Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Benim kolumun altına,bebeğin altina yastık koyuyorlardi destek olsun diye. Yastığı reflü yatağı gibi açılı tutup kafası yukarıda olacak şekilde emziriyordum. Bir süre sonra ayakta gezerek emzirmeye başladım yuruyus de yapmam gerektiği için. Sağ sağ canım mastit olma dondurucuya atarsın
Benimde şuan öyle yastıklarla destekliyoruz🙈 sen hızlı ilerlemissin maşallah ben ayakta emzirmeyi tut oturarak emziremedim reflu yatağı gibi yapiyoz beni ve bebeği anca öyle 🤣

Kızlar herkesin bebişinde gaz sorunu var sanırım, neden acaba ya? Erkek bebeklerde kızlara göre daha çok olur diyorlar ama etrafımda yakın zamanda doğuran herkesin bebeği gaz sorunu çekiyor. Ben oğlumda yaşamamıştım inşallah bunda da olmaz. Bunu önceden çözmenin bir yolu var mı acaba?
Canım bende ilk gün yoktu dün basladi ama çocuk ağlamıyor biz çıkarıyoruz her emzirmeden sonra da antibiyotik aldigimdan beri çocuğun bağırsaklarından ses gleiyo kakası iyice cıvık ve kusuyo...
Hiç şu ilaçları içesim yok çocuğum ne güzeldi de napiyim dikislerim için vs iciyorum

Aa benim görüştüğüm anestezi doktoru iğneden sonra belli bi saat geçmeden yapmayız dedi genel anestezi veririz dedi neden acaba 🥲
Bebeğin nasıl oldu canım verdiler mi yanına
Bebeğim yoğun bakımda hala, solunum desteğini kestiler gözetim altında tutuyorlar tedbir amaçlı. Gidip emziriyorum kucagima alıyorum, yarın çok düşük bir ihtimal yanımıza verebilirlermis. Anne sütü ve mama destekli besleniyor.

Herkese merhaba 35+4 günlük hamileyim bugün kontrolüm vardı , bebeğim makat bebekmiş, 38. Haftada sezeryanla almamız gerek dedi doktor, bebeği bunca zaman dönmeyipde sonradan dönen var mı,
Merhaba canım , kaçıncı çocuk ? İçeride yer var mı bakıp anlıyorlar aslında . Benim 3.gebelikte 39.haftada döndü .

Kız ben adanadayım bugün fırtına uçuyor her yeri kapattık banyo yaptırdık 2 kat uzun kollu giydirdim alt üst halada burnu buz gibi ben bile çeket giydim sıkı giydir sıkı sar canım hemen hasta olurlar
Aynen yeleğini giydirdim kundakladım üstüne de battaniye örtüyorum Adana bile böyleyse artık :KK43:
Kalmamış demek ki biz genel olduk ya ondan çok acı hissettik bence 😂 ama iyi ki yapmışlar şuan rahim o kadar toparladı ki kendini küçüçük bir göbüş kaldı 🥰
Benim de göbeğim bayağı gitti canım ama ben korse de takıyorum hala biraz var 40 ım çıkınca inşallah spor yapacağım doktorun izniyle
Ay yok 10 unu beklesin anca hazırlayacağım kendimi o güne 🙈😄
Kız kocanı dinlesene adamın bir sürü işi gücü var 15 inden sonrayı bekleyin😂🤣😂
Yok canım geçirmedim, bıçak yarası gibi bir şey o zaman diğer ağrı da. Senin zor kısımlar geçti şükür bundan sonra rahat edersin. Darısı başımıza 🙏🏻
Canım ben ameliyat olduğum günün ertesi günü kimsenin elini tutmadım kendimi zorladım kolaya alıştırmak istemedim hastaneden giderken eşim koluma girmek istedi ben tek yürüyeceğim dedim eğilip kalkarken yatağa uzanırken hep tek başıma yapmak istedim yaptım da zorlandım evet ama yavaş yavaş herşey yoluna girdi sadece ilk gün yardıma ihtiyacın oluyor güçlü kuvvetli bir kişi lazım ben ameliyat gecesi annemi kaldırmayayım diye tek kalktım tuvalete sonra koridorda tek yürüdüm. İnan hiç zor değil normal doğuramazdım baş çevresi genişti herkes iyi ki sezaryen yaptın dedi. Sen bir tane normal doğurdun ama seninki farklı bir de bu bebeğin iri değil kız bebek. Senin ikilemde kalman çok normal 🥺
Kızlar herkesin bebişinde gaz sorunu var sanırım, neden acaba ya? Erkek bebeklerde kızlara göre daha çok olur diyorlar ama etrafımda yakın zamanda doğuran herkesin bebeği gaz sorunu çekiyor. Ben oğlumda yaşamamıştım inşallah bunda da olmaz. Bunu önceden çözmenin bir yolu var mı acaba?
Ben nane rezene anason içiyorum canım bol bol soğan yiyorum emzirirken sonra sırtını sıvazlıyorum bebeğin kimyon da iyiymiş golden söyledi sen eve bu çaylardan al hazırda dursun canım birde aktardan hazır lohusa şerbeti aldık 1/6 oranında sulandırılıyor tadı da çok güzel 😍
Canım bende ilk gün yoktu dün basladi ama çocuk ağlamıyor biz çıkarıyoruz her emzirmeden sonra da antibiyotik aldigimdan beri çocuğun bağırsaklarından ses gleiyo kakası iyice cıvık ve kusuyo...
Hiç şu ilaçları içesim yok çocuğum ne güzeldi de napiyim dikislerim için vs iciyorum
Antibiyotiğini ihmal etme canım bitir ne olur ne olmaz Allah korusun sen önlemini al yine de. Normal ya bebişin daha yeni doğan hepimizin bebişlerinin kakası öyle. Ben anneme dedim kakası çok cıvık felan dertlendim annem kızdı salak mısın senin gibi s*çacak hali yok küçücük bebek dedi. Yavaş yavaş normale dönecekmiş canım benimki de kusuyor midedeki fazla olan sütü çıkarıyorlarmış normalmiş

38+0 bugün 😵‍💫 imza bende kimseninkini göremiyorum ve kendimede yapamadım . Diğerlerinde yapmıştım. Bunda nedense olmadı bir türlü
Ayarlardan açman lazım canım büyük ihtimalle kapatmışsındır, bende 37+6 1 gün varmış aramızda kim önce doğuracak bakalım 😍😂😂

O ozgeeeee1 canım sen miydin işte memeden süt gelmedi hamileyken vs diye..
Bak benim geliyordu maşallah da besledim geldi ama gelenler hiçbir şeymiş bugün göğsum bi baktım taş gibi kocaman ucunu sıkıyorum çıkan bir şey yok ve çocuğu sadece 2 saat emzirmedim neyse ovaladim masaj yaptım meğersem sütler birikmis taşlaşmış dert etme inan bebek emdikce çoğalıyor
Teşekkür ederim canım inşallah benim de sütüm gelir güzelce 😍

Canım cıvık olması normal ki

Aynen yeleğini giydirdim kundakladım üstüne de battaniye örtüyorum Adana bile böyleyse artık :KK43:

Benim de göbeğim bayağı gitti canım ama ben korse de takıyorum hala biraz var 40 ım çıkınca inşallah spor yapacağım doktorun izniyle

Kız kocanı dinlesene adamın bir sürü işi gücü var 15 inden sonrayı bekleyin😂🤣😂

Canım ben ameliyat olduğum günün ertesi günü kimsenin elini tutmadım kendimi zorladım kolaya alıştırmak istemedim hastaneden giderken eşim koluma girmek istedi ben tek yürüyeceğim dedim eğilip kalkarken yatağa uzanırken hep tek başıma yapmak istedim yaptım da zorlandım evet ama yavaş yavaş herşey yoluna girdi sadece ilk gün yardıma ihtiyacın oluyor güçlü kuvvetli bir kişi lazım ben ameliyat gecesi annemi kaldırmayayım diye tek kalktım tuvalete sonra koridorda tek yürüdüm. İnan hiç zor değil normal doğuramazdım baş çevresi genişti herkes iyi ki sezaryen yaptın dedi. Sen bir tane normal doğurdun ama seninki farklı bir de bu bebeğin iri değil kız bebek. Senin ikilemde kalman çok normal 🥺

Ben nane rezene anason içiyorum canım bol bol soğan yiyorum emzirirken sonra sırtını sıvazlıyorum bebeğin kimyon da iyiymiş golden söyledi sen eve bu çaylardan al hazırda dursun canım birde aktardan hazır lohusa şerbeti aldık 1/6 oranında sulandırılıyor tadı da çok güzel 😍

Antibiyotiğini ihmal etme canım bitir ne olur ne olmaz Allah korusun sen önlemini al yine de. Normal ya bebişin daha yeni doğan hepimizin bebişlerinin kakası öyle. Ben anneme dedim kakası çok cıvık felan dertlendim annem kızdı salak mısın senin gibi s*çacak hali yok küçücük bebek dedi. Yavaş yavaş normale dönecekmiş canım benimki de kusuyor midedeki fazla olan sütü çıkarıyorlarmış normalmiş
Bende önce tempolu yürüyüş ile başlayacağım inşallah göbüş filan kalmayacak. 🥰🥰

Benimde 3.gun durum oylr🤣🙈🙈 sol tarafta batma gibi acı oluyo ayaktayken bandajdan sanirim🤣🤣 eyvahhh kaldı 4 o zaman
Birde bebisi ben kucağımda emziremiyorim hem ağır geliyor hemde dikise baskı yapınca canım aciyo böyle yatarak emziriyorum sen nasıl yapıyordun?
Goguslerim taş gibi oldu sanırım benimde sağmam gerekcek
Canımm şuan çok zor yatıyorum kalkıyorum iyice ağırlaştım tabii, doğumdan sonra yatar pozisyonda bebeği emzirirken dikişlerin acımıyor mu. Yada yatarken hep böyle düz mü uzanman gerekiyor dikişlere zarar gelmesin diye. Ayyy normalde canım hiç tatlı değildir ama bu sezeryan dikiş olayı beni çok ürkütüyor bu korkudan hala bebeğe kavuşacağımın heyecanını yaşayamıyorum.

X