Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    86
Kızlar doktora gittik, plasenta ayrılmaya başlamış dedi. Durum ciddi full yatman lazım asla birşey kaldırmaman lazım dedi. Ikınmak bile yasak dedi.
15 kiloda bi oğlum var mümkün değil ki dedim. 1 Ay takip edicez plasenta yukarıya çıkması gerekiyor dedi ilaçlar verdi şimdi yatıyorum.
Cinsiyetimiz erkekmiş.
Yardim edecek annen kayinvaliden yokmu baska kimse bu surecte duramaz bende tekim kimsem yok tek sansim cocugum yok yemegi bile disardan soyluyorum senin varmi sana yardim edecek insanoglunun en zor donemleri hastalikta yaninda guvenilir sana destek olacak uzuldum cok cocuk kaldirmaktan mi olmus ?

12-13. haftalardan sonra riskler azalıyor dıyorlar birde :KK43: pandemı sonrası olusan gebelıklerde hep bır sorun cıkıyor .:KK43:
Yaa 12.haftayı atlatınca biz de çok sevinmiştik oysa.. İlk kanama alanım 2 haftada geçmişti ama bir ay boyunca yatıp dinlenmiştim. Son iki haftadır minik yürüyüşlere ve basit ev işlerimi yapmaya başlamıştım. Sonuç bu 😞 Bu kez daha büyük kanama alanı hatta. Yine hiçbir iş yapmadan dinleneceğim.. Benim doğal yollu üç gebelik kaybım var. Bu gebeliğim tedaviyle oldu, onun etkisi de olmuş olabilir.

Selam kızlar, ben de kontrolden çıktım. 16+2'deyiz ve ikinci kez kanama alanıyla uğraşıyorum maalesef. Bu kez plasentadaymış kanama alanı ve büyükmüş. Kalçadan progestan iğne verdi. Dinlen ve bol su iç dedi. Allah sağ salim şu 9 ayı atlatmayı nasip etsin hepimize. Yaşlandım resmen. 🥹
Canimmm cok gecmis olsun evet hepimizin asagi yukari zor geciyor yasadiklarimiz birbirimize tecrube oluyoe bende de kanama alani kalmamis ama bebegin kesesi yuvarlak degil halen zehirlenmenin etkisiyle ecis bucusmus banada 1 hafta oksurmemeye bile calis yurumek bile kasiyor dedi insallah atlatacagiz bol su ic dedi 4 lt cikardim ben

Yaa 12.haftayı atlatınca biz de çok sevinmiştik oysa.. İlk kanama alanım 2 haftada geçmişti ama bir ay boyunca yatıp dinlenmiştim. Son iki haftadır minik yürüyüşlere ve basit ev işlerimi yapmaya başlamıştım. Sonuç bu 😞 Bu kez daha büyük kanama alanı hatta. Yine hiçbir iş yapmadan dinleneceğim.. Benim doğal yollu üç gebelik kaybım var. Bu gebeliğim tedaviyle oldu, onun etkisi de olmuş olabilir.
Tekmisin canim yaninda birileri varmi

Canimmm cok gecmis olsun evet hepimizin asagi yukari zor geciyor yasadiklarimiz birbirimize tecrube oluyoe bende de kanama alani kalmamis ama bebegin kesesi yuvarlak degil halen zehirlenmenin etkisiyle ecis bucusmus banada 1 hafta oksurmemeye bile calis yurumek bile kasiyor dedi insallah atlatacagiz bol su ic dedi 4 lt cikardim ben
Çok teşekkür ederiimm 💐 İnşallah şifa olur dinlenmek ikimize de 🙏🏻 Bebekler biraz nazlı çıktı 🥲 Yalnız kalamıyorum bu durumdan dolayı. Annem, eşim bazen de çocukluk arkadaşım yanımda kalıyor gün içinde neyse ki.

Belirtileriniz var mı şu hurafelerden 🙈🙈🙈
Benim kafama ben görmeden tuz atmışlar burnumu kaşımışım kayınvalidem oğlun olacak demişti tuttu 😅 bi de sizi cok tanimayan yeni konuşan çocuğa aniden sorun onlar da biliyor 😅 ramazanda iftarda sordular teyzenin karnında bebiş var kız mı erkek mi diye erkek demişti 😅

anladım canım rabbım korktugun seylere uğratmasın ınsallah gebelık kapalı bır kutu ıcını bır rabbım bılıyor. sen kendıne dıkkat et

Kızlar yüzüm çok kötü oldu sürekli sivilce çıkıyor. Bu süreçte kullanabileceğimiz uygun ürünler neler biliyormusunuz.
Ben purest c vitamini ile maruderm azelaik asit kullanıyorum haftada ikişer gün. Gebelikte kullanılabilir ürünler. Akşam çıkanı sabah söndürmüş oluyorlar genelde. Bu hafta cildim iyi, geçen haftalar hep 1-2 gün çok sivilcelenme yaşadım söndüler gene çıktılar birkaç güne filan 😄

Yardim edecek annen kayinvaliden yokmu baska kimse bu surecte duramaz bende tekim kimsem yok tek sansim cocugum yok yemegi bile disardan soyluyorum senin varmi sana yardim edecek insanoglunun en zor donemleri hastalikta yaninda guvenilir sana destek olacak uzuldum cok cocuk kaldirmaktan mi olmus ?
Evet canım oğlum aşırı hiperaktif yaramaz bi çocuk. Hiç yerinde durmuyor. Kaldır indir derken böyle oldu..anneme geldim ama onlar da baş edemiyor . Allah sana da kolaylık versin. Olsun bir süre böyle idare edicez napalım. Dışarıdan yemek söyle yat dinlen boşver iyi olana kadar eşin dert etmiyorsa düşünme

Çok geçmiş olsun dilerim çabucak geçer bu süreç. Benim de biri 16 biri 17 kilo iki kizim var öğrendiğim günden beri asla taşımıyorum yere oturup kucaklıyorum sarılıyorum. Benimkiler biliyor kardeşi olacağını kucak isteyince diyorum karnımda kardeşin var olmaz diye . Bu yöntemi deneyebilirsin . Sorun olmasa bile hamile bir kadının 15 kilo çocuk kucaklamasi risk . Biliyorum zor ama imkansız değil umarım süreç senin için kolay geçer

Ben eskiden her gün makyaj yapardım şimdi yapmıyorum mesela oje sürmeyi çok özledim ama duruyorum . Ama kendini yaparak iyi hissedeceksen temiz içerikli ürünlere yonelebilirsin mesela pureseed yeni bir temizleme jeli çıkarmış tamamen temiz içerikli ona bakabilirsin canım.
Sağolun. Maşallah çocuklarınız anlıyormuş. Benm çocuğum 2yaşında anlamıyor ve aşırı yaramaz bir çocuk. Evi darmadağın ediyor tehlikeli ne varsa onlara karışıyor. Erkek çocuğu malum durmuyor ki. Anneme geldim artık taşımıcam. Yatıyorum sadece bundan sonra da doğurana kadar böyle olcak sanırım

Kaç haftalıksınız 😊 belli oluypr mu dışardan
12+4'teyim ilk hamileligim ve cok zayıf bir vucut yapım olmamasına rağmen karnim belli olmaya basladı. Ben kuruntu yapiyorum kilo aliyorum herhalde diye dusunuyordum cunku bence cok erken ama insanlar anlamaya başladı. Yer verme, avm deki güvenliğin oyle bir talebim olmamasina rağmen xrayden gecmeyebilirsiniz demesi gibi durumlari yaşadım gectigimiz hafta icinde.

Benim kafama ben görmeden tuz atmışlar burnumu kaşımışım kayınvalidem oğlun olacak demişti tuttu 😅 bi de sizi cok tanimayan yeni konuşan çocuğa aniden sorun onlar da biliyor 😅 ramazanda iftarda sordular teyzenin karnında bebiş var kız mı erkek mi diye erkek demişti 😅
Bu tuzu annemde yaptı burnumu ellemişim erkek dedi erkek çıktı 😅 Ama zaten çoğu kişinin burnu kaşınıyodur normlde 🤣

12+4'teyim ilk hamileligim ve cok zayıf bir vucut yapım olmamasına rağmen karnim belli olmaya basladı. Ben kuruntu yapiyorum kilo aliyorum herhalde diye dusunuyordum cunku bence cok erken ama insanlar anlamaya başladı. Yer verme, avm deki güvenliğin oyle bir talebim olmamasina rağmen xrayden gecmeyebilirsiniz demesi gibi durumlari yaşadım gectigimiz hafta icinde.
Anladım ne güzel 😊 ilk gebelikse ilginç daha geç belli oluyor diyorlardı benim de geç belli oldu ama kişiden kişiye değişiyor tabi

Sağolun. Maşallah çocuklarınız anlıyormuş. Benm çocuğum 2yaşında anlamıyor ve aşırı yaramaz bir çocuk. Evi darmadağın ediyor tehlikeli ne varsa onlara karışıyor. Erkek çocuğu malum durmuyor ki. Anneme geldim artık taşımıcam. Yatıyorum sadece bundan sonra da doğurana kadar böyle olcak sanırım
2 yaş sendromu da etkilidir tabiki erkek çocuk da hareketli. Anneler iyi ki var 💜 doğuma kadar süreç sıkıntısız olsun inşallah

Ben purest c vitamini ile maruderm azelaik asit kullanıyorum haftada ikişer gün. Gebelikte kullanılabilir ürünler. Akşam çıkanı sabah söndürmüş oluyorlar genelde. Bu hafta cildim iyi, geçen haftalar hep 1-2 gün çok sivilcelenme yaşadım söndüler gene çıktılar birkaç güne filan 😄
Ayy teşekkür ederim bende bir bakayım 🤗

X