Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    127
bana henüz çanta hazırlama güncellemesi gelmedi :KK70: sabah da onu konuştuk, büyük ihtimalle mayısta alışverişe başlayacağım, her şeyi internetten sipariş vermeyi düşünüyorum, mağaza mağaza gezmek istemiyorum. siparişler tamamlanınca da çantayı hazırlarım artık diyorum. daha çok erken gibi geldi.
Senin ilk çocuk muydu bacım ben ilk çocukta 32de hazırladım son ana kadar bekledim internetten sipariş bende vermek isterdim ama resimde gördüklerimle aldıklarım içime sinmiyor benim bende bir mağaza buldum hem uygun fiyatlı ordan toplu alıcam indirimde alırım hem diye düşünüyorum hem gelen eşyalarda var fazla birşey almicam daha çok şapka kundak eldiven 5li set zıbın sız olan beşik falan alıcam

Ayagini gerdirme sürekli sallama ihtiyaci oluyorsa birde arada ayagini esek tepigi gibi attirmak istiyorsan😂 huzursuz bacak sendromu oluyor canim
Huzursuz bacağı çok ayakta kalınca birkaç kez yaşamıştım, o yüzden onunkine huzursuz bacak sendromu olabilir diyemedim. Tariflediği başka birşey bence.

Ben öyle bi saldım ki sorma gitsin 😅 mental olarak çok dengesizim bu ara umarım çabucak toparlayip ben de kaldığım yerden devam edeceğim. Geçen hafta en son göğüs ucu kremi ve depend almıştım. Aklimda en acilinden bez var bez almam lazım kıyafetleri de yıkayıp ütülemeye başlayacağım kendimi yormadan yavaş yavaş. Ama önce bi kafamı toplamam gerek 🫠
Neden yoruldun bacım bir sorun yoktur inşallah yavaş yavaş olur herşey birde sezeryan olacaklar depend almasın hemşire izin vermiyor hava alması gerek diyip ped taktırıyor bende almıştım ama kullanmamıştım ne olursa olsun 1 paket pedde koyun yanınıza

bana doktor hiç saat uyarısı filan yapmadı açıkçası, prospektüste de belirtmemiş. ben her akşam 19:30a alarm kurdum, evde oluyorum o saatlerde zaten. gün ortasında da vurabilirsin bence, kendin vuramıyorsan evde birinin olduğu saate denk getir.
Vurdum vurdum saati 4 gibi ayarlarım her gün o saatte yaparım

Canım rutin muayenelerde bugüne kadar bir şey demediler mi? Ölçüm hatalıdir belki bir doktora daha mı görünsen
Rutin muayenelerde bu zamana kadar hep normal çıkmış. Doktor bu muayenede sadece 10mm sinirinda gördüm. Haftaya tekrar bakalim yine aynı olursa perintolojiye yönlendireceğim dedi. Önceki 20.haftada girdiğim ayrintili ultrasonda her şey normal çıkmıştı hatta doktorum da dedi ayrintili da bu değer çok normal çıkmış dedi.

Kızlar bende bugün doktora gittim kahverengi akinti için alttan muayene yaptı rahim yoluna filan baktı bir şey çıkmadı ultrasonda da bebegin kalp atışları iyi dedi. Ilk kez NST ye baglandim sanci cikmadi. Ama bebegin beynindeki bir şey bosluk ya da beyin sıvısı tam adini bilmiyorum 10mm sinirindaymis. Bu zamana kadar ve ayrıntılı da bu değer hep normalmiş bu kontrolde sınırda çıktığı için tekrar haftaya görmek istedi. Böyle bir şey yaşayan var mi
Benim yeğenim için öyle demişlerdi baya korkutmuşlardı bir şey çıkmadı sonra
Başka doktor bunun normal bir şey olduğunu size söylemeleri gerek demişti. Korkma bence

Yaa canım benim estağfurullah bilirkişi değilim, kişiyim ama bilir değilim😄Ufak tefek tecrübeler benimkisi. Konuya geleyim. O kadar iyi yaparsın ki. Ben yapıyordum ve o kadar mutlu oluyordu ki, pişikler hep baglı olmaktan oluyor zaten. Aç rahat etsin çocuk.
Aslında tuvalet eğitimine bile çok önceden hazırdı benimki ama hep dediler ki, 2 yaşından önce öğretme psikolojisi bozulur. O yüzden bekledim de halt ettim. Bence tüm gün bezle durmak daha psikoloji bozucu, bunu mens dönemlerimizden biliyoruz. Ben var ya müzikli eğitim tuvaletini bile aldım şu an oğluşa. Hazır olduğunu hissettiğim gibi kurtaracağım onu bez belasından. O hatayı bi kere yaparlar😄

Teyzem 4 çocuğuna da 40 günlükken eğitim vermis ve bez yıkamamış doğru düzgün. Hepsinin psikolojisi birbirinden güzel🤣 Şaka gibi ama 40 gün nedir yaa. Ben o kadar olamam ama elimden geleni en erken zamanda yapacağım.
Kuzum benim annemde aynı yöntemi yapmış. Ne lazimlik ne bir şey diyordu ayaklandiginiz gibi tuvalet meselesi bitti benim çocuklarımda diyordu. 12-14 aylik arası. Kendi kakasi hiç görmediği için korkan bir kuzenim vardı mesela. Uzunca gece kaçırmalari olanlar vs
Bizde 3 te 3 yapmış hic böyle sorunlari olmamış. Hatta şey derdi tuvalete gitmeye başladıginda terlik almak istedim sana ama o kadar küçük terlik yoktu bende lastikle sandalet yaptım geciriyorduk ayağına diyordu 😅😅 ve ek gıdaya başladıktan sonra özellikle bez içindeki bebeklere cidden cok üzülüyorum 😔

Neden yoruldun bacım bir sorun yoktur inşallah yavaş yavaş olur herşey birde sezeryan olacaklar depend almasın hemşire izin vermiyor hava alması gerek diyip ped taktırıyor bende almıştım ama kullanmamıştım ne olursa olsun 1 paket pedde koyun yanınıza
Yok canım ya hormonlardan sanırım ruh halim çok dengesiz 1 2 haftadır hiç biseye hevesim yok gibi buraya da çok yazıp sizin enerjinizi etkilemek istemedim. Bugün daha iyiyim geçecek inşallah ❤️
Aaa bilmiyordum son anda inşallah bi sorun çıkmazsa normal doğum düşünüyordum ben zaten dependi de çok almadım Allahtan😅

Rutin muayenelerde bu zamana kadar hep normal çıkmış. Doktor bu muayenede sadece 10mm sinirinda gördüm. Haftaya tekrar bakalim yine aynı olursa perintolojiye yönlendireceğim dedi. Önceki 20.haftada girdiğim ayrintili ultrasonda her şey normal çıkmıştı hatta doktorum da dedi ayrintili da bu değer çok normal çıkmış dedi.
Haftaya güzel haberle gelirsin kuzum inşallah. Bize de haber ver mutlaka ama benim içim rahat senin bebiş için🙏. Bir de perinatoloji göster istersen ne olur ne olmaz diye doktor yönlendirmese bile

Haftaya güzel haberle gelirsin kuzum inşallah. Bize de haber ver mutlaka ama benim içim rahat senin bebiş için🙏. Bir de perinatoloji göster istersen ne olur ne olmaz diye doktor yönlendirmese bile
Insallah 🙏🙏 Başka bir kaygıyla gidip yeni bir kaygıyla geldim doktordan. Tek istediğim bebeğimin sağlıklı olması. Bu zamana kadar her şey güzel gidiyordu çok şükür bakalim. Sağlıkla gelsin oğlum

Kuzum benim annemde aynı yöntemi yapmış. Ne lazimlik ne bir şey diyordu ayaklandiginiz gibi tuvalet meselesi bitti benim çocuklarımda diyordu. 12-14 aylik arası. Kendi kakasi hiç görmediği için korkan bir kuzenim vardı mesela. Uzunca gece kaçırmalari olanlar vs
Bizde 3 te 3 yapmış hic böyle sorunlari olmamış. Hatta şey derdi tuvalete gitmeye başladıginda terlik almak istedim sana ama o kadar küçük terlik yoktu bende lastikle sandalet yaptım geciriyorduk ayağına diyordu 😅😅 ve ek gıdaya başladıktan sonra özellikle bez içindeki bebeklere cidden cok üzülüyorum 😔
En güzelini yapmış, ışıklarda uyusun 🙏 Kesinlikle doğru diyorsun canım, ek gıdadan sonra bez çok üzücü.

Nasıl yani ek gıdaya 6 aylıkken bir geçiliyor o zaman mı tuvalet eğitimi verilmiş 😲
Canım şöyle gün içinde popoyu açık bırakıp ki annem bize birkaç aylıkken başlamış bebişin kaka zamanlarını takip edip, davranışlarından anlıyor anneler. En küçük kardeşimle aramızda 8 yaş var hatırlıyorum nasıl yaptığını. Geçenlerde youtube videosu gördüm hatta bununla ilgili bayağı şaşırdım. Ekleyeyim hatta.

Canım şöyle gün içinde popoyu açık bırakıp ki annem bize birkaç aylıkken başlamış bebişin kaka zamanlarını takip edip, davranışlarından anlıyor anneler. En küçük kardeşimle aramızda 8 yaş var hatırlıyorum nasıl yaptığını. Geçenlerde youtube videosu gördüm hatta bununla ilgili bayağı şaşırdım. Ekleyeyim hatta.

Hemen bakaym ilggimi çok çekti 😲 Allah'ım duam bli 🤲🙈

Hemen bakaym ilggimi çok çekti 😲 Allah'ım duam bli 🤲🙈
Pişik vs de bu yüzden oluyor bence, çabuk eğitimi geçtim yazık bebislere de popolarina da. Annem hiç pişik problemi olmadı sizde çünkü günün çoğunda poponuz açık kalıyordu diyordu. Hatta saçma da bir hikayem var bununla ilgili de, 35 yaşıma geldim halam hala anlatır iki insan görünce 😅😅

Pişik vs de bu yüzden oluyor bence, çabuk eğitimi geçtim yazık bebislere de popolarina da. Annem hiç pişik problemi olmadı sizde çünkü günün çoğunda poponuz açık kalıyordu diyordu. Hatta saçma da bir hikayem var bununla ilgili de, 35 yaşıma geldim halam hala anlatır iki insan görünce 😅😅
😂😂😂Ama vllha helal olsun bn ilk kez duydum böyle bir şey

X