2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    289
Aktif emzirip regl olan var mı ben 2.5 ay sonunda regl oldum herkes ay çok erken olmuşsun sütün mü azaldı demeye başladı zaten süt olayını hala aşamadım bol su içip, protein ağırlıklı beslenmeme, solgar ve bestlak kullanmama, düzenli sağmama rağmen 30 40 cc anca çıkarıyorum mecbur mama da veriyorum tam benim bebeğimin de rızkı bu kadarmış diye kabulleniyorum sonra gereksiz yorumlar geliyo başa dönüyorum

Aktif emzirip regl olan var mı ben 2.5 ay sonunda regl oldum herkes ay çok erken olmuşsun sütün mü azaldı demeye başladı zaten süt olayını hala aşamadım bol su içip, protein ağırlıklı beslenmeme, solgar ve bestlak kullanmama, düzenli sağmama rağmen 30 40 cc anca çıkarıyorum mecbur mama da veriyorum tam benim bebeğimin de rızkı bu kadarmış diye kabulleniyorum sonra gereksiz yorumlar geliyo başa dönüyorum
İlk ay adet oldum ıkıncı adetın haftadı geldı bebe 3 t4 gündür emmıyor

Süt için kendimi paraladım burda 😅 kışın boza dedim beni kimse dinlemedi 😅
Aktara gidiyorsunuz kaynar çayı alıyorsunuz atom çayı da olur küp şeker gibi içerik aynı. Sabah akşam 2 ser tane içiyorsunuz.
Ben bu çaydan ve rezene çayı bir de bestlak içiyorum. Allah’a çok şükür hiç süt sıkıntısı çekmedim

Ben emziriyorum hemen adet oldum. 40ım bitti 1 hafta sadece kanamam olmadı hemen arkasından adet oldum 3.5 aylık oldu bebeğim oluyorum düzenli olarak

Kızlar sizin bebekler de de var mı bilmiyorum ama benim bebeğim bazen memeyi asla ağzına almıyor mama da yiyen bir bebek değil aç olduğu halde memeyi emiyor bırakıyor tekrar istiyor tekrar tutuyor bırakıyor sonra sinirleniyor krize giriyo ağlıyor. Döngü olarak devam ediyor. Süt yok desem süt de emmiyor diye akıyor her yerim süt oluyor hep aynı şey benim üstümde onun üstü de batıyor. Aktif olarak sadece gece uykulu olarak emiyor birde gündüz 1 veya 2 kere emiyor onun dışında hep mücadele halinde istiyor veriyorum bu sefer de almıyor ağlıyor

İlk ay adet oldum ıkıncı adetın haftadı geldı bebe 3 t4 gündür emmıyor
Süt işi nasip işi demişler bir yerde okudum.Ben oğlumu 2 buçuk ay güç bela emzirdim.Daha sonra da meme reddi oldu ardından da sütüm kesildi.Başta çok üzüldüm neden anne sütü almıyor diye.Sonra kabullendim baktım gördüm ki mama ile büyüyen sağlıklı olan çocuklar da var.Çok şükür ki karnı doyuyor, sağlığı da keyfi de yerinde.😀

Hamilelikte veya doğumdan sonra olabiliyormuş saç dökülmesi ama bende hep oluyordu ben hamileliğimden beri şampuanıma 20-25 Damla kadar çam terebentin yağı damlattım hep uzatmayı destek hem saç dökülmesini azaltıyor ben baya memnun kalmıştım tabi herkesr etkisi olurmu bilemiyorum
Çam terebentin yağını ben de denemek istiyorum.Teşekkür ederim Porodica Porodica ☺️

Ben emziriyorum ama sütüm çok az hem bebeğim 2 aylıkken hem de 3 aylıkken adetini gördüm

Kızlar sizin bebekler de de var mı bilmiyorum ama benim bebeğim bazen memeyi asla ağzına almıyor mama da yiyen bir bebek değil aç olduğu halde memeyi emiyor bırakıyor tekrar istiyor tekrar tutuyor bırakıyor sonra sinirleniyor krize giriyo ağlıyor. Döngü olarak devam ediyor. Süt yok desem süt de emmiyor diye akıyor her yerim süt oluyor hep aynı şey benim üstümde onun üstü de batıyor. Aktif olarak sadece gece uykulu olarak emiyor birde gündüz 1 veya 2 kere emiyor onun dışında hep mücadele halinde istiyor veriyorum bu sefer de almıyor ağlıyor
Bizde yaşıyoruz onu.. Ben mama veriyorum gün içinde hem meme ama bence onunla alakası yok.
Çünkü bi arkadasim sadece anne sütü veriyor oda aynı şekilde mücadele yaşıyor 😪😪

Göz muayanesi olduk.
Şükür iyi geçti ağrılı bir işlem değilmiş.
Önce karanlık bir odada ışıklı bi alet ile göz ölçümü yapıldı ben oğlumu tuttum ayakta onlar uzaktan aleti oynattı..
Sonra doktorun yanına girdik ben tuttum yine oğlumu doktor oyuncak ile dikkatini çekmeye çalıştı sağ sol yukarı aşağı baktırdı takip vs.. Sonra ışık tuttu kontrol Etti. Kayma vs yok retina güzel isteğim gibi dedi🤲❤️şükür

Süt için kendimi paraladım burda 😅 kışın boza dedim beni kimse dinlemedi 😅
Aktara gidiyorsunuz kaynar çayı alıyorsunuz atom çayı da olur küp şeker gibi içerik aynı. Sabah akşam 2 ser tane içiyorsunuz.
Ben bu çaydan ve rezene çayı bir de bestlak içiyorum. Allah’a çok şükür hiç süt sıkıntısı çekmedim
Aktarı bile olmayan çok küçük bi yerde yaşıyorum hemen çayı sipariş ettim bozayı bebiş ilk doğduğunda ziyarete gelenler getirmişti tüketemeden hastaneye yattık sizden okuduğumda çoktan sezonu geçti. Rezene kimyon papatya her gün içiyorum umarım kaynarçayının faydasını görürüm ☺️

Aktarı bile olmayan çok küçük bi yerde yaşıyorum hemen çayı sipariş ettim bozayı bebiş ilk doğduğunda ziyarete gelenler getirmişti tüketemeden hastaneye yattık sizden okuduğumda çoktan sezonu geçti. Rezene kimyon papatya her gün içiyorum umarım kaynarçayının faydasını görürüm ☺️
Benim sütüm pamuk ipliğine bağlı resmen takviyeleri içmezsem azalıyor. Süt nasip işi biliyorum ama insallaaaaaah faydasını görürsünüz 🙏🙏🥰

Benim sütüm pamuk ipliğine bağlı resmen takviyeleri içmezsem azalıyor. Süt nasip işi biliyorum ama insallaaaaaah faydasını görürsünüz 🙏🙏🥰
Ay inşallah küp şeker gibi bir şey sipariş ettim inşallah doğrudur kışın soğuk algınlığına iyi gelen çay di mi hazır konuşuyoken teyit edeyim 😅

Ben şuna Eskişehir’deyim burada meşhur Karakedi bozacısı var.Geçen gün önünden geçtim hala satılıyor boza.İsterseniz alıp size gönderebilirim.☺️

X