2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Karın ağrısı yaşayanlar acaba ara ara mi yaşıyorlar? Ve ara ara yasamak mı hamilelik pozitif için belirti? Sürekli yaşanıyorsa regl ağrısı belirtisi midir acaba? Sizlerin deneyimi nasıl olmuştu....
Bunun cevabını bende merak ediyorum benim ilk negatif transferimde göğüslerim patlayacak gibi olmuştu sancım batmalarım vardı bebek sanmıştım negatif oldu bu transferimde ilk bir kaç gün hiç belirti yoktu son üç gündür aralıklı bel ağrım ve hafif karın ağrım oluyor bilmiyorum ilaçlar süreç tabi ki etkiliyor ama benzer deneyimleri olan varsa dinlemek isterim 🙁

Kızlar iki tane sorum olacak: Kaçıncı gün embriyosunu transfer ettirmek daha sağlıklı oluyor ya da böyle bir fark yok mu? Diğeri ise histeroskopiden ne kadar zaman sonra transfer yaptırmak mantıklı?

Evet arkadaşlar herkese merhabalar 🌸 tüp bebek sürecine bu ay sonu itibariyle başlayacağım. Tek başlık altında merak edip bu süreçte olanların paylaşım yapabileceği bi topik açmak istedim. Herkes için güzel hayırlı haberler diliyorum 🤍

ÜYE ADI TRANSFER GÜNÜEMBRİYO SAYISITEST GÜNÜSONUÇ:anneadayı:
belki2903 belki2903 2
@skacir1 Mayıs211 Mayıs
K Kubra Avci
@Asli47
@Neptunnn2 Mayıs212 Mayıs
H hopebaby1 1 Mayıs212 Mayıs
@mercan606510 Mayıs221 Mayıs
@Kivirbas957 Mayıs217 Mayıs
@Zeynep35458 Mayıs118 Mayıs
@aycicegix8 Mayıs120 Mayıs
@tubiii8914 Mayıs225 Mayıs
@Asihbe2 Mayıs112 Mayıs
@sedu06630 Nisan111 Mayıs
@ecegul30 Nisan111 Mayıs
N nehirgunes 3 Mayıs216 Mayıs
@Hakmell29 Nisan111 mayıs
@partalina_7 Mayıs215 Mayıs
@Warriror2 Mayıs114 Mayıs
blahblah123 blahblah123 30 Nisan112 Mayıs
@hayallerrhayatlar17 Mayıs
@cidal
@dimmplee4 Mayıs216 Mayıs
Merhaba benide yazarmısınız 13 mayısta 2embriyo transferi rabbim emeğimizin karşılığını versin insallah ❤️

Kızlaaar dayanamayıp kaset test yapan oldu mu? 1 mayısta transfer oldum bugün 8. Günüm
8.gün mü iyi dayanmışsın canım. Önceki transferimde 5.gün yapıp pozitifi görmüştüm ama erken yapmak çok da iyi değil bence yanıltıcı olabilir. Benim 3.günüm 7-8 gün olmasını bekliyorum yapacağım ben zaten alışkınım

8.gün mü iyi dayanmışsın canım. Önceki transferimde 5.gün yapıp pozitifi görmüştüm ama erken yapmak çok da iyi değil bence yanıltıcı olabilir. Benim 3.günüm 7-8 gün olmasını bekliyorum yapacağım ben zaten alışkınım
Ben sabırlı şekilde 12.günümü bekliyorum bakalım 🤔 Burada yazılanları okuyunca çok erken yapıldığını gördüm şaşırdım doğrusu.

bu yorumun çok aydınlatıcı ve samimi
Rabbim isteyen herkese nasip etsin
bilgi ve tecrübelerini paylaşır mısın rica etsem
Aslında herkesin yolculuğu farklı, her birimizde farklı bir durum var. Bir de üstüne doktorlar farklı farklı yollar izliyor. Bende ve eşimde hiç bir sorun görünmüyor mesela, sebepsiz infertilite. 2022 mart ve nisanda 2 kez aşılama oldu, ikisi de negatif. Eylül ayında tüp bebeğe başladım. 2023 hazirana kadar toplam 5 toplama yapıldı, 6 embriyo elde edildi. İkisi 2022 aralık ayında transfer edildi, tutmadı. İkinci transfer haziran 2023 te yapıldı. 10.haftanın içindeydim kalbi durdu kürtaj oldum. Geriye kalan 2 embriyo da 4 gün önce transfer edildi. Kürtajdan sonra psikolojimi toplamam zaman aldı. Bu son transferden önce eşimle bana kromozom analizi yapıldı, temiz çıktı.
Yalnız şunu söylemeliyim, bu son transfere kadar geçen sürede spora yazıldım, diyetisyenle çalıştım. Tedavinin kilolarından kurtulmaktı ilk amacım, 8 kilo verdim ama aralarda gittiğim muayenelerde spor ve beslenmenin ne kadar önemli olduğunu gördüm.

Benim amh çok düşük, 0.2. Opularda o kadar ilaçla 8 yumurta oluşmuştu en fazla. Normal muayenede 5 yumurta gördü doktorum. Dedim spora gidiyorum, diyetisyenle çalışıyorum alakası olabilir mi, doğrudan bununla ilgili dedi. Yürüyüş yapın, kan dolaşımını hızlandırın. Rahime yumurtalıklara giden kan dolaşımı çok önemliymiş. Bir de protein ağırlıklı beslenin. Yumurta süt et sevmezdim, değişik tariflerle zorladım tükettim, doktor bu amh seviyesine bu tabloyu beklemiyordum dedi muayenede. Ha tabi bir de daha önce söylediğim gibi stresle üzüntüyle başa çıkmayı öğrenmek zorundayız. Gamsız olmak lazım, başka çare yok.

Her adımda başka bir şey öğreniyor insan ve an geliyor mala bağlayıp herkese çok basit bir şeyi soruyor 😁 ha bir de yakın çevreniz dışında bence pek kimseyle paylaşmayın. İlaçlarla aşırı hassas oluyor insan ve insanların öküzlüklerine hiç katlanamıyorsunuz 🤭 az insan çok huzur 🤗

X