Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    154
Kızlar siz mi az kilo aldınız bn mi çok aldım bilmiyorum 54 ile hamile kalmıştım şuan 67 oldum 23. Haftadayiz şu anda doktorum herhangi birşey söylemiyor kilomla ilgili ama ben biraz fazla aldım gibi sizlerin yorumlarını okuyunca

Kızlar siz mi az kilo aldınız bn mi çok aldım bilmiyorum 54 ile hamile kalmıştım şuan 67 oldum 23. Haftadayiz şu anda doktorum herhangi birşey söylemiyor kilomla ilgili ama ben biraz fazla aldım gibi sizlerin yorumlarını okuyunca
Bıraz fazla almıssın sankı cnm ama dert etme zaten bellı olmuyordur doğumdan sonra gidiyor zayıflarız allahın ıznıyle

İyi günler hanımlar 23+0 dayım ben de. Bu zamana kadar kac kilo aldiniz. İştahım çok açık öneriniz var mı. 62 ile hamile kaldım şu anda 68 kilom
24+3 üm kuzum 53 ile hamile kaldım 55im. İştahın hamilelikten sonra mı açıldı benim iştahım şöyle açıldı canım isteyince bişeyi çok hızlı yiyorum ama canım genelde tuzlu salatalık karpuz kiraz falan istiyor (inşallah kimsenin canı istemez)

Canım ben alamaıyorum sıfır sadece bebek alıyor canımı sıkıyorlar yok niye aynısın niye zayıfsın.ama bebek haftasıyla uyumlu boy kilo

Öyleyse indirimde falan yakalarsak alıp kenara koymakta fayda var ihtiyaçta olabilir olmayadabilir anlaşılan🤨 bir de göğüs ucu kremlerine erkenden başlayın diyorlar çatlak ve yara olmaması için kaçıncı haftada başlamak gerekir acaba?
Bir ay kala başlamış benim arkadaşım ama erken mi bilemedim 🤷🏼‍♀️

Kızlar benim çok saçma bi şekilde tetanoz aşısının olduğu yerden kolum mikrop kapmış ve 10 gün sonra kolumda enfeksiyon oldu. Gün gün kabararak şişiyor şuanda. Dermatolog Augmentin antibiyotiği verdi, bir hafta kullanmam gerekiyormuş. Bebeğime zararı olmasından çok korkuyorum. Kendi doktorum da dermatolog da kullanmam gerektiğini söylüyor. 24+5 bugün benim, antibiyotik kullanan oldu mu aramızda? Biraz sinirlerim bozuldu antibiyotik kullanmak zorunda olduğum için, tecrübesi olan varsa yazabilir mi?

Kızlar benim çok saçma bi şekilde tetanoz aşısının olduğu yerden kolum mikrop kapmış ve 10 gün sonra kolumda enfeksiyon oldu. Gün gün kabararak şişiyor şuanda. Dermatolog Augmentin antibiyotiği verdi, bir hafta kullanmam gerekiyormuş. Bebeğime zararı olmasından çok korkuyorum. Kendi doktorum da dermatolog da kullanmam gerektiğini söylüyor. 24+5 bugün benim, antibiyotik kullanan oldu mu aramızda? Biraz sinirlerim bozuldu antibiyotik kullanmak zorunda olduğum için, tecrübesi olan varsa yazabilir mi?
Ben de kullandım canım geçmeyen boğaz enfeksiyonum ciğerlerime inmeye başladığı için. Hiçbir sorun olmaz zaten hamile antibiyotiği içeriği ona göre için rahat olsun

Kızlar göbek çizginiz oluştu mu şu siyah olan varya merak ettim ben de yok daha olmaz mı artık pek sevdiğim söylenemez 😂😁
Benim geçtiğimiz haftalarda çıkmaya başladı. 21 hafta civarı. İlk önce göbek deliğimin altından kasığımın altına doğru çıktı, sonrasında da göbek deliğimin üstünde yarım karış kadar yukarıya doğru çizgi çıktı 🥹 şuan 23+2 deyim, çizgilerime alıştım 😁 doğumdan sonra geçiyormuş çizgiler nasipse 😁

Enfeksiyon bebege antibiyotikten daha çok zarar veriyo. Boyle durumlarda kar zarar hesabı oluyor yani. Bende onceki gebeliğimde idrar yolu üçin antibiyotik kullanmıştım

Canım ne için mikrop kapmış.duş mu aldın 3 gün kuralı vardı Antibiyotik ile ilgili bilgim yok ama inşallah zararı yoktur

Canım ne için mikrop kapmış.duş mu aldın 3 gün kuralı vardı Antibiyotik ile ilgili bilgim yok ama inşallah zararı yoktur
Kız 3 gün dus alınmaz mı hiç. Komşuya kadar kokarız afags😂 bugun due almayın diolar ama ben alıyorum genelde hatta gecen yıl ebeye de solemiştim o kadardan bişey olmaz orayı keseleme yeter demişti

Benim geçtiğimiz haftalarda çıkmaya başladı. 21 hafta civarı. İlk önce göbek deliğimin altından kasığımın altına doğru çıktı, sonrasında da göbek deliğimin üstünde yarım karış kadar yukarıya doğru çizgi çıktı 🥹 şuan 23+2 deyim, çizgilerime alıştım 😁 doğumdan sonra geçiyormuş çizgiler nasipse 😁
Benim sadece vajinanın üzerinde var kasığıma kadar. Ben 5 sene once karin germe ameliyati olmustum kasigimda boydan boya dikis izi var acaba o mu etkili yukarı çıkmamasında

Benim sadece vajinanın üzerinde var kasığıma kadar. Ben 5 sene once karin germe ameliyati olmustum

Kızlar aranızda huzursuz bacak sendromu olan var mı? Benim vardı hamilelikte daha da arttı hele geceleri uyutmuyor. Bir de ben 5 sene önce karin germe ameliyati olmustum kasigimda boydan boya hafif ince dikis izi var herkesin hamilelik cizgisi belirtmis benim sadece vajina uzerinden kasiga kadar var acaba yukari çıkmama sebebi dikis cizgim midir

62 le kaldım hamile bugunkı konturol de 67 çıktı kılom
Sende çok almamışsın canım maşallah :)

Kızlar ben niye hiç kilo almadım Ya 53 ile hamile kaldım bulantilarla 51 e düştüm şuan 54 kiloyum 21+6
bence kötü bi durum değil.. Gncgm28 Gncgm28 de çok almamış.. ben de 71 le kalmıştım sonra 69 a düştüm şuan 73-74 lerdeyim herkesin farklı ilerleyebiliyor önemli olan sağlıklı olması hiç takılma doğum sonrası hem çok zorlanmazsın :))

Sende çok almamışsın canım maşallah :)

bence kötü bi durum değil.. Gncgm28 Gncgm28 de çok almamış.. ben de 71 le kalmıştım sonra 69 a düştüm şuan 73-74 lerdeyim herkesin farklı ilerleyebiliyor önemli olan sağlıklı olması hiç takılma doğum sonrası hem çok zorlanmazsın :))
İnşallah kilo almadigim için üzülmeye başlamıştım gerçekten bebişimizin kilosu sağlığı iyi olsunda
Bı de benim detaylı ultrason günü 24+1 e denk geliyor çok mu geç kalmış oluyorum bakarlar mi sence ben ikili test de yaptırmadım

İnşallah kilo almadigim için üzülmeye başlamıştım gerçekten bebişimizin kilosu sağlığı iyi olsunda
Bı de benim detaylı ultrason günü 24+1 e denk geliyor çok mu geç kalmış oluyorum bakarlar mi sence ben ikili test de yaptırmadım
şöyle ben detaylıya 20+5 te gittim bana da erken gelmişsin 23 lerde gelsen daha iyidi demişti doktor 😅 genelde 22-24 diyorlar zaten 1 günden bişey olmaz inşallah.. bir de benden 2li testin sonucunu da istemişti belki sorabilirler..

X