3 yıllık ilişkimi aileme nasıl söyleyebilirim?

ceranaysegul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2023
2
0
20
20 yaşındayım sevgilim 22 uzman cavus 3 yıldır ilişkimiz var
Uni son sınıfım bu sene bitiyor hemen düğün değil de en azından adı konsun istiyoruz
daha öncesinde annemle 2 3 kere konuştu fakat annem hayır dedi direk en sonunda erkek arkadaşım abimi aradı ama direk yok demiş vermem demiş sevgilim direk evlenmek istediğini değil de tanışma olsun nişan olsun adı konsun yine okulunu bitirsin okuldan sonra düğün dedi ama yine yok demiş direk bitincede ben vermem kimseye falan demiş konuştukları günden sonra telefonumu aldılar evden de çıkamıyorum çok baskı var üzerimde kötü davraniyolar ne yapicam bilmiyorum üniversiteye gelince verdiler telefonumu aylarca telefonsuz kaldim
annem de hayır dedi üstelik çocuğu hiç araştirmadan sorup soruşturmadan hayır dedi ne yapcaz ben annemlemi konuşsam acaba işte bu sefer daha kötü de olabilir bilmiyorum ne yapicam nasıl ikna ederim sadece Nisan olsun
Babamjn hic haberi yok ve Bu gün annem babamla mutfakta otururken annem sevdayi sevdanın istediği. birime verirmisin sen kizini diye babama. sordu babamda veririm kimi istiyorsa dedi ben sebep olmak istemem zorla güzellik de olmaz o kimi istiyorsa ona veririm ama mesleğini eline. aldiktan sonra dedi ben böyle diyeceğini hiç düşünmemiştim aksini düşünüyodum hep son senemdeyim zaten şimdilik sadece adı konsun söz nişan olsun istiyoruz olması. icin nasıl. ikna ederim sizce yardım edin lütfen

annem sevdayi sevdanın istediği. birime verirmisin sen kizini diye babama.
Sırf üreyebildigi icin anne olmuş bir kadın daha..
Ne demek sevdiğine verir misin, kendi sevmediği bir adamin yatağına sırf resmi nikahı var diye girmişse senin de öyle olmanı mi istiyor? Bu devirde bu ne iğrenc zihniyet.
20 yaşında evlilik vs olmaz. Aile baskısı, ailenin böyle saçma insanlar olması seni itmiş heralde. Ama bir yanlışı bir yanlışla kapatamazsin. Bugün akşam hava kararınca rahatça sevgilinle gezip tozmak için evlenmek istiyorsun ama evlilik de Rio karnavalı değil. Ailenden sağlıklı bir ilişki rol modeli alamadığın ve ilişkiye başladığın yaşının manipüle edilemeye açık bir yaş olmasından dolayı bu ilişkinin de çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum . Ben senin yerinde olsam hiç bu işlere girmezdim erkenden. Adı koyulsa ne olacak, sana ne faydası var ki? Kendi ailen her konuyu ona çekecek, devamlı onla misin neredesin seni darlayacak üstüne kendi ailen yetmez gibi bir de adamın ailesinin problemleriyle ugrasican. Ne yararı var??
Bekle bir okulun bitsin, önünüze bakın. Öyle düşünürsün

Sırf üreyebildigi icin anne olmuş bir kadın daha..
Ne demek sevdiğine verir misin, kendi sevmediği bir adamin yatağına sırf resmi nikahı var diye girmişse senin de öyle olmanı mi istiyor? Bu devirde bu ne iğrenc zihniyet.
20 yaşında evlilik vs olmaz. Aile baskısı, ailenin böyle saçma insanlar olması seni itmiş heralde. Ama bir yanlışı bir yanlışla kapatamazsin. Bugün akşam hava kararınca rahatça sevgilinle gezip tozmak için evlenmek istiyorsun ama evlilik de Rio karnavalı değil. Ailenden sağlıklı bir ilişki rol modeli alamadığın ve ilişkiye başladığın yaşının manipüle edilemeye açık bir yaş olmasından dolayı bu ilişkinin de çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum . Ben senin yerinde olsam hiç bu işlere girmezdim erkenden. Adı koyulsa ne olacak, sana ne faydası var ki? Kendi ailen her konuyu ona çekecek, devamlı onla misin neredesin seni darlayacak üstüne kendi ailen yetmez gibi bir de adamın ailesinin problemleriyle ugrasican. Ne yararı var??
Bekle bir okulun bitsin, önünüze bakın. Öyle düşünürsün
Bu yaz uni bitince nişan seneye düğün olur en azından sevdiğim adamla birlikte olurum az da olsa rahat olurum

Bu yaz uni bitince nişan seneye düğün olur en azından sevdiğim adamla birlikte olurum az da olsa rahat olurum
O işler öyle olmuyo işte senın annen baban bıtıyor onlarınkı baslıyor . Sorumluluk başlıyor. Hayalındekı gbi değil desemde sun sana toz pembe geliyordur emınım . Ben olsam ayrıldık der gızlı gızlı rahatca gezer tozardım 25 ten oncede evlılık tavsıye etmem. Isım konması daha kötü . İsim konuldumu cıdden en kısa sürede düğün olmalı büyükler haklı. Cok zor geçiyor o dönem

X