Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    143
Hamileyken bile sekeri kısıtlı tüketiyorum. 🤣Doğum sonrası bakalim evde bir kaos olacak gibi. Gaz olmasın diye badem yağı icirme fikri bile ortaya atıldı. Annem ve anannem ikisinin de çılgın fikirleri var. Neyseki kayinvalidem ben bebege ne yapmak istersem onu bana bırakır. Doğum sonrası o olacak yanımda insallah. Yoksa bizimkilerle kavga dövüş büyüteceğiz cocugu🤣
Ya biliyor musun ilk hamileliğimdeki grupta bebek beyaz tenli olsun diye tereyağı ile yıkatan, kokmasın diye tuzlu su ile yıkatan aileler vardı😅 Yani haline şükret yine. En azından kayınvaliden anlayışlıymış.

Meme ucuna ihtiyacın olmayacak canım, kahverengi alanı bebeğin ağzına komple tep, gerisini düşünme 😅
ya o değil de, benim memelerim zaten biraz büyük, bu kahverengi kısmı iyice büyüdü. zaten memelikten çıktı. eşim süt entegre tesisi diyor, direkt o duruma geldim. inşallah sütüm de gelir de o kadar büyümeye :KK70:

ya o değil de, benim memelerim zaten biraz büyük, bu kahverengi kısmı iyice büyüdü. zaten memelikten çıktı. eşim süt entegre tesisi diyor, direkt o duruma geldim. inşallah sütüm de gelir de o kadar büyümeye :KK70:
Gelir gelir, o kadar büyüme boşa değildir🤣🤣Ya var ya benim de bütün kilom meme ve karına gitmiş resmen. Diğer yerlerimde gram değişiklik yok. İnsanı olan meme ve göbek gibi dolaşıyorum🤣🤣

Uyarıp sıkınca sorun mu oluyor ki:KK43: ben hafifçe sıktım çünkü:/ bende meme ucu sorunu var çıkmıyor o yüzden süt gelir mi gelmez mi nolur emzirebilir miyim diye merakımdan kontrol ediyordum ara sıra😕
Rahim ve memeler birbiriyle bağlantılı. Meme uyarılırsa rahim de uyarılır. Gebe okulunda ebe dediki 37. haftadan sonra meme ucuna masaj yapabilirsiniz ama öyle sıkarak değil. Doğal bir yağ sürüp hafifçe ovalayın dedi. Kolostrum denen o ilk süt bebek için çok faydalı. Bebek onu kendi alır siz pompayla sağmayın. Kolostrum az olduğu için(az derken bebeğe yetiyor çünkü ilk günler midesi kiraz kadar) pompayla çekersen makinede kalır dedi

Rahim ve memeler birbiriyle bağlantılı. Meme uyarılırsa rahim de uyarılır. Gebe okulunda ebe dediki 37. haftadan sonra meme ucuna masaj yapabilirsiniz ama öyle sıkarak değil. Doğal bir yağ sürüp hafifçe ovalayın dedi. Kolostrum denen o ilk süt bebek için çok faydalı. Bebek onu kendi alır siz pompayla sağmayın. Kolostrum az olduğu için(az derken bebeğe yetiyor çünkü ilk günler midesi kiraz kadar) pompayla çekersen makinede kalır dedi
çok teşekkür ederim bilgilendirme için. ay iyiki buraya yazmışım yoksa ben büyüklerin aklına uyup habire ucu çıksın diye oynayıp duracaktım. ben kendim de 28 haftalık doğmuşum az daha kızıma da anasının kaderini yaşatacaktım cahillik zor valla bir daha araştırmadan kimsenin dediğini yapmam :KK43:

Sen öndesin bizden bu gece olan ağrılar normal mi sende olyomu uyku,geçtim bebek sanki onu eziyormuşum gibi kalk üstümden anne kadın der gibi vuruyor yer değişitirdim yine ayni artık gobegimin çok aşağısında 🤣
Valla canım ben şimdilik rahat uyuyorum bir sıkıntım yok hamd olsun. Sola sağa rahat yatıyorum sadece sırt üstü yatmamak için destek yastığı kullanıyorum. Benim küçük hanım ben uyurken uyuyor şimdiye kadar uykudan uyandıracak bir hareketi olmadı ama yataktan kalktığım gibi o da hareketleniyor😅😅

çok teşekkür ederim bilgilendirme için. ay iyiki buraya yazmışım yoksa ben büyüklerin aklına uyup habire ucu çıksın diye oynayıp duracaktım. ben kendim de 28 haftalık doğmuşum az daha kızıma da anasının kaderini yaşatacaktım cahillik zor valla bir daha araştırmadan kimsenin dediğini yapmam :KK43:
Rica ederim canım. İlk gebeliğin verdiği bilmemezlik var çoğumuzda. Ben o yüzden gebe okulun gitmeyi özellikle istedim. Bulunduğun yerde varsa mutlaka git. Yoksa tuzla devlet hastanesinin online dersleri oluyor ve çok tatlı bir ebe var o anlatıyor. Benim bugün son dersim var lohusalığı işleyip bitiricez. Mayıs ayında yeni gruplar alınacak. Sen bir düşün bunu 🥰

Meme ucuna ihtiyacın olmayacak canım, kahverengi alanı bebeğin ağzına komple tep, gerisini düşünme 😅
Bu da mesela önemli bir konu. Ben de önceden meme ucu olmazsa ememez sanıyordum halbuki meme ucunu değil kahverengi alanı vermemiz gerekiyormuş. Meme ucu yaralarının ilk sebebi buymuş. Emzirme eğitmeni dediki eğer emzirirken meme ucunuz acıyorsa çıkarın direkt. Yanlış emziriyorsunuz demektir

Bizde çıktık kontrolden 1820 gram 42 cm olmuş danacım 💙
Çok şükür Herşey yolunda doğum pozisyonuna girmiş ağrıların dahada artabilir magnezyumu 2ye çıkar dedi haftaya raporumu almaya gelicem.
Oyy maşaallah küçük adama 🤩
Doğum pozisyonuna girdikten sonra tekrar dönme durumu oluyor mu bebeğin.
Bir de magnezyumu 35. haftaya kadar öneriyorlar hani kasılmaları anlayabilmek için. Bununla ilgili bir şey dedi mi doktorun. Benim de cuma randevum sorcam bakalım ne diyecek.

Oyy maşaallah küçük adama 🤩
Doğum pozisyonuna girdikten sonra tekrar dönme durumu oluyor mu bebeğin.
Bir de magnezyumu 35. haftaya kadar öneriyorlar hani kasılmaları anlayabilmek için. Bununla ilgili bir şey dedi mi doktorun. Benim de cuma randevum sorcam bakalım ne diyecek.
Bizim önceliğimiz yada kesin normal doğum olmadığı için bişey demedi canım. Biz hala olursa ne ala ama önceliğimiz sezaryen olarak bakıyoruz 😌
Bu haftadan sonra dönemez dönmesi çok çok zor kuzucum yeri kalmıyor artık 🥹🌸

Senin doktorun Aytakın hanım mıydı kuzucum ? Ssdv yaptıran bi tek o varmış. Saadet hanım asla bu hastanede ssvd önermiyorum benim önceliğim sen ve bebeksiniz riske atmam ikinizi de 7-8 cm açıklıkla gelmen başka ama 40. Haftaya kadar bekletemem seni dedi. Ve benim koca kafa baya baya doğum kanalına doğru ilerliyormuş 🥹

Senin doktorun Aytakın hanım mıydı kuzucum ? Ssdv yaptıran bi tek o varmış. Saadet hanım asla bu hastanede ssvd önermiyorum benim önceliğim sen ve bebeksiniz riske atmam ikinizi de 7-8 cm açıklıkla gelmen başka ama 40. Haftaya kadar bekletemem seni dedi. Ve benim koca kafa baya baya doğum kanalına doğru ilerliyormuş 🥹
Evet canım Aytakın benim doktorum. 40. haftaya kadar doğum kendiliğinden başlamazsa beklemicek yani bebeği kafasına göre alacak öyle mi? Bazen diyorum gerçekten anne ve bebeği düşünüp riske mi girmek istemiyorlar yoksa ameliyat kolaylarına mı geliyor. 🤷
İnşaallah doğumu kendi başlatır küçük adam🥰

Evet canım Aytakın benim doktorum. 40. haftaya kadar doğum kendiliğinden başlamazsa beklemicek yani bebeği kafasına göre alacak öyle mi? Bazen diyorum gerçekten anne ve bebeği düşünüp riske mi girmek istemiyorlar yoksa ameliyat kolaylarına mı geliyor. 🤷
İnşaallah doğumu kendi başlatır küçük adam🥰
Şöyle aslında sezaryen sonrası zorunlu sezaryen diye geçmesinin sebebi bi önceki ameliyatta rahimin incelmesi ve kan kaybını önleyemeyecek olmaları yani senin rahminle benim rahmim bir değil. Tabiki 37. Haftada kalkıp sezaryene almayacak ama 39u aşarsa risk olarak görüyolar ve Zeynep Kamil değil burası bu hastanede ben olsam ssvdyi zorlamam dedi. Tabi Herşey yolunda gider atıyorum 7-8 cmlede seni sezaryene almam normali zorlarız dedi.
Ben bu ameliyatı bi kere oldum ve 5 çocuk doğurmayacağım için riske atmamak aslında birazda 🥲

Oksapar kullanan arkadaşlar sigortanın karşıladığı rapor türü yine değişmiş. Tekrardan rapor çıkartmam istendi. Allahtan birkaç tane daha iğnem vardı da mağdur olmadım. Sizlerin de bilgisi olsun.
Gene ne değişmis Allah aşkında şehir hastanesi aylık veriyor herrrr ay bir terör bir kaos kavga dövüş kıyamet

annen anneannene uyup meme başı çıkarmaya çalıştıysa demek :)

X