2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    292
2 gündür 1 er saat uykuyla duruyorum. Kızım grip oldu oluyor gibi. Sizinki gibi uykusunda agliyo burnu tıkanıyor gece boyu burnunu acıyorum oksuruyor fwlan derken asla uyuyamıyorum. Sabah çocuk agliyodu ama ne emzirebiliyorum ne mama hazirlayabiliyorum. Nolur yarım saat bak uyuyayım dedim. Bi kahvemi içeyim ya bakarim dedi. Kahvesini icecekmis anasının paşası. Resmen abartmıyorum yerde sürünerek mamasını hazırladım kızın. Altını aldım icirdim gazını çıkardım anca geldi. E o sırada da benim var olan uykuya dalma potansiyelim uçtu gitti. E sen uyayacaktin hani diyo bide. Çocuk uykuya dalamiyor zaten gündüzleri. Uzun zamandır böyle evde bırak ev işini kendime bakamıyorum. Bende şahsen erkek kisisine acımıyorum ama kendisi anasının paşası olduğu için acittirmiyo dokundurtmuyo.
Empati kurmaları lazım bir gün dayanamazlar bu performansa.Kendileri zaten işe gelip gidiyor ekstra bir şey değişmedi hayatlarında.verin kucağına bırakın ben iyi değilim diye.Valla anlamayana gerçekten meme vermiyorlar.Benim eşim dedi ki dün bana sen zaten uykuyu sevmiyorsun. kafaları bu şekilde çalışıyor.Verin kucağına iyi değilim deyin kahvesini kucağında içsin bizim kahve içecek lüksümüz bile olmuyor çoğunlukla ama işte söylemeyince de görmüyorlar

Bebeği 3 ayı doldurup 4 e yol alan annelerin genel şikayeti bebelerin ağlayıp uykuya direnmesi 🤦🏼‍♀️ ve bende +1 olarak geliyorum. Bebişkom meme ağzında kucağımda uyuyacak mış yatağa indirdiğim an nasıl ağlama doğduğundan beri öyle alamamıştır, hem sıcak anne kucağı olacakmış hem paşanın sütü ağzında olacakmış... Bir iki sallıyorum pışpışlıyorum o bağırıyor ben sesimi yülseltiyorum tabii çocuk uyudu... toca kişiside akıl veriyor bak uyuyan çocuk nasıl uyuyor diye neden ağlatıyorsun çocuğun psikolojisini bozuyormuşum 😡😡😡😠😠yapmayacakmışım. Eee ben onun ümidini memeden kestiğim için uyuyor tabii gel bunu anlatttttt.
Dip not(boşanmayı düşünen arkadaşlara) : bu bizim 3. Aynı yolu yürüyüşümüz 🥳🤯👹🤬👿

Ya kızlar bir şey sormak istiyorum. Sezeryan kesisi acıyor hala ve göbek deliğinin 3-4 parmak asagisi tam pantolonun kemer bölgesinin olduğu kısımda hafif bastırmayla acı var😢 eğilip kalkarken sanki hala içerde bisey var gibi dolu dolu. hamile pantolonlarımı giyiyorum hala. Ve çok afedersiniz gaz problemim çok fazla ek olarak hala aşırı terliyorum. Normal
Mi bunlar🤦🏻‍♀️
Bende de ara ara iğne batar gibi oluyo o bölgeye bildiğin baya asa diyip kalıyorum bu ne diye sonra geçiyor.

Ama bnm sıkıntım şu yan yattigimda gobegimde o yöne bildiğin içten kayiyo dönmeye çalıştığımda da göbeğim benden sonra dönüyor bildiğin o yamuklugu görüyorum benim gibi olan vat mı yoksa ben çok mu gevsedim zaten sıkı bı karnım yoktu 😓

Bende de ara ara iğne batar gibi oluyo o bölgeye bildiğin baya asa diyip kalıyorum bu ne diye sonra geçiyor.

Ama bnm sıkıntım şu yan yattigimda gobegimde o yöne bildiğin içten kayiyo dönmeye çalıştığımda da göbeğim benden sonra dönüyor bildiğin o yamuklugu görüyorum benim gibi olan vat mı yoksa ben çok mu gevsedim zaten sıkı bı karnım yoktu 😓
Ben de gevsegım korse takmadın mı ben takmadım zaten ateslıyım bıde o korse taksam mmm aboww

Günaydın canım anneler, aslında Mart anneleri grubuna üyeyim ama oğlum erken gelmek istedi ve 19 şubatta kucağıma aldım. Sizlere bir şey sormak istiyorum.
Biz 2. Ay aşisini kaçırdık ve bu ayın 19'unda 3 aylık olacağız. Açıkçası aşı konusu kafamı çok karıştırıyor benim. Özellikle arkadaşımızin çocuğu 4. Ay aşisindan sonra kanda enfeksiyon ve kakasında kan ile bağırsak sorunları yaşadıktan sonra kafam daha da çok karıştı. Karar vermek için 12 günümüz var. Siz ne düşünüyorsunuz? Farklı bir yan etki gören var mı?
Ben asıların hıc bır yan etkısjnı gormedım çok sukur

Empati kurmaları lazım bir gün dayanamazlar bu performansa.Kendileri zaten işe gelip gidiyor ekstra bir şey değişmedi hayatlarında.verin kucağına bırakın ben iyi değilim diye.Valla anlamayana gerçekten meme vermiyorlar.Benim eşim dedi ki dün bana sen zaten uykuyu sevmiyorsun. kafaları bu şekilde çalışıyor.Verin kucağına iyi değilim deyin kahvesini kucağında içsin bizim kahve içecek lüksümüz bile olmuyor çoğunlukla ama işte söylemeyince de görmüyorlar
Evet söylemeden yapmıyorlar benım avantajım gece agladıgını duyunca mama yapıp gelıyor veya uyanıkss mama yapıo gelmiyor denk geldiğinde çünkü

Ben de gevsegım korse takmadın mı ben takmadım zaten ateslıyım bıde o korse taksam mmm aboww
Taktım da o lohusa halimle karnım baya sisken yaklaşık 25 gün 30 gün taktım ama sonra eridi kendi gobegim kaldı sanki ama zaten gevşek bı karnım vardı smdi yana dönünce göbeğim düşüyor bildiğin 😢

Canıım sütün tazyikli geliyor olabilir. Benim sağ memede yapıyor aynı bu söylediklerini. Sadece sağımda var benim tazyik. Sıra oraya gelince napacağını şaşırıyor çocuk görsen sanki beslemiyorum işkence ediyorum çocuğa sürekli çırpınarak sinirli sinirli alıp alıp bırakıyor her yer süt oluyor tabi bu arada. Gece uykuda 1damla bile dökmeden sakince emiyor hiç sorun yok
Aynı durum bende de var ses kısıklığı oldu mu acaba sizde,

Bebeği 3 ayı doldurup 4 e yol alan annelerin genel şikayeti bebelerin ağlayıp uykuya direnmesi 🤦🏼‍♀️ ve bende +1 olarak geliyorum. Bebişkom meme ağzında kucağımda uyuyacak mış yatağa indirdiğim an nasıl ağlama doğduğundan beri öyle alamamıştır, hem sıcak anne kucağı olacakmış hem paşanın sütü ağzında olacakmış... Bir iki sallıyorum pışpışlıyorum o bağırıyor ben sesimi yülseltiyorum tabii çocuk uyudu... toca kişiside akıl veriyor bak uyuyan çocuk nasıl uyuyor diye neden ağlatıyorsun çocuğun psikolojisini bozuyormuşum 😡😡😡😠😠yapmayacakmışım. Eee ben onun ümidini memeden kestiğim için uyuyor tabii gel bunu anlatttttt.
Dip not(boşanmayı düşünen arkadaşlara) : bu bizim 3. Aynı yolu yürüyüşümüz 🥳🤯👹🤬👿
Gerçekten her uykuya geçerken ağlıyor ağlaya ağlaya uyuyor böyle uyutmak istemiyorum ama başka yolu olmuyor. Bu şekilde de travma olur diye korkuyorum ağlayarak uyuması beni çok üzüyor

Sevmediği Aktivite 😁🤣

Eklentiler

• IMG_20240508_131908.jpg
    IMG_20240508_131908.jpg
    143,6 KB · Görüntüleme: 60
Biz nisan. 20sinde sünnet yaptırdik canım. Bebeğim şuan 3.5 aylık.
Ne zaman sünnet oldu?
İlk. Bi kaç gün ödemli oluyor canım. Korkma. Sis oluyor baya
Dün oldu , 3 aylık olmasına 4-5 gün var. Sanki beyaz bir ip yapışmış gibi. Diktikleri ip mi beyaz acaba. Ne bileyim görüntüsü kötü biraz içe girmiş bide yağ dokusu fazla olunca

Dün oldu , 3 aylık olmasına 4-5 gün var. Sanki beyaz bir ip yapışmış gibi. Diktikleri ip mi beyaz acaba. Ne bileyim görüntüsü kötü biraz içe girmiş bide yağ dokusu fazla olunca
Evet evet dikilen ıp o.
Bizde 2.5 aylıkken sünnet olmuştuk.
3ay olmasına 1hafta vardı..
İlk bi kaç gün öyle oluyor sis kocaman falan içi gidiyor insanın ama 3.4 güne baya düzeliyor

X