2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Herkes gardını alsın kızlar atletler giyildi mi bebek bezleri yatağın kenarına depolandı mı? Bepantoller hazır mı ? Ağız mendilleri yerlerinde mi? Gece yeni başlıyor kızlar. Uykusuzlukla dolu bir geceye daha merhaba 😍😍😍 ben bu gece Serdar ortaç dinleyerek atlatmayı düşünüyorum çünkü o adamla aynı psikolojik evredeyim. Hakettiysek eyvallah …

10 dk boyunca aktif emmiyor ki canım o luk luk sesi bi süre sonra kesiliyor aktif emmeye devam ediyor sonra oda bitiyor ağzında tutmaya başlıyor dürtünce emiyor. Yarın full sağıp denicem hatta şimdide denerdim ama en son kaçta emzirdiğimi bilmiyorum
Dene canım en güzel öyle anlarsın doyup doymadıgını en az 60 cc kesin emiyorlar 2 saate bir öyle hesap et sen çok şükür ben çözümü buldum artık aranmıyor arandıgı günler çok oldum 30 luk verirken sinir oluyordjm sürekli aranmasından emzirim mama az verip diye çocuk aç kaldı yarım kilo almış bir aylık olana kadar bari toplam 750 almış olsun arayı kapatacaz inşallah doyduguam eminim ya o yetiyor zaten

Herkes gardını alsın kızlar atletler giyildi mi bebek bezleri yatağın kenarına depolandı mı? Bepantoller hazır mı ? Ağız mendilleri yerlerinde mi? Gece yeni başlıyor kızlar. Uykusuzlukla dolu bir geceye daha merhaba 😍😍😍 ben bu gece Serdar ortaç dinleyerek atlatmayı düşünüyorum çünkü o adamla aynı psikolojik evredeyim. Hakettiysek eyvallah …
Hepsi hazır daha yeni degiştim pişigimiz var kremler sürüldü yedekler ayarlandı beşigine koyuldu şimdi sigara keyfi yapıyorum yatıcam inşallah 🤭🤭🤭

Ben diyorum ki haftaya kadar böyle devam edeyim 1 ay kontrolünde yeterli kilo almamışsa mama takviyesi yapayım. Ama öyle bi baskıladılar ki şuan çocuğu aç mı uyuttum acaba diye düşünüyorum. Annem salladı biraz uyur gibi oldu ağladı mızırdandı kucağına aldı yine aynı bide emziğe saldırıyor acıktı bu gene dedi verdi bana. Bende emzirmedim kucağımda uyuttum yatağına koydum şuan uyuyor. Aç olsa aç aç uyurmu hani yetişkin gibi de düşünmemek lazım dimi ay bilemedim beynim yerinden çıkacak.

Yediklerime de bazen dikkat ediyorum bazen edemiyorum ne yalan söyleyim ne bulduysam onu yiyorum 🥺
Aynı şeyi yaşıyoruz valla geceleri perişan oluyorum ya şimdi 90 cc mama içirdim yok yine uyumuyor demek ki açlıktan değilmiş. Napcağımı şaşırdım yatağa koyuyorum hala aranıyor delircem her gece aynı şey

Bundan canim
Az önce tek memeyle çocuğumun aç kaldığını öğrendim sayende canım. Aklınla bin yaşa Allah razı olsun. Sağdım önce tek memeyi onu verdim içti hala içecek diğer memeyi sağdım onuda bitirdi en son meme teklif ettim açmadı artık ağzını. Ben hep tek meme besliyodum yetersizmiş. Artık tek beslemede iki meme vercem

Dene canım en güzel öyle anlarsın doyup doymadıgını en az 60 cc kesin emiyorlar 2 saate bir öyle hesap et sen çok şükür ben çözümü buldum artık aranmıyor arandıgı günler çok oldum 30 luk verirken sinir oluyordjm sürekli aranmasından emzirim mama az verip diye çocuk aç kaldı yarım kilo almış bir aylık olana kadar bari toplam 750 almış olsun arayı kapatacaz inşallah doyduguam eminim ya o yetiyor zaten
Canım az önce 110 cc içti 2bucuk 3 saate yakın bi süre geçmişti son beslenmeden sonra. Önce ağzını kapattı istemedi alt değiştirince yine aranmaya başladı normal mi bu artık ya kaç cc içecek ki versek yani anlamadım ben

Aynı şeyi yaşıyoruz valla geceleri perişan oluyorum ya şimdi 90 cc mama içirdim yok yine uyumuyor demek ki açlıktan değilmiş. Napcağımı şaşırdım yatağa koyuyorum hala aranıyor delircem her gece aynı şey
Bende iki memeden 110cc sağdım. Memenin birini en son 2 saat önce diğerini 4bucuk saat önce emzirmiştim. Hepsini içti yine aranıyor doymuyorlar heralde baksana

Bende iki memeden 110cc sağdım. Memenin birini en son 2 saat önce diğerini 4bucuk saat önce emzirmiştim. Hepsini içti yine aranıyor doymuyorlar heralde baksana
Ee ne kadar içecekler ki ya of gündüz sorun yok gece neden böyle oluyor. Gece göğüslerim de sönüyor benim, gündüz dolu dolu oluyor süt akıyor gece yumuşacık oluyor emilmekten 🥲🥲 mama da 30 cc veriyordum ne ara 90 a çıktı midesi anlamadım ki bir de emzirmenin üstüne 90 yani

Ee ne kadar içecekler ki ya of gündüz sorun yok gece neden böyle oluyor. Gece göğüslerim de sönüyor benim, gündüz dolu dolu oluyor süt akıyor gece yumuşacık oluyor emilmekten 🥲🥲 mama da 30 cc veriyordum ne ara 90 a çıktı midesi anlamadım ki bir de emzirmenin üstüne 90 yani
Benimde tam tersi geceleri dolmuş hali bu gündüzleri yumuşacık yani gündüz iki memeden 110 çıkmaz yarın onu da denicem. Sen mamanın miktarını arttır bi 30 cc daha teklif et bakalım içecek mi. saf gibi yanıma almamışım mamayı bu saatte nerden bulcam annemdeyim. Olsa bende denerdim şimdi. Bide cidden bende anlamadım neladar içecek bunlar ne versek içiyolar hala emziğe saldırıyor cuk cuk 🤦🏻‍♀️

Boynum koptu emzirmekten hala aranıyor ağlıyor sütüm mü yok diyorum sıkıyorum süt geliyor ; offff offfffff ….
Canım yutkunmuyor mu? Kilo alımı nasıl?
Bi sağlık ocağına götür baktır kilo alıyorsa mamaya gerek yok. Emzik emiyor mu? Bazen yalancı meme gibi emmek istiyolar ben öyle yapınca emziği veriyorum

Meme sönükte olsa sütü getirir bebek belki biraz uzun sürer ama gelir süt bitmez canım. Benimde bazen çok sönük oluyor ama eme eme getiriyor sütü

Canım az önce 110 cc içti 2bucuk 3 saate yakın bi süre geçmişti son beslenmeden sonra. Önce ağzını kapattı istemedi alt değiştirince yine aranmaya başladı normal mi bu artık ya kaç cc içecek ki versek yani anlamadım ben
Normal canım 3 saat emmemiş emebilidigi kadar emsin güzel büyür inşallah her gün mideleri genişliyor boga burcunu kolay kolay doyuramazsın zaten 🤭🤭

Uyandı canım ama uyanmasa uyandırmazdım artık sarılık sorunu kalktı ortadan bi sıkıntı yok çok şükür acıkınca kendi uyanır zaten 🥰🥰
Benimki de uyanmasa bende uyandırmıyorum
Normal canım 3 saat emmemiş emebilidigi kadar emsin güzel büyür inşallah her gün mideleri genişliyor boga burcunu kolay kolay doyuramazsın zaten 🤭🤭
aynen bende kızımdan biliyorum 🤣

X