Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    136
Selam kızlar benim bu cuma detaylı ultrasonum. Kuzenim ve bir çok yeni doğum yapmış akrabalarım memnun kaldığı yere gideceğim. Uzman peritanolog değil radyoloji uzmanıymis ama baya kapsamlı bakip her ne sorulursa cevaplayin anneyi memnun edene kadar detaylı bakıyormuş. Bakırköy de uzmanlar tıp merkezi Dr Rıdvan beye randevu aldım. 1.200 tl

Doktor sağolsun idrarda yazıcam demişti. İdrarda kan filanda pozitif yazıyor. Halbuki sürekli idrara çıkma yanma filan yok. Kendimi çok rahat hissediyordum canım sıkıldı. Enfeksiyon artmış biraz galiba 😕 Ama kan olayı canımı sıktı
Canim benimde lokosit dusuktu ayni senin gibi idrar enfeksiyona bagladi canim cok gecmis olsun bol bool su

Direkt yorum yapmak yanlis olur, herkesin kendi direnci farkli ama yaptirirken yatis pozisyonunda kendini kasinca alt karin ve kasik bolgeni zorluyorsun etkiliyor olabilir.

Mesela ben artik yataktan direkt kalkmiyorum once bacaklari sallandirip sonra kolumla destek alip kalkiyorum. Dusuk tehlikesini ysadigimdan beri bunu yapiyorum galiba
Yaa bendede var herseye dikkat etmekten analarimiz iyi dogum yapmis bizim donemde mi sorun var yasimda var herhalde ondanda mi dusunuyorum bilmiyorum yaa saglikli olsun bebek kendi inan yatmam kalkmam is yapmaman artik takilmiyorum saglikli olalim yeter neyapalim surada kaldi 4 ayimiz insallah hepimiz icin mutlu son olur saglikli olalim hepimiz🤲🤲

Ahh pınarcım bende aynı durumdayım kanayan yarama tuz bastın… bizde 2 ay içinde taşınacağız neyi nasıl yapıcam maddi manevi diye düşünüyorum eşime üzülüyorum herkese cok kırılıyorum üzülüyorum hamilelikten değil gerçekten farklı beklerdim herseyi … ilk torun gelecek bizde de ama 🥺🤷🏼‍♀️
Bizdede ayni seyler canim ondan mi etkilendim diyorum rahimmim kasildi uzuntu yaparmi acaba esimin uzgunlugu gecti bana nekadar dik dursada o bana yansitmasada uzuldu ailesine cok farkettim hayirlisiyla Allah buyuktur riskimiz veren Allah insallah kimseye el acmadan hallederiz cocuklarimiz ailelerine bereket verir guc olur bizlere hep oyle dua ediyorum🤲🤲

Bizdede ayni seyler canim ondan mi etkilendim diyorum rahimmim kasildi uzuntu yaparmi acaba esimin uzgunlugu gecti bana nekadar dik dursada o bana yansitmasada uzuldu ailesine cok farkettim hayirlisiyla Allah buyuktur riskimiz veren Allah insallah kimseye el acmadan hallederiz cocuklarimiz ailelerine bereket verir guc olur bizlere hep oyle dua ediyorum🤲🤲
En zararlı şey stres üzüntü diyor doktorlar canım Rabbim büyük bu günlerde geçer ama unutmayacağıma eminim bu günleri.. amin aminnn sen üzülmemeye çalış yinede çok zor günler atlatttın Allaha şükürler olsun iyisiin daha da üzme kendini ❤️

Kızlar ortaokulda öğretmenlik hamilelik açısından çekilecek şey değil cidden:) Son 4 hafta allahtan yoksa ben bu sinir stres yüküyle bu çocuğu daha fazla taşıyamayacağım:))
Bugün sanırım bir pıtpıt hissettim ben de bakalım plasentam öndeyken artık ne kadar oluyorsa o kadar hissedeceğim:)

Yarıladık kızlar DAYANIN:)
Ay gerçekten ben de 4 hafta diye dayanıyorum çok çabuk yoruluyorum ya dayanamıyorum okulda resmen

Canım sideferi bilmiyorum ama ferrum içiyorum ona rağmen düşmüş şimdi günde iki tablete çıkardı doktorum eğer yine yukselmezse kan serumu takicagini kötü bişey olmadığını endişe etmene gerek yok dedi kan serumu için. Fakat ben Akdeniz anemisi tasiyicisiyim serumda bana fayda etmeyebilirmis çünkü demirim çok düşük degil kan düşük 🙄 son ölçümde Kan 9,5 demir 30 du demir senin kaç acaba?
Benimde doktorum şimdi ferritin değerine göre kan serumu takabiliriz dedi. Ferritin daha çıkmadı. Oda düşük çıkarsa demir serumu takıcak galiba 😶

Ben 21 haftalıkken 6 30 saatlik yol gideceğim, 2 saatte bir 15 20 dakika yürümek şartıyla istediğin kadar yol gidebilirsin dedi doktorum ama gideceğiniz yere transit gidin aradaki şehirlerde durup gezinti yapmayın dedi
Tam da geze geze gidelim diye düşünüyorduk o zaman Dr a sorucaz artık otel tatillerini pek sevmiyorum devamlı yemek havuz deniz .. ama gezmeyi seviyorum şehir şehir farklı yerler görmeyi ama bu sene bebisler var bakalım napicaz 🤣

Kızlar ortaokulda öğretmenlik hamilelik açısından çekilecek şey değil cidden:) Son 4 hafta allahtan yoksa ben bu sinir stres yüküyle bu çocuğu daha fazla taşıyamayacağım:))
Bugün sanırım bir pıtpıt hissettim ben de bakalım plasentam öndeyken artık ne kadar oluyorsa o kadar hissedeceğim:)

KESİNLİKLEEE. Hele bir de ilkokul + ortaokul olduğunu düşün sürekli sinirliyim. Seni çok iyi anlıyorum 😔 çocuğum onlara benzeyecek korkusu da yok değil 😅😂

Plasenta önde diye teşhis konduysa aslında rahim ağzına yakın, bize göre asagida demek. Bebeği hissetmene engel olmaz merak etme. İlk gebeliğim öyle geçti.

En zararlı şey stres üzüntü diyor doktorlar canım Rabbim büyük bu günlerde geçer ama unutmayacağıma eminim bu günleri.. amin aminnn sen üzülmemeye çalış yinede çok zor günler atlatttın Allaha şükürler olsun iyisiin daha da üzme kendini ❤️
Canim su donemde esime hep dua ediyorum Ona Allah kaza bela zeval vermesin diye hep dua ediyorum cok ugrasiyor evladi ve benim icin yurekten goruyorum inaniyorum esimin ailesinin davranislarini da uzulmemek icin kimseyle gorusmuyorum ve sormuyorum acikcasi takmamak icin kendi ailemin tarafinda gitmeyecegim su 4 ayi duzgun atlatalim hayirlisiyla canim esin uzuldugun icin uzuluyorsun zaten tek cabalayan o diyr ona zarar zeval gelsin istemiyorsun bende kalkmadan yatiyorum esim olmasa isim zordu

bir yengeç burcu olarak en büyük hayalim güzel bir aileydi. anne olmaktan daha büyük bir şey düşünemedim hiç. ona rağmen şu an hissettiklerim aklımdan geçenlerden de büyük. insan henüz görmediği birine nasıl bu kadar ihtiyaç duyabilir ki? 4-5 ay önce yoktu bile, şu an nasıl hayatımın %99'u oldu aklım ermiyor. zaman geçmiyor ve çarşamba günü bir türlü gelmiyor. evden çalışanlar ya da çalışmayanlar zaman geçirmek için yöntemlerinizi paylaşır mısınız lütfen? :KK70: temizlik yapmak denendi, ağrı ile sonuçlandı.

Tamam canimm dun iyi gecirdim 2 gundur surekli yatuyorum ayaklarimda havada birde suya atilan magnezyum ve probiyatik ilaca da basladim etkisini daha hizli gorurum bu rahim kasilma sebebi nedir peki uzuntumu sikintimi stres mi yoksa vucud mu rahim mi yapiyor?
eğilip kalkmak, ağır taşımak ve önceden rahim ağzını açan operasyon geçirmek etkiliyormuş. Asla kendimizi yormamamız gerekiyor. Sürekli yatacağız inş kilo almayız 😄

Kızlar aranızda huzursuz bacak sendromu olan var mı? Benim vardı hamilelikte daha da arttı hele geceleri uyutmuyor. Bir de ben 5 sene önce karin germe ameliyati olmustum kasigimda boydan boya hafif ince dikis izi var herkesin hamilelik cizgisi belirtmis benim sadece vajina uzerinden kasiga kadar var acaba yukari çıkmama sebebi dikis cizgim midir

Kızlaarrr selam :) ben bugün minnoşumu görmeye gittim. Maşallah hiç yerinde durmadı yine 😅 Doktor resim almaya çalıştı ama izin vermedi. Annesinin minnak balı 20+3 21cm 360 gr olmuş🫠🥹

Eklentiler

• IMG_7244.jpeg
    IMG_7244.jpeg
    130,6 KB · Görüntüleme: 84
X