Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    145
Kızlar temizleme pamuğu kullanan tecrübeli anneler nasıl kullandi acaba. Surekli yaninizda su bulundurarak mi. Yoksa saklama kabinda ıslak hazır bi sekilde mi beklettiniz. Saklama kabi nasil bisey olmali eğer o sekilde kullanilacaksa. Kizimda kullanmadim ben. Haberim yoktu hatta boyle biseyden. Simdi kullanmak istiyorum ama nasıl bilemedim
Bekletilmesi bakteri ürettiği için önerilmiyor. Bende kızımda kullanmadım şuan sıkıştırılmış mendil aldım kaynatıp soğutup bi saklama kabına suyu koyarım içine atıp sıkıp alırım anlık diye düşünüyorum.

Ben de geçen burda sormuştum aynen hıçkırık farklı ritmik olur bu resmen titreşim farklı benim doktorum da ben bilmem dedi sağolsun çok açıklayıcı😁 acaba dedim hani rüya görmeye başlamışlar ya uykuda mı titriyolar bilemedim değişik😊
İlginç bi şekilde 3 gün falan ara ara oldu hatta o ara hastaydım acaba kullandığım ilaç mı etkiledi diye düşündüm. Resmen üşüyen bir insanın titremesi/şiddetli telefon titremesi gibiydi. Nörolojik gelişimden falanda olabilir ani irkilme refleksi falandır belki hani bazen bizde titriyo gibi oluruz ya uykudan uyanınca o tarz bişeydir diye de düşündüm. Doktora sordum uzun sürmediği ve devam etmediği sürece normal dedi. Kesildi zaten 🫠

Gerçekten mi k8z ısrarla bna diyo çok ağrın var demi yok valla çok değil diyorum olurmu diyo çok çıkmış sonra verdi recete döndü arkasina orda o düşük görünce hiç yaşamadım bir şey kaybediyorum sandım o an şükür öle değilmis burdaki arkadaşlardan öğrendim1🙈 arkadaşn kaç haftalık 😇
32 ydi sancı çıktığında aynı anda randevumuz vardı baktım gözler dolu dolu sancım çıkmış diye korkmuş baya progestan kullanıyo sonraki muayeneye gitti doktor iyi olduğunu söylemiş. Reçetede yazar öyle düşük olmasın diye ama bizim bebetolar büyüdü zaten progestan hormonu destek veriyolar ki erken doğum olmasın diye bence

Kızlar ben bir türlü isme karar veremiyorum canımı sıkmaya başladı bu durum da :KK43: hediyelik yaptırıcam ismi bekliyorum en basitinden. Allah başka dert vermesinde ilkinde de böyle olmuştu doğduktan sonra karar vermiştim hediyelikleri herseyi isimsizdi:)
Arkadaşımda karar verememişti en kararsız kaldığı 3 ismi kağıda yazıp en miniğimize çektirmiştik 😂
Ben seçtiğim isme hemen ısınıyorum ya başka bişeye kaymıyor aklım.Dün akşam hastane çıkışının fotisini attılar koyduğum isim bir kez daha içime sindi 🥹💙

32 ydi sancı çıktığında aynı anda randevumuz vardı baktım gözler dolu dolu sancım çıkmış diye korkmuş baya progestan kullanıyo sonraki muayeneye gitti doktor iyi olduğunu söylemiş. Reçetede yazar öyle düşük olmasın diye ama bizim bebetolar büyüdü zaten progestan hormonu destek veriyolar ki erken doğum olmasın diye bence
Çok teşekkür ediyorum canım kullanıyorum şuan iki hafta geçsin birda gitmeyi düşünüyorum inşallah 1🤲

Arkadaşımda karar verememişti en kararsız kaldığı 3 ismi kağıda yazıp en miniğimize çektirmiştik 😂
Ben seçtiğim isme hemen ısınıyorum ya başka bişeye kaymıyor aklım.Dün akşam hastane çıkışının fotisini attılar koyduğum isim bir kez daha içime sindi 🥹💙
Hangi ismi koydun cnm adıyla yaşasın minnoş fikir olsun bana da :) ben Leyla ismini çok istiyorum ama sadece ben onun dışında herkes eşim çocuğum farklı isimler istiyorlar daha yeni nesil isimler :) bende Leyla da çok kararlı değilim gerçi kafam karıştı iyice baktıkça baktıkça bütün isimlerden soğudum 🫣

Bnde öyleyim ilk oğlum dada içime hemen ısınıyor sonra başka isim istemiyorum 🤣

Hangi ismi koydun cnm adıyla yaşasın minnoş fikir olsun bana da :) ben Leyla ismini çok istiyorum ama sadece ben onun dışında herkes eşim çocuğum farklı isimler istiyorlar daha yeni nesil isimler :) bende Leyla da çok kararlı değilim gerçi kafam karıştı iyice baktıkça baktıkça bütün isimlerden soğudum 🫣
Erim olacak nasip olursa oğluşumun adı 🫠
İsimde 4 harfçiyim ve kızıma 4 harfli koyduğumuz için hep yine 4 harfli isimlere bakmıştım 🤡 Kız olsaydı ya İlay yada Asin olacaktı (Nisa’nın tersi diye)

İlginç bi şekilde 3 gün falan ara ara oldu hatta o ara hastaydım acaba kullandığım ilaç mı etkiledi diye düşündüm. Resmen üşüyen bir insanın titremesi/şiddetli telefon titremesi gibiydi. Nörolojik gelişimden falanda olabilir ani irkilme refleksi falandır belki hani bazen bizde titriyo gibi oluruz ya uykudan uyanınca o tarz bişeydir diye de düşündüm. Doktora sordum uzun sürmediği ve devam etmediği sürece normal dedi. Kesildi zaten 🫠
Evet benim de üst üste değil ama bi kaç kere oldu kesildi sonra olabilir canım😊

Erim olacak nasip olursa oğluşumun adı 🫠
İsimde 4 harfçiyim ve kızıma 4 harfli koyduğumuz için hep yine 4 harfli isimlere bakmıştım 🤡 Kız olsaydı ya İlay yada Asin olacaktı (Nisa’nın tersi diye)
Maşallah ne kdr net karar vermişsin isim konusunda asla böyle olamıyorum. Öyleydi böyleydi derken boğuluyorum:)

Maşallah ne kdr net karar vermişsin isim konusunda asla böyle olamıyorum. Öyleydi böyleydi derken boğuluyorum:)
Arkadaşımda aynıydı gerçekten son 1 ay kala kura ile isim geçtik resmen 😂😂😂😂
Ne zaman şarkı mırıldansa lise zamanlarımızda Ayaz yarimi söylerdi. 3 isim yazıp en küçüğümüz çektiğinde Ayaz ismi geldi evrene nasıl bir mesaj verdiyse 😁
Birde kızlar içinde evlenen ilk doğuran ben oldum kızlara dedim ki 4 harf kuralını sizde devam ettirin lütfen.
Sırayla Nisa Ayaz Aren Alya ve Elizimiz oldu böyle bir tesadüf 🥹

Ben hiç ıslak mendil almadım ya kullanasim da yok ne bileyim çokta hijyenik gelmiyor almak gerekir mi? Hastane çantası için vs
Icerigi temiz bir cok islak mendil var ben onlari kullanmakta sakınca görmüyorum canım oglumda da hep islak mendil kullandim bunda da oyle yaparim yine 😊 pamuk kullanan anneler genelde dışarıda kullanmak icin bir iki ıslak mendil alıyorlarmış ama dedigim sekilde pamuklari o plastik islak mendil kutusuna koyarsan disarida da kullanabilirsin tamamen senin tercihine kalmış yani 🌸

Ya benim bayadir devam ediyor bu titreme olayi. Günde 1 2 kez mutlaka oluyor tedirgin oldum iyice. Uzun sürdüğü durumlarda ne olabilirmis peki bununla ilgili de bilgi verdi mi doktorun canim ?

Teşekkürler kızlar. Ben de kizimda saf su olani kullandim ama yine de pisik oluyordu ara ara. Simdi dışarıda kullanmak icin islak mendil ev icin pamuk düşünüyorum. Disarda pamukla yapabilecegimi sanmıyorum ☺️ Kutulardan alayim gunluk kullanacagim kadar ayarlarim icini o zaman. Tupperda yok mu ki acaba o sekilde kutu. Hava almazsa daha iyi olur belki. Ebebege de bakayim.
Ben geçen gün bir yerden tatlı aldim. Tatlicinin adı milklaç. Onun kutusu çok hoşuma gitti. Aklıma bu pamuklar icin kullanmak geldi tam cantaya atmalık ve pratik bir şey.

Eklentiler

• 1000029254.jpg
    1000029254.jpg
    134,3 KB · Görüntüleme: 60
X