2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

İyi akşamlar kızlar bugün kontrolüm vardı haftaya Salı transfer planladı doktorum rahim kalınlığım 11,5 mm olmuş gayet iyi olduğunu söyledi estrofem prednol coraspin ve prolutex iğne verdi bu arada proleter iğne kullanan var mı sigorta karşılamıyor değil mi ?

Aslında herkesin yolculuğu farklı, her birimizde farklı bir durum var. Bir de üstüne doktorlar farklı farklı yollar izliyor. Bende ve eşimde hiç bir sorun görünmüyor mesela, sebepsiz infertilite. 2022 mart ve nisanda 2 kez aşılama oldu, ikisi de negatif. Eylül ayında tüp bebeğe başladım. 2023 hazirana kadar toplam 5 toplama yapıldı, 6 embriyo elde edildi. İkisi 2022 aralık ayında transfer edildi, tutmadı. İkinci transfer haziran 2023 te yapıldı. 10.haftanın içindeydim kalbi durdu kürtaj oldum. Geriye kalan 2 embriyo da 4 gün önce transfer edildi. Kürtajdan sonra psikolojimi toplamam zaman aldı. Bu son transferden önce eşimle bana kromozom analizi yapıldı, temiz çıktı.
Yalnız şunu söylemeliyim, bu son transfere kadar geçen sürede spora yazıldım, diyetisyenle çalıştım. Tedavinin kilolarından kurtulmaktı ilk amacım, 8 kilo verdim ama aralarda gittiğim muayenelerde spor ve beslenmenin ne kadar önemli olduğunu gördüm.
Doğru… herkesin hikayesi farklı imtihanı farklı. Hani olurda buradan birisine yardımcı olabilirsek ne mutlu. Fiziksel olmaz belki ama ruhsal olur. Moral de çok önemli.
Benimde sebepsiz infertilite. 3 senedir deniyoruz olmuyor.
Bi kere aşılama oldum negatif sonuçlandı

Bir de kan sulandirici iğne, yanma morarma tahriş dışında vücut ağrısı yapar mı? dizilerde hastalık hastası sürekli kendini dinleyen insanlar varya kendimi öyle hissetmeye başladım😀 ben kan sulandirici iğneyi yaptıktan sonra sırtıma sancı vuruyor

İyi akşamlar kızlar bugün kontrolüm vardı haftaya Salı transfer planladı doktorum rahim kalınlığım 11,5 mm olmuş gayet iyi olduğunu söyledi estrofem prednol coraspin ve prolutex iğne verdi bu arada proleter iğne kullanan var mı sigorta karşılamıyor değil mi ?
Hangi doktora gidiyorsunuz acaba

Bir de kan sulandirici iğne, yanma morarma tahriş dışında vücut ağrısı yapar mı? dizilerde hastalık hastası sürekli kendini dinleyen insanlar varya kendimi öyle hissetmeye başladım😀 ben kan sulandirici iğneyi yaptıktan sonra sırtıma sancı vuruyor
O iğne cidden çok ağır inanırım etkilerine vurduktan sonra bile vurduğum tarafta sancı kalıyor 🙁

Valla 25 nisandan beri kullanıyorum fitili ama artık bu akıntı olayı rahatsız etti, neyse şifa olsun diyelim :)
Baya olmus belirli bir zamanda zaten biraktiriyor doktor.evet canım ona malesef çözüm yok iyi gelsinde katlanicaz artık bende yakın zamanda başlarım zaten

Ne zaman başladın ? Fiyatı nedir ?
Hangi doktor? Memnun musun?
Bizimde sebepsiz infertilite bir aşılama olumsuz olmuştu 4 sene önce tüp bebek tedavisiyle bir oğlum oldu çok şükür şimdi dondurulmuş embriyomuzu transfer ediyoruz o yüzden yeni başlangıç fiyatlarını bilmiyorum bizim sadece transfer 44 bin artı ilaçlar iğneler vitaminler vs..

X