Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    137
Kızlar aranızda huzursuz bacak sendromu olan var mı? Benim vardı hamilelikte daha da arttı hele geceleri uyutmuyor. Bir de ben 5 sene önce karin germe ameliyati olmustum kasigimda boydan boya hafif ince dikis izi var herkesin hamilelik cizgisi belirtmis benim sadece vajina uzerinden kasiga kadar var acaba yukari çıkmama sebebi dikis cizgim midir
çizgi bende de çok hafif şekilde aşağıda var sadece. göbek deliğine yakın yerde hiç çizgi yok.

Selam kızlar, yarın doktor randevum var. 5. ve 12. haftada gittiğimde kan idrar testi almışlardı. [Ankara Eğitim Araştırma H. ].
16'da almadılar [Beytepe Murat Erdi Eker H. ].
Ramazan ayından bu yana 3-5 haftada bir TSH için kan veriyorum.
Bebiş şimdi 18. haftada cinsiyetini görmedik henüz.

Bebeğin hareketini artırır diyerek muayeneden önce çikolata yesem diyorum. Kan vereceksem de aç olmam gerekiyor, ne yapmalı?

eğilip kalkmak, ağır taşımak ve önceden rahim ağzını açan operasyon geçirmek etkiliyormuş. Asla kendimizi yormamamız gerekiyor. Sürekli yatacağız inş kilo almayız 😄
Aaa miyom ameliyat oldum ben o etkiliyor acik ameliyat sezeryan yapti ,canim peki rahim ve bebek buyudukce nasil olacak yormam daha asla gecen hafta serbestim diye cok yordum

Selam kızlar, yarın doktor randevum var. 5. ve 12. haftada gittiğimde kan idrar testi almışlardı. [Ankara Eğitim Araştırma H. ].
16'da almadılar [Beytepe Murat Erdi Eker H. ].
Ramazan ayından bu yana 3-5 haftada bir TSH için kan veriyorum.
Bebiş şimdi 18. haftada cinsiyetini görmedik henüz.

Bebeğin hareketini artırır diyerek muayeneden önce çikolata yesem diyorum. Kan vereceksem de aç olmam gerekiyor, ne yapmalı?
Canim kani ver oyle ye cikolata tsh onemli bende sendenim ay insallah gorursun cinsiyetini sizinkiler nasil saklamis kendini

Canim su donemde esime hep dua ediyorum Ona Allah kaza bela zeval vermesin diye hep dua ediyorum cok ugrasiyor evladi ve benim icin yurekten goruyorum inaniyorum esimin ailesinin davranislarini da uzulmemek icin kimseyle gorusmuyorum ve sormuyorum acikcasi takmamak icin kendi ailemin tarafinda gitmeyecegim su 4 ayi duzgun atlatalim hayirlisiyla canim esin uzuldugun icin uzuluyorsun zaten tek cabalayan o diyr ona zarar zeval gelsin istemiyorsun bende kalkmadan yatiyorum esim olmasa isim zordu
Bende aynı Allah başımızdan eksik etmesin gerçekten evde o kadar yardımcı ki sadece yemek yapıyorum pratik şekilde her işi o yapıyor gerçekten değerini daha da iyide anladım eşimin Allah razı olsun eşlerimizden. Bende kimseyle görüşmüyorum daha da cekicem kendimi cok yoruyorlar kendimi iyi niyetimi aptal yerine koyulduğunu hissediyorum ve bu artık acı veriyor 🤷🏼‍♀️

Kızlar aranızda huzursuz bacak sendromu olan var mı? Benim vardı hamilelikte daha da arttı hele geceleri uyutmuyor. Bir de ben 5 sene önce karin germe ameliyati olmustum kasigimda boydan boya hafif ince dikis izi var herkesin hamilelik cizgisi belirtmis benim sadece vajina uzerinden kasiga kadar var acaba yukari çıkmama sebebi dikis cizgim midir
Ben duydum biliyorum zor bir hastalik oda hastaligin iyisi yok zaten allah yardimcin olsun yaa

Ferritinin alt sınırı 11. Benim 4,7 çıkmış. Demir serumu takılacağım. Çalıştığım hastanede yaptırabilirsem yaptırıcam ama olmazsa büyük ihtimalle biraz pahalı olacak. İlaç 4600 tl yazıyor nette çünkü 😮‍💨

kızlar bu ara benim göğüsler küçük olmasına rağmen yan yatmaktan herhalde ortası kızardı ve göğüslerim korkunç kaşınıyordu. sıcaklar da başladı tabi. geçen gün bebek için sudocrem almıştım iki paket. onun birini açtım, sürdüm kaşınan yerlere. resmen iyi geldi, böyle sorun yaşayan varsa diye paylaşmak istedim. idefix'ten aldım 2li paket olarak, hatta ben aldıktan sonra daha da indirime girdi 2x125g 309tl şu an.
İyi oldu bunu gördüğüm hemen sipariş verdim bundan teşekkür ederim

kızlar bu ara benim göğüsler küçük olmasına rağmen yan yatmaktan herhalde ortası kızardı ve göğüslerim korkunç kaşınıyordu. sıcaklar da başladı tabi. geçen gün bebek için sudocrem almıştım iki paket. onun birini açtım, sürdüm kaşınan yerlere. resmen iyi geldi, böyle sorun yaşayan varsa diye paylaşmak istedim. idefix'ten aldım 2li paket olarak, hatta ben aldıktan sonra daha da indirime girdi 2x125g 309tl şu an.
Canım zdrave de çok iyi geliyor. Kızımın günlerce geçmeyen pişiğini Bi gece de geçirmişdi. En pahalı kremleri alıp sürmüştüm Bi işe yaramamış. Zdrave hemen geçirdi. Şimdi kolum çıksa onu sürerim. Sofya da yaşıyordum kızım doğduğunda orda bulmuştum bu kremi ama eczane de buldum burda trend yol da da varmış

Bende aynı Allah başımızdan eksik etmesin gerçekten evde o kadar yardımcı ki sadece yemek yapıyorum pratik şekilde her işi o yapıyor gerçekten değerini daha da iyide anladım eşimin Allah razı olsun eşlerimizden. Bende kimseyle görüşmüyorum daha da cekicem kendimi cok yoruyorlar kendimi iyi niyetimi aptal yerine koyulduğunu hissediyorum ve bu artık acı veriyor 🤷🏼‍♀️
Canim bu surecleri uzulerek bende gecirmek istemiyorum ondan uzaklasmak iyi olacak bir sure evlatlarimizi hissedelim icimizde guzel duygularini zaten kendimiz hamilelik zor geciriyoruz esim cocugum ve ben olsun istiyorum bu surecde artik

Ferritinin alt sınırı 11. Benim 4,7 çıkmış. Demir serumu takılacağım. Çalıştığım hastanede yaptırabilirsem yaptırıcam ama olmazsa büyük ihtimalle biraz pahalı olacak. İlaç 4600 tl yazıyor nette çünkü 😮‍💨
Yaa ben demir bile kullanamiyorum siz kullandiginiz halde bu durumdasiniz hamileliktr dusuyormus neden acaba?

Geçmiş olsun, bol su ve ıhlamur için, doktorum demişti bana da ıhlamuru. Gece uyumadan baş ucunuza veya peteğe asılacak şekilde ağzı açık su koyun odanın nemi için, burun tıkanıklığına iyi gelir. Kaynamış sonra soğumuş suya yarım çay kaşığı tuz yarım çay kaşığı karbonat koyup izotonik yapın, burnunuza çekin. C vitaminli meyve yiyin portakal çilek vs
Canım izotonik burun ici yıkaması gibi bir şeymi yani diger burun deliğinden döküb diger delikden cıkacak şekilde, Türk olmadığım icin çokda anlayamadım da 🥰

X