Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    126
Aslında şuan neyi düşündüm biliyonmu hiç kolay bir hayatm olmadı ki kimsenin de olmamıştır ama hayatımda bir kez bile birini aryp yardım istemedim gittim çok kişiye ama ben hiç hep tek başıma yaptm bu çokmu yanlış diye şuan düşündüm
Canım hep veren taraf olmak insanı değersizleştirir. Çoğu zaman kendi işlerimizi hep kendimiz hallederiz ama gebelik gibi ekstrem durumlarda yardım almak kötü bir şey degil. Sen karşılık beklemeden yapmış olabilirsin ama, bazen alma-verme dengesini de kurmak gerekir. Keyfinden istemiyorsun sonuçta, şu an ihtiyacın var. Eve yeni bir birey katılıyor, evin düzeni tabi değişecek. Bence yardım iste.

Canım hep veren taraf olmak insanı değersizleştirir. Çoğu zaman kendi işlerimizi hep kendimiz hallederiz ama gebelik gibi ekstrem durumlarda yardım almak kötü bir şey degil. Sen karşılık beklemeden yapmış olabilirsin ama, bazen alma-verme dengesini de kurmak gerekir. Keyfinden istemiyorsun sonuçta, şu an ihtiyacın var. Eve yeni bir birey katılıyor, evin düzeni tabi değişecek. Bence yardım iste.
Çok haklısın aslında 🤗

Dün doktor değişikliği yaparak başka birine gittim. Doktor dediki plesantanın bir ucu aşağıda rahime doğru uzanıyor çok şükür tam kapatmıyor ama sadece 0.9 milim yukarıda 1-2 cm bile değil dedi. Doğum başladığında rahim açılacağı için bu durum yüzünden çok ciddi kan kaybı yaşarsın canın tehlikeye girer, hastanedeysen acil sezaryene alırız. Ama evde başlarsa ki ikinci doğum daha hızlı ilerler genellikle sıkıntı büyük olur senin için dedi. İlk doğumum normal olduğu için ben sezaryen hiç istemiyordum açıkcası çok moralim bozuldu. Birde benim (hani herkesin sol kolunda ufakta olsa iz bırakan aşısı var ya) aşı yerim çok kabarıktır colloid gelişmiş şiş durur. İlk doğumumu yapan doktor tesadüf eseri gördüğünde ay sen sezaryen istesende zor olurmuş dikiş yerinde böyle şişik kalabilir, aklında olsun dikiş dövme bunlar senin için sıkıntılı süreçler vucudun colloid geliştiriyor demekki demişti. Nasıl canım sıkkın anlatamam. 28-29. Haftada netliğe kavuşur dedi biraz daha yukarı çıkarsa sorun olmaz ama şuanki pozisyonla normal mümkün değil dedi. Bende 25+5 oldum bugün. Hiç umudum yok 😞
Ayni durumdayim bende en sonki muayeneden 1 hafta once detayli vardi hic boyle bi sorun yokken ne olduysa 1 hafta icinde olmus plesentanin bi ucu asagiya dogru uzanmış 🤦🏻‍♀️ hemen perinatolojiye gittim resmen ikinci kez detayli yaptilar o kadar incelediler yani. Orasida durumu teyit etti ama bana 32ye kadar yukari cikabilecegini söyledi 32. Haftada tekrar perinatolojiye gorunecegim. Ben zaten sezeryan olacaktim ilki oyle oldugundan ama bu durumda ameliyatta biraz zorlu geciyormus beni tek korkutan o oldu. Eger 32de çıkmamış olursa ameliyat icin kan hazırlığı yapicaz her ihtimale karşı dedi.. Allahim korktuklarimiza ugratmasin hepimizin dogumu su gibi gecsin evlatlarimiza sag salim kavuşalım burda hepimiz ayni yoldayiz birbirimizden dualarimizi eksik etmeyelim 🤲🏻🌸

Merhaba kızlar ağustos annelerinden geliyorum, çarşamba akşamı acil bir şekilde hastaneye yatırdılar rahim ağzımda açılma vardı çok fazla dün operasyonu aldılar rahime ağzım dikildi şimdi 1,5 cmlik bir yer elde ettiler. Böyle bir durum yaşayan var mı belki pozitif yorumlarınızı bana moral olur
💞
Merhaba, geçmiş olsun. Ben rahim ağzı yetmezliği sebebiyle acil ameliyata alındım. Rahim ağzı uzunluğum 19 mm idi. Hunileşme vardı. Hunileşme ile açılma aynı sanırım. Doktorun tam olarak ne söyledi sana? Ben serklaj olalı 6 hafta oldu. Evde yatıyorum, şu an iyiyiz çok şükür. Kaç haftalık oldu bebek? 😊

Eve gelince rahat rahat yazayım dedim kızlar nst sancı var ama düzenli ritimde 30 40 arası geldiği için önemi yok dedi doktor ama takip etmemi istedi muayene olurkende direk enfeksiyonun var dedi fitil bende vardı yazmadı birde krem yazmış eşimde kendi hastahanesine götürdü her iki hastahanede de kan idrar verdim ayrıca midemden devamlı bulantım ağzıma geldiği için boğaz enfeksiyonumda çıktı kulağımda tıkanıyorsu hatta kulağıma vuruyormuş boğaz şişliğim meğersem bulantı sancı ve halsizliğim için 2 ayrı serum yedim rahim içinde fitil ve krem dediğim gibi sancıdan yapar dedi doktor üremde çok düşük çıkmış anliyacağınız 3 litre su tüket dedi şükür bebekte problem yokmuş şimdi gözümü zor açıyorum ama yazayım sizede dedim takip edicem bakalım umarım bir daha böyle ağrı yaşamam valla bir an doğuma gidiyorum sandım doğum sancısı gibiydi ya
Cook geçmiş olsun canım. Allahtan önlenebilir bir durum olduğu ortaya çıktı🙏🙏

Kizlar lohusa hamilelik pijamam geldi. Ben M beden almistim bana tam oldu hatta göbeğim az daha büyüse de olur bana. Fakat benim boyum 1.60 dolayısıyla boyu uzun olanlara M biraz kisa gelebilir. Cunku benimde tam belime geldi. Kumasi incecik tam yazlik ve yumusak. Fotografini da ekledim beli ayarlanabiliyor. Sezeryanda kullanilabilir. Tek kotu yani asiri sigara kokuyordu urun direk makineye gitti 😄 E Eflatunc

Eklentiler

• 20240329_122440.jpg
    20240329_122440.jpg
    86,2 KB · Görüntüleme: 70
  • 20240329_122425.jpg
    20240329_122425.jpg
    59,6 KB · Görüntüleme: 56
  • 20240329_122411.jpg
    20240329_122411.jpg
    89,3 KB · Görüntüleme: 66
Kizlar lohusa hamilelik pijamam geldi. Ben M beden almistim bana tam oldu hatta göbeğim az daha büyüse de olur bana. Fakat benim boyum 1.60 dolayısıyla boyu uzun olanlara M biraz kisa gelebilir. Cunku benimde tam belime geldi. Kumasi incecik tam yazlik ve yumusak. Fotografini da ekledim beli ayarlanabiliyor. Sezeryanda kullanilabilir. Tek kotu yani asiri sigara kokuyordu urun direk makineye gitti 😄 E Eflatunc
Nereden aldın canm güle güle kullan 😍

Ben acaba yanlış kişiyi mi etiketledim bilmiyorum birisi daha alacaktı da kargo gelsin bir kalitesine bakayım ona göre önereyim demiştim. Trendyolda Ladymina diye bir mağazadan aldım direk pijamaları çıkıyor.
Olsun olsun bnde alcam 😂😂😂😂o kişide görür 😂

Tecrübeli anne ve anne adayları bugün ayrıntılı ultrasona gideceğim. Tok olarak kahve ve çikolata tüketip gitmemi istediler başka dikkat etmem gereken birşey var mı? Daha hiç yüzünü göremedim hep ellerini kapatan bir nazlı kız ile karşı karşıyayım yüzünü görebilmek için yüzüne çikolata sür deseniz yaparım o derece🙈🙈🙈
Benim iki çocuğumda tatlıya değil tuzluya tepki veriyor. Kızımda patates kızartması yedim oğlumda çubuk kraker 😁

Çok güzel güle güle kullan😍 Sırf o boy olayından dolayı netten alamıyorum yaa. Boyum 1.73 ve m bedenim. Çarşıda hoşuma giden sadelikte bir şey bulamadım. Uzun boy güzel ama böyle durumlarda sıkıntı.

Çok güzel güle güle kullan😍 Sırf o boy olayından dolayı netten alamıyorum yaa. Boyum 1.73 ve m bedenim. Çarşıda hoşuma giden sadelikte bir şey bulamadım. Uzun boy güzel ama böyle durumlarda sıkıntı.
Teşekkür ederim. Boy kısa olunca da aynı sıkıntı oluyor normal hayatımda hep sıkıntı oldu bana da bazen aldığım şeyler acayip uzun geliyor :KK70: Hamilelikte birde göbek büyüdüğü için kıyafeti yukarı çektiriyor kıyafet boyu eskisiyle asla aynı olmuyor.

Teşekkür ederim. Boy kısa olunca da aynı sıkıntı oluyor normal hayatımda hep sıkıntı oldu bana da bazen aldığım şeyler acayip uzun geliyor :KK70: Hamilelikte birde göbek büyüdüğü için kıyafeti yukarı çektiriyor kıyafet boyu eskisiyle asla aynı olmuyor.
Senin en azından kısalttırma şansın var, bana kapri gibi duruyor 🤣🤣 Çekip uzatamıyorsun da🤣

Canım pentide tam sizin oralara uygun gecelik gördüm. Hatta görünce hemen sen aklıma geldin. Koca donu ile gezmeyeceksen 🤣🤣bak şu. İndirimde sanırım şu an ve sabahlığı da var.

Eklentiler

• IMG_20240329_125750.jpg
    IMG_20240329_125750.jpg
    37,8 KB · Görüntüleme: 64
Ah ne kadar güzel 😍😍😍 benimde bir tüylü kızım var ve kızıma aldığım her oyuncak yatak vs hepsini önce o test ediyor normalde kargolarima asla bakmazken kardeş kıskançlığı yüklendi sanırım 🙈🙈🙈
Ayy bu profildeki kedimi
Ne tatliii
Tam yemelik😍
Ben biraz korkuyorum
Cok seviyorum ama
Kucukken kediyle yasadigim bi olayi atlatamadim
Evdeki herkes kedi alalım diye ölüyor
uysal kedi olduktan sonra bebeler cok sansli

B BirNBirE seninle aynı haftalardayiz diye sana sormak istedim ćanm benim kaarnmda sağ üstte bayadir sertlik var kafası mi diye düşündüm hep orda olyrmu sende varmı öyle birşey

X