2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Ay aynı şeyi her gece yaşıyoruz işte emziriyorum yatırıyorum 15 dk sonra aranıyor yine emziriyorum sonsuz bir döngüye giriyoruz. 5-6 saat uyanık kalıyor böyle en son mama veriyorum öyle uyuyor.
Şu doymuyor mu acaba durumunu beynime yer yaptılar ya kendim bile bi acaba dedim artık en sonz
Ben de bazen mama vermek istiyorum boynum koptu emzirmekten seninki yine emziğe saldırıyor benimki emzik takınca kusuyor veremiyorum emzik :KK43:
Az önce emzirdim yine kıyameti kopardı elimle sıkınca süt fışkırıyor emerken sinirleniyor annem yine başımda süt mü yetmiyor az mı geliyor bilmem ne iki memeyi de emzirdim ama memeye saldırıyor az çekip sinirlenip çığlığı basıyor oturdum ağladım artık yetmiyo mu gerçekten ya

Nasıl yani tek mi gittin helal olsun vallahi ben bebeği arabaya koysam pusetinde kim tutacak derdi Allah korusun ağlasa ben panik olurum trafikte , tramvaya dolmuşa da bindiremem bebeği , helal olsun sana vallahi :KK43: bugün ben de inanılmaz sıkıldım eşim gelince de bebeği verip yemek yaptım. Şimdi de akşam oldu bu saatte de hava soğuk burda çıkılmaz bebek üşür:KK43: başka baharlara kaldık biz:KK43:
Tek gitmedim birini tutsam öbürü kaçar elimden. Anneme gittim ona rağmen mahvettiler bizi. Kızımın bebek arabasının koltuğu çıkarıp puseti taktık bana iki bebek arabası lazım ki kızımda sabit dursun yoksa çok zor 🤦🏻‍♀️ aman ben bikere emzirip çocukları eşime bırakıp arabayı alıp çıktım müzik açıp boş boş arabayla dolanıp döndüm geldim. Bazen rahatlamak gerekiyor

Kızlar benimki slikona çok alıştı slikon iyi mi kötü deniyorum slikonsuz ememiyır agzında bişey yok gibi aranıyor
Yavaş yavaş bıraktım ben canım, sürekli dezenfekte et kullan yanımda degilse ağlıyor ben silikon uç bulup takmaya çalışıyorum. En azından gezme muhabbetleri başlamadan biraktirayim dedim ve şükür oldu 🙏🏻

aşırı sinirlerim bozuk kakasını çişini yapıyor baya dolu dolu oluyor bez çişten. Doymuyor mu bu çocuk iki memeyi emdi hala saldırıyor 🥺

Benim bayadir öyle bi kvler varken sütüm yoktu o zaman yoktu onun dışında malesef bu durumu yaşıyorum ve bebek emdiği an çocuk kafasını çekse bile fışkırıyor.. iyi yapmışsın canım olabildigince sakin kal kendileri oksuruyor😔
Eşim bana ilk yardım videosu atmıştı o gün süt kaçtı boğazına ve oksurmedi ağzını kapattı tıkandı morardi ağzının etrafı hemen ters çevirdim sırtına doğru vurdum kendine geldi. Videoyu izlediğim gün ise yaramasi ayrı bir olay Arada yine kaçıyor ama öksürüyor dediğin gibi

Ay kırk gün mü düşünmesi bile kötü. Öyle yapmaya çalışıyorum canım ben ilk günden ayaklanmaya başladım ama benim ev iki katlı. Biz üst kattayiz onlar alt kattalar biraz sanki bunu bahane ediyor bunun rahatlığında gibi...ama işte ben de çok sıkıldım dönüp dolaşıp aynı odada olmaktan. Mutfağıma salonuma hasret kaldım resmen🥺
Canım dua et en azından 2 katmış evet çok haklısın ya benim gibi hemen hemen 9 metrekarelik odaya tıkılıp kalsaydın daha kötü.. onun rahatlığında büyük ihtimal ama işte insanoglu düşünmez rahat ediyo mu gelinim doğum yaptı vs vs diye inşallah en kısa sürede giderler

Evet onlar da yardım ettiklerini düşünüyorlar ama kafalarına göre eşyaları tıkıştırmak benim için yardım değil tam tersi ben onları tek tek çıkaracağım eski yerlerine yerleştireceğim bir de kocaman benim mutfağım ; mutfak eşyalarım da çok fazla. Bir tek kaşıklarım kendi yerlerinde doğru duruyor orası da hep kirlenmiş :KK43: çıldırmamak elde değil arka odalarımı söylemiyorum bile yatağıyla işi biten yastıkları nevresimleri tıkıştırmış rast gele yerlere. Tek tek ütüleyip yerleştirmiştim . Şu an hepsinden tiksiniyorum
Anlayabiliyorum bana da onlar gittikten sonra bir sürü iş çıktı. Koltuklarımi bile silmiştim perdelerimi yikamistim sanki şu an her yer yemek koktu gibi geliyor.🥺

O elektrik çarpma hissi oluyor ilk başta normalde de ama sonrasında emerken yanlış tutunca benim direkt kanıyor mesela, yanlış tutsa anlardın bence

Kız ben daha evden balkona çıkmadım 😄

Cuk cuk ses olmaması lazım sanki

😂😂😂
Aynen sonrasında geçiyor bende de başta oluyor. Oof ya kendi tutuyor memeyi emiyor aslında cuk cuk ses yokken sonra oluyor nasıl kavratcam bilemedim damagina doğru veriyorum aslında

Eşim bana ilk yardım videosu atmıştı o gün süt kaçtı boğazına ve oksurmedi ağzını kapattı tıkandı morardi ağzının etrafı hemen ters çevirdim sırtına doğru vurdum kendine geldi. Videoyu izlediğim gün ise yaramasi ayrı bir olay Arada yine kaçıyor ama öksürüyor dediğin gibi
Kıyamam ya o da bilememiş başta 🥲

Canım dua et en azından 2 katmış evet çok haklısın ya benim gibi hemen hemen 9 metrekarelik odaya tıkılıp kalsaydın daha kötü.. onun rahatlığında büyük ihtimal ama işte insanoglu düşünmez rahat ediyo mu gelinim doğum yaptı vs vs diye inşallah en kısa sürede giderler
Teşekkür ederim amin inşallah. Ben gerçekten kimsenin kimseyi zor durumda bırakmaması gerektiğini düşünüyorum. Bazı şeylerin illa dile getirilmesine gerek yok. Lohusa evine gerçekten istenilen dışında kimse gitmese keşke.

Aslında bu bir kaç gün önce oldu normalde kaçsa öksürüyordu ben ilk kez silikon uçsuz denedim ya ilk defa o kadar fazla geldi galiba 🥺
Demek ki canım ama alışıyor benimki de dün çok aşırı emmiş(asiri emmede yapiyo malesef)bir kustu aklım şaştı nerdeyse bir su bardağı kadar tövbe tövbe dedim bu çocuk bunu neresinde tutmus sonra bir rahatladı anlatamam

Teşekkür ederim amin inşallah. Ben gerçekten kimsenin kimseyi zor durumda bırakmaması gerektiğini düşünüyorum. Bazı şeylerin illa dile getirilmesine gerek yok. Lohusa evine gerçekten istenilen dışında kimse gitmese keşke.
Keşkeee yada işte benim gibi kötü oluyorsun en sonunda keşke olmasa ama senin kayinpederinde var mı peki evde

Tek gitmedim birini tutsam öbürü kaçar elimden. Anneme gittim ona rağmen mahvettiler bizi. Kızımın bebek arabasının koltuğu çıkarıp puseti taktık bana iki bebek arabası lazım ki kızımda sabit dursun yoksa çok zor 🤦🏻‍♀️ aman ben bikere emzirip çocukları eşime bırakıp arabayı alıp çıktım müzik açıp boş boş arabayla dolanıp döndüm geldim. Bazen rahatlamak gerekiyor
Çok iyi yapmışsın canım; benim oğlan ağlayınca eşim hemen panik oluyor ne oldu nazar mı değdi niye böyle sağlığında mı sıkıntı var felan diye işkilleniyor. Bebek bu tabi ağlar diyorum eşim en son bırakacağım kişi 🤣

Anlayabiliyorum bana da onlar gittikten sonra bir sürü iş çıktı. Koltuklarımi bile silmiştim perdelerimi yikamistim sanki şu an her yer yemek koktu gibi geliyor.🥺
Evet ya ben de perdeleri koltukları tertemiz yaptım halılarım mahvoldu hep :KK43: artık ben boşverdim bebek de niyeyse bir huzursuz

Benim de öyleydi insanlara diyorum ben kendimi çok yumuşak hissediyorum diye böyle kedi patisi gibi yumuş yumuş hissediyordum kendimi. Şimdi geçti 27. Günüm bugün bir tık daha sert hissediyorum 🫶🏻 bence zamanla özellikle kırkımız çıkınca düzelecek bu hissiyat
Ayy inşallah canım aynen öyle kedi patisi gibiyim dokununca yumus yumus..
27.gune gelmişsin hadi az kalmış 🤩

Evet onu karşılaştırdım fark ettim canım. Bionatural bulamazsa normalinin 2 numarasını alırım artık

Ay sayende bio naturelle naturelin farkını öğrendim bide maxi mini filan onlar ne aydınlatsan 😍
Sleepy 'nin boyut Numaralandırması onlar canım.

Newborn 1
Mini 2
Midi 3
Maxi 4
Mega 5
X Large 6
XX Large 7

Aslında boyut hariç Bio Natural ile Natural arasindaki asıl fark .
Bio naturalin içinde badem sütü bulunması .
Bebelerin Popişleri için daha bakım yüklü diyorlar.
Ve birde daha ince ve emiciymiş.

Aralarındaki farklar böyle.
Haliyle bio olan biraz daha pahali
Ama bence bunlar bariz fark değil.
Natural de gayet işgörür.

X