Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 93 50,5%
  • erkek

OY: 84 45,7%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,6%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,2%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    184
Benimde bu aya kadar yüksek çıkmamıştı değerlerim o yüzden sormak istedim umarım önemli bir şey değildir 🙏
Trigliseridi de merak ettim yazınca şöyle bişi çıktı;

Gebelik sırasında artan insülin direnci, östrojenler, progesteron ve plasental laktojen nedeniyle total kolesterol ve trigliserit plazma konsantrasyonlarında fizyolojik bir artış olur, referans değerleri tam olarak bilinmemekle birlikte trigliserid seviyeleri 300 mg/dL'ye kadar yükselebilir.

Sıkmayın canınızı, normal gibi duruyor en iyisini zaten yarın öğrenirsiniz 💕💐

Eşimin bana tosunum dediği kadar varım kızlar galiba.🤣
20240417_183117.jpg

Benimde bu aya kadar yüksek çıkmamıştı değerlerim o yüzden sormak istedim umarım önemli bir şey değildir 🙏
Normalde yüksek değilse gebelikten dolayıdir benim bunlar hep yüksek kolestrol yüksekliğim var nornalde şimdi bir tık daha yükselmiş trigliseridim düşüktü mesela oda yükselmiş ama Dr birşey demedi trigliseridim de şekere bağlı yükseldi sanırım gebelik şekeri çıktı çünkü bende o yüzden üzülmeyin Dr sorarsınız yinede

tedavi uygulanmadi mi ilaç kullandınız mı size de geçmiş olsun öyle tabii boynumuz kıldan ince Allah nasip ederse dünyaya gelecek biz önlem alalimda bnde ağir kaldirdim çok yürüdüm
1 haftalık progestan hap ve iğne vermişti sonrasında aktif kanama olmadığı için devam etmedi doktorum bende dikkat ettim çok şükür şimdi 30. Haftadayim az kaldı Allahin izniyle rabbim sana da bu günleri göstersin 🤲

1 haftalık progestan hap ve iğne vermişti sonrasında aktif kanama olmadığı için devam etmedi doktorum bende dikkat ettim çok şükür şimdi 30. Haftadayim az kaldı Allahin izniyle rabbim sana da bu günleri göstersin 🤲
cok sağol canım amin aminn sağlıklı bir şekilde kucağina kucağimiza almayi nasip etsin raabbim🙏🏻

Kızlar yarın doktor randevum var 30+6 haftadayız dün sağlık ocağında verdiğim kan değerleri maalesef referans değerlerinin çok üstünde bu değerleri yüksek olup doktoruna soran var mı aramızda?
Canım benim, hamilelikte LDL kolesterol hdl trigliserit referans aralıkları komple değişiyor ama sağlık ocakları normal gibi değerlendiriyor o yüzden hepsi kırmızı çıkmış. Ben doktoruma sorduğumda bunlara bakmak anlamlı bile değil hamilelikte bir sürü gebeyi böyle korkutuyorlar demişti. Bir sorun yok Allahın izniyle, kan hapı kullandığın için diğer değerin de yüksek çıkması gayet normal 🤗 Hiç endişelenme

X