Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    156
kızlar selamm güzel bi hafta olsun hepimiz için <3. artık son haftalardayızz. egzersiz yapan var mı aranızda? biraz geç kaldım farkındayım ama çalıştığım için akşamları canım hiç istemiyordu açıkçası... şuan 31+3üm. midem neremde ciğerim neremde bilmiyorum. nefes sorunu yaşıyorum bir de bacaklarım çokkkk çabuk yoruluyor. birkaç bacak hareketi deniyim dedim de çömel kalk çömel kalk 10u bulmadan ağrıyor bacaklarım :KK43: daha önceden de aktif bi spor hayatım yoktu. şimdi biraz hamile pilatesi falan yapsam doğuma faydası olur mu sizce? bir de nereden başlamak lazım?

Seni çok iyi anlıyorum çünkü bende senin gibi düşündüğüm için ilk gittim hastaneyi değiştirdim 😂 görmesin ayıp olmasın diye velhasıl tekrar eski hastaneme döndüm başka doktora ama. Kimsenin umrunda olmadı biliyor musun hatta yeni doktorun bu durum hoşuna gittiğine yemin edebilirim ama kanıtlayamam. Aç bak diğer doktorların yorumlarına içine sineceğini düşündüğüne al randevu git. Aynı hastaneyse zaten senin durumunla ilgili riskleride çok rahat görüp yorumlar merak etme canım.
Zaten öyle bi noktadayım ki yeni dr a psikolojim iyi değil diye başlayıp anlatıcam her şeyi😁 teşekkür ediyorumm

Ay
Enfeksiyon varken sancı çıkıyor ve kusmakta çok etkiliyo bence.
Çok şükür canım bak demek ki seni zorlayan şey enfeksiyonmuş erken doğum vs değil. O yüzden enfeksiyonu çok önemsiyor doktorlar inşallah o da biter de çıkarsın bi an önce 🙏🏼
Ay evet enfeksiyon çok önemsedi sonucu gördüğü gibi hasta bakıcısını cağir yatış var dedi karnm ilk gece ağrdıgnda gitseydim dedim ama şükür ki erken gelmişsin aferin dedi yarın da kendi düzenli gitm Dr hastanede olcakmiş onada söylerim dedi cok hoş bir kadın acildeki Dr yeni böyle inanılmaz destek oluyo herkese

28 den sonra aşağı dönüyorlar ama kanala inmesi farklı bir olay bildiğim kadarıyla. Endişelenecek bir durum olsaydı doktorunuz eminim uyarırdı.
Hep aşağıdaydi bizim bebis. Ama kanala doğru geçtiği için yüzünü göremiyoruz dedi. Öyle bir konuda da uyarmadı aslinda. Bebek iri gidiyor zaten bizim belki o irilige göre normal bulmuştur. Ciger gelişimi de iyi demişti.

Kızlar merhaba bugün kontrolümüz vardı 32.haftadayım tam, 27. Hafta 1 hafta gerideydi göbek çevremiz şimdi yine 1 hafta geride çıktı diğer beyin boy falan herşey 1 2 hafta önde gidiyor ama ne yaptıysam bu ayda olmamış gelişmiş en azından 31.haftaya gelmiş 27.haftadan dedi doktor ama ister istemez üzülüyorum oğlumda çok kilolu doğmadı 3 kiloydu genlerde zaten öyle bizde, ama oğlumda böyle geriden gelmemişti hiç bişeyimiz, sizin bu haftalarda nasıl kilolarınız bu arada kilomuz 1921 gram kız bebek
ya ben 40. haftada 2700 gr doğmuşum, şu an 78 kiloyum :p
kızım 32. haftada 2400 gr.
sağlıkla gelsin de 2700 müş 3700müş hiçbir önemi yok.
2 haftaya kadar gerilikleri normal görüyorlar, benim kız da 2 hafta önde, çok önde olması da sıkıntı.
içini ferah tut, sağlıkla gelecek inşallah.

w

şimdi eczaneleri arıcam bakalım hangisinde varsa gidip alıcam, bu döneme kadar hikayemi biliyor bir daha kendimi başka doktora anlatmıyım dedim durdum bu doktorumda ama artık yoruldum sanırım , ayıp olursa da olsun kendisine :KK43:
ay ne ayıp olacak ya, seni düzgün takip etmeyerek kendisi ayıp ediyor asıl. benim doktorum kendine güvenmiyor mesela, bir sonraki gelişinizde bana şunu kesinlikle hatırlatın diyor. en azından sana söylemiş olsa sen hatırlatırdın. bir de nerde görecek de ayıp olacak, odalarından çıkmıyorlar ki, muayeneye girdiğimizde zor görüyoruz yüzlerini :)

Hep aşağıdaydi bizim bebis. Ama kanala doğru geçtiği için yüzünü göremiyoruz dedi. Öyle bir konuda da uyarmadı aslinda. Bebek iri gidiyor zaten bizim belki o irilige göre normal bulmuştur. Ciger gelişimi de iyi demişti.
Evet doğru olabilir ciğer gelişimi de iyiyse sorun görmemiştir.

Canim 32 haftadayim.ayni hastanede bugün farklı doktora geçiş yaptım. Bu zamana kadar kime geldigimi görmesine rağmen sormadı bile sorsaydi da böyle uygun gördük sizle devam etmek istiyoruz dicektim . Valla sanırım yaptığım en iyi karar oldu hamilelik sürecinde
Gideceğim doktor aynı hastanede bir de ekrandan görüyolar kime gittiğni 😁bi kere gidersem daha dönemem yani. Ama sanırım değiştircem bu raporu unutması beni maddi manevi dara sokuyor . Oksapar iğnesinin vurulma saati var nasıl yetiştiricem bakalim

kızlar selamm güzel bi hafta olsun hepimiz için <3. artık son haftalardayızz. egzersiz yapan var mı aranızda? biraz geç kaldım farkındayım ama çalıştığım için akşamları canım hiç istemiyordu açıkçası... şuan 31+3üm. midem neremde ciğerim neremde bilmiyorum. nefes sorunu yaşıyorum bir de bacaklarım çokkkk çabuk yoruluyor. birkaç bacak hareketi deniyim dedim de çömel kalk çömel kalk 10u bulmadan ağrıyor bacaklarım :KK43: daha önceden de aktif bi spor hayatım yoktu. şimdi biraz hamile pilatesi falan yapsam doğuma faydası olur mu sizce? bir de nereden başlamak lazım?
Merhaba canım, ben Ağustos anneleri grubundan geliyorum bebişim iri ve Ağustos başı doğum ancak daha erken bekliyor doktorum o nedenle bu grubu da takip ediyorum. 14. Hafta itibari ile hamile pilatesine başladım ben simge duman var Instagramda ve YouTube da ben online derslerine katılıyorum ancak YouTube uzerinden de haftana göre egzersiz paylaşıyor. 31 inan geç değil daha geç baslayanlari paylaşmıştı hocam sayfasında. Ne kadar hareket o kadar iyi inan 🙏

Benim ilk doğum yaptığım hastanede böyle bişey olması imkansızdı çünkü doğumhanelerde sancı odaları var orada açılmayı takip ediyorlardı doğuranı odasına alıyorlardı. Her hastane de yapmıyolar bunu normal doğuranların bile çoğunun ihtiyacının olacağını sanmıyorum 🥹
Aa dogrudur valla hic o yönden düşünmedim o zaman odalardaki duşlar niye var yav koymalarina gerek yokmus aslinda 🤣

Merhaba canım, ben Ağustos anneleri grubundan geliyorum bebişim iri ve Ağustos başı doğum ancak daha erken bekliyor doktorum o nedenle bu grubu da takip ediyorum. 14. Hafta itibari ile hamile pilatesine başladım ben simge duman var Instagramda ve YouTube da ben online derslerine katılıyorum ancak YouTube uzerinden de haftana göre egzersiz paylaşıyor. 31 inan geç değil daha geç baslayanlari paylaşmıştı hocam sayfasında. Ne kadar hareket o kadar iyi inan 🙏
30lu haftalara gelince bi geç kalmışlık hissi olmuştu, yorumu görünce çok sevindim gerçekten... bugünden itibaren başlamak istiyorumm :)))

30lu haftalara gelince bi geç kalmışlık hissi olmuştu, yorumu görünce çok sevindim gerçekten... bugünden itibaren başlamak istiyorumm :)))
Asla geç değil bence ne kadar hareket o kadar güzel ancak yürüyüşlerinde ekle derim sporuna 😍 hatta nefes egzersizlerini de mutlaka sporuna ekle derim canım hem bebise faydası oluyor bol oksijen alıyor o da hemde senin hem vücudun rahatlıyor hemde kaslar gevsiyor🥰

X