Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Kızlar siz uykusuzluğa nasıl dayanıyorsunuz ben halisunasyon görmeye başladım artık gerçekten iyi değilim.. Gece uykusu alamıyorum gündüzde toplasanız 3 günde 6 saat falan anca uyumusumdur nasıl basediyorsunuz naspiyorsunuz
Biz seninle aynı gün doğum yaptık sanırım, bu konuda ben de çok zorlanıyorum bu kadar çok uykusuz kalacağımı bilmiyordum.😞 bugün 15. gün ve 25-30 saat falan anca uyumuşumdur toplamda herhalde ilk günden beri…

Biz seninle aynı gün doğum yaptık sanırım, bu konuda ben de çok zorlanıyorum bu kadar çok uykusuz kalacağımı bilmiyordum.😞 bugün 15. gün ve 25-30 saat falan anca uyumuşumdur toplamda herhalde ilk günden beri…
Evet aynı gün yapmışız bende psikoloji falan kalmadi...eşim ben bakiyim diyo tmm diyorum saatte 1 memeye getiriyo eee ne anladım ben ondan aralıksız 4 5 saat uyumayı ozledim

Evet aynı gün yapmışız bende psikoloji falan kalmadi...eşim ben bakiyim diyo tmm diyorum saatte 1 memeye getiriyo eee ne anladım ben ondan aralıksız 4 5 saat uyumayı ozledim
Sagdigin sutlerden kullansın eşin bebeğe. Sen de biraz uyu canım. Başka türlü dinlenemezsin.

20 dk'dan az emdiği zaman da oluyor gece uykudan uyanınca çok uykusu var mesela 15 dk ancak emiyor. Küçük uclu silikonu kullandiysam emme süresi artiyor. Genel olarak 20dk ve üstü emiyor. Eğer beni uyku için kullanıyorsa bıraktiriyorum ama onun haricinde ne kadar emerse tutuyorum ben memede. 20dkdan fazla emzirme demesinin sebebi acaba gazını çıkart sonra devam et gibi mi? Arada gaz çıkartmak gerekiyor ya
Yok 20 dk maximum emsin dedi sonrası memede uyumak için emer sana eziyet olur dedi, beslenmek için 20 dk yeterli dedi ama ben yine de yarım saat tutuyorum

İlk zamanlar zor oluyor canım ama vücut alışıyor bir süre sonra. Gündüz de bebek uyuyunca sen de uyu yoksa dinlenemezsin.

Yok 20 dk maximum emsin dedi sonrası memede uyumak için emer sana eziyet olur dedi, beslenmek için 20 dk yeterli dedi ama ben yine de yarım saat tutuyorum
Bizimki hem gazlı hem uzun sürede memede durduğu için sanırım kilo alımı iyi olmuştu 😅 bir de rutin gibi oldu. İlk uyandığında acikiyor yarı uyur uyanık gibiyken emiyor altını değiştirince uyanmış oluyor. Yatırınca uyumuyor tekrar bı 15-20dk emiyor öyle uyuyor

Yok canım bebek koltukta görüyorum bi bakıyorum yataginda.. bugün esimede denk geldi kucağından alır misin bebeği dedim bebeğin şuan altını değiştiriyorum dedi
Canım başta bana da oldu böyle şeyler. Uykusuzluktan oluyor. Annem uyandırıyordu hadi ağlıyor emzirmen lazım kızım diye. Emziriyorum ya anne demistim. Ben o sıra bebeği emzirdigimi sanıyordum. Bebek ağlıyordu benim kafamda annem bı mutfağa gidip gelecek sonra emzirmem gerek gibi saçma bı düşünce oldu. Annem bana seslendi emzirmen lazım diye uyanınca kendime geldim öyle bir durum yok. Eşim yastigini kundak sanmış gece çok dikkatli şekilde tutmuş falan 😅 benim şu an hatırlayamadığım bir kaç olay daha oldu. Rüyada yaşadığım ama gerçekmiş gibi olan. Annem korkmuştu ikiniz de uyku sersemi biriniz emzirdigini sanıyor otekiniz bebek kucaginda sanıyor ben nasıl birakcam şimdi size bebeği diye😅

Bizimki hem gazlı hem uzun sürede memede durduğu için sanırım kilo alımı iyi olmuştu 😅 bir de rutin gibi oldu. İlk uyandığında acikiyor yarı uyur uyanık gibiyken emiyor altını değiştirince uyanmış oluyor. Yatırınca uyumuyor tekrar bı 15-20dk emiyor öyle uyuyor
Evet ne kadar emse kâr aslında ama benim uçlar da yara olduğu için uzun emerse pestile dönüyor iyice 🥲 ağzından çıkarırken de ezip veriyor ya 😀 biz bi rutin tutturamadık daha ya gece 4 saat uyanık kaldı kaç tur emzirdim alt değiştirdim yok dalamıyor, mama verdim süt yetmedi heralde diye yine uyumadı, en son ayağımda salladım emzik verip 😬 bebişleri çözmek zaman alıyor

Yok canım bebek koltukta görüyorum bi bakıyorum yataginda.. bugün esimede denk geldi kucağından alır misin bebeği dedim bebeğin şuan altını değiştiriyorum dedi
Uykusuzluktan oluyor o canım bana da oluyor, halüsinasyon görüyor gibi oluyorum. Uyurken de sürekli birisi bana sesleniyor gibi hissediyorum mesela annem sesleniyor tamam kalkıcam diyorum uyanıyorum kimse yok. Vücut adapte olunca geçer bunlar 🙏🏻

Kızlar dün sabrımında tahammülümün de son haddesindeydim dön dolaş ağla modu. Hava alalım diye dışarı çıktık çok ani kararla termal otele götürdü eşim. üst baş bile yoktu yanımızda. Çocukları eşime bırakıp gidip masaj yaptırdım oğlanı uyutup kızın eline telefon verdik (telefon verme olayı ilk defa oluyor çocuk bile şaşırdı😂) şansımıza hava da güzeldi havuz başında oturduk kahve muhabbet sohbet. Gece yine berbattı kızımın uykusu geldi o uyurken öbürü ağlıyor uyandırıyor gaz damlası da yanımızda yok filan ama inanın hiç koymadı bana. Nasıl iyi geldi anlatamam sadece bir gece kaldık şimdi eve geldik ama o bile yetti inanın. Sabrı sonda olan ve gerçekten kötü hisseden annelere tavsiyemdir tek çocukla iş daha kolay olur bu arada. Emzirin verin babasına gidin masajınızı yaptırın rahatlayın oturun bi kahve için ev dışında biyerde olmak kalmak gerçekten bi nefes aldırıyor insana

Evet ne kadar emse kâr aslında ama benim uçlar da yara olduğu için uzun emerse pestile dönüyor iyice 🥲 ağzından çıkarırken de ezip veriyor ya 😀 biz bi rutin tutturamadık daha ya gece 4 saat uyanık kaldı kaç tur emzirdim alt değiştirdim yok dalamıyor, mama verdim süt yetmedi heralde diye yine uyumadı, en son ayağımda salladım emzik verip 😬 bebişleri çözmek zaman alıyor
Her gün degisiyor ya bizim 40i çıkacak hala tam duzeni yok 😁 ben de artık silikonu bırakmaya çalışıyorum dediğin gibi meme ucunu ezip veriyor 🤣
Bir de normalde silikonda süt birikirdi cekistirirken dokerdi falan öyle boşa gidiyordu sütüm. Şimdi de silikonsuz emerken sanki sonradan yutuyor tam anlamadım ağzından taşıyor kenardan akıyor süt. Biriktirip mi yutuyor ya da silikonsuz olunca mi öyle geldi anlamadım. Normal mi bu? Ağız bezi koyuyorum üstüne. Emzirme bitince ağız bezi, sütyenim her yer ıslak oluyor

X