4 yaş aşısı ve Gebelik durumu

Lastmoonn

Kızım🩷Oğlum🩵
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2022
261
670
34
Selam arkadaşlar, yarın kızımı 4 yaş aşısı için çağırdılar a ma ben çok tedirginim, 34 haftalık hamile olduğum için etkilenir miyim, çocuğa çok yaklaşmamalı mıyım bilmiyorum. Sağlık ocağı ağızdan ilaç vermiyoruz koldan yapılıyor, öyle bişey yok dedi. Ama kafam allak bullak bilgisi olan var mı acaba konuyla ilgili?

4 yaş aşısı karma aşı mı? Valla ben kendim hamileyim, tetanoz boğmaca difteri aşısı hamileyken bana yapıldı kol ağrısı olabilir dediler o da olmadı
Siz niye kızınıza yapılınca etkileneceğinizi düşündünüz ki?

4 yaş aşısı karma aşı mı? Valla ben kendim hamileyim, tetanoz boğmaca difteri aşısı hamileyken bana yapıldı kol ağrısı olabilir dediler o da olmadı
Siz niye kızınıza yapılınca etkileneceğinizi düşündünüz ki?
Evet karma aşısı yapılacakmış. Daha önceden konuyla ilgili konuşulmuş hemşire hamilesin çocuğuna aynı karma aşı yapılmış 6 hafta çok yaklaşma demiş. Benimde kafam karıştı açıkcası. 😔

Evet karma aşısı yapılacakmış. Daha önceden konuyla ilgili konuşulmuş hemşire hamilesin çocuğuna aynı karma aşı yapılmış 6 hafta çok yaklaşma demiş. Benimde kafam karıştı açıkcası. 😔
Canım tabii aynı aşı mı bilmiyorum da dediğim gibi Avrupa’da bize hamileyken yapıyorlar bunu
Yani böyle bi zararı olsa 3-4 ülkedeki tüm hamile kadınlara yapıyor olmazlar. İçini ferah tut
Kızın belki ateşlenir ama senin zaten bağışıklığın daha yüksek olduğu için Allah’ın izniyle birşey olmaz ki zaten sağlık ocağı da söylemiş

Canım tabii aynı aşı mı bilmiyorum da dediğim gibi Avrupa’da bize hamileyken yapıyorlar bunu
Yani böyle bi zararı olsa 3-4 ülkedeki tüm hamile kadınlara yapıyor olmazlar. İçini ferah tut
Kızın belki ateşlenir ama senin zaten bağışıklığın daha yüksek olduğu için Allah’ın izniyle birşey olmaz ki zaten sağlık ocağı da söylemiş
İnşallah dediğiniz gibi Allahın izniyle birşey olmaz🙏. İşte hamilelik hormonları zaten tavan birde benim riskli gebelik olduğu için endişelendim. Teşekkür ederim yorumunuz için🤗

Ilk defa boyle birsey duyuyorum
Bende aşı için bi araştırayım dedim. Karşıma bu yazı çıkınca kafam karıştı.

X