2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ya ben gebelikte diyetisyenle çalışmıştım bi süre ama şimdi diyetisyene başlasam bile onun verdiklerini yapamıcam muhtemelen. Menü olarak verdiklerini yapmakta zorlanmıyor musunuz ben çünkü daha yeni yeni bi çorba falan yapmaya başladım dün hatta ahdjjsks
Açıkçası sürekli yemek yapıyorum 😂 bir de eşime ayrı kendime ayrı yapıyorum 😂 zorluyor evet ama her boşluğumda yemek yapıyorumv

Moni moni Moni moni meehaba nasılsınız sizin bebişle benimki aynı doğum haftası aynı zamanlarda doğmuştu.Sizde durumlar nasıl yeni yeni güncellemeler geldi mi bebişe uyku durumları nasıl.Benimki uyumamaya başladı gündüzleri 🫠
Mrb. 2. Ayından sonr gündüz uykuları gitti. Herseyi deniyorum ama uykuya geçiremiyorum. Gece uykuları da pek verimli değil

Doğum haftam-doğumdan sonraki 10 gün-doğumdan sonra 50 gün. Şu şekil kilo verdim. Ama göründüğü üzere alt karınd şişlik var.

Eklentiler

• BA21D282-092C-44F9-B112-1F2FD43E1EDA.jpeg
    BA21D282-092C-44F9-B112-1F2FD43E1EDA.jpeg
    154 KB · Görüntüleme: 99
Doğum haftam-doğumdan sonraki 10 gün-doğumdan sonra 50 gün. Şu şekil kilo verdim. Ama göründüğü üzere alt karınd şişlik var.
Ay masallah ne güzel nasıl yaptiniz bunu benim öncesinde de çok sıkı değildi vücudum ama genel olarak eski halime a kaldı doğumdan sonra 10 kg verdim 6 kilo kaldı gitmiyo bişey yapmıyorum gerçi vermek için erken diye düşündüm ama masallah size özendim şu an🙏🏻😍🧜🏻‍♀️

Enerji veriyor mu peki hiç farkettin mi ❣️❣️🙏🏻
Valla ben pek nazliyimdir ya bebebim enerji veriyo yada vitaminler kan değerim de 13.7 idi bu arada bence önce kanına baktır canım hamilelikteki gibi olmuyo , Akdeniz anemisi şüphesi vardı test yaptık bişey çıkmadı bende ama bütün hamilelik boyunca demir olaci içtim kanım baya yüksek kaldı doğum sonrası 🧜🏻‍♀️

Valla ben pek nazliyimdir ya bebebim enerji veriyo yada vitaminler kan değerim de 13.7 idi bu arada bence önce kanına baktır canım hamilelikteki gibi olmuyo , Akdeniz anemisi şüphesi vardı test yaptık bişey çıkmadı bende ama bütün hamilelik boyunca demir olaci içtim kanım baya yüksek kaldı doğum sonrası 🧜🏻‍♀️
Hafta içi baktırayım hiç iyi değilim :KK43:

Ucanbalon Ucanbalon mrs007 mrs007 kızlar sizin bebekler de mi kolik? Nasıl bir sıkıntı yaşıyorsunuz. Benim oğlum uyku saatlerinde ağlama krizine giriyor. Saatlerce ağlıyor uykuya direniyor tüm evi gezdiriyorum öyle sakinleşiyor biraz biraz. Sizde durumlar nasıl?
evde gezdiriyorum, Koşu bandında yürüyorum, yetmezse arabayla gezdiriyoruz. Gündüzse bebek arabasıyla dolaştırıyorum. Gaz masajları yapıyorum. küvetini doldurup sokuyorum. Müzik açıyorum. Işıklar ilgisini çekiyor. Avizeye flaş tutuyorum yansımaları izliyor sakinleşiyor. Zaten sürekli kucak istiyor. Sadece kucakta durmak da yetmiyor beyefendiye hareket edicez 😅 sen bizimkinin inek üstü protein alerjisi olduğu için yani çok fenaydı gerçekten yani sanki biri canını yakıyor gibi aşırı şiddetli ağlıyor ve ve ne yapsak susmuyordu

Harikasınız.Agırlık çalışırken beliniz ağrıyor mu hiç ? Pilates ile mi toparlandınız bu şekilde formunuza kavuşmuşsunuz resmen.Alt karın maalesef bende de var hala 🫠

Moro reflekslerinde bir azalma var mı kızım hala sıçrama hareketini yapıyor uyurken ☹️

Moro reflekslerinde bir azalma var mı kızım hala sıçrama hareketini yapıyor uyurken ☹️
Benim bebeğim mart doğumlu moro var hala da demişken aklıma geldi sizin bebeklerinizde aşil klonusu var mı doktor arkadaşlar bilir ayakları alttan hızlıca ittirince titreme oluyor yenidoganken normal ama ne zaman geçmesi gerekiyor bilemiyorum benimki 45 günlük

Ben kanguru aldım başka türlü ev işi vs yapamıyorum bebeğimde içerde uyuyor böylelikle. Yoksa gündüz zaten uyumuyor hep kucakta gerçekten zor Allah yardımcımız olsun 🙏 Bizimki meme mutlusu Allahtan o konuda rahatım çok şükür 🧿

Kendi kendine gaz çıkarmayı çözdüğünde sanırım rahatlayacak. Umarım mızmızlık alışkanlık olarak kalmaz
Kanguruyu seviyor o zaman. Bizim ki onu da sevmiyor ağlıyor hemen çıkarıyorum

Kızlar 2.ay aşıdan sonra bebekleriniz uykuya düştü mü? Benim kız başta 1 saat kadar huysuz oldu her zaman ki halleri gibi sonra sürekli uyudu zorla emziriyorum gözünü açamıyorum ateşi felan bişi yok.

evde gezdiriyorum, Koşu bandında yürüyorum, yetmezse arabayla gezdiriyoruz. Gündüzse bebek arabasıyla dolaştırıyorum. Gaz masajları yapıyorum. küvetini doldurup sokuyorum. Müzik açıyorum. Işıklar ilgisini çekiyor. Avizeye flaş tutuyorum yansımaları izliyor sakinleşiyor. Zaten sürekli kucak istiyor. Sadece kucakta durmak da yetmiyor beyefendiye hareket edicez 😅 sen bizimkinin inek üstü protein alerjisi olduğu için yani çok fenaydı gerçekten yani sanki biri canını yakıyor gibi aşırı şiddetli ağlıyor ve ve ne yapsak susmuyordu
Alerji olduğunu nasıl anladınız? Belirtileri neydi

X