Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Kızlar benim de bebek çantası hazır. Kendi çantamda da terlik ve sutyen eksiğim kaldı. Onlar tamamlanınca ben de tamamlamış olacağım. Ancak bir konu kafama takıldı, ben depend aldım ancak sezeryan olursam da depend kullanabiliyor muyum, ekstradan lohusa pedi de alayım mı?

Kızlar benim de bebek çantası hazır. Kendi çantamda da terlik ve sutyen eksiğim kaldı. Onlar tamamlanınca ben de tamamlamış olacağım. Ancak bir konu kafama takıldı, ben depend aldım ancak sezeryan olursam da depend kullanabiliyor muyum, ekstradan lohusa pedi de alayım mı?
Ben ilk dogumumda depend almistim yanima canim. 1 tanesini bile kullanamadim. Hastane ilk gun icin ped vermisti o daha rahat oldu. Sonra da asiri bir kanama olmadigi icin orkidin normal pedlerine gecmistim. Ama herkeste farkli olabilir tabi

Ben full depend kullandım lastiği dikiş çizgisinin üstünde kalıyor. Rahat ettim lohusa pedi aşırı uzun ve kalın pek benlik değil

WhatsApp Image 2024-05-17 at 21.21.27.jpeg

bu da benim bebek çantası, 2 ayrı çanta hazırlayacağım bebeğe ve kendime. bu hazır, eksiksiz :) bebek tam olsun da kendimi çok düşünmüyorum. ev ile hastane arası zaten 5-6 dklık mesafede, çok bir şey lazım olursa hemen gönderirim eşimi ya da kardeşimi diye düşünüyorum. eksik bişey olursa da hastaneye 5-10 dk mesafede ebebek var, oraya giderler artık. daha fazla eksik çıkartmak istemiyorum. düşündükçe bir sürü şey çıkıyor, ihtiyaç mı değil mi ayrımını da yapamıyorum. eksikliğini hissettikçe alırım diyorum. annem, kız kardeşim, eşim yanımda olacak zaten. en ufak şeyde birini gönderirim halleder. öteki türlü alıp kullanmazsam daha çok üzüleceğim. ben aldığım bir şeyi satmayı da beceremiyorum zaten :)

Ben ilk dogumumda depend almistim yanima canim. 1 tanesini bile kullanamadim. Hastane ilk gun icin ped vermisti o daha rahat oldu. Sonra da asiri bir kanama olmadigi icin orkidin normal pedlerine gecmistim. Ama herkeste farkli olabilir tabi

Ben full depend kullandım lastiği dikiş çizgisinin üstünde kalıyor. Rahat ettim lohusa pedi aşırı uzun ve kalın pek benlik değil
buradan kişiden kişiye değiştiğini görüyorum :) o zaman ped almıyorum ayrıca şimdilik, ihtiyaç halinde alırım. belki hastane de verir hiç konuşmadım daha hastane ne veriyor, ne vermiyor.

O progestan kullananlar arasında ben de vardım, yani aynı ilacı kullanıyoruz demek istedim orda. Eşim aile hekimi değil kız benim onu nerden çıkardın 😄 İlaçlarımın ismini yazmayışım şundan.Kabul edelim ki birbirimize ilaç önerebilen bir toplumuz, buradaki üyeler dışında da okuyanlar var ve benim yazdığımı okuyup gidip alıp kullanmak isteyebilir. Sen buna kamu spotu gözüyle bakabilirsin ama bu benim için vebale girmemeye çalışmaktır. Herkes senin kadar bilinçli değil:)) Bu akşam bir arkadaş kafa şekillendirici yastık sordu, ona da kullan diyemedim, çünkü bu benim haddime değil, bir şey olur yine vebale girmiş olurum, o hiç kamu spotu gözüyle bakmadı mesela:)) Hani derler ya anlattığın karşındakinin anladığı kadardır diye, sen nasıl anlamak istersen artık ☺️
Tamam Cnm anladm seni 😇Bn öle hatırladım kusura bakma Cnm 🙂

Eki Görüntüle 3428862
bu da benim bebek çantası, 2 ayrı çanta hazırlayacağım bebeğe ve kendime. bu hazır, eksiksiz :) bebek tam olsun da kendimi çok düşünmüyorum. ev ile hastane arası zaten 5-6 dklık mesafede, çok bir şey lazım olursa hemen gönderirim eşimi ya da kardeşimi diye düşünüyorum. eksik bişey olursa da hastaneye 5-10 dk mesafede ebebek var, oraya giderler artık. daha fazla eksik çıkartmak istemiyorum. düşündükçe bir sürü şey çıkıyor, ihtiyaç mı değil mi ayrımını da yapamıyorum. eksikliğini hissettikçe alırım diyorum. annem, kız kardeşim, eşim yanımda olacak zaten. en ufak şeyde birini gönderirim halleder. öteki türlü alıp kullanmazsam daha çok üzüleceğim. ben aldığım bir şeyi satmayı da beceremiyorum zaten :)
Ay bu çanta cok iyi cikti ya iyiki almışım bende😊

Öyle yapıcam kızlar , test yapmasa da kokulu falan olmasa da beyaz akıntı arttı. Bu da bi mantar türü belki de . Teşekkür ediyorum size de 🌸
Akıntı da korkma beyaz akıntı hamilelik boyunca oluyor benim ilk gebelikte de olmuştu doğumdan sonra kesilmişti sarı kahve rengi akıntı mantar olabiliyor veya enfeksiyon veya çok yoğun bir beyaz akıntı kokuluysa oda korkma akıntı hamilelikte normalde olabiliyor benim acile göründüğüm bir gün muayenemde doktor kokulu fazla akıntı gördüğü için yazdı fitili belki seninki normal gebelik akıntısı dır

X