Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 99 48,8%
  • erkek

OY: 97 47,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    203
Selamlar perine masaji diye bisey duydum bunu kendi yapabilen var mi
Evet canım özellikle 36. Haftadan itibaren öneriliyor ben bir kaç kez denedim yapabiliyor muyum diye ama Dr ilişkinin daha iyi olduğunu söyledi onunla hiç uğraşma derim dedi de nasıl olcak bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Kızlar bu nst nasıl yorumlanıyor Dr um bana birşey demedi hangi kısım bebeğin kalp atışları ve hangi kısım kasılma hiç bilmiyordum bende sormayı unutmuşum bilmem gereken bir durum olmadigi sürece Dr çok bahsetmiyor bunlardan bu cumartesi cektirdigim 🪷
Üst kısımdakiler bebeğin karelerleri. Alt kısımdakiler b sancı oluyor canım

Kızlar bende doktordan geldim ğç gğndğr aancım bardı kendı doktorumun tandevğsünğ beklemedim araştırma hastanesine gittim. Sancılarım ufak ufak çıktı ama onları pek kale almadı doktor. İstersen alttan muayne edeyim bakayom dedi. Dedım rahım ağzı uzunlupu kısalmış ı hayır iyi dedi . O zman etmeyin alttan muayne . Birde lekelenme olur dedi ondan korkacaktım ne oluyor kanamamı oldum diye. Bebeişim benım35. Haftaya girdik 2335 gram minik biraz aslında bebeğin kılo alacağı şeyleri yiyorum ama almıyo. İdrar yolu enfeksiyonun barsa o sancı eder dedi bebeğe de o kılo aldırmaya biliyormuş duydumuzmu öyle birşey arkadaşım bana öyle demişti. Tahlıllerime göre bakalım ne diyecek bana 3 de çıkacak sonuçlar

Üst kısımdakiler bebeğin karelerleri. Alt kısımdakiler b sancı oluyor canım
Bı sordum orda sekreter kağıdı istedi Dr a göstermek için muayeneden önce hangisi bebeğin hareketleri dedim sanki alt tarafı gösterdi bir yandan yürüdü bir yandan söyledi tam anlayamadım cihaz farkı olur mu o alt üst olayında

Bende de aynı ya her akşam bir heyecan sonra her şey normal devam 😬 ama okuduğum da duyduğum da hep şöyle, önce bele feci bir ağrı vuruyormuş oradan anlıyormuşsun. Tecrübeli annişler aydınlatın bizi, paranoyak olduk yahu 🥺🥺🥺
Dogum sancısı belden baslar sonra kasıklara vurur sonra karnına dogru cıkar bu ortlama 30-50 sn sürer gecer. Bu sekilde 20 dk bir yarım saatte bir ya da 15 dk bir seklinde gelir. Eğer dakika tuttugunuz zaman düzensiz geliyorsa yalan ı kasılmalardır. Doğum sancısı dinlenmekle gecmez ve sıklasır. Sancı baslarken söyledikleri gibi dayanılmayacak agrı seklinde degildir. Ağrı azar azar gelir dakikası düsmeye basladıkça sıklaşır ve ağrı artar. Düzensizse dinlenince geciyorsa korkmayın

X