2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    291
Kızlar sizin bebekler de de var mı bilmiyorum ama benim bebeğim bazen memeyi asla ağzına almıyor mama da yiyen bir bebek değil aç olduğu halde memeyi emiyor bırakıyor tekrar istiyor tekrar tutuyor bırakıyor sonra sinirleniyor krize giriyo ağlıyor. Döngü olarak devam ediyor. Süt yok desem süt de emmiyor diye akıyor her yerim süt oluyor hep aynı şey benim üstümde onun üstü de batıyor. Aktif olarak sadece gece uykulu olarak emiyor birde gündüz 1 veya 2 kere emiyor onun dışında hep mücadele halinde istiyor veriyorum bu sefer de almıyor ağlıyor
Gazı olduğundandır büyük ihtimal. Biz de aynısını yaşıyoruz.

Kızlar sizin bebekler de de var mı bilmiyorum ama benim bebeğim bazen memeyi asla ağzına almıyor mama da yiyen bir bebek değil aç olduğu halde memeyi emiyor bırakıyor tekrar istiyor tekrar tutuyor bırakıyor sonra sinirleniyor krize giriyo ağlıyor. Döngü olarak devam ediyor. Süt yok desem süt de emmiyor diye akıyor her yerim süt oluyor hep aynı şey benim üstümde onun üstü de batıyor. Aktif olarak sadece gece uykulu olarak emiyor birde gündüz 1 veya 2 kere emiyor onun dışında hep mücadele halinde istiyor veriyorum bu sefer de almıyor ağlıyor
Benim kızımda sadece sütle besleniyor aynı şeyleri bende yaşıyorum. Memeyi emmek istemiyor ağlıyor kaldırıyorum bu sefer neden kaldırdın diye kıyameti koparıyor. 😄 Kafası çok karışık. Ama bende süt biraz hızlı geliyor ondan da olabilir. Bebeklerde genellikle 3. 4. ayda meme reddi yaşanıyor malesef

Benim kızımda sadece sütle besleniyor aynı şeyleri bende yaşıyorum. Memeyi emmek istemiyor ağlıyor kaldırıyorum bu sefer neden kaldırdın diye kıyameti koparıyor. 😄 Kafası çok karışık. Ama bende süt biraz hızlı geliyor ondan da olabilir. Bebeklerde genellikle 3. 4. ayda meme reddi yaşanıyor malesef
Evet olabilir bazen memeyi bırakıyor sanki ben bıraktırmışım gibi ağlıyor bende bırakacağı zaman biraz arkadan kafasını tutuyorum çıkarmasın diye zorla emziriyorum 😂

Kızlar sizin bebekler de de var mı bilmiyorum ama benim bebeğim bazen memeyi asla ağzına almıyor mama da yiyen bir bebek değil aç olduğu halde memeyi emiyor bırakıyor tekrar istiyor tekrar tutuyor bırakıyor sonra sinirleniyor krize giriyo ağlıyor. Döngü olarak devam ediyor. Süt yok desem süt de emmiyor diye akıyor her yerim süt oluyor hep aynı şey benim üstümde onun üstü de batıyor. Aktif olarak sadece gece uykulu olarak emiyor birde gündüz 1 veya 2 kere emiyor onun
Evet olabilir bazen memeyi bırakıyor sanki ben bıraktırmışım gibi ağlıyor bende bırakacağı zaman biraz arkadan kafasını tutuyorum çıkarmasın diye zorla emziriyorum 😂
Benimki kafasini tutunca cok sinirleniyor hem söyleniyor hem iciyor 😁

Valla bende mi
Canım bnmki öyle yapınca ya gazı oluyo ciddi şekilde yada uykusu olup en son yorulup siziyo. Ben sakinleştirir tekrar tekrar meme tutuyorum o sırada tabi konuşarak sakin ol oğlum şimdi al meme tamam isteniyor musun deyip tekrar omzuna alıp pispis patpat falan 4 6 tekrar yapıyorum yilmadan

Aktif emzirip regl olan var mı ben 2.5 ay sonunda regl oldum herkes ay çok erken olmuşsun sütün mü azaldı demeye başladı zaten süt olayını hala aşamadım bol su içip, protein ağırlıklı beslenmeme, solgar ve bestlak kullanmama, düzenli sağmama rağmen 30 40 cc anca çıkarıyorum mecbur mama da veriyorum tam benim bebeğimin de rızkı bu kadarmış diye kabulleniyorum sonra gereksiz yorumlar geliyo başa dönüyorum
3 doğumumdada hemen adet oldum ve düzenli devam etti sütüme hiçbir etkisi olmadı

Canıım sütün tazyikli geliyor olabilir. Benim sağ memede yapıyor aynı bu söylediklerini. Sadece sağımda var benim tazyik. Sıra oraya gelince napacağını şaşırıyor çocuk görsen sanki beslemiyorum işkence ediyorum çocuğa sürekli çırpınarak sinirli sinirli alıp alıp bırakıyor her yer süt oluyor tabi bu arada. Gece uykuda 1damla bile dökmeden sakince emiyor hiç sorun yok

O da iyiymiş bende gezdiriyorum sakinleşince emmeye devam ediyor. Çok fenalar ya benim kızım bazen doyunca emmeyle işi bitince yüzünü buruşturup memeyi bırakıyor tiksinir gibi diliyle itiyor 🤣 Sanki öncesi memeyle aşk yaşayan o değil gibi 😁

Ben şuna Eskişehir’deyim burada meşhur Karakedi bozacısı var.Geçen gün önünden geçtim hala satılıyor boza.İsterseniz alıp size gönderebilirim.☺️
Bozamin süt yaptigini anneme Eskişehirden arkadaşı hediye getirince öğrendim. Gerçekten çok güzeldi. İnternetten sipariş verdim kıyaslama imkanım oldu.

Pazartesi günü hem rota asimiz var hemde kilo kontrolü ama bana zayıflamış geliyor yani gelisimde yeterli değilmiş gibi bu ay için. Meme+ mama yiz. İnternetten 3 aylık bebek için her öğün 150 175 ml yazıyor ne yalan soylim biz 3 ölçüye daha yeni geçtik hatta gün içinde çoğu zaman 2 ölçü içip biraktigi oluyor. Bu konuda lütfen bilgi verir misiniz sizde durumlar nasıl ? 4 ölçü içen bebek var mı ? ( Lütfen yanlis anlamayın) Nazardan korusun daim olsun.

X