2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Bence doktorlar her bilgiye netten ulaşabildiğimiz için o tür bilgilendirme yapmıyor, hoş benim ilki 12 yaşında ve onun doktoru da yapmıyordu ki bilgisine sonsuz güvenirim 2. Side onunla büyüdü. Biraz geleneksel bir kadındı senden benden... Şimdi her şey bir tık fazla ve ayak uyduran doktorlar vardır.
Yukarıda arkadaşın dediği gibi analarımızda mı biliyordu timy time, bende hiç yaptırmadım hiç birine inşallah doğru yazmışımdır. 🤣🤣
Haklısın canım 😂 ama yine de doktorun da bilgilendirmesini isterdim. Çok iyi doktor ama hiç böyle bilgiler vermiyor oluşu biraz beni düşündürdü.

Ahh ah bu kıt kafalı erkekler ne diyeyim farklısı nadir çıkar… gidebildiniz mi bugünkü doktor kontrolüne
Gittik canım gittik. Grip gibiydi demiştim ya muayene ederken ağlamaya başladı asla sakinleşmek konuşamadık doktorla. Demir ilacına günde 2 ye çıkardı. Odaya girerken meme reddin başladı mı dedi 😁 olmazmı dedim. Rutin baktı sonra ağlayınca çıkmak zorunda kaldık. Sol gözü akiyodu ağlar gibi. Enf var dedi damla kullanicaz 5 gün. Onun dışında ne oturmayı sorabildim ne ek gıdayı. 🙄
Sizin nasıl geçti neler dedi

Benim bebeğimde deli gibi ağlar sonra uyurdu. Sonra dikkat etmeye başladım. Uyku zamanını geciktirince öyle yapıyorlar. Benim bebeğim 3 aylık olmak üzere. Uyku sonrası 1 saat yada 1 saat 15 dk sonra uyku sinyalleri vermeye başlıyor. Esniyor gözü dalıyor mızırdanıyor hemen götürüp uyutuyorum hiç ağlamıyor bilginiz olsun. Sizde takip edin belki faydası olur
Nasıl uyutuyorsunuz? Uyku sinyali veriyor ve ben o an uyutmaya çalışıyorum bu sefer de uyutmaya çalıştığım için ağlıyor

Ben adetli değildim takarken adetli mi olmak lazım ki? Ya ne zaman bitecek bu kanama hep kanama olacaksa boşuna taktırdım valla
Bana adetliyken gel demişti doktorum bende öyle yaptım rahim aşağı iniyor gibi bişey dedi sanırım ya da bir yerde mi okudum acaba 🤔 kafamı asla toplayamıyorum 😂 inşallah bitecek rahat edelim diye taktırdık çektiğimize bak.
Bebeğini sünnet ettiren var mı? yeni oldu benim bebeğim çok ağlıyor sünnet yeri de ödemli falan içim bi kötü oldu
50 günlükken sünnet oldu oğlum daha erken de düşünüyorduk anca oldu. Çok hızlı iyileştiği için böyle tercih ettik. Sadece ilk gün huzursuzluk ağlama oldu diğer günler gayet iyi geçti. Bizim ödemin tam geçmesi 1 hafta 10 günü buldu. Asıl büyümesini beklemek yanlış gibi geliyor bana hiç birşey anlamadı çocuk oldu bitti
Bana da bilgi verir misiniz doktordan sonra ☹️

Ya işte bende de öyle dolu dolu sanki içerde bisey var benden bağımsız hareket ediyor. Çömeldigimde falan resmen yabancı bir şey var gibi baskı hissediyorum
Tabiki 😊

IMG_1301.jpeg
Farklı bir bakış açısı 🥰

1 haftadır memeye aldığım anda kıyametler kopuyor ağzına memeyi alıp aağğğhhhhhh diye ağlıyor 😅 hem komiğimize gidiyor bu hali emmek istiyor hem de nasıl direniyor. Arkadaşlar ne zaman geçiyor 😭

Bebeğinizi nasıl uyutuyorsunuz
9 da 9 oldu mu gözleri kapanıyor.Yatak odasına geçiş yapıyoruz kırmızı ışığımızı açıyoruz kundağa sarıyoruz beşikteki sesli dönencesini açıyoruz.yatagına yatırıp mamasını içiyor uyuyakalıyor.Bu şekilde bir rutin oluşturduk 1 gibi uyanıyor beslenme için sonrasında 2 ser saat aralıklarla uyanıp besleniyor

9 da 9 oldu mu gözleri kapanıyor.Yatak odasına geçiş yapıyoruz kırmızı ışığımızı açıyoruz kundağa sarıyoruz beşikteki sesli dönencesini açıyoruz.yatagına yatırıp mamasını içiyor uyuyakalıyor.Bu şekilde bir rutin oluşturduk 1 gibi uyanıyor beslenme için sonrasında 2 ser saat aralıklarla uyanıp besleniyor
Ya ne güzel ağlamadan uyuyan bir bebek maşallah 🙏🏻

X