2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    289
Kızlar bebeğim Tummy Time yaparken altına yastık falan koymamıştım bu sefer. Sert yerdeydi baya ve kafayı tutamayıp sertçe burnunu çarptı. Aşırı ağladı korktum açıkçası bir şey olur mu sizce? Gmrünürde bir şey yok şükür ama sanırım psikolojik olarak burnunu şiş görmeye başladım aslında değil de bilemiyorum

Öyle zamanlarda bir kovaya banyo suyu hazırlayın bebeğin ayaklarını suya daldırın karnına kadar bir süre dursun hareket etsin. Sonra masaj yapın hemen rahatlayacaktır Allahın izniyle. Bizde çok işe yarıyor
Gece oldugundan kova olayini yapmadim üşütmesin diye kaloriferler merkezi oldugundan calismiyor bugun de misafrler var aksam klima acip yapaym madem :KK43:

Kızlar bebeğim Tummy Time yaparken altına yastık falan koymamıştım bu sefer. Sert yerdeydi baya ve kafayı tutamayıp sertçe burnunu çarptı. Aşırı ağladı korktum açıkçası bir şey olur mu sizce? Gmrünürde bir şey yok şükür ama sanırım psikolojik olarak burnunu şiş görmeye başladım aslında değil de bilemiyorum
Benim ki düz yerdeyken zor kaldırıyo yastıkta daha rahat oluyo o yüzden hep yastıkla yapmayı tercih ediyorum.. Çok küçükler daha çok mu üstlerine gidiyoruz acaba diye düşünüyorum bazen

Ben yastık koymuyosam yatak üstünde yapıyorum. Olacağı varmış üzülme zaman zaman her birimiz ufak kazalar yapicaz. Allahin izniyle bi sey olmamıştır. Ama bi dahaki sefere vurunca hemen buz koy. Bi tulbentle sar buzu uygularken ağlasa da hemen buz kompleksi yap. Canı acıdığı için aglamistir. Korkma melekler korur 🤲💜

Benimki sürekli kucağımızda kafa atıyor kaç kere vurdu öyle burnunu yüzünü Allah bilir. Bir şey olmamıştır Allah'ın izniyle

Kızlar geçen gün hastanedeyken telefon geldi bana eşim açıp görüştü benim işim var diye. Sonra numarayı geri aramamı söyledi. Aradım beni kanser testi yapmak için çağırdıklarını söylediler. Adres verdiler. O an telaşlıydım kimsiniz demek aklıma gelmedi☺ adresi alıp kapadım sizi arayan oldu mu bu şekilde?

Kızlar geçen gün hastanedeyken telefon geldi bana eşim açıp görüştü benim işim var diye. Sonra numarayı geri aramamı söyledi. Aradım beni kanser testi yapmak için çağırdıklarını söylediler. Adres verdiler. O an telaşlıydım kimsiniz demek aklıma gelmedi☺ adresi alıp kapadım sizi arayan oldu mu bu şekilde?
Benim sağlık ocağım smear testi için çağırıyor duyuru yapmış. sağlık ocağınızla ilgili olabilir mi

Benim sağlık ocağım smear testi için çağırıyor duyuru yapmış. sağlık ocağınızla ilgili olabilir mi
Arayan bir sağlık ocağı ama benim kayıtlı olduğum yer değil. Daha önceki doğumlarımdada çağırmışlardı ama o hastanedeydi ve kapsamlı ve zor bir test oldupunu söylemişlerdi. Ben tabi unutup gidemedim onlara. Bu işlemim smear testi gibi olduğunu söyledi

Ayy jns bısı olmamıştır ya

Yok canım beni arayan olmadı hiç. 🤔 belki geçmiş yıllar içinde hastahane de yapılan islem sağlık ocaklarına devrolmustur

Arayan bir sağlık ocağı ama benim kayıtlı olduğum yer değil. Daha önceki doğumlarımdada çağırmışlardı ama o hastanedeydi ve kapsamlı ve zor bir test oldupunu söylemişlerdi. Ben tabi unutup gidemedim onlara. Bu işlemim smear testi gibi olduğunu söyledi
Adresinize yakın olan ketemlere bi bakın mutlaka bi adres size söylenene uyacaktır. kanser taramaları ketemlerde yapılır. Smear alınır mamografi çekilir. 35 yaş üstü müydünüz ? Genelde 40 yaş üstü aranır ama yoğunluğa göre 35 yaşa da çektikleri oluyo

Adresinize yakın olan ketemlere bi bakın mutlaka bi adres size söylenene uyacaktır. kanser taramaları ketemlerde yapılır. Smear alınır mamografi çekilir. 35 yaş üstü müydünüz ? Genelde 40 yaş üstü aranır ama yoğunluğa göre 35 yaşa da çektikleri oluyo
Hayır yaşım 32 ama her doğum sonrası bu tarama için çağırdılar. Adrese bakayım teşekkürler

Kızlar kilomla kafayı bozmus durumdayım ya birkaç gün diyet üzerine sabah kalktığımda sütüm yoktu korkudan bıraktım diyeti de.Ne yapacağımı bilmiyorum.Onun dışında sırt kaslarım inanılmaz tutuk.Reformera gitmek istiyorum bebeği bırakacak kimse yok hiçbir şey yapamıyorum.kendime kafayı takmış durumdayım.rabbime çok şükür çok mutluyum bebeğim için ama eski hayatımı çok özlüyorum.biraz denedim bebekle spora falan gittim ama bu defa da gidebildiğim saat bebeğimin uyku düzenini bozuyordu ona da gidemiyorum.sırt bölgem kilolu be tutuk.Dikişlerim keloid oldu kaşınıyor.boynum tutuk.Yasım 31 ilk çocuğum kendimi yaslanmış hissiyatı oluştu
sizinle birebir aynı durumdayım sütüm az yiyince gelmiykr sezeryan göbeğim kaldı saçlarım fena sırt ağrım akşamları çekilmez hale geldi işe başlayacağım eşime rica ettim yarın kuaföre gideyim röfle yaptırayım sen bak istemedi eeee ben ne yapayım şimdi

Sezaryen göbeği şu an bende de var. Ama daha erkenmiş o kısmın geçmesi için. Sizlere önerim tatlı ihtiyacınızı kuru incir ve dut gibi şeylerle karşılayın. Paket ürün asla tüketmeyin. Bol su için. Şekerli meyve yemeyin. Bir şey yerken yanında bir şey içmeyin. Kahve için mümkünse kafeinsiz oldun bebeği rahatsız etmesin. Tahıllı glutensiz ekmek tüketin o da 2 dilimi geçmesin. Beslenme dışında evde egzersiz yapmanızda fayda var. Zayıflamaktan öte kaslarınızı güçlendirmek için. Çünkü bebek ciddi şekilde kasları zorluyor. Kollar kopuyor. Kambur çıkıyor falan. Youtube da sırt ve karın kasları için basit egzersizler var. Emin olun işe yarar. Saçınıza da benze röfle yaptırmayın:) çünkü emzirme döneminde saç sağlığı boxuluyor benze. Ben kestirdim ve beyazlarımı kapattırdım sadece. Daha yeni doğum yaptık kızlar. Eski halimize gelicez merak etmeyin:))

Kızlar benim bebek sadece yüz üstü yatarak uyuyor. Hem de baya baya uyuyor. Sırt üstğ mümkün değil yatıramıyoruz. Böyle olan var mı?

Sezaryen göbeği şu an bende de var. Ama daha erkenmiş o kısmın geçmesi için. Sizlere önerim tatlı ihtiyacınızı kuru incir ve dut gibi şeylerle karşılayın. Paket ürün asla tüketmeyin. Bol su için. Şekerli meyve yemeyin. Bir şey yerken yanında bir şey içmeyin. Kahve için mümkünse kafeinsiz oldun bebeği rahatsız etmesin. Tahıllı glutensiz ekmek tüketin o da 2 dilimi geçmesin. Beslenme dışında evde egzersiz yapmanızda fayda var. Zayıflamaktan öte kaslarınızı güçlendirmek için. Çünkü bebek ciddi şekilde kasları zorluyor. Kollar kopuyor. Kambur çıkıyor falan. Youtube da sırt ve karın kasları için basit egzersizler var. Emin olun işe yarar. Saçınıza da benze röfle yaptırmayın:) çünkü emzirme döneminde saç sağlığı boxuluyor benze. Ben kestirdim ve beyazlarımı kapattırdım sadece. Daha yeni doğum yaptık kızlar. Eski halimize gelicez merak etmeyin:))
canım saçımı hiç boyatmadım ben ama beyazlarım çıkmaya başladı doğal açık kumral rengi boya işine girmek istemiyorum sarılar attırırsam boyaya gerek duymam :KK43: böyle de idare ederim ama saçlar çok dökülecek diyorlar 3. ayın sonunda o dönem başlamadan halletmek daha mantıklı geldi bana beyaz az saçlı kilolu olmak istemiyorum sütüm yok denilebilir damla damla gitmek üzere bugün hiç emmedi mesela vuruyor meme sürekli sağsam 10 bile çıkmıyor artık bir damacana hoşaf içsem yine yaramaz hele o solgarlar esas bende kilo yaptı

X