Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    200
Kızlar başım çok ağrıyor rahatsızım yine. Evde minoset var kullanabilir miyim sizce ?
:KK43:
Bence iç ya etken maddesi parolla aynı , parolu reçete ediyorlar gebelikte, e zaten bebiş de maşallah büyüdü istersen doktoruna da sor ; sinüzitin felan mı var ki niye başın ağrıdı acaba bugün suyu az mı içtin

Kizlar bir iki haftadir ozellikle gece uyurken bacaklarim cok sizliyor. Bacaklarimi hareket ettirmeden duramiyorum surekli bir hareket ettirmem gerekiyormus gibi yatagin icinde evirip ceviriyorum, işin kotusu doktora da sormayi unuttum. Bu aksam ilk kez sadece sag bacagim uyusmus gibi ve asiri sizliyor. Ayni seyi yasayan var mi? Sizce ciddi bir sey olabilir mi? Merkeze cok uzak bir ilcede yasadigimiz icin de hastaneye hep gidemiyorum😕
Bende de durum aynı uyuşuyor gibi hareket ettirin ce geçiyor galiba ona huzursuz bacak sendromu diyorlar kardeşimde de oldu bende gittiğimde doktora soracağım ins
Benim de aynı 30+3 olduk. Hoşgeldin aramıza🌺
Hosbuldum cnm senin nasıl gidiyor oruç tutuyor musun

Bende de durum aynı uyuşuyor gibi hareket ettirin ce geçiyor galiba ona huzursuz bacak sendromu diyorlar kardeşimde de oldu bende gittiğimde doktora soracağım ins

Evet hamileligin basinda bariz huzursuz bacak sendromuydu ama simdiki resmen agri sizi gibi ve uyusukluk da olunca korktum

Aay bana da geç dogurcam gibi geliyor ya 🤭 ama işte bir sürpriz olursa da hazırlıksız yakalanmak da istemiyorum😅 sleepy de kimyasal vs gibi bir video görmüştüm elinizle temas ettiğiniz elinizi de yikamalisiniz normal ıslak mendil değil kimyasallar içeren deterjanlı bir şey gibisinden bı video görmüştüm o yüzden bebişin malzemelerinde kullanmaya çekindim ben de🙄
Benim deterjana alerjim var normalde çıplak elle hiç dokunmuyorum, sıvı sabun da kullanamıyorum kalıp sabun kullanıyorum. Ama sleepy ye dokunduğumda hiç alerji olmadım çok şükür 🙏🏻 kimyasal varsa bile çok az demek ki diye düşünüyorum o yüzden. İçeriğinde de yazmıyor zaten öyle olsa yazmazlar mıydı 🤔 tabi içine sinmiyorsa normal ıslak bezle silsen de yeter.

Bence iç ya etken maddesi parolla aynı , parolu reçete ediyorlar gebelikte, e zaten bebiş de maşallah büyüdü istersen doktoruna da sor ; sinüzitin felan mı var ki niye başın ağrıdı acaba bugün suyu az mı içtin
İnternette plus olan içilebilir yazıyor kimi yerde , kimi yerde minoset içilebilir yazıyor ikisi farklı sanırım. Bendeki gri renk yanları kırmızı olan minoset. Plus yazmıyor.
500 mg parasetamol yazıyor.. olur herhalde. Sinüzitim var canım bir de üşüttüm mü nedir her yanım ağrıyor bütün kaslarım ağrıyor baş ağrısı fena. Daha yeni düzelmiştik oysa.. Devlet takipliyim soracağım bi dr yok maalesef :KK43:

Canım biraz saçma bir tarif ama benim öksürüğüme çok iyi geldi; biraz tereyağı ısıt cezvede üstüne pekmez güzelce ısıt en son kapatırken üstüne az limon sık , boğazı o kadar güzel rahatlatıyor ki öksürüğü de alıyor ben hep yaparım keser öksürüğü ❤️ çok geçmiş olsun 💐
Hiçde saçma degil canım çok güzel kesiyor öksürügü hatta ben çok azda karabiber katıyorum 💗💗tereyagı yoksa zeytin yagı ile yapıyorum

İnternette plus olan içilebilir yazıyor kimi yerde , kimi yerde minoset içilebilir yazıyor ikisi farklı sanırım. Bendeki gri renk yanları kırmızı olan minoset. Plus yazmıyor.
500 mg parasetamol yazıyor.. olur herhalde. Sinüzitim var canım bir de üşüttüm mü nedir her yanım ağrıyor bütün kaslarım ağrıyor baş ağrısı fena. Daha yeni düzelmiştik oysa.. Devlet takipliyim soracağım bi dr yok maalesef :KK43:
Benim de inanılmaz kas ağrım oluyor ama gebelikten dolayı akşama doğru başlıyor bu saatler sadece uzanıyorum ağrılarım için, başım ağrısa içerdim ama plus olanda ekstra kafein var içinde normalinde yok, normal parolun içinde de 500 mg parasetamol var canım etken maddeleri aynı ilaçlar firmalar farklı; bence içebilirsin dayanılmazsa ağrın 😢

Hiçde saçma degil canım çok güzel kesiyor öksürügü hatta ben çok azda karabiber katıyorum 💗💗tereyagı yoksa zeytin yagı ile yapıyorum
Evet anneannem de karabiber atar yaparken üstüne dua eder hatta o kadının yaptığı direk ayağa kaldırıyor kadın ne okuyup üflüyorsa direk iyileşiyor insan😂😂

Hayır tutmuyorum canım normal beslenmeme rağmen sürekli acıkıyorum susuz da bırakamam bebeği o yüzden tutmuyorum. Genel olarak iyi. Senin nasıl geçiyor

Yok yeni sifonyer almıştım epeyi bir havalandirdim. Sonra da sildim. Hani böyle tahta gibi bı koku olur ya yeni urunlerde sanki öyle kokmuş gibi geldi
Aay evet benim de ayrı ayrı olunca epeyi makine yıkamış gibi oldum 🤭 son ağız bezleri yelekleri falan da yıkadım artık kapattım kıyafet yıkama olayını 🤭
Bayramın tam bitimi 37 oluyorum ben de o zaman bu haftasonu açayım ne olur ne olmaz 37de gelirse 2 hafta havalanmış oluyor
Aynen 2 haftada yeter bence. Bende 4 makine yıkadım 2 makine daha çıkar son makineye pusetin yastık kılıf vs atcam ondan oda 😂😂
Kizlar bir iki haftadir ozellikle gece uyurken bacaklarim cok sizliyor. Bacaklarimi hareket ettirmeden duramiyorum surekli bir hareket ettirmem gerekiyormus gibi yatagin icinde evirip ceviriyorum, işin kotusu doktora da sormayi unuttum. Bu aksam ilk kez sadece sag bacagim uyusmus gibi ve asiri sizliyor. Ayni seyi yasayan var mi? Sizce ciddi bir sey olabilir mi? Merkeze cok uzak bir ilcede yasadigimiz icin de hastaneye hep gidemiyorum😕
huzursuz bacak sendromu o. Bende de var istirahat halinde ortaya çıkar sürekli karıncalanma gibi olur ve hareket ettirme ihtiyacı hissedersin. Okadar bezdirir ki insanı uyku uyutmaz. Tavsiyem soğuk su tutman ayaklarına. Damarlar genleşince bi tık rahatlatıyor ben dolaba sırf bunun için Çeşme suyu koyuyorum farklı bi şişeye 🤦🏻‍♀️ bide ben doktora sordum magnezyum filan hiç bişey iyi gelmez bende de var kesip atmak istiyorum bazen dedi. Doktor benden daha dertli çıktı o konuda
Kızlar başım çok ağrıyor rahatsızım yine. Evde minoset var kullanabilir miyim sizce ?
:KK43:
ben ya parol ya minoset kullanıyorum canım

Benim deterjana alerjim var normalde çıplak elle hiç dokunmuyorum, sıvı sabun da kullanamıyorum kalıp sabun kullanıyorum. Ama sleepy ye dokunduğumda hiç alerji olmadım çok şükür 🙏🏻 kimyasal varsa bile çok az demek ki diye düşünüyorum o yüzden. İçeriğinde de yazmıyor zaten öyle olsa yazmazlar mıydı 🤔 tabi içine sinmiyorsa normal ıslak bezle silsen de yeter.
Ben de bir videoda denk geldim o yüzden emin olamadım. Aynı şekilde benim de deterjan alerjim var sleppyde fark etmedim ben de ama bebiş için de emin olamadim 🤔 bı açayım önce havalansin madem sonrasında silme işine de bir bakarim

Evet anneannem de karabiber atar yaparken üstüne dua eder hatta o kadının yaptığı direk ayağa kaldırıyor kadın ne okuyup üflüyorsa direk iyileşiyor insan😂😂
Ne varsa eskilerde var zaten allahım saglıklı uzun ömürler nasip etsin anneannene canımm🥰🥰🥰🥰

Aynen 2 haftada yeter bence. Bende 4 makine yıkadım 2 makine daha çıkar son makineye pusetin yastık kılıf vs atcam ondan oda 😂😂

huzursuz bacak sendromu o. Bende de var istirahat halinde ortaya çıkar sürekli karıncalanma gibi olur ve hareket ettirme ihtiyacı hissedersin. Okadar bezdirir ki insanı uyku uyutmaz. Tavsiyem soğuk su tutman ayaklarına. Damarlar genleşince bi tık rahatlatıyor ben dolaba sırf bunun için Çeşme suyu koyuyorum farklı bi şişeye 🤦🏻‍♀️ bide ben doktora sordum magnezyum filan hiç bişey iyi gelmez bende de var kesip atmak istiyorum bazen dedi. Doktor benden daha dertli çıktı o konuda

ben ya parol ya minoset kullanıyorum canım
Onları hep annem dikti ben yikamistim önceden sonra utusunu vs yaptı o yüzden tekrar yikamadim ben de 😅 uzun zaman oldu yikayali ama yikamicam bı daha aman dedimmya çok titizlenmicem cocuk az da mikrop alsın shsjdjdjdj

X