Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    126
Evet bebek kendini belli ediyor aslında da bizim işimize gelmiyor belki.
Yani çok zor geliyor bana düşününce bana ama mantıklı da geldi bnim oğlum iki yaşa geldi doğum günü biti hop bezi fırlattı bir kez tek odada kaçırdı sonra birdaha hiç ne yatak ne de normalde çok şükür çok zorlanmadm kendi belirledi resmen emmeyi de hiç bir şekilde onu soğutmak için birşeyler yapmdm o kendisi bıraktı iki yaşında yine😂sonra birdahada istemedi

Yani çok zor geliyor bana düşününce bana ama mantıklı da geldi bnim oğlum iki yaşa geldi doğum günü biti hop bezi fırlattı bir kez tek odada kaçırdı sonra birdaha hiç ne yatak ne de normalde çok şükür çok zorlanmadm kendi belirledi resmen emmeyi de hiç bir şekilde onu soğutmak için birşeyler yapmdm o kendisi bıraktı iki yaşında yine😂sonra birdahada istemedi
Benim kızım bez bırakmaya 1 yaşını geçince hazırdı aslında ama işte 2 yaşına kadar bekledim. Ama emmeyi çok zor bıraktı, benim için resmen vicdan azabıydı bıraktırmak. 25 aya kadar uzatmak zorunda kaldım.

Benim kızım bez bırakmaya 1 yaşını geçince hazırdı aslında ama işte 2 yaşına kadar bekledim. Ama emmeyi çok zor bıraktı, benim için resmen vicdan azabıydı bıraktırmak. 25 aya kadar uzatmak zorunda kaldım.
Oy kuzum ya inşallah bu defakiler daha kolay daha güzel geçecek 😍

kızlaaar merhaba. benim ayaklarda bi sorun var yaa gebelikten mi bu bilmiyorum size de sorayım dedim. ayaklarım bildiğiniz yanıyor ve sürekli gerdirme isteği var. rahatsızım yani ama rahatsızlığı tarif dahi edemiyorum. ayaklarım çok rahatsız diyebiliyorum sadece. gece en az bi saat uğraştırıyor uyutmuyor. şuan da öyle, iş yerine terlik getirdim çorap falan sıyırdım attım. sanki damarlar çekilyo anlamadım nedir bu
Varis başlangıcı olabilir mi ?

Ben de coraspini 4.haftadan 16 ya kadar kullandım kanamam olunca doktor kesti 20.haftada tekrar başladım. Bu haftadan sonra da

ben yeni aldım gün Ortası vursam ne olur ki
Saati fark etmiyor benim bildiğim, benim saatimi değiştirme nedeni o gün hafif pembe lekelenme olmuştı. Akşam 8:30 da vuruyordum bu aliamı geç yarın sabah 9 da vur dedi. O şekilde gündüz vurmaya başladım

Kuzum benim annemde aynı yöntemi yapmış. Ne lazimlik ne bir şey diyordu ayaklandiginiz gibi tuvalet meselesi bitti benim çocuklarımda diyordu. 12-14 aylik arası. Kendi kakasi hiç görmediği için korkan bir kuzenim vardı mesela. Uzunca gece kaçırmalari olanlar vs
Bizde 3 te 3 yapmış hic böyle sorunlari olmamış. Hatta şey derdi tuvalete gitmeye başladıginda terlik almak istedim sana ama o kadar küçük terlik yoktu bende lastikle sandalet yaptım geciriyorduk ayağına diyordu 😅😅 ve ek gıdaya başladıktan sonra özellikle bez içindeki bebeklere cidden cok üzülüyorum 😔
Ben de 1 yaş civarında bezi bırakmışım. Çok rahatsız oluyomuşum bez dolunca malum süt yetmiyor artı besinler giriyor bünyeye. Ağlıyomuşum annem de wc ye götürüyomuş hemen öyle öyle alışmışım

Ben de 1 yaş civarında bezi bırakmışım. Çok rahatsız oluyomuşum bez dolunca malum süt yetmiyor artı besinler giriyor bünyeye. Ağlıyomuşum annem de wc ye götürüyomuş hemen öyle öyle alışmışım
Kuzum bir de eskiler pamuklu bez kullanıyormuş sanırım. Hazir değil de. Annelerin de işine geliyormus hızlıca tuvalet eğitimi. Şimdi 3 yaşına kadar bezliyorlar bebekleri, bebekte alışıyor beze.

Yok canım ya hormonlardan sanırım ruh halim çok dengesiz 1 2 haftadır hiç biseye hevesim yok gibi buraya da çok yazıp sizin enerjinizi etkilemek istemedim. Bugün daha iyiyim geçecek inşallah ❤️
Aaa bilmiyordum son anda inşallah bi sorun çıkmazsa normal doğum düşünüyordum ben zaten dependi de çok almadım Allahtan😅
Amaan salla yavaş yavaş olur herşey sen iyi ol yeter valla bende dinlene dinlene yapıyorum gören evde penguen var diyecek moda girdim valla😅😅😅

Kız 3 yaşında benim oğlan şu 1 aya kadar anne yaptım altıma derdi ne zaman oğlum hadi tuvalete yapalım artık dedim şimdi pijamasına geçene kadar söylemiyor geldiğini gel değiştirelim diyorum kaçıyor veya ağlayarak geliyor ne yapacağımı şaşırdım az kaldı en sonunda bir psikoloğa götürücem onun iyiliği için neden böyle anlamıyorum 2. Çocuk geliyor bezden çıkar diyor herkes hazır değil diyorum çocuk kaçıyor ama laf anlayan kim etrafımdaki herkes aynı ya illa bir laf söyleyecekler artık beni geçtim çocuğa dönüp dönüp çıkar bezini oğlum büyüdün diyorlar sanane diyesim geliyor çoğu zaman insanlara ki Allahtan oğlum takmıyor veya kızarsa bağırıyor karşısındakine konu öyle kapanıyor ama birde onun iyice tükenen psikolojisi var tabi

Kız 3 yaşında benim oğlan şu 1 aya kadar anne yaptım altıma derdi ne zaman oğlum hadi tuvalete yapalım artık dedim şimdi pijamasına geçene kadar söylemiyor geldiğini gel değiştirelim diyorum kaçıyor veya ağlayarak geliyor ne yapacağımı şaşırdım az kaldı en sonunda bir psikoloğa götürücem onun iyiliği için neden böyle anlamıyorum 2. Çocuk geliyor bezden çıkar diyor herkes hazır değil diyorum çocuk kaçıyor ama laf anlayan kim etrafımdaki herkes aynı ya illa bir laf söyleyecekler artık beni geçtim çocuğa dönüp dönüp çıkar bezini oğlum büyüdün diyorlar sanane diyesim geliyor çoğu zaman insanlara ki Allahtan oğlum takmıyor veya kızarsa bağırıyor karşısındakine konu öyle kapanıyor ama birde onun iyice tükenen psikolojisi var tabi
Kuzum tuvaletle ilgili gibi sorunu. Aslında kendisi de rahatsızmış ve söylüyormuş yaptığını. Tuvalet işin içine girince çekindi sanırım. Ay insanlar da bir garip sende keyfinden bıraktırmadin sanki 😔 iki bezli çocuk zor inşallah en kısa sürede çözülür

Oğlum kafasını çarptı kaşı çatladı resmen acile götürdüm hemen
Doktor bir şey yok dedi ama yine de mr çektirdim
Kafa travması olabilir demiş müşahade altına alalım dediler
Birkaç saat bekledik eve geldik
Kusma, unutkanlık , bilinç bozukluğu vs yok gibi 9da oldu 5 saat geçti bir şey yok şükür. Ama korkuyorum. Hep düşer bu sefer kanayınca çok korktum. Dua edin 🙏🏻

Eklentiler

• EBCC43F8-6281-4C9E-A715-66CB46D18B9D.jpeg
    EBCC43F8-6281-4C9E-A715-66CB46D18B9D.jpeg
    90,8 KB · Görüntüleme: 45
Kusma, unutkanlık , bilinç bozukluğu vs yok gibi 9da oldu 5 saat geçti bir şey yok şükür. Ama korkuyorum. Hep düşer bu sefer kanayınca çok korktum. Dua edin 🙏🏻
Canım çok çok geçmiş olsun bir şey yokmuş çok şükür Allahım korusun 🤲

Senin ilk çocuk muydu bacım ben ilk çocukta 32de hazırladım son ana kadar bekledim internetten sipariş bende vermek isterdim ama resimde gördüklerimle aldıklarım içime sinmiyor benim bende bir mağaza buldum hem uygun fiyatlı ordan toplu alıcam indirimde alırım hem diye düşünüyorum hem gelen eşyalarda var fazla birşey almicam daha çok şapka kundak eldiven 5li set zıbın sız olan beşik falan alıcam
Evet benim ilk bebek, 32ye denk geliyor yaptığım hesaplara göre benim de. Yaaa kalp atışını duymaktan nerelere geldik, ne güzel bir duygu. Sağlıkla kucaklarımıza da alalım da hayırlısıyla.

Biz 21 aylıkken bıraktık bütün halıları kaldırdım Nisan ayıydı zaten işerse işesin dedim gece yatarken asla bezlemedim. Büyük hasta bezleri yada köpekler için olan pedler var ya onlardan yatağa serip boşvermek lazım. 1 hafta sonra max alışıyolar. Ama arkadaşımın çocuğunda şunu gözlemledim erken yaşlarda bıraktırmaya çalıştıkları için çocuk tuvaleti reddetti Mayısta 4 yaşına girecek ve anca düzene girmeye başladı. Tek çözümü de oyun terapisti oldu terapist çözdü ikna etti bence bir düşün kuzucum psikolog tarafını. Sanada günah onada günah.

Allah beterinden korusun inşallah canım bununla gelmiş geçmiş olsun kanaması sıkıntı değil sen içini ferah tut Allah’ın izniyle bişey olmaz 🙏🏼

X