Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    38
Açıkcası banada burası daha iyi gibi geldi,
Orda hemen ımkan oldugu için bakıyorum mesela herkes her hafta bı özele bi devlete kontrole gidiyo sürekli bi stres hali burda iyi oldugunu biliyorsun acil bişey olmadıgı sürece de randevu gününü bekliyorsun daha sakinliyorsun sanki,
Dogum sürecinde durum nasıl olur bilmiyorum ama genel duydugum çok ilgili oldukları
Bende onu dedim zaten bencede yurt dışında o sistem iyi özendim dedim. Burada Türkiye de sürekli stres sanki istediğin an doktora git her doktor başka birşey desin. İzlediğim belgesel de de normal doğumdan sonra eve hemşire geliyordu anneyle bebekle ilgileniyorlardı . Ben o belgeseldeki sistemi çok beğendim tabi her ülke aynı mıdır bilemem

merhaba nerde yasiyorsunuz? devlet ve ozel fark ediyor biraz. bize ozelde hepsini yaptilar ve normal ultrasonda gorduk. ama randevu araligi acik genelde o konuda ayni olmali.
Yurt dışındayım ben ülke söylemiyimde,
Burda devlet yada özel diye birşey yok,
Baglı oldugunuz bi doktor var çok acil durumdada acile gidebiliyorsun.

Bende onu dedim zaten bencede yurt dışında o sistem iyi özendim dedim. Burada Türkiye de sürekli stres sanki istediğin an doktora git her doktor başka birşey desin. İzlediğim belgesel de de normal doğumdan sonra eve hemşire geliyordu anneyle bebekle ilgileniyorlardı . Ben o belgeseldeki sistemi çok beğendim tabi her ülke aynı mıdır bilemem
Evet dogumdan sonra bi süre eve ebe gelip yardımcı oluyor,
Bi nevi neyi nasıl yapacagını ögretiyor sana 🤲🏼

Benim bazen buralari okuyunca ya da Turkiye'deki arkadaslarimla konusunca kafam karisiyor. Yaklasim farkli gercekten. Bircok trdeki doktorun yapma dedigini benim doktorum yapabilirsin diyor (cinsellik, kozmetik, sac boyama, spor vs) . daha az siklikla gidiyorsunuz kontrole. Mesela ikili test vs konusuyor herkes burda benim doktorum birsey soylemedi bu konuda. en son ben sordum testler varmis diye. dedi evet istiyorsaniz brosur var dedi, brosuru verdi. kendileri birsey gormedikce test de yapmiyorlar anladigim kadariyla rutin olarak. Bu yuzden bir dahaki gidisimde tekrar konuscam bu konuyu cunku kararsiz kaldim yaptirip yaptirmamakta. Sezaryene gelince aslinda son zamanlarda az da sayilmaz. Onu da konustum doktorumla, planli sezaryen Avrupa'da az diye duydum vs dedim. Emin ol artik sandigindan cok daha fazla dedi.

Doktoruma cok guveniyorum, alanindan en iyilerinden birisi. Oxford'da bazen tip derslerinde ders veriyor. o yuzden soylediklerini paylasmak istedim bir gorus olsun diye.
Bende onu kastettim aslında yurtdışına özendim derken anlatmak istediğim tam olarak senin yazdıklarındı. Ben tek doktora bağlıyım Şuan Türkiye’de . O ne zaman randevu verirse o zaman gidiyorum ne zaman ne yaptır derse şu ilacı kullan derse onu yapıyorum . Ama benimde bazen kafam karışıyor . Daha geleneksel ve kalıplaşmış düşünceler var bizde. En basiti saç boyamak yaa . İlk haftalarda anlıyorum bebeğe zarar ama büyüdükçe zararı ne. Yada Türkiye’de boyalar aşırı kimyasal yurtdışında daha doğal ondan kısıt yok. Bizde kısıt konuluyor. Ve daha çok örnek. Kuzenim yurtdışında doğum yaptı . Sancı gelmiş suyu gelmiş eve göndermişler daha vücud doğuma hazır değil işte sancı şöyle şu dk ya düşünce suyun rengi şöyle olunca gel Şuan sana yatak ayıramam senin daha 24 saat var doğuma demiş. Tabi kız korkmuş ama şimdş diyor ki belki Türkiye’de olsa açılma yok diyr hop sezeryana alırlardı şu geldi diye. Ama onunda miktarı ve rengi önemliymiş dedi. Ben biraz o belgeselden de etkilendim herhalde 😂😂😂

Benim bazen buralari okuyunca ya da Turkiye'deki arkadaslarimla konusunca kafam karisiyor. Yaklasim farkli gercekten. Bircok trdeki doktorun yapma dedigini benim doktorum yapabilirsin diyor (cinsellik, kozmetik, sac boyama, spor vs) . daha az siklikla gidiyorsunuz kontrole. Mesela ikili test vs konusuyor herkes burda benim doktorum birsey soylemedi bu konuda. en son ben sordum testler varmis diye. dedi evet istiyorsaniz brosur var dedi, brosuru verdi. kendileri birsey gormedikce test de yapmiyorlar anladigim kadariyla rutin olarak. Bu yuzden bir dahaki gidisimde tekrar konuscam bu konuyu cunku kararsiz kaldim yaptirip yaptirmamakta. Sezaryene gelince aslinda son zamanlarda az da sayilmaz. Onu da konustum doktorumla, planli sezaryen Avrupa'da az diye duydum vs dedim. Emin ol artik sandigindan cok daha fazla dedi.

Doktoruma cok guveniyorum, alanindan en iyilerinden birisi. Oxford'da bazen tip derslerinde ders veriyor. o yuzden soylediklerini paylasmak istedim bir gorus olsun diye.
Yurt dısındamısın sende ?
Bana testleri söyledi ama mecbur olmadıgımı da söyledi,
Bizim muayne aralıgı ayda 1 şuan,
Arada sorun yasadıgımda tabi hemen cagırıyor muayneye,
Artık sezeryan sanki istege baglı gibi tercihe bırakılmış ama ben tam bilmiyorum tabi
Teşekkür ederim

Kızlarrr iyi akşamlar ikili test sonucu çıkan var mı benim ki çıktı acaba iyi mi kötü mü çok merak ettim yorumlayabilecek var mı ?

Yurt dışındayım ben ülke söylemiyimde,
Burda devlet yada özel diye birşey yok,
Baglı oldugunuz bi doktor var çok acil durumdada acile gidebiliyorsun.
evet ben de yurtdisindayim ama burda public ve private diye seceneginiz var. demek ki her ulkeye gore degisiyor.

Bugün bi delilik yaptım kontrolüme 13 gün vardı dayanamadım bugün görmeye gittim, maşallah kıpır kıpırdı ters dursa cinsiyetini söylerdim dedi doktor ama büyük ihtimalle kontrolde söyler 😂 sizce ben kız hissediyorum ama 🤷🏼‍♀️

Eklentiler

• 509A95CD-6E78-4047-8B60-71748E8C569F.jpeg
    509A95CD-6E78-4047-8B60-71748E8C569F.jpeg
    88,1 KB · Görüntüleme: 47
Bende onu kastettim aslında yurtdışına özendim derken anlatmak istediğim tam olarak senin yazdıklarındı. Ben tek doktora bağlıyım Şuan Türkiye’de . O ne zaman randevu verirse o zaman gidiyorum ne zaman ne yaptır derse şu ilacı kullan derse onu yapıyorum . Ama benimde bazen kafam karışıyor . Daha geleneksel ve kalıplaşmış düşünceler var bizde. En basiti saç boyamak yaa . İlk haftalarda anlıyorum bebeğe zarar ama büyüdükçe zararı ne. Yada Türkiye’de boyalar aşırı kimyasal yurtdışında daha doğal ondan kısıt yok. Bizde kısıt konuluyor. Ve daha çok örnek. Kuzenim yurtdışında doğum yaptı . Sancı gelmiş suyu gelmiş eve göndermişler daha vücud doğuma hazır değil işte sancı şöyle şu dk ya düşünce suyun rengi şöyle olunca gel Şuan sana yatak ayıramam senin daha 24 saat var doğuma demiş. Tabi kız korkmuş ama şimdş diyor ki belki Türkiye’de olsa açılma yok diyr hop sezeryana alırlardı şu geldi diye. Ama onunda miktarı ve rengi önemliymiş dedi. Ben biraz o belgeselden de etkilendim herhalde 😂😂😂
icerikten dolayi oldugunu sanmiyorum. doktorum bebege zarar verecek kadar toksik bir oranin cildin absorbe edebileceginden cok daha fazla oldugunu soyedi. oral yollarla aldiginiz toksik seyler etkileyebilirmis sadece, yedigimiz ictigimiz yani. o yuzden makyaj, sac boyama, parfum vs yesil isik yakti hep. neyseki cogumuz ilk trimesterimizi bitirmek uzereyiz. dediginiz gibi bundan sonra zaten ana hatlariyla bebek olmusmus oluyor. daha rahat olabiliriz cekincelerimiz varsa da :KK54:

Türkiyede doguma müdahale cok. İlk gebeliğimde sancım gece 5 te başlamıştı 10 da doktora gttim ama adet sancısı gibi hafif aralıkları cok acık ve düzensizdi daha. Valizimi bile almadım yanıma eve geri gönderir diye. Açılmaya baktı 3 cm daha suyum da gelmemişti. Ebe kadın bi cubuk soktu hoop suyumu boşalttı sonra suni sancı taktılar daha ben ne oldugunu anlamadan. 4 saat sonra falan mesai saati bitmeden dogum yaptım ben ama niye yani bu müdahele cok sinir olmuştum. Sen bi eve git gel biraz yürüyüş yap iyice sancın sıklasınca gel dese bi kendi haline bıraksa doğal doğal belki gece belki ertesi sabah doguracaktım. Kızdım doktora ikincide ona gitmedim

Turkiyede doktorlar risk almıyor. ben de yurt dısındayım ilk doğumumu da burda yaptım ama tr deki olanaklarda cok cok iyi ve doktorlar da oldukça iyi. daha sıkı takip ediliyor ki bu da riskli gebelikler için iyi aslında. Sorunsuz dogurdum ben ama sorun olsa ne olurdu bilemiyorum.Bir cok konuda tr ye gittikçe doktorlardan daha cok sey öğrendim burda cok bilgi verilmiyor ne yedin ne içtin ne yaptın sana kalmıs biraz da. temel bilgiler yeterli oluyor tabi sorunsuz hamileliklerde.

Merhaba hanımlar 10.+0 dayım ikizlere hamileyim sorum şu sizinde catlaklariniz olmaya başladı mı ben akşam üzeri fark ettim göbeğim 3 4 gündür kasiniyordu bende bilinçsizce kasidim şuan gobegimde 1 ve kalcalarimda 1 2 tane catlagim var tenim sert ondan mı hemen çatlamaya başladım daha çok erken değil mi

İyi geceler kızlar nasılsınız. Ben yarın ikiliye giricem ve aslında cektirmicektim kızımda çok sorun yaşadım diye ama paşa paşa gidicem galiba içim tuhaf

İyi geceler hanımlar. Benimde yarın 10:30 da randevum var bakalım cinsiyeti öğrenebilecek miyiz 14. Haftanın sonuna yaklaştık 😊 bu arada akıntı için kullandığım fitil iyi geldi şükür. Çok merak ediyorum bebeğimi umarım iyidir 🤲🏻
İnşallah ogrenirsin. Hayirli haberlerle gel ins

X