Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 93 50,5%
  • erkek

OY: 84 45,7%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,6%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,2%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    184
11 haftada kanama alanım olmuştu, şuan 30 haftalık olduk bol dinlenme ile geçiyor Allahın izniyle, ben progrstan fitil yanında bir de proluton iğne vuruluyordum haftalık. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım
pztsi gidicem kendi doktoruma ancak o gün vurulabilirim iğnemi :KK43: şimdilik 200 mg progestan kullaniyorum sabah aksam, az kaldi pztsiye bakalım bol bol yatiyorum dinleniyorum hiç iş yapmiyorum inşAllah bnmde geçer Amin canım amin..

Yaa Allah zamanla unutturuyor dimi o zamanları, ne korkardım bebeğime bir şey olacak diye. Şimdi telaşeden bebeğin hareketlerinden o zamanlar aklıma bile gelmiyor🥰 sağlıklı olsunlar bebişlerimiz hep 😍
Evettt kuzumm çok fena kanamayla gittim dr a sabah test yaptım 1 saat sonra donumda dedim bi ıslaklık var nedir wc ye gittim oturdum şıkır şıkır kan akıyo ama pasparlakk anladımki bu regl değil bildiğin kanama nasıl ağlıyorum ama dedim aha bebeğim düştü allahtan eşimde gececiydide sabahtan eve geldi o evdeyken etmiştim eczaneden test alıp nese hastanede sistemde problem vardı herkesi aramışlar gelmesinler diye ben ogün sabah randevu aldım birşeyde olmadı
EŞim diyo çok büyük kanaması var bi dra bi görüşün sorun öyle girdikte meğersem kese etrafımda kanamam var bebek ortada düşecek dedi bana dr anlarsın dedi ama iğneyle tutundu benim güzel kuzum hicbir iş etmedim 3 ay hep istirahat ettim oyüzden kızım benim için çok ayrı bi mucizem 🥺🥺2.5 senedir çok bekledim onu aşılamalar oldum 2 kez olumsuz oldu

pztsi gidicem kendi doktoruma ancak o gün vurulabilirim iğnemi :KK43: şimdilik 200 mg progestan kullaniyorum sabah aksam, az kaldi pztsiye bakalım bol bol yatiyorum dinleniyorum hiç iş yapmiyorum inşAllah bnmde geçer Amin canım amin..
Geçer canım inşallah allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, iğne belki gerekli görmemiştir doktorun benim kanamam çok fazla olmuştu, bolll dinlenme ile geçecek inşallah ev işi vs boşver bir süre🥰

Evettt kuzumm çok fena kanamayla gittim dr a sabah test yaptım 1 saat sonra donumda dedim bi ıslaklık var nedir wc ye gittim oturdum şıkır şıkır kan akıyo ama pasparlakk anladımki bu regl değil bildiğin kanama nasıl ağlıyorum ama dedim aha bebeğim düştü allahtan eşimde gececiydide sabahtan eve geldi o evdeyken etmiştim eczaneden test alıp nese hastanede sistemde problem vardı herkesi aramışlar gelmesinler diye ben ogün sabah randevu aldım birşeyde olmadı
EŞim diyo çok büyük kanaması var bi dra bi görüşün sorun öyle girdikte meğersem kese etrafımda kanamam var bebek ortada düşecek dedi bana dr anlarsın dedi ama iğneyle tutundu benim güzel kuzum hicbir iş etmedim 3 ay hep istirahat ettim oyüzden kızım benim için çok ayrı bi mucizem 🥺🥺2.5 senedir çok bekledim onu aşılamalar oldum 2 kez olumsuz oldu
Ah kuzum benim ya😔 çok benzer şeyler yaşamışız biliyor musun, bir anda oldu benimde hem de mide bulantısından yatarken kapı açmaya kalkmıştım bir anda sendeki gibi sıvı bir şey aktı elimi attım kan, berbat bir gündü kaybettim sandım, aynı durum bir kere daha oldu ondan sonra bir daha da olmadı. Ama o süreçte bende 2 aya yakın istirahat ettim, sağ olsun eşim işten geldi yemeği bile o yaptı, annem geldi yanıma filan. Zor zamanlardı. Şuan bebişlerimiz iyi ama çoook şükür bunlar da yaşandı geçti işte

Ah kuzum benim ya😔 çok benzer şeyler yaşamışız biliyor musun, bir anda oldu benimde hem de mide bulantısından yatarken kapı açmaya kalkmıştım bir anda sendeki gibi sıvı bir şey aktı elimi attım kan, berbat bir gündü kaybettim sandım, aynı durum bir kere daha oldu ondan sonra bir daha da olmadı. Ama o süreçte bende 2 aya yakın istirahat ettim, sağ olsun eşim işten geldi yemeği bile o yaptı, annem geldi yanıma filan. Zor zamanlardı. Şuan bebişlerimiz iyi ama çoook şükür bunlar da yaşandı geçti işte
Aynen öyleee benimde annem geldi kaynanam geldi hiç kalkmadım 3 ay yerimden wc yatak falan kaynanam önüme yemek getiriyodu

Kızlar bime Green Clean baby çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı gelmiş, internette litresi 250 - 300 TL civarında, bimde 145 TL. İhtiyacı olan ya da stoklamak isteyenler için haber vereyim dedim.

Evet aşırı hevesli hemde öyle böyle değil
Şuan bir kaynanam olsunda evladıma sevinseydi oğlum ne dedesi nede nenesi herşeyi tek yapttm ve yakinlsrmdan o sevgiyi hiç alamdi doğdu kimse sevinmedi hastalandı kimse telaşa düşmedi bazen bir saat bırakacak yer aradım olmadı tabi eksi yanları da var ama ben hep onun o duyguyu yaşamasını istedim şimdi yine oğlum olyo kimse ben senle glcm hastaneye demiyo yada ne aldın ne Alman gerekiyor demiyo aile içinde de en sakin insanlardanm dün aynı an da hamile olduğum bir gelin var akrabalarmda aldı götürdü şunu yaptı bunu yaptı bilmedim unutm o kadar şey yaptılar ki büyük oğlum dedi anne nenem olsaydı oda sana yardım ederdi çünkü şuan kim den banyo için yardım isteyeceğimi hiç bilmiyorum

Çalışabilir raporu aldıktan sonra normal sağlık ocağından hastalık raporu alınmıyor mu canım?
çalışabilir izni aldıktan sonra biz yasal olan doğum öncesi 8 haftalık iznimizin 5 haftasını doğum sonrasına kullanmak üzere çalışıyoruz canım , ama çalışabilir izni sonrası eğer rapor alırsak bu raporlu yada izinli olduğumuz günler doğum sonrasına eklenmiyor , o yüzden çalışabilir izni aldıktan sonra gidip parça rapor almak yada yıllık izin kullanmak doğum sonrası için bir işe yaramıyor , sanırım önlem amaçlı yapmışlar bu kanunu da :)

X