Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    156
Asla geç değil bence ne kadar hareket o kadar güzel ancak yürüyüşlerinde ekle derim sporuna 😍 hatta nefes egzersizlerini de mutlaka sporuna ekle derim canım hem bebise faydası oluyor bol oksijen alıyor o da hemde senin hem vücudun rahatlıyor hemde kaslar gevsiyor🥰
evett nefes egzersizine çok ihtiyacım var aslında. burnum çok tıkalı, malum hem kilo hem de hamilelik iyice zorluyor tıkanmaya başladım artık :KK43:(

Ay kızlar bugün çok değişik hissediyorum. Mesanem sızlıyor akıntım arttı öyle bir baskı var ki çıksa rahatlicam gibi inşallah uslu duruyordur

Ben de bugün kontrole gittim çalışamaz raporumu aldım kızlar benim tosun paşa 2160 gram 45 cm olmuş baş aşağı dönmüş zaten idrar tutamamadan anlamıştım😂 2 hafta sonra nst ye gidicem artık 2 haftada bir gelceksin dedi

ay ne ayıp olacak ya, seni düzgün takip etmeyerek kendisi ayıp ediyor asıl. benim doktorum kendine güvenmiyor mesela, bir sonraki gelişinizde bana şunu kesinlikle hatırlatın diyor. en azından sana söylemiş olsa sen hatırlatırdın. bir de nerde görecek de ayıp olacak, odalarından çıkmıyorlar ki, muayeneye girdiğimizde zor görüyoruz yüzlerini :)
Haklısın valla teşekkğr ederim. Bunsefer net kararım cuma gününe randevu aldm başka doktora

Canim 32 haftadayim.ayni hastanede bugün farklı doktora geçiş yaptım. Bu zamana kadar kime geldigimi görmesine rağmen sormadı bile sorsaydi da böyle uygun gördük sizle devam etmek istiyoruz dicektim . Valla sanırım yaptığım en iyi karar oldu hamilelik sürecinde
Bana prensip olarak doğru bulmuyorum demişti gideceğim doktor, ama gelme de demem tabii dedi. Aman gidicem artık takmıcam kafaya, baştan gitseydim belki bu stresleri yaşamazdım. Kendime dert ediyorum saçma sapan şeyleri. Teşekkür ediyorum bu arada ☺️

kızlar selamm güzel bi hafta olsun hepimiz için <3. artık son haftalardayızz. egzersiz yapan var mı aranızda? biraz geç kaldım farkındayım ama çalıştığım için akşamları canım hiç istemiyordu açıkçası... şuan 31+3üm. midem neremde ciğerim neremde bilmiyorum. nefes sorunu yaşıyorum bir de bacaklarım çokkkk çabuk yoruluyor. birkaç bacak hareketi deniyim dedim de çömel kalk çömel kalk 10u bulmadan ağrıyor bacaklarım :KK43: daha önceden de aktif bi spor hayatım yoktu. şimdi biraz hamile pilatesi falan yapsam doğuma faydası olur mu sizce? bir de nereden başlamak lazım?
Ben 3. Aydan beri yapıyorim pilates ama şu an beni bile zorlamaya başladı. Simge dumanin haftalik videolari var ona bakabilirsin canım

Ben 3. Aydan beri yapıyorim pilates ama şu an beni bile zorlamaya başladı. Simge dumanin haftalik videolari var ona bakabilirsin canım
Normal dogum düşünüyorum ama hiç plates spor yapmadım baştan beridir. Sadece günde 2 kez kopegimi çıkarıp yürüyorum toplam 1-1.5 saat. Bilmiyorum doğum zor olacak diye korkuyorum ama spor yapacak vaktim de yok 😔

Normal dogum düşünüyorum ama hiç plates spor yapmadım baştan beridir. Sadece günde 2 kez kopegimi çıkarıp yürüyorum toplam 1-1.5 saat. Bilmiyorum doğum zor olacak diye korkuyorum ama spor yapacak vaktim de yok 😔
Emin ol yürüyüş dolaşımı en iyi sağlayan şey, 1-1.5 saat de gayet iyi bir süre. Bunu devam ettir, doğumunda sıkıntı olmaz merak etme. Zaten genelde yürüyüş öneriyorlar.

Gideceğim doktor aynı hastanede bir de ekrandan görüyolar kime gittiğni 😁bi kere gidersem daha dönemem yani. Ama sanırım değiştircem bu raporu unutması beni maddi manevi dara sokuyor . Oksapar iğnesinin vurulma saati var nasıl yetiştiricem bakalım
Canim sadece oksapar yazdirmaya mi gideceksin? Aile hekimine yazdir bence eger sadece onun icinse. Biraz fark oduyorsun ama muayeneden ucuza gelir. Bir sonraki kontrole gittiginde de raporlatirsin. Ben rapor cikartmaya usendim hep aile hekiminden aliyorum 150 200 lira gibi bisey ödüyorum

Kızlar biraz tuhaf olacak ama hayatımda hiç horlayan biri değilken son zamanlarda gece nefes alamadigimi ve horladigimi farkettim.😁 Kendi sesime uyandım böyle olan var mı ya acaba göbeğim çok mu baskı yapıyor cigerlere gece anlamadim.

Kızlar merhaba bugün kontrolümüz vardı 32.haftadayım tam, 27. Hafta 1 hafta gerideydi göbek çevremiz şimdi yine 1 hafta geride çıktı diğer beyin boy falan herşey 1 2 hafta önde gidiyor ama ne yaptıysam bu ayda olmamış gelişmiş en azından 31.haftaya gelmiş 27.haftadan dedi doktor ama ister istemez üzülüyorum oğlumda çok kilolu doğmadı 3 kiloydu genlerde zaten öyle bizde, ama oğlumda böyle geriden gelmemişti hiç bişeyimiz, sizin bu haftalarda nasıl kilolarınız bu arada kilomuz 1921 gram kız bebek
Seninle ayniyiz canim doktorun daha iyi bilir tabi ama bana normal gibi geldi hic kafaya takilacak bi kilosu yok bence. Bende bugun tam 32yim randevum cuma günü 32+4 olucam bence benimki de asagi yukari 1900 gram çıkar. 30+2 de 1600 gramdı mesela senin bi önceki kontrolde kac haftalik kac gramdi?

X