42 Kilo Zayıflayan Güldemir'in Başarı Öyküsü

kesinlikle haklı, ben diyet yapıcm dedğimde veremem aksine çk yediğimde de kilo veririm :S

valla size çok enteresan gelen bişey de ben söyliyim
ailemde herkes çok kiloludur ve beni görenler bu kime çekti der
kilolu dediysem öyle az buz değil en düşük kilosu olanlar 85-90 larda yani(boyları da hesaba katınca baskül ailesi yani ,115 lere kadar çıkıyo bu)
ama ben de kilo almaya çok müsait balık etli bi hatunum
tek yaptığım baskülde ve aynada beni rahatsız eden yani artık dur dedirten görüntüyü görünce şunu yapıyorum
burdaki arkadaşın da dediği gibi iş beyinde bitiyo ya
bi kaç gün canım ne istiyorsa patlıyana kadar yiyorum.bakın gerçekten yiyorum etrafımdakiler oha yeter falan diyo patlıycan artık diyo
artık öyle bi hal alıyorumki canımın istediği hiç bişe kalmıyo :bbo:
hani diyete karar verince yemek listeleri hemen sıralanır ya beyinde(ah şu dolma olsa ah bu kebap olsa ah şu bilmem ne tatlısı olsa...)
işte bu listeyi bitiriyorum ben
sonra başlıyorum işi yavaş yavaş düzene sokmaya
akşam 7'den sonra yemek yasak
sabah canımın her istediğini yiyorum
ara öğün var ama abur cubur değil
evde ne yemek varsa onu yiyorum ama porsiyonlar küçülüyor sadece
bi de gaza gelip ara ara yürüyüş yapınca....
inanın şaka değil bu yöntemle ben her zaman istdiğim zaman zayıfladım
ama ne zaman elime bi liste alsam ve karışık bişeyler içip boyna aynaya bakıp,
acaba şurdan sanki bi gr gittimi diye incelesem ,ya da zırt pırt basküle çıksam;bırakın zayıflamayı üstüne bi de bi kaç kilo aldım
bi diyetisyen beyin gücüyle zayıflatıyodu insanları .hatta amerikadan ders mi ne almış neyse işte uzun zaman önceydi ama aynen şunu dedi:
''eğer beyine ben diyete giriyorum emrini verirseniz eyvah yağ stoklamam lazım derdine düşer ve bütün hormonal salgılar değişir demişti
bu şekilde vücuda giren herşeyi direkt yağa dönüştürürür demişti.''
bunu yaklaşık 10 yıl önce dinlediğimden beri ben kendime hep şunu dedim
ben yesem de kilo almıyorum ve sonuç
ailemin tam tamına iki katını yememe rağmen her zaman daha zayıf oldum
ama iş çığrından çıkınca yukarda yazdığım yönteme başvurdum
ben sıska biri değilim genelde onlar böyle şeyler der o yüzden rahat olun balık etliyim
ama hiç bi zaman çok kilolu olmadım
şimdi bu kadar şeyi neden uzattım var ya onu da söyliyim
şu an tam bi haftadır canımın istediği herşeyi yedim
kebaplar çiğ köfteler neler neler...
ve tamam artık doydum şimdi sıra beyni kandırarak kilo vermeye geldi
eminim istediğim kiloya inicem
çünki
ben zaten kilo almıyorum,diyyette yapmıyorum
sadece canım artık bişey yemek istemiyo fazla
bi kaç kaşık yeter
kapişşşaklinialirimsmile
ben bu forumu çok beğendim bence herkes taktiklerini yazsın ve biz de herkesden bişeyler kapıp incecik olalım
motivasyonyerimseniben
not:zamanında doğumda aldığım 22 kiloyu da yaklaşık 3 ayda aynı yöntemle verdim
sadece spor kısmını benim sıpa bebekken doğal yöntemlerle yaptırıyodukaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
şu beynini nası kandırdın bide bana sölesene.ben benimkini kandıramıyorum da kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

hani bişeyi kırk kere söylersen kendin de inanırsın ya bak onun gibi
bu gün başlıyorum dedim ya
bak kalktım ve sabah ne istediysem yedim
sonra başlıyorum benim iştahım yok demeye
ama bunu baştan -hadi leyn- gözüyle bakarak yaparsan tabi olmaz
iştahım yok
iştahım yok da değil
tam elim bişeye giderken şöyle diycen
'üf ya şimdi bunu kim yiycek canım istemiyo hiç iştahım yok'
bu var ya inan bi kaç denemeden sonra işe yarıyo
aç kalmıyosunki sadece zararlı kilo aldırcak gıdalarda yapıyosun
azaltarak öüğün yemeye devam
dayımın kızı da aynı yöntemle 30 civarı vermişti
70 küsürlerden ki boyu1,55
50 ye düştü
bi de kilo alınca panik yok hemen relax
iştahım gitti canım bişe istemiyo diyceksin
şu beynini nası kandırdın bide bana sölesene.ben benimkini kandıramıyorum da kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

sizin öykünüzü okudum,arkadaşlarımada önerdim.bu öykü beni motive etti.ben 106.7 kiloydum öykünüzü ilk okuduğumda bir haftaoldu çok olmadı belki ama ben şu anda 105.00 kiloyum.
bunun için size teşekkür ederim.
umarım sonuna kadar götürebilirim.
hedefim 60 kilo olmak. alkisalkisalkis

vay be.. insanlar neler yapıyor helal olsun.. 5-6kiloyu dert eden kendimden utandım şimdi.. ne desem azdır..

harika harika harika!!!
bayıldım süper hikaye maaşaallllllaahhh demek istiyrm:nazar: ben de şuan bu arkadaşın aynı kaderini paylaşıyorm cidden çoook etkilendim benim final tarihimde 14 ağustos o zamana kadar bende istediğim ölçülerde olucam inşallah...:Saruboceq: ben pcolu ayrıca insilün direnci olan birisiym ama bu arkadaş yaptysa benimde kendime güvenim geldi bende yapcm. hikayenin en etkili yerlerini sesli okudum ki beynime işlesin istedim sanırım istediğime ulaştım beynimde çakılı kaldı her söz....sositososito
çook mutluym şimdiden ne pahasına olursa olsun bende zafere Allahın izniyle varıcm. nasip olursa hikayemide fotomuda koyarm. dularınızı bekliyrm.herşey gönlünüzce olsun kızlarr görüşmek üzere...
opuyorumnanaktankaydirigubbakcemile5

bu arada güldemir arkadaşa çoook teşekkür ederim harika bir paylaşımdı saol canım darısı tüm zayıflamak isteyenlerin başına alkisalkisalkisa.s.
artık kilolara dur demenin zamanı geldi kızzlar durmak yok:sm_cool: tüm kilolara elveda diyelim bizde :dilcikar:hihoyyyt

Öncelikle dikkatimi çeken nokta yazıyı yazan arkadaşın üslubu,samimiyeti ve akıcı dili.Çok güzel kaleme almış yaşadıklarını hiç sıkmadan merakla ve zevkle okutuyor yazdıklarını.Bu yönden ve tabi ki istikrarından dolayı kocaman ve içten bir bravooo..Yazıyı bizlere aktaran aracı arkadaşa da tşkler.Hiç birimiz gücümüzün farkında değiliz vallahi çok etkilendim...

evet hera42 "Aslında olduğumuzdan fazlayız" çok güzel bir hikayeydi çok etkilendim ve çıkmayacak bi not olarak kaydettim beynime.

hikayeni gözlerim dolarak okudum. ben 2007 ye kadar zayıf olan ben 3 yılda 14 kilo alıp 72 kiloya çıktım, hormonlarım bozuldu, polikistikover oldum, şimdi ben de eski zayıf günlerime dönmek istiyorum İNŞALLAH.....

arkadaşlar nası gidiyor.benim güzel gidiyor mart 31 de 91 kiloydum ara ara yazıcam inşaallah.hepimize başarılar diliyrm canlarım lütfen detek olalım birbirimize kaydirigubbakcemile5
bizde başarıcz bizimde diğer insanlardan farkıız yokk bunu unutmayalım daha fazla kendimizi üzmeyelim dimi?
hatun 23 canım seni çook iyi anlıyrm sakın bırakma kendini pco çok sinir bi hastalık ben pek önemsemedim insilün direnci çıktı şimdi hepsiyle birden mücadele ediyrm....
tedavine dikat et ne mutlaka kilo vemeye çalış en önemlisi bu. ben bu konuda uzman oldum nerdeyse napalım sağlık olsun.mutlu günlere en kısa sürede kavyşmak dileğiyle opuyorumnanaktan

merhaba arkadaişar hikayeyi okudum ve müthiş bir ders çıkarma öyküsü bende çok kiloluyum ve yıllardır kilolarımla sözde barışık yaşayarak ama aynı zamanda çeşitli zayıflama ilaçları diyetler vs uğraşarak yıllarımı harcadım hep söyledikleri ama benim üzerinde bile durmadığım porsiyonlarını küçült herşeyden ye sözlerini şimdi yıllar sonra bu hikayeyle çok net anladım bana büyük bir ders oldu ve şimdi bu akşam yemeğinden başlayarak beslenme alışkanlığımı değiştiriyorum bu sefer normal insan bedenine sahip olacağıma dair inancım tam herkeze başarılar dilerim bu hikayeyi paylaşan arkadaşada teşekkürlerimi sunarım :))

çok etkileyici bir yazı gerçekten.kilolu insanların açıkça kendine bile itiraf edemediği kısımlar da çok doğal bir dille anlatılmış.zayıflamaya çalışan bir insan olarak çok beğendim bu yazıyı ve de diyet sözcüğünü lügatımdan ben de çıkarmaya karar verdim.teşekkürler...

çok etkileyici bir öykü gerçekten zayıflamaya çalışan bir insan olarak ben de artık lügatımdan diyet rejim sözcüklerini çıkarmaya karar verdim paylaşanın yüreğine sağlık valla

çok güzel bi başarı öyküsü herşeyi tam yazmış ben de leslieye ek olarak 3 gündür 1 saat yürüyorum devam etmem için beni motive etti

şaka gibi ya:)42 değil 12 kg vermem gerek yaklaşık 1,5 senedir ama hala tık yok:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

bende zayıflamak ıstıyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm 69 kıloyumm 170 boyummm

X