Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Kızlar dün kontrole gittim benim bebe yine öne geçmiş şu an 3 haftaya yakın önde gidiyor. O yüzden hareketleri erken hissetmen çok normal dedi doktor. Sanırım son adet tarihimi yine geriye çekecekler. Hatırlarsanız benim bebeğim 2 aylıkken anca görünmüştü 10 gün satı öne çekme durumu olmuştu. Perinatoloğa götüreceğim ilk ultrason görüntülerimi o karar verecek tarih mi değişmeli yoksa iri bebek mi. Onun dışında herhangi bir sorun yok konumu suyu gayet normalmiş. Erken doğum riskin de yok dedi doktor ve bebeğim o kadar hareketli ki asla durmuyor yerinde 🙈🙈 Babası da ben de çok sakin insanlarız bu çocuk kime benzeyecek hiç bilmiyorum baya yumrukluyor beni 😅😅 Normalde 19 haftalığım ama 500 gram 26 cm ile 22 hafta ile uyumluyuz 💕
Woow masallah kocaman olmus 3 hafta one gecmis ozaman senin dogum tam eylul baslarinda olur canim sezaryansa

Eklentiler

• IMG_2360.jpeg
    IMG_2360.jpeg
    93,4 KB · Görüntüleme: 93
Okadar fark ediyormu 3 hafta gibi
Yani 3 hafta fark olmaz normalde ya erken döllenme geç döllenme olayı vardır ya da bebekte kilo alım ile ilgili. Ama genelde sıkıntı olmaz bu arkadaşında ilk başta adet tarihini ileri almışlar ya bebek geç göründü diye ama normal sat a göre 1 haftaymis sorun olmaz yani 1 hafta normal

karnın önde, sağda, solda toplanması gibi bir his olan yalancı kasılmalar normalmiş bazıları erken hissedermiş ama adet sancısı gibi sancılar riskliymiş. telegramda gebeler grubu var orda sancısı olan herkese epsom tuzu öneriyor gebeler. İsterseniz grubun linkini paylaşabilirim
Karnımda değilde bacaklarımda özellikle uyurken cok fazla kasılma oluyor. Dediğiniz gibi sancılar bu haftalarda olabilirmiş cok siddetli olmadıkca vucud alısması için doğum sancısı oluyormuş. Telegram kullanmıyorum cok teşekkür ediyorum 🥰🌸

Woow masallah kocaman olmus 3 hafta one gecmis ozaman senin dogum tam eylul baslarinda olur canim sezaryansa
Daha belli değil canım doğum şeklim 40 haftaya göre 22 Eylül görünüyor ama sezeryanda değişir mi bilmem. Hepimiz yavaş yavaş Eylül annesi olmaya doğru kayıyoruz hayırlısı 😅😅

Günaydın arkadaşlar 😇 özellikle ilk gebeliği olanlara söyleyim istedim yatakta saga sola dönerken mutlaka önce oturun sonra dönün Allah korusun bebeğin boynuna kordon dolanma ihtimali oluyormuş direk dönünce sizlerde bilin istedim 💕
Bunu bana da söylemişti biri hatta onda olmuş ama uyurken istemsiz zaten dönüyoruz 🙄 sonradan araştırmıştım öyle bir şey olmaz diyordu doktorlar bilmiyorum aslında kafama takılan bir soru buda hatta erken haftalarda bir tanıdığımın basına gelmişti sonradan bebek kendiliğinden boynundan cıkarmıs yine kordonu

Uyku sersemi oluyorsun kotu oldu
Aynen kuzum işte o an aklıma gelince dikkat ediyorum ama mutlaka direk döndüğümde oluyor 😕
Bunu bana da söylemişti biri hatta onda olmuş ama uyurken istemsiz zaten dönüyoruz 🙄 sonradan araştırmıştım öyle bir şey olmaz diyordu doktorlar bilmiyorum aslında kafama takılan bir soru buda hatta erken haftalarda bir tanıdığımın basına gelmişti sonradan bebek kendiliğinden boynundan cıkarmıs yine kordonu
Bende doktordan duymuştum canım 😕

X