Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    142
Uzun sürerse falan demedi bana detaylı ultrason doktoruydu kendi doktoruma da gidicem inşallah iğne için rapor çıkartmam lazım, ona da sorucam bakalım o ne diyecek her biri değişik tepki verebiliyo valla 😄
Benim 3 gün sürdü geçti ilginç bi şekilde hala hıçkırıyor ritmik hareketlerini eşim bile farkediyo 🫠
Evet asla hem fikir değiller hiç bir konuda 😂

Nasip olursa 40 içinde sünnet işini halledicem. Zaten sünnet düğünlerinden hiç hoşlanmıyorum. Mevlüt bile yapmayı düşünmüyorum insanlara da bizede külfet. Sessiz sakin bitiricem 🫠
40 çıkınca mı sonra mı düşünüyorsunuz canım. Bende bebekken yaptırmayı düşünüyorum.

Canım bende böyle koyacağım açıkçası ama bir arkadaş dedi mantığını anlamadım bende
Normal hastane çantasına koyabilirsin önlük belki kusan bi bebek olur ama doğar doğmaz önlük takmaya gerek yok diye düşünüyorum 🥰

40 çıkınca mı sonra mı düşünüyorsunuz canım. Bende bebekken yaptırmayı düşünüyorum.
Yok canım 40 içinde. 20-25 günlükken yapılabiliyor. En idealide yenidoğan dönemi bitmeden yapılmasıymış. Nasip olursa sinirler oluşmadan 28 günlük süreyi aşmadan yaptırmak istiyorum.

Normal hastane çantasına koyabilirsin önlük belki kusan bi bebek olur ama doğar doğmaz önlük takmaya gerek yok diye düşünüyorum 🥰
Ben koyucam bi tane o da emzirirken mememden süt akarsa önünü ıslatmasın diye. İlk gün o kadar gelmiyor da ikinci gün gelebilir bi ihtimal yanımızda dursun,

sağlıkla doğuralım da arkadasım 0 rahım ağzı ıle 40 haftada dogurdu serklaj tutuyordu sadece ben hep onu örnek alıyırum kendıme
Merhaba, ben de 2024 ağustos annelerindeyim ama mesajınızı görünce yazmak istedim. 27.haftadayım rahim ağzım 13 mm ölçüldü. Doktorum ilk hedefim 28 diyor her seferinde. Arkadaşınızın süreci nasıl ilerlemişti? Bende serklajlıyım

Kızlar temizleme pamuğu kullanan tecrübeli anneler nasıl kullandi acaba. Surekli yaninizda su bulundurarak mi. Yoksa saklama kabinda ıslak hazır bi sekilde mi beklettiniz. Saklama kabi nasil bisey olmali eğer o sekilde kullanilacaksa. Kizimda kullanmadim ben. Haberim yoktu hatta boyle biseyden. Simdi kullanmak istiyorum ama nasıl bilemedim

Kızlar temizleme pamuğu kullanan tecrübeli anneler nasıl kullandi acaba. Surekli yaninizda su bulundurarak mi. Yoksa saklama kabinda ıslak hazır bi sekilde mi beklettiniz. Saklama kabi nasil bisey olmali eğer o sekilde kullanilacaksa. Kizimda kullanmadim ben. Haberim yoktu hatta boyle biseyden. Simdi kullanmak istiyorum ama nasıl bilemedim
Ben kullanmadim canim ama e bebekte ıslak mendil kutusu gibi bir kutu var plastik birsey. Ona koyuyorlar genelde pamuklari. Birde o pamuklari uzun süre islak birakmamak gerekiyormus mantar olusuyormus. Silince de bebegin poposuna geciyormus. Sabah aksam yenilenmesi lazim

Hıçkırık değil bariz ayırt ediliyor titreşim bence bambaşka bişey ya. Bende sordum uzun sürmediği sürece tehlikesi yok dedi.
Ben de geçen burda sormuştum aynen hıçkırık farklı ritmik olur bu resmen titreşim farklı benim doktorum da ben bilmem dedi sağolsun çok açıklayıcı😁 acaba dedim hani rüya görmeye başlamışlar ya uykuda mı titriyolar bilemedim değişik😊

Cnm ben şöyle kullandım ama şuan kullanmayacağım. Kullanacağım zaman 2 bez temizlemelik pamuğu arıtma suyu ile ıslattı. En fazla 3 bez değiştirecek kdr ıslattım. Birde kış bebeğiydi silmeden önce irkilir diye elektrikli sobada pamuklari isitiyordum delilik diyorum şimdi:) Ama şimdi icinde 99.9 oranin saf su yüzde 1 oranında greyfurt ekstresi bulunan bir marka onu aldım ondan devam etmeyi düşünüyorum. Çünkü pamukta söyle bir risk var bakteri oluşumu gibi o zamanlar bilgim yoktu birseyde olmadi şimdi pinpiriklenirim muhtemelen

Ben kullanmadim canim ama e bebekte ıslak mendil kutusu gibi bir kutu var plastik birsey. Ona koyuyorlar genelde pamuklari. Birde o pamuklari uzun süre islak birakmamak gerekiyormus mantar olusuyormus. Silince de bebegin poposuna geciyormus. Sabah aksam yenilenmesi lazim
Ben hiç ıslak mendil almadım ya kullanasim da yok ne bileyim çokta hijyenik gelmiyor almak gerekir mi? Hastane çantası için vs

Cnm ben şöyle kullandım ama şuan kullanmayacağım. Kullanacağım zaman 2 bez temizlemelik pamuğu arıtma suyu ile ıslattı. En fazla 3 bez değiştirecek kdr ıslattım. Birde kış bebeğiydi silmeden önce irkilir diye elektrikli sobada pamuklari isitiyordum delilik diyorum şimdi:) Ama şimdi icinde 99.9 oranin saf su yüzde 1 oranında greyfurt ekstresi bulunan bir marka onu aldım ondan devam etmeyi düşünüyorum. Çünkü pamukta söyle bir risk var bakteri oluşumu gibi o zamanlar bilgim yoktu birseyde olmadi şimdi pinpiriklenirim muhtemelen
Teşekkürler kızlar. Ben de kizimda saf su olani kullandim ama yine de pisik oluyordu ara ara. Simdi dışarıda kullanmak icin islak mendil ev icin pamuk düşünüyorum. Disarda pamukla yapabilecegimi sanmıyorum ☺️ Kutulardan alayim gunluk kullanacagim kadar ayarlarim icini o zaman. Tupperda yok mu ki acaba o sekilde kutu. Hava almazsa daha iyi olur belki. Ebebege de bakayim.

Kızlar ben bir türlü isme karar veremiyorum canımı sıkmaya başladı bu durum da :KK43: hediyelik yaptırıcam ismi bekliyorum en basitinden. Allah başka dert vermesinde ilkinde de böyle olmuştu doğduktan sonra karar vermiştim hediyelikleri herseyi isimsizdi:)

Teşekkürler kızlar. Ben de kizimda saf su olani kullandim ama yine de pisik oluyordu ara ara. Simdi dışarıda kullanmak icin islak mendil ev icin pamuk düşünüyorum. Disarda pamukla yapabilecegimi sanmıyorum ☺️ Kutulardan alayim gunluk kullanacagim kadar ayarlarim icini o zaman. Tupperda yok mu ki acaba o sekilde kutu. Hava almazsa daha iyi olur belki. Ebebege de bakayim.
E bebekte ıslak mendil kutusu diye satılıyor:)

X