Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    156
Aynen ağlaya ağlaya emzirdigim gunleri biliyorum. Bir gun kan kustu cocugum. Hemen acile gittik. Meger benim gogsumden pompaliyormus. Oyuzden ilk aldigim sey gumus kapak oldu inşallah bu sefer becerebilirim bu emzirme isini.
Senin baya kötü olmus o zaman benim oyle kanayacak kadar olmadi şükür surekli lansinoh sürdüm ve uzun zaman göğüs kalkani kullandim

bende gebelik zehirlenmesi riski var, onun için kullanıyorum. kan sulandırıcı iğne.
Bişey sölim mi ağzımı bozmak istemiyorum geçen pazartesi ben 6 saat hastanede kaldım benim idrarımda protein çıkmış ve o insan müsveddesi bana hiç bişey söylemedi yine idrar verdim yine çıkacak mı diye tedirginim

Kizlar hastane için cikolatanizi ne zaman sipariş vereceksiniz ben hacı şerifin cikolatalarini beğendim orda yaptırıp kendim evdeki camlı bir kutuma koyacagim ama ne zaman siparis versem bilemedim

Bişey sölim mi ağzımı bozmak istemiyorum geçen pazartesi ben 6 saat hastanede kaldım benim idrarımda protein çıkmış ve o insan müsveddesi bana hiç bişey söylemedi yine idrar verdim yine çıkacak mı diye tedirginim
ya ben de periantologa gittim, orada çıkmış gebelik zehirlenmesi riski. ama perinatolog aspirin bile önermedi. gelmiş kistif fibroz riski var amniyosentez olman lazım dedi, kistik fibroz genetikmiş onu bile söylemedi. onu söyleyene kadar gebelik zehirlenmesi riskin var aspirin al demiyor.

kendi doktorum şaşırdı hatta size aspirin ya da oksapar başlatmadı mı diye, 2-3 kez sordu emin olmak için. o perinatologa da doktorum yönlendirmişti. bazı insanlar işini severek yapmıyor, sadece para kazanma amaçlı yapıyorlar ve sonuçlarını biz çekiyoruz.

inşallah sende de bişey çıkmaz. ihmal etme sakın, doktoruna özellikle sor bu durumu.

ya ben de periantologa gittim, orada çıkmış gebelik zehirlenmesi riski. ama perinatolog aspirin bile önermedi. gelmiş kistif fibroz riski var amniyosentez olman lazım dedi, kistik fibroz genetikmiş onu bile söylemedi. onu söyleyene kadar gebelik zehirlenmesi riskin var aspirin al demiyor.

kendi doktorum şaşırdı hatta size aspirin ya da oksapar başlatmadı mı diye, 2-3 kez sordu emin olmak için. o perinatologa da doktorum yönlendirmişti. bazı insanlar işini severek yapmıyor, sadece para kazanma amaçlı yapıyorlar ve sonuçlarını biz çekiyoruz.

inşallah sende de bişey çıkmaz. ihmal etme sakın, doktoruna özellikle sor bu durumu.
O gebelik zehirlenmesi riski aslında muayenede çıkmıyor. 35 üstü gebelik riskli gebeliğe girdiği ve damarların durumu genç yaştaki gibi olmadığı için, bebeğe giden kan akışı düzgün sağlansın diye kanı sulandırıcı şeyler veriyorlar. Benim perinatolog hemen asprine başlatmıştı. 21 haftalıktan itibaren kullanıyorum.

çalışmaya devam için rapor mu? benim de doktor kontrolüm 30. haftaya denk geliyor. 32de tekrar mı gitmek lazım acaba, önceden vermiyorlar mı ki raporu :KK43:
Evet canım çalışabilir raporu alıcam öncesinde vermezler. 32de tekrar gitmen gerekir ki zaten artık 2 haftada bir çağırır senide

Allah düşürmesin gerçekten. Sende dikkat et kendine ki senin coraspin kullanman gerekiyordu bencede. Hem özel durumun gebelik yaşı vs vs.
Yok yok ihmal edilecek bişey değil öğleden sonra konuşucam bakalım kuzucum 🙏🏼

Şu kusman oldu o zaman mı çıktı? Eğer o zamansa geçici protein kaçağı olduğundan söylememiş olabilir. Çünkü ateş, kusma gibi durumlarda protein kaçağı çok normaldir. Sistemde daha önceki idrar tahlillerin de görünüyor, onlarla karşılaştırma yapmıştır ve o anki durumuna bağlı olduğu için söyleme gereği duymamış, gerekli tedavini verdiği serumun içinde gerçekleştirmiştir.

Şu kusman oldu o zaman mı çıktı? Eğer o zamansa geçici protein kaçağı olduğundan söylememiş olabilir. Çünkü ateş, kusma gibi durumlarda protein kaçağı çok normaldir. Sistemde daha önceki idrar tahlillerin de görünüyor, onlarla karşılaştırma yapmıştır ve o anki durumuna bağlı olduğu için söyleme gereği duymamış, gerekli tedavini verdiği serumun içinde gerçekleştirmiştir.
Evet evet o gün. Bana enfeksiyon var dedi sadece devlet hastanesi olduğu içinde e nabızdan detay göremedim sonuç nedir ne değildir. Adam akıllı bir açıklama yapmadı. Serumun içine koyduğu şeyi sana sölim Bemiks ampul ağrı kesici kusmayı durdurmak için bi ilaç daha.
Bana dese ki bak protein kaçağı çıktı doktoruna söyle açıklık var mı diyorum yok diyo bebek gelişimi ee iyi diyelim falan böyle konuştular benimle.
Yok gerçekten Allah düşürmesin. Ya geçici bişey olmasaydı üstünden 8 gün geçti bi daha idrar ver demedi bana.

Evet evet o gün. Bana enfeksiyon var dedi sadece devlet hastanesi olduğu içinde e nabızdan detay göremedim sonuç nedir ne değildir. Adam akıllı bir açıklama yapmadı. Serumun içine koyduğu şeyi sana sölim Bemiks ampul ağrı kesici kusmayı durdurmak için bi ilaç daha.
Bana dese ki bak protein kaçağı çıktı doktoruna söyle açıklık var mı diyorum yok diyo bebek gelişimi ee iyi diyelim falan böyle konuştular benimle.
Yok gerçekten Allah düşürmesin. Ya geçici bişey olmasaydı üstünden 8 gün geçti bi daha idrar ver demedi bana.
İşte enfeksiyona bağlı kusma, ateşte oluyor canım, geçici olduğunu hepsi bildikleri için hastayı korkutmamak adına söylemiyorlar. Tansiyonun vs. normal olduğu için gerekeni yapıp gönderiyorlar. Sonuçta iyileşmeni sağladılar.

İşte enfeksiyona bağlı kusma, ateşte oluyor canım, geçici olduğunu hepsi bildikleri için hastayı korkutmamak adına söylemiyorlar. Tansiyonun vs. normal olduğu için gerekeni yapıp gönderiyorlar. Sonuçta iyileşmeni sağladılar.
Bu iyileşmemiş bişey de olabilirdi kuzucum ben hala kusuyorum bu arada. Gebelik zehirlenmesi ‘olabilir’ diye değerlendirmesi gerekirdi. Ki bana tahlil tekrarlat demedi hadi onu geçtim kendi doktorum da nasıl ihtimal ederler nasıl bi daha tekrarlamazlar diye yineledi. İnşallah yoktur bakalım doktordan dönüş bekliyorum.

Oksapar kullanan arkadaşlar sigortanın karşıladığı rapor türü yine değişmiş. Tekrardan rapor çıkartmam istendi. Allahtan birkaç tane daha iğnem vardı da mağdur olmadım. Sizlerin de bilgisi olsun.
Bugün gidecektim yazdırmaya sağlık ocağına 😭 nasıl oluyormuş peki ? Tekrar doktora mı gitmem lazım yani ? Bıktırdılar ya

Benim önceden 12 haftalık kaybım oldu ondan dolayı kullanıyorum kan sulandırıcıyı. Raporsuz 10 iğne ücreti 1045 tl. Rapor olunca herhangi bir ücret ödenmiyor.
Bende rapor var ama her kutu başına para ödüyorum 3 kutuya 1000 küsür para ödedim geçen ay. Benim de önceden düşük yaptığım oldu zaten ona istinaden verildi bu iğne . Raporda özellikle yazması gereken bir şey bir kod var mı canım ücret vermemek için ?

Benim idrarda yine protein çıktı tansiyon takibi yap Herşey yolunda giderse 1 hafta sonra tekrar idrar bakalım dedi.

Benim idrarda yine protein çıktı tansiyon takibi yap Herşey yolunda giderse 1 hafta sonra tekrar idrar bakalım dedi.
Enfeksiyonun devam ediyor bence yaa. Acaba iş yerindeki yemekler vs. sebep oluyor olabilir mi? Tansiyon yükselmeden tek başına idrarda protein kaçağı başka şeyler ifade ediyor. Gebelik zehirlenmesi yaşasan tansiyon fırlar.

X