitti denecek kadar azaldı.
Eşin ne oldu hayırdır inşallah?
Yok tasinma islerimiz var ev yaptiriyor komple yeni eve girdik sifirdan bir yandan isimizde var ailesi biraz uzdu bu donemde onu ,yetisemiyor heryere hem bana hem ise hem evin tadilatida onda oda aileside kostek oldu bazi seylerimize ondan uzuldum destek beklemiyoruz da kostek olmalari uzdu ondan esiminde artik sagligindan korkuyorum ona bisey olsa bize kim bakacak edecek ben yatiyorum surekli zaten

Kan verdim bugün demirim yine düşük çıkmış. Bu sidefer toz bir işe yaramıyor sanırım. Mg çok düşük geliyor galiba bana. Kullananlar vardı sizin değerleriniz yükseldi mi ?
Canım sideferi bilmiyorum ama ferrum içiyorum ona rağmen düşmüş şimdi günde iki tablete çıkardı doktorum eğer yine yukselmezse kan serumu takicagini kötü bişey olmadığını endişe etmene gerek yok dedi kan serumu için. Fakat ben Akdeniz anemisi tasiyicisiyim serumda bana fayda etmeyebilirmis çünkü demirim çok düşük degil kan düşük 🙄 son ölçümde Kan 9,5 demir 30 du demir senin kaç acaba?

kızlar ödemi olan var mı ellerim ayak bileklerim sişiyo benim 17+3 de

Senle aynıyız canım çok şükür ödem problemim yok benim ama doktor bana tuzlu beslenme dedi tuz atmıyorum birçok şeye bir de günde en az 3 litre su içiyorum belki bunların etkisi vardır bilemiyorum.
Ben tuzu kesmedim normal katıyorum yine her şeye ama dediğin gibi en az 3 litre su içiyorum hiç ödem olmadı henüz, ben de 17+4üm

X