2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ben eski kıyafetlerimin heosine sığıabiliyorum. Ama sezaryen yerimde şişlik kaldı. Bu geçer mi merak ediyorum. Alt karnım şiş duruyor. Bir de karnım çok gevşek. Kas çalışıyorum umarım toparlanır.
Sezaryanı bilmiyorum canım onu tecrübeli arkadaşlar paylaşsın ama normal doğumda benim ilk ikisinde toplandı ki hiç korse falan kullanmadım. Ama bu seferki göbek beni de düşündürtüyor 🙈🙈 resmen filmlerdeki yaşlı teyzeler gibi göbüşüm ve sütaşlar yerçekimine hiç mukavemet edemiyor 😭😭😭

Çok haklısınız ben çok sabırsızım istiyorum ki hemen hersey eskisi gibi olsun.Olmayınca da çok şaşırtıcısına gibi şoklar içerisinde üzülüyorum 😂 Diyetisyene de başlayacağım Salı günü.Eski formuma ulaşmak için kendime bir ay vermiştim.63 kg şuanki halim normalim 57 idi hiçbir şeyim olmuyor yaz geldi.Yemek çok güzel tatlı karbonhidrat ama 😂😂😂😂🫠🫠🫠🫠
Oyyy kuzucum dert ettiğin 6 kilo mu, sen onu gözün kapalı verirsin canooo, bende var 23 kilo 🙈🙈 ben sadece emzirmesem direk aralıklı oruç yapacağım ama sütüm etkilenir diye yapmıyorum üstüne birde homini gırtlak tatlı yiyorum 🥴🥴
Sen mama destekli gidiyordun sanırım 1 ay aralıklı oruç yapsan hemen verirsin o 6 kiloyu...

Kızlar 2.ay aşıdan sonra bebekleriniz uykuya düştü mü? Benim kız başta 1 saat kadar huysuz oldu her zaman ki halleri gibi sonra sürekli uyudu zorla emziriyorum gözünü açamıyorum ateşi felan bişi yok.
Evet aşı günü ve ertesi gün düştü..şimdi de gündüz uykusu tamamen gitti perişanım😀

Oyyy kuzucum dert ettiğin 6 kilo mu, sen onu gözün kapalı verirsin canooo, bende var 23 kilo 🙈🙈 ben sadece emzirmesem direk aralıklı oruç yapacağım ama sütüm etkilenir diye yapmıyorum üstüne birde homini gırtlak tatlı yiyorum 🥴🥴
Sen mama destekli gidiyordun sanırım 1 ay aralıklı oruç yapsan hemen verirsin o 6 kiloyu...
Ya o tatlı istediğini ne yapacağız emzirirken sanki çölleri aşmışım gibi susamak ve özellikte emzirme süresi uzadıkça tatlı aşermek geçmiyor bende de.mesela baklava mı bi dilim ye nefsini körle dimi yoook yarınlar yokmuscasina yarım tepsi yiyeceğim illaki😅 10 kilo kaldı benim de ama yerimde sayıyorum ilk 10 gün 15 kilo verdim 60 gündür aynı kilodayım 🤦🏻‍♀️

Aman gündüz uykusu gitmesin 🤲
Ben oğlumda bebek bakmamışım onu anlıyorum artık 🙈
Bazen yakınan çocuklu arkadaşlarla konuşuruz da yakınınca diyorum kolik durumu var mı yok gündüz uykusu var mı var o zaman sus 🤣 kolik çocuğu olanın yanında da diğeri sussun 🤣

Ya o tatlı istediğini ne yapacağız emzirirken sanki çölleri aşmışım gibi susamak ve özellikte emzirme süresi uzadıkça tatlı aşermek geçmiyor bende de.mesela baklava mı bi dilim ye nefsini körle dimi yoook yarınlar yokmuscasina yarım tepsi yiyeceğim illaki😅 10 kilo kaldı benim de ama yerimde sayıyorum ilk 10 gün 15 kilo verdim 60 gündür aynı kilodayım 🤦🏻‍♀️
Keşke bende 10 15 verseydim, benim vücut kendine bir sınır çizmiş aşmıyor🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ üçünde de doğumla 7 kilo gitti. 2 sene emzirme de ne alıyordum ne veriyordum kilo ama onlarda tatlı istemiyordu canım veya bu kadar acıkmıyordum😭😭 bunda 7 nin 3 ünü geri almışım bile😫😫😫 ek gıdaya geçene kadar bende doğum kiloma ulaşırım sanırım :KK70:💪💪💪

Ya kızlar özellikle tecrübeli anne olanlar, bu üstten gaz çıkarma işini ne zaman bırakacağız ne zaman öğrenecekler geğirmeyi? Gerçekten kabusum oldu özellikle gece çıkaramıyoruz ve asla o şekilde uyuyamıyor kesin kusuyor üst baş gidiyor uyku falan da kalmıyor kustu hala gazı çıkaramadı kıvranıyor delircem. Bu geğirtme işi bitsin ya en sevmediğim olay bu çıldırtıyor beni

Harikasınız.Agırlık çalışırken beliniz ağrıyor mu hiç ? Pilates ile mi toparlandınız bu şekilde formunuza kavuşmuşsunuz resmen.Alt karın maalesef bende de var hala 🫠
Çok teşekkür ederim:) ben hamilelikten önce aktif soor yapıyordum. Yani aslında bir kas depom vardı. Vücudum hazırlıklıydı. Hamile kalınca spor salonuna gitmeye devam ettim. Halter kaldırmak dışında pek çok ağırlık çalışmasına devam ettim ve yürüyğş yaptım. Bir süre sonra gitmedim ama zor geldi. Doğumdan sonra dasezaryen yerim acısa bile çok zorlamadan hemen egzersize başladım. Pelvik egzersizleri falan. Sonra mekik çektim. Şimdi ağırlık ile yapıyorum bunları. Kendimi zorluyorum açıköası. yediklerime dikkat ediyorum elimden geldiğince. Bol su içiyorum. Bir de küçük bir sırrım var ki bence fayda ediyor:) doğumdan sonra cinsel hayatım çok aktif:) kalori yaktırıyor bence:) bir de bol bol emzirme de kilo verdirdi. ama dediğim gibi karnım kaslarım henüz öyle eskisi gibi değil. Belki hiç bir zaman öyle olmayacak. Kendimize vakit tanımalıyız. Ben çok takıntılıyım kilo kas konusunda ondan böyle. Ama bunun da bana psikolojik bir baskısı oluyor. Yani çok da hoş bir durum değil aslında. Zamanla kilo verilir arkadaşlar. Sağlığınıza dikkat edin en önemlisi o.

T TASUU 3. Olduğu için belki vücudun direnç gösteriyordur çünkü daha önce de kilo al ver denge şaşmış. Ben de sürekli alır verirdim 65 ten 85 e çıkar geri verirdim tamamen keyfi 😆 sen en azından insan yapmışsın 🤭 ben ona yoruyorum artık vücut da diyordur ne zayıflıcam yea zaten gene kilo alcak birkaç aya 🤭

T TASUU 3. Olduğu için belki vücudun direnç gösteriyordur çünkü daha önce de kilo al ver denge şaşmış. Ben de sürekli alır verirdim 65 ten 85 e çıkar geri verirdim tamamen keyfi 😆 sen en azından insan yapmışsın 🤭 ben ona yoruyorum artık vücut da diyordur ne zayıflıcam yea zaten gene kilo alcak birkaç aya 🤭
Gel sarılalım kardeş sende bendensin 👩‍❤️‍💋‍👩 benim vücutta alışık bu kilolara bende alıp verenlerdenim 💃💃 ama en son üni son sınıftatayken bu kadar kiloluydum, geçen bir arkadaşla konuşuyorum "bıraktığın gibi burdayım" diyorum.... O da sen verirsin diyor, herkesin inancı bana tamda benim nedense kendime inancım çok yok, yaş oldu kırk🙈🙈 bu korkutuyor benii😅😅😅

Açıkçası sürekli yemek yapıyorum 😂 bir de eşime ayrı kendime ayrı yapıyorum 😂 zorluyor evet ama her boşluğumda yemek yapıyorumv
Merhaba bende mart grubundayım ama şubatta doğum yaptım 🙈😅 bugün diyetisyen randevum var . Ama kalori kısıtlaması olacağı için sütüm etkilenir diye korkuyorum. Sizde durumlar nasıl

Gel sarılalım kardeş sende bendensin 👩‍❤️‍💋‍👩 benim vücutta alışık bu kilolara bende alıp verenlerdenim 💃💃 ama en son üni son sınıftatayken bu kadar kiloluydum, geçen bir arkadaşla konuşuyorum "bıraktığın gibi burdayım" diyorum.... O da sen verirsin diyor, herkesin inancı bana tamda benim nedense kendime inancım çok yok, yaş oldu kırk🙈🙈 bu korkutuyor benii😅😅😅
Ay sarılalım valla nasıl ihtiyacım var 🫂 🥰Etliyim butluyum mutluyum😝 🫂
Al ver dengemiz bozulmaz veririz o zaman yine🤭 bize inancım tam 😃😃 hallederiiizz🤪

Kızlar galiba oğlum hasta oluyor 😭 burnu akıyor hırıltısı var ve öksürüyor. Nasıl bir önlem alabilirim? Çok şiddetli değil çok şükür ama korkuyorum ilerlemesin 🙏🏻 ne yapabiliriz bu durumda

X