Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Kızlar sizin bebislerin pozisyonu ne alemde? Benimki 32. Haftada ama hala başı yukarıda duruyor. Ne zaman döner ki acaba?
Benimki 29. Haftada gittiğimde başı aşağıdaydı dün 31. Haftamda gittim dönmüş yan yatmaya başlamış doktor bol bol yürü tekrar dönsün dedi 34 e kadar döner inşallah dedi

Günaydın kızlarcım. Elimde yüzümde ödem yok ancak ayak bileklerim şişmeye başladı sanırım aşağı sallamak çok etki ediyor uzatınca gece düzeliyor birde yediğim tuzlar tırmalıyor olabilir 😅
Günaydın canım aynen benim de aşağı sallamaktan biraz şişiyo ama çok fazla değil allahtan parmaklarım hafiften şiş inşalllah çok fazla ödem yapmadan doğururuz😂

Kızlar bugün kontrolüm vardı inanılmaz mutluyum çünkü bebegin kafasındaki su kesesi küçülmüş ve doktor olctugunde 7mm çıktı. O kadar içim rahatladı ki anlatamam. 🥰 Bebisimiz iyiymiş tosuncum 30+5 deyiz 1950 gram cikti. Sanriim 2 hafta ilerdeymis. Kafasi 34 hafta ile uyumluymus biraz koca kafalı olacak çocuk. Normal dedi doktor. Cunku esimin kafa yapisiyla cok benziyor. Her şey yolunda çok şükür. Gunlerdir cok kaygi edip uzuluyordum o kadar rahatladim ki🧿🧿

Doğumu sorduğumda bebek iri gidiyor duruma göre bakalim anne uygun olursa normal yapariz, bebek çok iri olursa sezeryan yapabiliriz dedi. Doktorun on görüşüne göre 40. Haftaya yakin bizim bebek 4 kg ya yakın doğacak gibi. Ciger gelişimi de iyiymiş. Belki erken alırlar bilmiyorum çünkü kafasida cok büyük bebisin.

Dogum fiyatlarını sorduk 28 bin dediler doğum sekli farketmiyor. Bebege yapılacak doğum sonrası topuk kanı test vs dahilmis hepsine.

Demir bağlama kapasitem düşük olabilirmiş onun için günde 1 tablet demir kullanımına devam.

Hastane cantasi için liste verdiler. Sizle de paylaşayım.

Eklentiler

• 1000029844.jpg
    1000029844.jpg
    98,8 KB · Görüntüleme: 75
Bu arada bizim bebis doğum kanalına geçmiş. Baş aşağı duruyordu zaten hiç keyfini bozmamis 😁

Doktora karnımın sertlesmesini sordum. O normal beklediğimiz bir şey ilerleyen haftalarda daha sık olur çok ayakta durmamak gerekiyor. Ayakta duyduğunuzda daha çok olur dedi. Merak edenler vardı sanırım.

Günaydın canım aynen benim de aşağı sallamaktan biraz şişiyo ama çok fazla değil allahtan parmaklarım hafiften şiş inşalllah çok fazla ödem yapmadan doğururuz😂
Ay en kötüsü ya son ay inşallah ödemsiz geçsin ayak bileklerim ayaklarım Hobbit ayağına dönmeye başladı 😅

Günaydın arkadaşlar
15 gündür çok kaburga ağrım vardı.1-2 gündür biraz duzelmisti.Bu defada usuttum sanırım 3 gündür yatiriyorum.Parol ıhlamur falan fayda etmedi öksürüğüm çok fazla nefes aldıkça göğsümden hirilti sesi geliyor.Doktorum kaburgam için böbrek olabilir ultrason çektir dedi ama ayağa kalkacak halim yoktu gidemedim.Gece kaburga ağrısından sabahı sabah yaptim oksurdukce yerinden sokuyorlar gibi ağlamaktan helak oldum
Acile gitsem ultrasonla bakarlar mi acaba birde oturduğum yere Zeynep Kamil doğum hastanesi yakın orayı mi tercih etsem yoksa Eğitim ve araştırma hastanesi aciline mi gitsem

Kizlar 1-2 haftadir nabzin 90-110 seviyesinde seyrediyor. Önceden 80 seviyesinde olurdu. Normal mi acaba biraz tedirgin oldum.
Daha önce dr a sormuştum normal demişti 110 ustuncikarsa doktora git canim. Benim de bu ara ritim bozukluğu var ekstra atım oluyor bazen 80 bazen 55 oluyor ben de korkuyorum doktoruma sordum bebek açısından sıkıntı yok dedi kardiyologa sordum o da seni çok rahatsız ederse gel dedi. Öyle ben de ne yapacağımı şaşırdım.

Forumda hatta forumlarda canımı çok sıkan bir durum var. Çok zor bir gebelik geçirdim, geçiriyorum. Onkoloji hastasıyım ve bebeğim benim için mucize. Tabi her bebek mucizedir ama benim ki daha farklı, anlarsınız. Ve her platforma girdiğimde hassas içerik olarak işaretlenmesi gereken korku hikayeleri okuyorum. Yok ölümden döndüm, yok bebeğim öldü, felaket felaket felaket. Ve yani bu başlıklar gebelik başlığında mi olmali? Buraya girmek icin giriyorum bi altinda korkunç bir başlık. Çok zor Allah düşmanıma vermesin tahayyül edemiyorum fakat çok etkileniyorum. Ve paylasim yasanmis bir olaydan ibaret yani bir soruna bir derse de isaret etmiyor. Cahil insanlar değiliz her gebeligin saglikla sonuclanmasinin ne kadar zor ve mucize oldugunu basimiza neler gelebileceğini biliyoruz ama bu platformlarda bunlarin pervasizca yazilmasini, kötü hikayelerin paylaşılmasını doğru bulmuyorum. Siz ne düşünüyorsunuz gercekten giresim gelmiyor artık.
Ben de çok etkileniyorum canim çok haklısın. Panik atak oluyorum kendimde aynı belirtileri buluyorum vs ama işte ne yapabiliriz ki öyle şeyler yazdığını görünce okumamaya çalışıyorum elimden geldiğince.

Benimde aynı canım doktor normal dedi.Tuzu azalt ve ayaklarını uzat dedi
Evet normal kuzum ama nasıl uzatayım sabah 6.30 kalkıyorum akşam 6ya kadar ya ayaktayım yada ayaklarım yere sallanıyor 😬
Hafta sonu boyama hamur kum oyun parkı ve evi toparlamayla geçiyo gece dinlenebildiğim kadar işte neysek ki az kaldııııııııı 🥳

Günaydın kızlarcım. Elimde yüzümde ödem yok ancak ayak bileklerim şişmeye başladı sanırım aşağı sallamak çok etki ediyor uzatınca gece düzeliyor birde yediğim tuzlar tırmalıyor olabilir 😅
Ben de doktoruma aynı şikayetle gittim geçen gün karbonhidratlı ve tuzlu yediğim zaman oluyor bende de. Bol su iç yürüyüş ve beslenmene dikkat et ha buarada doktorum da dedi ki perinatolog kendisi bunu vücudun yapıyor olacağı varsa tuzlu da yesen tuzsuz da yesen olur çok takılma dedi. Ama ben dikkat ediyorum yine de geçiyor.

Günaydın arkadaşlar
15 gündür çok kaburga ağrım vardı.1-2 gündür biraz duzelmisti.Bu defada usuttum sanırım 3 gündür yatiriyorum.Parol ıhlamur falan fayda etmedi öksürüğüm çok fazla nefes aldıkça göğsümden hirilti sesi geliyor.Doktorum kaburgam için böbrek olabilir ultrason çektir dedi ama ayağa kalkacak halim yoktu gidemedim.Gece kaburga ağrısından sabahı sabah yaptim oksurdukce yerinden sokuyorlar gibi ağlamaktan helak oldum
Acile gitsem ultrasonla bakarlar mi acaba birde oturduğum yere Zeynep Kamil doğum hastanesi yakın orayı mi tercih etsem yoksa Eğitim ve araştırma hastanesi aciline mi gitsem
Canım çok geçmiş olsun bi kaç hafta önce saydıklarına ek olarak bende kusmada vardı aşırı hastalandım öksürük öksürdükçe batan kemikler ciğerlerim mide krampı çok zordu. Özelde doktor bulamadığım için sabaha karşı eğitim araştırmaya gitmek durumunda kaldım böbreğine bakarlar mı bilmiyorum ama kırmızı alandan açıyolar direkt kaydı kötüysen sürünme bi dene şansını bence serum falan takarlar rahatlarsın biraz 🙏🏼

Günaydın arkadaşlar
Ah cok gecmis olsun canim ya zeynep kamil sadece bebege bakar sana pek bisey yapmaz gibi ☹ egitim arastirmaya gitsen hem sana hem bebege bakarlar

Ben de doktoruma aynı şikayetle gittim geçen gün karbonhidratlı ve tuzlu yediğim zaman oluyor bende de. Bol su iç yürüyüş ve beslenmene dikkat et ha buarada doktorum da dedi ki perinatolog kendisi bunu vücudun yapıyor olacağı varsa tuzlu da yesen tuzsuz da yesen olur çok takılma dedi. Ama ben dikkat ediyorum yine de geçiyor.
Eller ve yüz şişmediği sürece ayak bacak ödemlerini normal karşılıyorlar ben yemekten çok meyve zeytinyağlı ve salatalara düştüm ve hepsini tuzlu tüketiyorum, kesinlikle yapıyla alakalı olduğunu düşünüyorum kızımdada ayağımın üstüne basamayacak kadar ödem oluyordu atsam gülmekten ölürsünüz ayağım 40 numaraya çıktı 37-38 giyiyordum 😂

Canım çok geçmiş olsun bi kaç hafta önce saydıklarına ek olarak bende kusmada vardı aşırı hastalandım öksürük öksürdükçe batan kemikler ciğerlerim mide krampı çok zordu. Özelde doktor bulamadığım için sabaha karşı eğitim araştırmaya gitmek durumunda kaldım böbreğine bakarlar mı bilmiyorum ama kırmızı alandan açıyolar direkt kaydı kötüysen sürünme bi dene şansını bence serum falan takarlar rahatlarsın biraz 🙏🏼
Sanada çok geçmiş olsun.Gercekten çok zor.Nefes bile alamıyorum.Disardan dokunduğunda Bile kaburgam çürük gibi agriyor.Bende Eğitim ve araştırmaya gideyim dayanilacak gibi değil.Tesekkurler

Ben de çok etkileniyorum canim çok haklısın. Panik atak oluyorum kendimde aynı belirtileri buluyorum vs ama işte ne yapabiliriz ki öyle şeyler yazdığını görünce okumamaya çalışıyorum elimden geldiğince.
En azindan hassas olarak işaretlenebilir ya da baska ana basliga tasinabilir diye düşünüyorum. Bazilarinin basligindan da bisey anlasilmiyor icine girince goruyosun

X