35ten sonra iliskiye baslamak zor mu

30lu yaşlarda arkadaşim var ve daha öncesinde pek iliskisi olmuş biri degildi uzak dururdu hep.
En sonunda hayatina biri girmisti vee o kadar mutluuu ki kendisiyle bir kac gun önce de buluştuk gozlerinde gördüm mutluluğunu, cok seviyorlar. Cocukta boylu poslu temiz yüzlü, iyi durumda biri üstelik, cok yakisiyorlar. ☺️
O kadar sevindim ki arkadasim adina. Yaşi yok bunun

34'ten bildiriyorum. Minyonum ve hiçkimse yaşıma inanmıyor. Bana gelen erkekler benden 6-7 yaş küçük. Üzülüyorum hiç düzgün ahlaklı kafa dengim birileri karşıma çıkmıyor. Hoş ben de boşanmış biriyim. 3-0 yeniğim.yıkık durumdayım.

Kadınlara son kullanma tarihi geçmiş yoğurt muamelesi yapan erkekler evlenemiyor. Etrafımda 3 tane örneği var. Net bilgi.

Nasipten öte yokmuş bunu anladım artık.

İşverenim, kendinden 4 yaş büyük bir kadınla evli. 16 yaşında oğulları var. Adam daha çok çökmüş durumda.
Ya zaten şu kadınlar 30 dan sonra coptur yumurtaları omlet olmuştur red flagtir cinsel pazar değeri bitiktir bla bla bla diye ağzından bok akan redpillci tayfa genelde eline kadın eli değmemiş bir kadınla bir kahve bile içip sohbet edecek kapasitesi olmayan bundan dolayı kadınlardan nefret eden tipler oluyor .

Ee! Bu tarz düşüncelere sahip erkeklere bu cesareti veren kadınlar. Yani boşanmış çocuğu olan erkekler boşuna kiriter sıralamıyorlar. Bir çok genç kadından fazlasıyla karşılık buluyorlar.
Olabilir, sahsen ben böyle kişilere hiçbir zaman cesaret vermedim. Benim ailem zaten boşanmış çocuklu birini kabul etmez.

Yoksa bana mi oyle geliyor?

Su an iliskim yok ve artik cok mu gec sifirdan biriyle tanismak icin?
35 yasindaki akranim bile istiyor ki 30 yasinda olsun kiz arkadasi en fazla :)
40 yasindaki de 30 istiyordur gerci.
Bizim kulturumuzde 35ten sonra kadin direkt yok sayiliyor sacma sekilde.
Benim de hic umudum kalmadi.
Sizde durum nasil?
35in altindaysaniz da ne dusunuyorsunuz bu konuda?
Tesekkurler cevaplariniz icin simdiden
Neden geç olsun kısmet bu işler 🥰

Ohoo bacım ne doluymuşsun biri sorsa da anlatsam diyormuşsun😁😁 şimdi şöyle beklentilerimiz tam olarak uyuşmuyor ama tüm kadınlar olarak erkeklerin peşpara etmez olduğunda hemfikiriz.ben mesela ne çocuk isteyen ne de evlenmek isteyen bir kadınım.peki bu nasıl oluyor dersen.bu erkek denen şahıslar o kadar o kadar beceriksizler ki ne evlenerek ne de evlenmeden yaşamayı beceremiyorlar.dediğin fuckbuyylik kavramını bile beceremeyenler kadar rezil durumdalar.ben de sadece sevişelim tarzı ilişkilere okey biriyimdir ama onda bile belli bir kalite gerek.sohbet edeceksin, arkadaşlık edeceksin, sevişmeyin bileceksin, belli bir performansın olacak.herifler sorumluluk cart curt olmasa bile sırf zevkine sevişmeyin, arkadaşlık etmeyi bile beceremiyor anlayacağın.sannıyor musun ki buradaki her kadın üye evlenip, çoluk çocuğa karışayım diyor.yok öyle birşey.işin acınası tarafı eğlenelim, sevişelim tayfasını bile memnun edebilecek kapasiteleri olmaması.bazı kadınlar da diyor ki bari evlenemiyorum doya doya sevişeyim.o da yok.o da yok bu da yok.hiçbir haltı beceremeyen rezil bir cinsiyet işte.anlam aramaya gerek yok samimi bir arkadaşlık yürütmeyi bile bilmiyorlar.yani kadınların hiçbiri mutlu olamıyor.o dedikleri tarz ilişkileri kabul etsen sanki çok mu iyi performans gösterebilecek.o da çözüm değil yani.
Türk erkekleri hep el bebek gül bebek buyutuluyorlar. "Erkektir istediğini yapar" diye diye yüzyıllardır tepemize çıkarttılar. Halbuki basit bi cinsiyet. Ama bizim insanımız erkek çocuklarını öyle bir buyutuyorlar ki çoğu kendi işini yapmaktan aciz ve beceriksiz. Mesela komşumuzun eşi çoraplarını bile eşine cikarttiriyormus. Böyle şeylere göz yuman kadınlara ne demeli? :işsiz:

Ya zaten şu kadınlar 30 dan sonra coptur yumurtaları omlet olmuştur red flagtir cinsel pazar değeri biriktir bla bla bla diye ağzından bok akan redpillci tayfa genelde eline kadın eli değmemiş bir kadınla bir kahve bile içip sohbet edecek kapasitesi olmayan bundan dolayı kadınlardan nefret eden tipler oluyor .

Redpillcileri ve incelleri herkes ergenus sanıyor da bunlar var ya kurumsal firmaların İ.K. müdürleri, bankacı, avukat, yeminli mali müşavir, yönetici pozisyonunda olan adamlar.

Bir süre önce burada adını paylaşamayacağım mesleki bir derneğin seminerine katıldım. Çoğunluk kadın olmasına rağmen kadınlar üzerinden iğrenç bel altı espiriler yaptı konuşmacılar ve diğer kadınlar hiç tepki göstermedi başlarını eğdiler.

Hele bi tanesi 45 -50 yaşlarında Boy 1.60 hem kel hem foduldu. Dişler sapsarı. Kadın personellerin sürekli izin alışından şikayet etti en sonunda konuyu evliliğin gereksiz saçma olduğuna bağladı. Çalışan / çalışmayan tüm kadınları yerin dibine soktu. Sinirlendim ayrıldım toplantı salonundan.

Redpillcileri ve incelleri herkes ergenus sanıyor da bunlar var ya kurumsal firmaların İ.K. müdürleri, bankacı, avukat, yeminli mali müşavir, yönetici pozisyonunda olan adamlar.

Bir süre önce burada adını paylaşamayacağım mesleki bir derneğin seminerine katıldım. Çoğunluk kadın olmasına rağmen kadınlar üzerinden iğrenç bel altı espiriler yaptı konuşmacılar ve diğer kadınlar hiç tepki göstermedi başlarını eğdiler.

Hele bi tanesi 45 -50 yaşlarında Boy 1.60 hem kel hem foduldu. Dişler sapsarı. Kadın personellerin sürekli izin alışından şikayet etti en sonunda konuyu evliliğin gereksiz saçma olduğuna bağladı. Çalışan / çalışmayan tüm kadınları yerin dibine soktu. Sinirlendim ayrıldım toplantı salonundan.
Hep aynı profil . Kadınlara uzanamayan, iki kelimeyi bir araya getiremeyen erkeksi cazibeden uzak hebele hubele tipler . Veya kadınlardan sağlam darbe yemiş sağlam reddedilmiş gururuna hala yediremeyip kadınlara saldırıyor . Aksini görmedim . Kadınlarla arası iyi olan ne yaşarsa yaşasın aşka ilişkiye kusmeyen erkekler böyle saldırgan değil hatta 30-35 yaş üstü kadınlara tam olgun bunla iyi ilişki surdururum gözüyle bakıyorlar . Bu redpili Türkiye'de ortaya ilk atan o şahıs da bir kadın tarafından reddedildikten sonra bu işlere sarıyor bildiğim kadarıyla . Bir videosunda bir iki cümlesinden yakaladım

Birde erkekler şunu anlamıyor veya zekaları işlemiyor. Evet belli bir yaştan sonra çocuk olması fizyolojik olarak ihtimal dahilinde zorlaşıyor bu insanoğlunun kaderi lakin kadın ile birlikte erkekte de bu durum zorlaşıyor. Bugün tüp bebek hastanelerinde ilk önce sperm sayımı yapılıyor diye biliyorum. Zannediyorlar ki 50 yasindayken bile fiş fiş sperm fiskirtip 9 dogurtucam . Redpillcilerin kafa bu malesef .

Son düzenleme:
Türk erkekleri hep el bebek gül bebek buyutuluyorlar. "Erkektir istediğini yapar" diye diye yüzyıllardır tepemize çıkarttılar. Halbuki basit bi cinsiyet. Ama bizim insanımız erkek çocuklarını öyle bir buyutuyorlar ki çoğu kendi işini yapmaktan aciz ve beceriksiz. Mesela komşumuzun eşi çoraplarını bile eşine cikarttiriyormus. Böyle şeylere göz yuman kadınlara ne demeli? :işsiz:

Çok sinirleniyorum böylelerine.

Önceden tarım toplumuyduk. Birlikte yaşamak zorundaydık. Erkek evi geçindiriyordu. Kısmen anlaşılabilir durumdu.

Zaman üretim şekilleri değişti sanayi toplumuyuz 50 yıldan fazladır. Erkek anneleri oğullarını pohpohlamaya devam ettiği sürece aynı kısır döngüde kalmaya devam edeceğiz.

Erkekler prenses modunda artık.

Bir erkeğe çocuk ver, temiz ütülü kıyafet ver, yemek ver, temiz ev ver, maaş kartını ver, bedenini ver, kök ailesine hizmet ver..erkek ne verecek ?? Erkeğin her kültürde öncelikli görevi çalışmak iken onu bile beceremiyorlar.

İki üniv.mezunu yurtdışı tecrübesi mühendis adam çamaşır / bulaşık makinesini çalıştıramıyor. Evde hiçbirşeyi tamir edemiyor.

İşten eve geliyor er kişisi ayaklarını uzatıyor. Elinde telefon..insta snapchat tinder hatunlarla flörtöz yazışmalar ama o " irkek tamaaaam mı "

Kadının evde de mesaisi başlıyor.

Bak evlenirsek evdeki sorumluları bölüşmek zorundayız diyorum yüzleri değişiyor hemen. Ev işlerine gelince geleneksel, para kazanmaya gelince modern !

Anneler oğullarını prenses modunda yetiştiriyor. Aynı anda eve geliyorsak aynı maaşı alıyorsak ben niye er kişisinin ayağına çay götürüyorum ??

Evlilik kadına yük mü acaba ? Yuva kurmak niye böylesine zor çetrefilli

Gerçekçi yorum yapmak gerekirse, her yaşta her şey olabilir ama her şeyin daha kolay ve daha oldurulur olduğu dönemler var bence.

Örneğin; 40 yaşında bir insan üni sınavına girip, örgün okuyabilir. Ancak 20 yaşındaki gibi olmaz yine de. Çünkü ya evlidir, ya çalışıyordur, sorumlulukları vardır. Hiç bir şeyi olmasa tecrübesi çoktur, o genç yaşın verdiği deli dolu heyecanı hissedemez bence. Ayak uydurması zor olur.

Örneğin; 40 yaşında bir insan, ilk defa işe girmek istediğinde, yaş engel olarak önüne çıkabilir (tecrübesiz birinden bahsediyorum, hiç çalışmamış) ama 25 yaş civarında böyle problem düşünülemez. Ama illa ki o yaşta da isteyen tecrübesiz de olsa iş bulur.

Evlilikte bir nevi böyle bence. Her yaşta evlenilir ama orta yaşta evlenmek biraz daha zor. 35-40 yaşlarındaki birçok kişi evli, bekarsa boşanmış ( neden boşanmış şüphesi ?), bazen çok saf düşünceli insanlar.. Yani seçenek daralıyor zaten. Var olan seçeneklerden birini uygun görsen, yaştan dolayı fazla beklemiyorsun, evleniyorsun. Bu defa iyi tanımamış oluyorsun. Ya da evlenmek için birkaç yıl daha beklesen, çocuk için bekleyemiyorsun.
40 yaşında da doğurursun ama biyolojik olarak her kadın o yaşa kadar hazır gelmiyor.. Sağlıklı gebelik ihtimali azalıyor.. (Tamam bunlar 30 yaşında da olabilir ama genel çerçeveye bakıp yazıyorum).
İkinci çocuk düşünsen, yaştan ötürü hemen akabinde düşünmen gerekiyor. Ne bileyim, çocuğun 30 olduğunda sen 70 oluyorsun. Bu tarz şeyleri düşünüyorsun.

Şimdi linç gelecek muhtemelen 😂
O yüzden en baştaki cümlemi tekrar ediyorum. Her yaşta her şey olabilir. 25'de evlenen 30'da boşanabilir, 40'da evlenen mükemmeli yaşayabilir.
20'de okuyan bir baltaya sap olamayabilir,40'da okuyan mükemmeli yakalayabilir. Ama her şeyin daha kolay olduğu zamanlar var bence..
Bir yorumda " Herkes çatır çatır 40-45 yaşında evleniyor" yazılmış. Bu biraz gerçeğe uzak geldi doğrusu.
Çok güzel ve mantıklı yazmışsınız Ben de yazacaktım benzer seyleri.bebem izin vermedi.

Birde erkekler şunu anlamıyor veya zekaları işlemiyor. Evet belli bir yaştan sonra çocuk olması fizyolojik olarak ihtimal dahilinde zorlaşıyor bu insanoğlunun kaderi lakin kadın ile birlikte erkekte de bu durum zorlaşıyor. Bugün tüp bebek hastanelerinde ilk sperm sayımı yapılıyor diye biliyorum. Zannediyorlar ki 50 yasindayken bile fiş fiş sperm fiskirtip 9 dogurtucam . Redpillcilerin kafa bu malesef .

İşin acı tarafı bu adam doktor ve bir videosunda Amerika'da yaşadığını söylemişti.

25+ kadın isen öl daha iyi oksijen israfısın modundalar.

İşin acı tarafı bu adam doktor ve bir videosunda Amerika'da yaşadığını söylemişti.

25+ kadın isen öl daha iyi oksijen israfısın modundalar.
Evet amariga da çalışınca kendini bir bok sanmış :)ama unutmasın ki ' delikli boncuk yerde kalmazmis" diye mübarek bir söz var . Bugün müge anlı erkekleri dolandiran 55 60 yaş üstü teyzelerle dolu . Kadının her daim gideri var lakin erkeğin yok kendisi bu kadar üst düzey iken neden kadınsız mutsuz ve bekar ? Düşünmesi lazım kekomancellinin

Çok sinirleniyorum böylelerine.

Önceden tarım toplumuyduk. Birlikte yaşamak zorundaydık. Erkek evi geçindiriyordu. Kısmen anlaşılabilir durumdu.

Zaman üretim şekilleri değişti sanayi toplumuyuz 50 yıldan fazladır. Erkek anneleri oğullarını pohpohlamaya devam ettiği sürece aynı kısır döngüde kalmaya devam edeceğiz.

Erkekler prenses modunda artık.

Bir erkeğe çocuk ver, temiz ütülü kıyafet ver, yemek ver, temiz ev ver, maaş kartını ver, bedenini ver, kök ailesine hizmet ver..erkek ne verecek ?? Erkeğin her kültürde öncelikli görevi çalışmak iken onu bile beceremiyorlar.

İki üniv.mezunu yurtdışı tecrübesi mühendis adam çamaşır / bulaşık makinesini çalıştıramıyor. Evde hiçbirşeyi tamir edemiyor.

İşten eve geliyor er kişisi ayaklarını uzatıyor. Elinde telefon..insta snapchat tinder hatunlarla flörtöz yazışmalar ama o " irkek tamaaaam mı "

Kadının evde de mesaisi başlıyor.

Bak evlenirsek evdeki sorumluları bölüşmek zorundayız diyorum yüzleri değişiyor hemen. Ev işlerine gelince geleneksel, para kazanmaya gelince modern !

Anneler oğullarını prenses modunda yetiştiriyor. Aynı anda eve geliyorsak aynı maaşı alıyorsak ben niye er kişisinin ayağına çay götürüyorum ??

Evlilik kadına yük mü acaba ? Yuva kurmak niye böylesine zor çetrefilli
Evet genelde evlilik erkeklere yarıyor maalesef. Kadın hem çalışıyor hem ev işi yapıyor. Umarim karşımıza sorumluluk sahibi erkekler çıkar. Öbür türlüsü cidden zor. Kadının düşmanı yine kadın. Çoğu kadinin beyni ataerkil çalışıyor. Mesela akrabalarım, erkek çocukları çırılçıplak gezince sorun yok. Ama ben dışarı çıkarken sırf adamlar var diye cehennem sıcağında bana mont giydirmeye çalıştırdılar. Yine miras konusunda da öyle. Oğlu olanlar en güzel yerleri alıyorlar. Hakkım asla helal değil, asla.

çorbını kirli sepetine atamayanlar ve çoraplarını eşleyip giyemeyen Avrupa görmüş erkekten sonra upgraded version is loaded
dibi yok bunun herhalde?

Evet genelde evlilik erkeklere yarıyor maalesef. Kadın hem çalışıyor hem ev işi yapıyor. Umarim karşımıza sorumluluk sahibi erkekler çıkar. Öbür türlüsü cidden zor. Kadının düşmanı yine kadın. Çoğu kadinin beyni ataerkil çalışıyor. Mesela akrabalarım, erkek çocukları çırılçıplak gezince sorun yok. Ama ben dışarı çıkarken sırf adamlar var diye cehennem sıcağında bana mont giydirmeye çalıştırdılar. Yine miras konusunda da öyle. Oğlu olanlar en güzel yerleri alıyorlar. Hakkım asla helal değil, asla.

Kadının düşmanı gerçekten kadın. Gözlemlerime göre 50 + erkek anneleri cidden çok fena. Öyle böyle değil. Oğullarını prenses yetiştiriyorlar.

Bir de kadının çalışması sorunsalı var. Erkekler diyor ki " Biz çalışmaz isek bizim totomuza tekmeyi vurursunuz. Kadın ve erkek eşit ise biz niye tüm gün evde duran çalışmayan kadına bakalım ? Evcil hayvan besleriz daha iyi "

Bunu diyen adam çok iyi bilinen otomotiv devi bir firmanın İ.K müdürü !

Söz hakkı istedim vermediler ben de terk ettim toplantıyı.

Kadın evde de işte de çalışıyor. Bunu o kıt beyinleri algılayamıyor.

Ev kadını sigortasız maaşsız en ucuz işçi. Kadın yemek yapıyor,evi temizliyor, ütü yapıyor, çamaşır yıkıyor asıyor, sofra kur sofra topla, çocuklarla ilgilen, kayınvalidenle ilgilen. Bir kadın işsiz kalamaz ki ..

Erkek işsiz kaldığı zaman evde ne yapıyor ?
Hiçbirşey ! Daha çok bulaşık çamaşır çıkartıyor. Erkek evi bir kadın gibi güzel süpüremiyor toz alamıyor el yatkınlığı yok.

Biraz fazla olumsuz yorumlar gelmiş şaşırdım.
Benim samimi arkadaşım 30larında boşandı. 33te tekrar evlendi. Kariyeri çok iyi bir adamla, adamın ilk evliliğiydi. Seneler geçti çoluk çocuğa da karıştılar gayet de güzel yaşıyorlar. Bu işin kesin genellemeleri olamaz.
Yok entelektüeller fuckbuddy arıyor, sadece gelenekseller evleniyor fln biraz uçuk saptananlar bana göre.
Ben eşimle 27de tanıştım. İkimizde muhafazaklığın zıt anlamıyızdır😁 3 sene takıldık sonra evlendik. Eşim evlendikten sonra benim memleketime taşındı. Aileci de değildir. Biraz abartılı yorumlar gelmiş. Siz bakmayın bu moral bozucu saptamalara 😁

Biraz fazla olumsuz yorumlar gelmiş şaşırdım.
Benim samimi arkadaşım 30larında boşandı. 33te tekrar evlendi. Kariyeri çok iyi bir adamla, adamın ilk evliliğiydi. Seneler geçti çoluk çocuğa da karıştılar gayet de güzel yaşıyorlar. Bu işin kesin genellemeleri olamaz.
Yok entelektüeller fuckbuddy arıyor, sadece gelenekseller evleniyor fln biraz uçuk saptananlar bana göre.
Ben eşimle 27de tanıştım. İkimizde muhafazaklığın zıt anlamıyızdır😁 3 sene takıldık sonra evlendik. Eşim evlendikten sonra benim memleketime taşındı. Aileci de değildir. Biraz abartılı yorumlar gelmiş. Siz bakmayın bu moral bozucu saptamalara 😁

Bu işin bi matematiği yok bence de, belirli parametrelere dayalı bi olasılık hesabı yok bunun.

Herkes kendi birkaç tecrübesinden hareketle çıkarım yapabilir ama genel bi kanıya varılamaz.

Kaldı ki evlenmemek var, seninle evlenmemek var... Bir de tüm geleneksel kişiler ailesi ile yaşamak vs istemez bunlar çok subjektif olaylar çok entelektüel biri de ailemle yaşayacağım diye tutturabilir başka dinamikler var içinde.

yani sözün özü nasipse gelir yemenden : )

X