Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    203
Bizdede aynı dert var ve ben artık cidden ne diyeceğimi bilmiyorum en son kocaları aradan çıkarıp bizim açık açık söylememiz gerekiyo herhalde bir şeyleri düzeltmek için. Bide bize erken gelmek istiyolar daha 36. Haftaya yeni girdim bayram bitişinde hemen geleceklerdi mesela. Bu kızlar hamile yatmak uyumak dinlenmek ister diye bi düşünce yok malesef bizdede. Aynı şekilde doğumdan sonra da 1 ay kalırız siz yeter ki toparlayın dediler biz aynı evde cümbür cemaat 2 ay bi doğum yaptım diye kalacağız herhalde paşa torunu doğuruyoruz 😂
Ya işte anlamadığımız durum toparlamak kısmı bızı daha fazla yormayacak mı atıyorum eşimle aksam yemeğinde bi makarna yiyip şdare edebilirşm yada bi çorba yada dışarıdan onlar gelıyor dıye ayrı bı kaygı ayrı bı alısverıs bence yardımdan daha cok bızım uzerımıze daha cok bınecekler eğer yardım etmek ıstıyorlarsa dopumdan sonra ıkı hafta kv yada anne ıkısı aynı anda da değil dursun iki hafta bıle cokta neyse hadi

Sanırım kayınvalideler bızı sınır etmeye çalışıyor yok onların sevmesıne ıhtıyacımız yokta birazcık hevesli olsalar fena olmayacak
Aynen öyle geçen halası geldi eşimin doldurmuş bir sürü şey almış battaniye nevresim takımları kıyafetler felan kayınvalidem diyo ben de almıştım da getirmeyi unuttum diyor halbuki aldığı 3-5 tane 1-2 yaş kıyafet başkaları varken çok şeymiş gibi anlatıyorlar aman neyse kimseden bir şeye ihtiyacımız yok şükür her şeyini kendim aldım çocuğun ama tutup da beşiğini biz alalım arabasını biz alalım demediler benim ailem 10 bin verdi beşik parası 15bin kıyafet parası verdiler bir de doğum parasını ödeyecekler böyle oldukça da onlara sinir oluyorum kızlarına bebek arabası almışlar eşim geçen ağzından kaçırdı ben de lafımı soktum geçtim sonra çevirdi 2.el aldı felan diye neyse🙎🏻‍♀️

Ya işte anlamadığımız durum toparlamak kısmı bızı daha fazla yormayacak mı atıyorum eşimle aksam yemeğinde bi makarna yiyip şdare edebilirşm yada bi çorba yada dışarıdan onlar gelıyor dıye ayrı bı kaygı ayrı bı alısverıs bence yardımdan daha cok bızım uzerımıze daha cok bınecekler eğer yardım etmek ıstıyorlarsa dopumdan sonra ıkı hafta kv yada anne ıkısı aynı anda da değil dursun iki hafta bıle cokta neyse hadi
Ya çok yardıma gelmek istiyorlar ya işte en iyisi yatacaksın tüm gün alacaksın bebeği kucağıma ağrım var sızım diye baksınlar madem yemeğe felan karışmamak lazım

Bende ayni şeyi düşünüyorum eşimle ben hemen aparatif bir şey bile yapıp yeriz zahmete girmek istemiyorsak ama onlar var diye doğumdan önce tatlisina kadar ne yapacagimi düşünmek hazırlamak cart curt istemiyorum.. yardımdan daha çok üzerimize yuk

Ayyy nasıl aciyorsa kim bilir tshirt bile degmesinin acitmasi çok kötü ya 😔 demek ki aşılıyor bende aşmak zorunda kalcam bu tarz şeyleri. Ya tabiki sıkıntı benimki öyle hayal kuruyorda boşa kuruyor şimdi annemle ne güzel gelmek varken o firsatida kaçırdı.. eşimle konuscam işten gelince
Bu arafa canım ben bikini bölgesinde tekmeler hareketler hissediyorum ve vajina girişim aciyo bunlar hep doğum belirtisi .mi yaşamış miydin
Benim onlar uzun suredir var canım ya benim bebek aşağıya yerleşmiş o yüzden hareketleri hep kasıklarımda hissediyorum vajina girişi de hep ağrıyor hele de çömelip yerden bir şey alırsam falan çıkıverecek gibi oluyor, doktora sordum kanala girmemiş ama başı aşağıda demişti. 15-20 dkdan fazla yürüme demişti işte heralde doğum olmasın diye öyle dedi 🤔 senin de doğum belirtisi olabilir belki.

İlkinde hiç sancım yokken suni sancı ile doğumum başlatıldığı için böyle şeyler yaşamamıştım o yüzden bilmiyorum.
Benimde çok beyaz cildim ve çok hassas ilk kızımda senin dediğin gibi çok kötü yara oldu ne sürdüysem geçmedi. Ama 2. De gümüş kapak kullandım sadece hassasiyet oldu çok az sonra oda geçti 😍 gümüş kapak herkes almalı bence
Ayy çok sevindim bunu duyduğuma, o göğüs yarası normal doğum yapmak kadar can yakıcı yaşayan bilir 🙈 sürmediğim krem kalmamıştı hep kanıyordu ona da ayrı pansuman yaptırmaya gidiyordum ben 🥲 o zamanlar gümüş kapak yaygın değildi. Şimdi inşallah yarasız bir şekilde atlatırız 🙏🏻

Kendi işi değil ki kuzum maaşlı çalışan sonuçta işi de bu yani ne diceksin el mahkum 🥲
Sende haklısın bacım keyfi değil ya. Allah o çalıştığı şirketi islah etsin ne diyelim. Hem adamın hakkını yiyip az zam yapıyorlar hem karısı olmuş 9 aylık hamile hala yurtdışına yolluyorlar

Siz benim neler çektiğimi nerden bileceksiniz tribindeyim🤣🤣🤭🤭 şaka maka diyo ve insan sinir oluyo ister istemez
Bende ayni şeyi düşünüyorum eşimle ben hemen aparatif bir şey bile yapıp yeriz zahmete girmek istemiyorsak ama onlar var diye doğumdan önce tatlisina kadar ne yapacagimi düşünmek hazırlamak cart curt istemiyorum.. yardımdan daha çok üzerimize yuk
Kesinlikle canım kesinlikle ve ben emınım bızden hizmet bekleyecekler benım kayınbabam bu halimle normal gıbıymısım gıbı hızmet bekledı ama ben yapmadım doğumdan sonra da değişmez elin kızıyız sonuçta

Benim onlar uzun suredir var canım ya benim bebek aşağıya yerleşmiş o yüzden hareketleri hep kasıklarımda hissediyorum vajina girişi de hep ağrıyor hele de çömelip yerden bir şey alırsam falan çıkıverecek gibi oluyor, doktora sordum kanala girmemiş ama başı aşağıda demişti. 15-20 dkdan fazla yürüme demişti işte heralde doğum olmasın diye öyle dedi 🤔 senin de doğum belirtisi olabilir belki.

İlkinde hiç sancım yokken suni sancı ile doğumum başlatıldığı için böyle şeyler yaşamamıştım o yüzden bilmiyorum.

Ayy çok sevindim bunu duyduğuma, o göğüs yarası normal doğum yapmak kadar can yakıcı yaşayan bilir 🙈 sürmediğim krem kalmamıştı hep kanıyordu ona da ayrı pansuman yaptırmaya gidiyordum ben 🥲 o zamanlar gümüş kapak yaygın değildi. Şimdi inşallah yarasız bir şekilde atlatırız 🙏🏻
Olabilir canım bende böyle şeyler yoktu dün gece vajina girişimde işte o acı hissi geldi bugunde o hareketlerle beraber acı hissi inşallah doğum belirtisidir dediğin şekilde 🙏
Kesinlikle canım kesinlikle ve ben emınım bızden hizmet bekleyecekler benım kayınbabam bu halimle normal gıbıymısım gıbı hızmet bekledı ama ben yapmadım doğumdan sonra da değişmez elin kızıyız sonuçta
Aynen canım hayırlısı olsun ama iyi ki yapmamışsın

İnanki sinirden cevap bile vermedim yani :KK43: 9 aydır çektiğim bunca çile eşimle birlikte ben biliyorum. 9 ay arayıp sorma, bebeğin doğmasına bir hafta isim hakkını kendinde bul 😡😡😡😡 kaynanayı ne yapmalı kaynar kazana atmalı şarkısını açarım bebeğe ninni niyetine artık🤣🤣🤣
😂😂Ya Boşver sen ne istiyorsan onu koy saçma sapan muhabbetlerde dahil oluyorlar. Destek olmada kimse yok.

Benim herşey bitti sadece odasına ufak detaylarım kaldı dekor için.
Grupta doğumlar başlayınca 2 günde hepsi bitti benim 😂😂 bence sen de başla ağırlaşınca zor olur. Ütü çok yordu beni
Bebeğimin kıyafetleri yıkandı ütülendi ama gerçekten ütü benimde maf etti ya farkında olmadan ne çok kıyafet falan almışız bitmek bilmedi. Kendime dair bişey hazır değil onları da bi an önce almam lazım 🫣😀 ben oda yapmadım park beşiği ve elektrikli ana kucağını kurucaz başka bişeyi kalmadı gibi

X