35ten sonra iliskiye baslamak zor mu

34 yaşındayım maalesef.

Acaba diyorum aşka ilişkilere evliliğe gereğinden fazla anlam yükleyen biz kadınlar mıydık ? Evlilik işlevselliğini anlamını mı kaybetti ? Yaşadığımız çağa mı uygun değil artık ?

Erkekler artık baba olmak istemiyor. Ekonominin kötü gidişatından bağımsız olarak gözlemliyorum bunu çünkü maddi durumu kötü erkekler evlenip çocuk sahibi oluyor.

Eğitimli kariyerli yüksek gelirli erkekler açıkça " fuckbuddy " arıyor. Yüzüme söyleyen de oldu. Bir ay salak gibi ağladım psikoloğum bile buhran geçirdi :))

Fuckbuddy'lik müessesini önüme getiren vatandaş benim kendisinden başka hiçbir erkekle iletişimle olmamı istemiyordu. Ancak kendisine karışmaya hakkım yokmuş. Ondan herhangi bir beklentim olmamalıymış aramızdaki şey ilişki olmayacakmış. Onun evine gidersem taksi otobüs ücretini ben karşılamalıymışım. Herkes kendi pizza ve içecek siparişini ödemeliymiş.

Çalışan ayakları üzerinde duran bir kadın olarak cinsel özgürlüğüm de olmalıymış. Evlilik demodeymiş.

İşte bu model erkekler bir yanda, diğer yanda anacı, hafta sonları ve bayram tatilinin hergününü anasının evinde geçirmeye zorlayan, dışarıda post moderen ama evde gelenekçi ev içinde asla sorumluluk almak istemeyen tipler karşıma geliyor.

Geleneksel tipler beni yadırgıyor. Eleştiriyorlar. Ancak bir erkeğin annesi ile yaşamayı kabul edersem aile kurabileceğimi, aslında onların bir aile olduklarını, gelin hanımların ise "eklenti" olduğunu söylüyorlar. Anne bir eş çok lafını duymaktan bıktım usandım artık.

Evin içinde jartiyer giymek, tüm gün yataktan çıkmamak, istediğim odada eşimle birlikte olmak istiyorum dediğimde " o kadar yanıyorsan duşa gir. Annemler uyumadan yatamayız saygısızlıktır jartiyer ne ola ki
karanlıkta işimizi görürüz abartma " diyorlar.

Ortak hesap beklentisi içindeler. Harcama özgürlüğüm olmayacaksa niçin çalışayım ? Niçin kayınvalidem ve kayınpederim görümcem için sabahın 6sında evden çıkıp akşam 8 de eve döneyim ? Evimde de dinlenemeyeceğim ?

Entelektüel seküler gözükenleri de yatağa atmak istiyor (başaramadılar)

Erkekler hep mi böyledi idi ben mi yeni fark ediyorum ? Bende de bi tuhaflık var.

Erkeklerin genç bakire kadın istediği doğru fakat hayatta her şey erkeklerin istediği gibi olmuyor. Bu yüzden yorumlarınız bana çok olumsuz geldi. Şuan evlilik hazırlığında olan bir çok 30'lu yaşlarının başında kadın tanıyorum.

Görümcem 42 yaşında ilk kez evlendi üstelik kendinden 6 yaş küçük biri ile . 4 yıldır da evli ve mutlu galiba görüşmüyoruz biz ama sorun olsa duyardık. Yani takılmayın haa bebek istiyorsanız maalesef kadın için biyolojik yaş var . Evleneyim üç beş sene çocuk yapmayım deme şansınız düşüyor geç evlenince genellikle. Onun dışında fark yok bence . Bir de 30 u geçen kadınlar cin oluyor ezdirmiyor kendini keşfediyor ,erkekler daha çok ondan korkuyor bence :)

Şöyle ki, bizim toplumda artık materyalizm ve yüzeysel kriterler yükseliyor, ben mesella dış görünüşe o kadar takılmam, pekçok Avrupa kültüründe de insanlar oturur önce konuşur karşıdakinin anlamaya öncelik verir. Evet, adam Brad Pitt değil ama insan gibi davransaydı eminim alıcıları çıkardı. Bu denli sapık ve hasta bir görüntü çizince kendisini tanımaya dahi hiçbir insan tenezzüll etmez, ancak fersah fersah kaçarlar.
Pipisi küçük erkek beyanatı bunlar yaaaa aman.

Evlilik konusunda ısrar eden profiller çok çıkarcı. Artık erkekler kadınlara cüzdan muamelesi yapıyor.

Yılbaşından bir hafta önce arkadaşlarım biriyle tanışmamı istedi. Israr ettiler. Sana uygun, senin gibi boşanmış, bak senden 1 yaş küçük ama olsun sen minyonsun belli etmiyorsun yaşını. En azından bi kahve iç dediler, tamam dedim.

Veterinermiş. Hayata bakış açımız, benzer kültür, oy verdiğimiz siyasi parti ideolojik görüşümüz aynı ama nasıl sevindirik oldum ! Tip olarak da pek sevimli. Kumral, poğaça yanaklı, 1.90 boy maviş gözler..Bir yandan da iç sesim diyor ki bu adamın da bir falsosu çıkacak dur bakalım sakin ol ..

Anne ve babasının emekliliği yokmuş ! Onlara ev ve araba almış. Minnet vefa borcu varmış. Evin faturaları ve mutfak masrafı bana ait olacakmış. Ailesiyle birlikte oturacakmışız.

Hesabı ödedim. Hiçbir açıklama yapmadan masadan kalktım ve hızlı adımlarla terk ettim ortamı. Ağlamaktan kafam zonkladı o gece.
En azından yakışıklıymış.baştan aşağıya falso olan da var 🤣🤣

Görümcem 42 yaşında ilk kez evlendi üstelik kendinden 6 yaş küçük biri ile . 4 yıldır da evli ve mutlu galiba görüşmüyoruz biz ama sorun olsa duyardık. Yani takılmayın haa bebek istiyorsanız maalesef kadın için biyolojik yaş var . Evleneyim üç beş sene çocuk yapmayım deme şansınız düşüyor geç evlenince genellikle. Onun dışında fark yok bence . Bir de 30 u geçen kadınlar cin oluyor ezdirmiyor kendini keşfediyor ,erkekler daha çok ondan korkuyor bence :)
Fark yok mu? 30 yaşında cinsel isteğin zirvesi yaşanıyor.o yaşları boş geçip fark yok diyebilir miyiz?çocuktan önce bu önemli.

Türk erkekleri hep el bebek gül bebek buyutuluyorlar. "Erkektir istediğini yapar" diye diye yüzyıllardır tepemize çıkarttılar. Halbuki basit bi cinsiyet. Ama bizim insanımız erkek çocuklarını öyle bir buyutuyorlar ki çoğu kendi işini yapmaktan aciz ve beceriksiz. Mesela komşumuzun eşi çoraplarını bile eşine cikarttiriyormus. Böyle şeylere göz yuman kadınlara ne demeli? :işsiz:
Bence yetiştirilme falan değil.beni de dindar yetiştirdikleri, ömrüm kuran kurslarında geçti mesela.ama Müslüman bile değilim.bunların genetiği bozuk.bize de ne saçmalıklarla büyüdük yani.( din için söylemiyorum yanlış anlaşılmasin)

Erkeklerin genç bakire kadın istediği doğru fakat hayatta her şey erkeklerin istediği gibi olmuyor. Bu yüzden yorumlarınız bana çok olumsuz geldi. Şuan evlilik hazırlığında olan bir çok 30'lu yaşlarının başında kadın tanıyorum.
O da doğru değil.

Birde erkekler şunu anlamıyor veya zekaları işlemiyor. Evet belli bir yaştan sonra çocuk olması fizyolojik olarak ihtimal dahilinde zorlaşıyor bu insanoğlunun kaderi lakin kadın ile birlikte erkekte de bu durum zorlaşıyor. Bugün tüp bebek hastanelerinde ilk önce sperm sayımı yapılıyor diye biliyorum. Zannediyorlar ki 50 yasindayken bile fiş fiş sperm fiskirtip 9 dogurtucam . Redpillcilerin kafa bu malesef .
Heh ben de onun araştırmasını okumuşum biliyor musun? Hatta kadınlarda 35 yaşından sonra doğurganlık düşmüyormuş.daha doğrusu düşüş çok azmış.kayda değer değilmiş.düşecekse 40 tan sonra düşüyormuş o da belki.kesinliği bile yokmuş.sadece süre biraz etkileniyormuş..mesela 30 yaşında biri 6 ayda hamile kalacaksa 40 yaşında biri 8 ayda kalıyormuş ama bir senede sağlıklı bir erkek varsa illa ki kalıyormuş.menapoza kadar 2 senede de olsa sıkıntın yoksa oluyormuş yani.süre uzuyormuş sadece.o bile her kadında değilmiş.haa bir de erkek yaşı kadının kendi yaşından daha önemliymiş bilinenin aksine.partneri ne kadar gençse hamile kalma süresi o kadar düşüyormuş kadının.yani cinsiyeti belirleyen erkek olduğu gibi ileri yaş kadının gebe kalma süresi de aslında erkeğe bağlıymiş.bunun sorumlusu kadından çok erkek yani kızlar.

Valla kanka ben tammmm istediğim gibi bir erkekle 36da tanıştım, kendisi de benden 2 yaş büyük. Valla nazar değmesin gayet mutluyum herifle:nazar: O şekilde kadınlara satılık mal gibi bakan iğrenç heriflerle zaten işim olmazdı, toplum da değişiyor artık yaşıtıyla oan çok sayıda erkek var sen yaştılarına bak yılma:) Bol şans dilerim umarım Brad Pitt jr bulursun:halay:
Ay aşkım maşallahh çok sevindim senin için❤️🍀🧿

30-35 yaş sonrası gebelikler için riskli diyorlar. Lisede biyoloji dersinde ve sağlık bilgisi dersinde 35 + gebelikler bebekler anomali ihtimali yüksek olduğunu hocalarımız anlatmıştı. Hamile kalma ihtimali de çok zayıfmış. Doğru mu bunlar ? İlk çocuğunuz muydu ? Zorluk çektiniz mi ?
Hamile kalmada hic zorluk cekmedim evet bu yas gebelikler daha riskli gerekli tum tetkikleri yaptirdim.Hamileligim zor gecmisti ama yasimdanmi sansimami bilmiyorum.İlk gebeligimdi

Pipisi küçük erkek beyanatı bunlar yaaaa aman.

Yıllar önce izlediğim BBC yapımı bir belgeselde 1.60 - 1.75 arası erkeklerde erkeklik hormonunun daha az salgılanışından, erkeklerde boy oranı azaldıkça cinsel organlarının küçülmesinden ve partnerin tatminsizliğinden bahsediyordu.

Bir tıp dergisinde küt ve kısa parmaklı, küçük, tombul elli erkeklerin çocuk sahibi olmada zorluk çektiğini okumuştum. Bir yakınım - erkek - 1.65 boyunda bu tarife uyuyordu ve eşini hamile bırakamıyordu hatta eşi işi boşanmaya kadar götürdü sonrasını bilmiyorum.

Boyu kısa ve cinsel organı küçük erkekler genelde analitik zekaya sahip, detaycı, kuralcı, eğitimli, yönetici pozisyonunda ancak fiziksel görünümlerinden ötürü tercih edilmedikleri için agresif huzursuz erkekler ve sürekli kadınları eleştiriyorlar.

O da doğru değil.

Bekaret, boşanma, evlilik öncesi birliktelikler halâ ülkemizde bir tabu.

Hijyenik ped alırken bile siyah poşete koyuyoruz.

Erkek çocuğunun cinsel organının kesilmesi bir gurur kaynağı iken bir kız çocuğunun genç kızlığa adım atışı saklanılması gereken bir olay.

Böyle bir toplumda erkeğin milli olması kadının cinselliğinin baskılanışı, kariyerli kadınların evlenemeyişi, duyguların ifade edilmesinin ayıp karşılanması anlaşılır.

Yurtdışında eğitim görmüş ve yüz hatları cildi çok güzel parlak fiziği düzgün akrabalarım kız arkadaşlarım değil evlilik, çıkma teklifi bile alamıyor. Çünkü 25 + hepsi.

Bizim toplumumuzda anneler yaşı ilerleyen evliliği gecikmiş kızlarına kriterlerini düşürmesi ve daha az seçici olması gerektiğini söylerken, oğullarına da 40 + bile olsa 25'i aşmayan kız arıyor. Erkeğin yaşının önemsiz olduğunu canhıraş savunan da kadınlar. Oğullarının herdaim en iyisine layık olduğunu dile getiren anneler.

Erkek çocuğunun cinsel organının kesilmesi bir gurur kaynağı iken bir kız çocuğunun genç kızlığa adım atışı saklanılması gereken bir olay.

Böyle bir toplumda erkeğin milli olması kadının cinselliğinin baskılanışı, kariyerli kadınların evlenemeyişi, duyguların ifade edilmesinin ayıp karşılanması anlaşılır.

Yurtdışında eğitim görmüş ve yüz hatları cildi çok güzel parlak fiziği düzgün akrabalarım kız arkadaşlarım değil evlilik, çıkma teklifi bile alamıyor. Çünkü 25 + hepsi.

Bizim toplumumuzda anneler yaşı ilerleyen evliliği gecikmiş kızlarına kriterlerini düşürmesi ve daha az seçici olması gerektiğini söylerken, oğullarına da 40 + bile olsa 25'i aşmayan kız arıyor. Erkeğin yaşının önemsiz olduğunu canhıraş savunan da kadınlar. Oğullarının herdaim en iyisine layık olduğunu dile getiren anneler.
Ayh insanın içini şişiriyorsun claire.
İç Anadolu şehrinde yaşıyorum. Bu bahsettiğin şeyler yok. Yok.
Ne sünnet düğünü yapan kaldı çevremde ne yaş farkı çok olan evlilikler. Teyzem kocasından 8 yaş büyük, çocukları da olmadı gayet mutlu devam ediyorlar 20 küsür senedir.
Genelde artık evlenen çiftlerin arasında yaş 3-5 yaş. Öyle çıtır arayan öküz erkek yok çevremde:
Çevremde ben dahil bakire evlenen de yok.
Benim çevremde böyle genç bakire arayan insan yok mesela.
Bu tamamen hayata bakışınız, tarzınız ve çevrenizle alakalı.
Belli ki siz sürekli şikayet eden, neşesiz bir insansınız. Dolayısıyla çevrenizde hoş sohbetinize gelen yok mantık evliliği arayan tipte insanlar geliyor ondan.
Ben de şahsen bu kadar olumsuz bakan, Türk kadını erkeği genellemeleri yapan pesimist bir insanla asla evlenmezdim.
Kendinize bakın biraz da

bende 36 yaşındayım, açıkçası bende bu işlerden vazgeçtim etrafta düzgün erkek kalmadı.
geçen düzgün diye düşündüğüm biri ile tanıştım, memur. adam ilk görüşmede evine davet etti :KK70:
Bu bana da oluyor ve dis gorunus olarak da ciddi bi tipim aslinda. Adamlar bu rahatligi nereden buluyor ben anlamadm🤯😝

Siz artık bi tedavi olmasanız mı? Hepiniz turkiyede yaşadık hiç de sizin varoş çevrenizde yaşadığınız şeyleri yaşamadık. Biz de nisantasi çocuğu değiliz ve bugün de bundan 20 sene önce de kimse sizin yazdığınız gibi değildi. Siz negatif ve hep mutsuz birisiniz, kendinize de öyle insanları çekiyorsunuz. Daha iyisi neden olmuyor diyorsunuz da daha iyisi size niye gelsin ya? Siz ne veriyorsunuz da size gelsin, o da daha iyisine gidiyor işte. İçim şişti ya kaç keredir aynı saçma sapan şeyleri okumaktan. İş yerinizde size tarihi geçmiş yoğurt muamelesi yapan adama bile cevap veremiyorsun. O adam bize aynı lafı edebilir mi? Edemez. Size neden edebiliyor? Siz izin veriyorsunuz.

Biraz fazla olumsuz yorumlar gelmiş şaşırdım.
Benim samimi arkadaşım 30larında boşandı. 33te tekrar evlendi. Kariyeri çok iyi bir adamla, adamın ilk evliliğiydi. Seneler geçti çoluk çocuğa da karıştılar gayet de güzel yaşıyorlar. Bu işin kesin genellemeleri olamaz.
Yok entelektüeller fuckbuddy arıyor, sadece gelenekseller evleniyor fln biraz uçuk saptananlar bana göre.
Ben eşimle 27de tanıştım. İkimizde muhafazaklığın zıt anlamıyızdır😁 3 sene takıldık sonra evlendik. Eşim evlendikten sonra benim memleketime taşındı. Aileci de değildir. Biraz abartılı yorumlar gelmiş. Siz bakmayın bu moral bozucu saptamalara 😁
Taniminiz çok güzelmiş.Muhafazakarligin zıt anlamiyiz.Biz de eşimle öyleyiz.Sanirim muhafazakar erkekler aileye daha bağlı ve ataerkil kafa yapısında.Benim çevremde de sekuler çiftler daha eşit ve mutlu ilişki icindeler.Tabi herkeste böyle değil.cogunluk böyle

Son iki sevgilim de benden 3-4 yaş küçük. Onların bakış açısına göre de kendi yaşlarındaki veya daha genç kadınlar olgun gelmiyormuş o yüzden çekici bulamıyormuş ama yine de kafalarında belli bir yaş skalasıyla yola çıkmamışlar.
Ne güzel işte baştan eleme sebebiniz var. Yaşı benden genç olsun diyen hiçbir mantığı olmayan bir isteği olan adamları direkt eleyebilirsiniz.

34 yaşındayım maalesef.

Acaba diyorum aşka ilişkilere evliliğe gereğinden fazla anlam yükleyen biz kadınlar mıydık ? Evlilik işlevselliğini anlamını mı kaybetti ? Yaşadığımız çağa mı uygun değil artık ?

Erkekler artık baba olmak istemiyor. Ekonominin kötü gidişatından bağımsız olarak gözlemliyorum bunu çünkü maddi durumu kötü erkekler evlenip çocuk sahibi oluyor.

Eğitimli kariyerli yüksek gelirli erkekler açıkça " fuckbuddy " arıyor. Yüzüme söyleyen de oldu. Bir ay salak gibi ağladım psikoloğum bile buhran geçirdi :))

Fuckbuddy'lik müessesini önüme getiren vatandaş benim kendisinden başka hiçbir erkekle iletişimle olmamı istemiyordu. Ancak kendisine karışmaya hakkım yokmuş. Ondan herhangi bir beklentim olmamalıymış aramızdaki şey ilişki olmayacakmış. Onun evine gidersem taksi otobüs ücretini ben karşılamalıymışım. Herkes kendi pizza ve içecek siparişini ödemeliymiş.

Çalışan ayakları üzerinde duran bir kadın olarak cinsel özgürlüğüm de olmalıymış. Evlilik demodeymiş.

İşte bu model erkekler bir yanda, diğer yanda anacı, hafta sonları ve bayram tatilinin hergününü anasının evinde geçirmeye zorlayan, dışarıda post moderen ama evde gelenekçi ev içinde asla sorumluluk almak istemeyen tipler karşıma geliyor.

Geleneksel tipler beni yadırgıyor. Eleştiriyorlar. Ancak bir erkeğin annesi ile yaşamayı kabul edersem aile kurabileceğimi, aslında onların bir aile olduklarını, gelin hanımların ise "eklenti" olduğunu söylüyorlar. Anne bir eş çok lafını duymaktan bıktım usandım artık.

Evin içinde jartiyer giymek, tüm gün yataktan çıkmamak, istediğim odada eşimle birlikte olmak istiyorum dediğimde " o kadar yanıyorsan duşa gir. Annemler uyumadan yatamayız saygısızlıktır jartiyer ne ola ki
karanlıkta işimizi görürüz abartma " diyorlar.

Ortak hesap beklentisi içindeler. Harcama özgürlüğüm olmayacaksa niçin çalışayım ? Niçin kayınvalidem ve kayınpederim görümcem için sabahın 6sında evden çıkıp akşam 8 de eve döneyim ? Evimde de dinlenemeyeceğim ?

Entelektüel seküler gözükenleri de yatağa atmak istiyor (başaramadılar)

Erkekler hep mi böyledi idi ben mi yeni fark ediyorum ? Bende de bi tuhaflık var.
Yanlış anlamanı istemem ama sende bir tuhaflık var sanırım. İş arkadaşına sana durumun kritik diyecek yüzü nasıl veriyorsun ?
Ne münasebet hangi iş arkadaşım benim yanımda bakire kız istiyorum diyebilir. Afedersin ama nasıl bir iş yeri ortamı o ?
Onun dışında diğer bahsettiğin erkekler.
Kendine hiç saygı duymuyor musun ?

Bayramdan sonra nikaha davet edildim. Kadın 42 yaşında, bir kurumda ön danışma görevlisi. Yazıyorum ki parası için falan demesinler. Biraz kilolu ve yüzünde güneş lekeleri yoğun. Yazıyorum ki çok güzeldir ondan demesinler. Ama bir pozitif bir neşeli sormayın. Kalbini bilemem o kadar yakın değilim ama tanıdığım kadarıyla da çok iyi birine benziyor. Tanıdıkça gözüme daha güzel gelmeye başlayan kişilerden. Adam 35 yaşında ve losttaki sawyera benziyor. Biraz daha kısası sadece. Kadına da deli gibi ilgili diyorlar. İki senelik ilişki ve adamın işi gücü de yerinde. Yani eminim kadının karakteri hayata bakışı çok etkiledi adamı. Ben bile çekici buluyorum hatunu. Çok cilveli.

X