Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    155
Arkadaşlar merhaba. Ayrıntılı ultrasona girdim. Rahim ağzı uzunluğu 30mm çıktı 22 haftalığım.erken doğum riski var dedi. Her gittiğinde ölçülmesi lazım dedi doktor. Bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi lütfen moralim çok bozuldu. Bebeğin suyu da fazlaymış. Gebelik şekeri testi istedi çok üzgünüm ve moralim bozuk
Canım korkmana gerek yok sadece takip edecekler sonrasında uzayacaktır içini ferahh tut bol dua et. Gebelik şekeri de çıksa bile korkulacak bir şey değil diyetle halledersin çözümü var çok şükür. Çok geçmiş olsun bol bol dua edeceğim sana

Arkadaşlar merhaba. Ayrıntılı ultrasona girdim. Rahim ağzı uzunluğu 30mm çıktı 22 haftalığım.erken doğum riski var dedi. Her gittiğinde ölçülmesi lazım dedi doktor. Bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi lütfen moralim çok bozuldu. Bebeğin suyu da fazlaymış. Gebelik şekeri testi istedi çok üzgünüm ve moralim bozuk
Canım istirahat la rahim ağzı uzunluğu artıyor diye biliyorum sürekli dinlenmen gerek.Allahın izniyle uzayacaltır.Su da bazen şeker yüksek çıktığı için fazla oluyor diyetle o da düzeliyor canım

Canım korkmana gerek yok sadece takip edecekler sonrasında uzayacaktır içini ferahh tut bol dua et. Gebelik şekeri de çıksa bile korkulacak bir şey değil diyetle halledersin çözümü var çok şükür. Çok geçmiş olsun bol bol dua edeceğim sana
Allah razı olsun canım sizlerin kaç çıktı rahim uzunluğu bildiğim kadarı ile sınır 25 miş. Bana seninki 30 çok ta iyi değil dedi

Canım istirahat la rahim ağzı uzunluğu artıyor diye biliyorum sürekli dinlenmen gerek.Allahın izniyle uzayacaltır.Su da bazen şeker yüksek çıktığı için fazla oluyor diyetle o da düzeliyor canım
İnşallah canım zaten sıkıntılı geçti gebeliğim kanamalı falan daha yeni normale döndü diye seviniyor dum. Pikniklere falan gittim yürüyüş falan. Yordum belkide ldnmi

İnşallah canım zaten sıkıntılı geçti gebeliğim kanamalı falan daha yeni normale döndü diye seviniyor dum. Pikniklere falan gittim yürüyüş falan. Yordum belkide ldnmi
Senin ilk hamileliğin değil diye hatırlıyorum sakın üzülme stres yapma rahim ağzı çok sıkıntılıysa dikiş atılıyor ama dedikleri gibi kendi kendine de düzeliyor. Bebeğin suyunun fazla olması da diyetle halloluyor. Hiç üzülüp yüreğini karartma

Kızlar ben anlamıyorum çoğu önemli sıkıntıyı detaylıda öğreniyor anneler ama mesela bebeğin suyunun ölçümü her kontrolde olması gerekmez mı yada rahim ağzı uzunluğu? Ben 5-6 farklı doktora gittim hepsi bebeğin ölçümlerini yapıp gönderdi idrar ve kan tahlilini ben manuel olarak yaptırdım her seferinde. Ya ben ilgili doktor bulamadım ya da doktorlar çok baştan sağma iş yapıyor?

Kızlar ben anlamıyorum çoğu önemli sıkıntıyı detaylıda öğreniyor anneler ama mesela bebeğin suyunun ölçümü her kontrolde olması gerekmez mı yada rahim ağzı uzunluğu? Ben 5-6 farklı doktora gittim hepsi bebeğin ölçümlerini yapıp gönderdi idrar ve kan tahlilini ben manuel olarak yaptırdım her seferinde. Ya ben ilgili doktor bulamadım ya da doktorlar çok baştan sağma iş yapıyor?
Her kontrolde suya ve rahim ağzına bakıyor benim doktorum canım sadece sıkıntı yoksa mm olarak söylemiyor diye biliyorum. Seninki de bakıyordur mutlaka. Ama evet idrar kan benimki de hiç bakmıyor bu yüzden doktor değiştireceğim farklı doktora randevu aldım. Ama bildiğim kadarıyla şeker yüklemesinden sonra tekrar bir komple tarama istiyor doktor ama öncesinde ilk gebelikte bakıyorlar sadece kana idrara. Görümcemin doktoru da öyle yapmıştı

Kızlar merhaba. Ben nerdeyse bitirdim alışverişimi. İlk 0-4 ay için tekstil malzemeleri şöyle;

0-4 AY

9 adet 2-4 aylık alt üst takım

1 adet 0-3 aylık tulum

1 adet 0-3 aylık alt üst takım

1 adet 10 lu yeni doğan takım

1 adet 5 parça yeni doğan takımı (tulum ve alt üst takım var)

3 adet 1-2 aylık alt üst takım

7 adet sıfır kol atlet

7 adet yarım kol atlet

2 adet banyo havlusu

Bunlara ek almam gereken eksik olan bir şey var mı sizce. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. 🙏🏻

Canım gebelik şekeri bendede mevcut gibi bugünden itibaren 7 gün boyunca şeker ölçeceğim yediklerime dikkat edeceğim çoğunlukla diyet ile halloluyormuş korkma

Senin ilk hamileliğin değil diye hatırlıyorum sakın üzülme stres yapma rahim ağzı çok sıkıntılıysa dikiş atılıyor ama dedikleri gibi kendi kendine de düzeliyor. Bebeğin suyunun fazla olması da diyetle halloluyor. Hiç üzülüp yüreğini karartma
İlk hamileliğim değil ama ben ekimin sonunda Bi düşük yaşadım bir adet görüp hamile kaldım. Bu yüzden rahim tam toparlanmadan hamile kaldığım için sanırım sürekli kanama sıkıntısı yaşadım şimdi de bu problem. Genelde kürtaj sonrası da oluyor muş servikal kanal uzunluğu

Kızlar merhaba. Ben nerdeyse bitirdim alışverişimi. İlk 0-4 ay için tekstil malzemeleri şöyle;

0-4 AY

9 adet 2-4 aylık alt üst takım

1 adet 0-3 aylık tulum

1 adet 0-3 aylık alt üst takım

1 adet 10 lu yeni doğan takım

1 adet 5 parça yeni doğan takımı (tulum ve alt üst takım var)

3 adet 1-2 aylık alt üst takım

7 adet sıfır kol atlet

7 adet yarım kol atlet

2 adet banyo havlusu

Bunlara ek almam gereken eksik olan bir şey var mı sizce. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. 🙏🏻
Bence kıyafeti doğmadan stoklu almak mantıksız. Bazen bebekler gerçekten iri oluyor iki hafta 0-3 ay tulum giyip üçüncü hafta 3-6 aya geçen bebeler var. Yada tam tersi allah esirgesin ama prematüre kıyafetleri bile bol gelen bebişler olabiliyor. Hangi ilde yaşıyorsunuz ikliminiz nasıl bunlara göre bebeğin ihtiyacı doğrultusunda alışveriş yapmak lazım sanırım.

Bu uzunluğu karından mı ölçtü vajinal olarak mı canım

X