2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    273
Kızlar selamlar. Doğumdan sonra demir takviyesi olarak santafer kullanan var mı ya da ne kullanıyorsunuz? Birde vitamin takviyesi olarak neleri kullanmaya devam ediyorsunuz?

Sınıf öğretmeniyim canım, Allah razı olsun evet canım artık aklımın daima kalacağı bir bıdık var hayatımda 🙈

Oyy Allah yardımcın olsun canım, bazen oğlumun okuluna gidiyorum, sınıflarda kalabalık aman Yarabbim 🙈 bence bir sınıf öğretmeni çok sabırlıdor, ben olsam yapamam 😬 Bebişine en iyisi rast gelsin, gözün arkada kalmayacak şekilde 🤲

Kızlar selamlar. Doğumdan sonra demir takviyesi olarak santafer kullanan var mı ya da ne kullanıyorsunuz? Birde vitamin takviyesi olarak neleri kullanmaya devam ediyorsunuz?

Benim değerlerim iyi olunca kullanmaya gerek görmedim, doktor bana normalde ferramat ve d vit vermişti

kesinlikle öyle, bunu ancak yaşayan anlar çok ama çok zor seni çok iyi anlıyorum, nasıl bir psikolojide olduğunu inan çok iyi biliyorum. Sana ne desem de boş çünkü insanı böyle bir durumda hiçbirşey teselli edemiyor. O çatala tekrardan ve henüz daha yaşadıkların tazeyken oturmak insana çok ağır gelen birşey, yeniden doğum yapmak gibi.

Canım aynen öyle o kısmın kendiliğinden kapanması bana göre imkansız çünkü hafif oturur gibi yapınca bile anında açılıyor, adım atarken açılıyor, yani bizim bacakları kapatıp tuvalete bile gitmeyip put gibi durmamız gerekir ancak. Senin kesinin üzerinden sanki biraz fazla zaman geçmiş yani iyileşmiş olabilir. Sen ne düşünüyorsun iyileşmiş mi sence yoksa daha taze mi yaran? İyileşmişse diktikten sonra da problem olabilir diye duydum o yüzden bunu doktorunla konuşman gerek detaylıca.

Çevremde bu durumu yaşayan tanıdığım var kendisininde dikişi açılmış ama cesaret edip tekrar dikmemiş ikinci doğumunda dikmişler. Açıkçası o zamanlar bende düşünmedim değil bu durumu ama sonuçta evli insanlarız ve bu durum özgüvenimi çok düşürürdü kendimi eksik yada kötü hissettirir diye gidip diktim. Birde bu kadar şey yaşadıktan sonra ikinci fikri bana çok uzak.
Yani demem o ki istersen, cesaret edemezsen böyle bir yolda var.
İkinci doğumda dikince tutmuşmu peki o kadar zaman geçince tutuyomuymuş ? Ben bugün başka bi doktora gittim dikilsede tutmaz 17 gün geçmiş dedi kendisi kaynar dedi 2 3 haftaya dedi ama ben anlamıyorum dikince tutmazsa kendisi nasıl kaynayacak

Dediğin gibi sürekli açılıyor orası kaynayacak gibi değil ama dikmiyolar işte bide 3 4 cm küçük biseyde değil bugün ku profesör kendisi kaynar iyileşmeye yara görmedim ben dedi ama güvenemiyorum ki açık açık konuşmuyorlar napcam bilmiyorum

• Üzgünüm
Reactions: The
Susturucu 😂😂😂 bizde öyle diyoruz ya çok güldüm bebeği ilk defa yikayacağımızda göğsüm dışarda yıkamıştim çok ağlamasın sudan çıkınca direk vereyim diye 😂😂
Hahaha benimki de bir kere sudan çıkınca krize girdi bir yandan giydirmek istiyorum üşümesin diye bir yandan da stres oldum yırtıyor kendisini resmen o şekilde 2 dk vereyim ağzına dedim sağ olsun üstüme işedi 🤣

Benim balam bal dadır herden anneni aldadır😂...
gül oğlum bal oğlum...
Yunusumdu Yunusum kukuşumdu kukuşum..kukuş ne demek bu arada uydurdum😅
Hayatım tım tım tım tım
Sen menim gülüm men senin neyin?men senin aşkııın bu kadar yeter😂😂😂
Hahaha çok tatlı ama sen yine de kukuş deme 🤣🤣

Maşallah de kız😂🧿 bizde atak matak aglama krizi falan yok ama kaka olayımız var, 1,5 günde bir yapıyor. Ikınıyor, sıkınıyor dün bıraz kurcaladım yapsın dıye, kakadan sonra temizlik olayımız var leğende yıkıyoruz çunku her kakada sırta kadar pok🥴 tüm zıbın pijama heryere geçiyor🙄 yerler gökler pok oluyor. İtiraf edıyorum bez küçük geliyor elimde 1 paketim daha var, 2 numaraya geçmem grek, bez sıkıyor, bacaklarda iz yapıyor🫤
canım ilk regl de kanama yoğun diyorlar benimde küçük gelmeye başladı regl de kullanın kalanları deniyor aklında olsun

Oyy Allah yardımcın olsun canım, bazen oğlumun okuluna gidiyorum, sınıflarda kalabalık aman Yarabbim 🙈 bence bir sınıf öğretmeni çok sabırlıdor, ben olsam yapamam 😬 Bebişine en iyisi rast gelsin, gözün arkada kalmayacak şekilde 🤲

Benim değerlerim iyi olunca kullanmaya gerek görmedim, doktor bana normalde ferramat ve d vit vermişti
Amin kuzum🙏🏻 evet zorluğu çok bazen zorluyor bir kudurma dönemleri oluyor çok sesimin kısıldığı oldu ama yine de iyi ki öğretmenim diyorum 🥰 eşime gelip hep anlatırdım öğrencilerimle olan komik diyalogları 🥰 özlüyorum o yüzden arada videolarımıza bakıyorum sağ olsunlar hala arayan öğrencilerim var mutlu oluyorum bir mesaja bile 😍

Ay şimdi X Xxudy nin de doktoru kakada kan görmeyene kadar süt diyetini önermiyorum demiş şimdi ben de acaba diyeti bıraksam mı dedim bilemedim ki
kuzum bağışıklığını düşürme bence. Bebeklerimiz belli ki kolik :)

Gerçekten değişik birşey var aramızda bebeğimi doğduktan 4 gün sonra yenidoğan yoğun bakıma yatırmıştık sabah görmeye gidince ağlıyordum ben seni bırakmadım annem dedim oda ağladı hemşire kızdı bana ağlama o hissediyor diye diğer gün gidince fındıklım ben geldim annem sende iyileşte gel diye hep konuştuğum ses tonuyla konuştum gülümsedi huzurla uyumaya devam etti o zaman bizi tanıyorlar hissediyorlar çok şükür bin şükür
Kesinlikle her şeyi hissediyorlar .. biz mutluysak onlar bizden mutlu ..

Kuzum süt alerjisi demem içim kakada kan ve Mukus görmemiz gerekir vücutta döküntü olması gerekir, çok ciddi kusma olması lazım ve bebeğin kilo alamaması gerekir dedi. Bence bizim bebeklerimiz kolik canım Larada bence kolik. O yüzden benim zaten sütüm az birde iyice kalorisi gitsin istemiyorum. Zaten açıkçası ben çok süt ürünler yemiyorum zaten. Sabah peynir yiyorum, ama yine karışmak istemem kuzum.
kafein de etkiliyor bence kahve çay içiyor musun canım

Amin kuzum🙏🏻 evet zorluğu çok bazen zorluyor bir kudurma dönemleri oluyor çok sesimin kısıldığı oldu ama yine de iyi ki öğretmenim diyorum 🥰 eşime gelip hep anlatırdım öğrencilerimle olan komik diyalogları 🥰 özlüyorum o yüzden arada videolarımıza bakıyorum sağ olsunlar hala arayan öğrencilerim var mutlu oluyorum bir mesaja bile 😍

Demek ki velilerle o bağı kurmuşsun 🥰
Bizimde anaokulu öğretmeni ile hala görüşürüz, tüp bebek yaptı kendisi hep yanında oldum o aşamada, bugün bile telefonla görüştük 🥰 artık arkadaş gibi olduk

Off bı dk durmuyor sürekli ağlıyor siyiricaaamm
Ben sıyırdım sanırım evli deli dana gibi zıplayarak geziyoruz ayaklarım ikimizi de taşımıyor 🥹 14 kilo vermişim bu arada ikili rakamlara düştüm 🤣🤣
Susturucu 😂😂😂 bizde öyle diyoruz ya çok güldüm bebeği ilk defa yikayacağımızda göğsüm dışarda yıkamıştim çok ağlamasın sudan çıkınca direk vereyim diye 😂😂
Shshsh eşim bakarken çok ağladığında çağırıyor odaya kiralık ineğiniz geldiii diye giriyorum 🤣🤣🤣

X