44ten 38 bedene 🤸‍♀️

Kızılar adet döneminde tatlı krizlerle nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum siz nasıl baş ediyorsunuz ? 🥹 durduramıyorum kendimi adetten sonra da yemeye devam ediyorum nolur yardım imdat .. 38 bedene Tamm inecekken yine 42 oldum galiba 🥲🥲
Hurma yedim ,bide diyabetlilerin recellerinden almistim. Az sekerli olur diye. Onlar benim asiri tatli yeme istegime engel oldu hep.
Ramazanda kilo aldim zaten ben suan 42 falan degilim ,agliycam simdi 😤😭
Bende aralikli oruc ve cok yuruyus ile 42-44 bedenden 34 bedene indim☺️ yuruyus sart. 82 ile basladim 57 yim. Ilk 5 ayda 20 kg verdim aralikli orucu biraktim suan sadece fitnessa gidiyorum cok yememe ragmen almiyorum cok sukur
Masallah size ,bayagi bi vermissiniz darisi bana olsun insallah.
Bende simdi 88im,nisanimdaki gibi 60a dussem keske ne guzel olurdu 🤩😍
Ramazan gecsin bi yapicam ,oglumun sunnetini yaza yapicam en azindan yaza kadar bi 78 olsam bi 10 kilo verebilsem süper olacak 🤔😏

Hurma yedim ,bide diyabetlilerin recellerinden almistim. Az sekerli olur diye. Onlar benim asiri tatli yeme istegime engel oldu hep.
Ramazanda kilo aldim zaten ben suan 42 falan degilim ,agliycam simdi 😤😭

Masallah size ,bayagi bi vermissiniz darisi bana olsun insallah.
Bende simdi 88im,nisanimdaki gibi 60a dussem keske ne guzel olurdu 🤩😍
Ramazan gecsin bi yapicam ,oglumun sunnetini yaza yapicam en azindan yaza kadar bi 78 olsam bi 10 kilo verebilsem süper olacak 🤔😏
Canım hurma yiyemiyorum pko var prolaktin erken fırlıyor benim 🤦🏻‍♀️ ama alternatif tabi ki dikkat edelim yaa fıstık gibi olucaz derken tırt 🤣

Az once tartildim ve 90 kilo oldugumu ogrendim ,sabahta tartilsam 1 kilo eksik cikardim neyse 90i baz alicam. 15 kilo icin hedef koydum temmuza kadar. Temmuz sonrada ekime kadar bi 15 kilo verirsem toplamda 30 kilo vermis olurum. Menapozlu yaslara 5-10 yil kala zayif kalip kilomu korursam istikrarli olur ancak cevremdeki buyuklerden biliyorum. Menapoza girdiklerinde zor kilo veriyorlar ve hastalik gecirdiklerinde kortizonlu ilac kullandiklari icin hem kilo vermeyi birakin mevcut kilonun ustune kilo alip,ek kiloyuda veremiyorlar. O sebeple saglikli kilo verip bir daha almamayi saglamak yasantimizda tabu olarak yer edinmesi gerekli.

Bende aralikli oruc ve cok yuruyus ile 42-44 bedenden 34 bedene indim☺️ yuruyus sart. 82 ile basladim 57 yim. Ilk 5 ayda 20 kg verdim aralikli orucu biraktim suan sadece fitnessa gidiyorum cok yememe ragmen almiyorum cok sukur
Harikasiniz! 3 hafta önce net olmayan bir karar ile kilo verme sürecime başladım. Spor yapamıyorum, bir bebisim var gün sonu nasıl gelmiş anlamıyorum bile. Sadece aralıklı oruç ile ilerliyorum, o da tam olmuyor öğün aralarında da mutlaka bir şeyler tüketiyorum. Şekeri de tam çıkaramadım hayatımdan. Su ana kadar hafta başına yaklaşık 1 kg vererek ilerliyorum. Esim incelediğimi söylüyor ama aynadaki halim bana ayni görünüyor, umutsuzluğa kapılıyorum. İdeal kiloma inmem için 20 kg vermem lazım, bu gidişata göre 5-6 ay sürecek gibi ama çok umutsuzum.

90 kilo oldugumu ogrendigim persembeden bu yana nasil 88e dustum. Tek yaptigim cuma sabah itibariyle 7 farkli vitamini gunun saatlerine ayarlayarak icmek oldu + ekmek tuketmiyorum neredeyse + aksam 7den sonra yemek yemiyorum. Erken yatabilsem aksam yemek saatini 6ya cekicem ama kucuk olan cocuklarimla bu imkansiz.

Bu aralar fazla sinirli olarak gece 3ten sonra ancak uyuyuyorum,uyumuyorumda mecburen sabah 7de kalkmak gerekiyor cunku. Uykularim kaciyor ,yakinda gelicek ve ben nasil bir surecin icine giricem tedirginligi var.

Nerdeyse 1 hafta olucak ben 87ye dustum. Gun ici bagzi seylere artik sabredemeyip dumduz bodoslama dalmamak icin hafififinden sigara aldim. Pakette 13 tane kalmis. Normalde kac oluyo bi pakette. Bu kisa olmasaydi ve ince daha az icebilirdim elbette. Zaten 2 tanesini ters yakmisim epey ugrastim niye icilmiyo bu diye 🤦‍♀️🤣

Nerdeyse 1 hafta olucak ben 87ye dustum. Gun ici bagzi seylere artik sabredemeyip dumduz bodoslama dalmamak icin hafififinden sigara aldim. Pakette 13 tane kalmis. Normalde kac oluyo bi pakette. Bu kisa olmasaydi ve ince daha az icebilirdim elbette. Zaten 2 tanesini ters yakmisim epey ugrastim niye icilmiyo bu diye 🤦‍♀️🤣
Aman sigara nerden çıktı 😅 bende 85 kgyim beraber baslayabiliriz tekrar bende buraya not alabilir miyim??

90 kilo oldugumu ogrendigim persembeden bu yana nasil 88e dustum. Tek yaptigim cuma sabah itibariyle 7 farkli vitamini gunun saatlerine ayarlayarak icmek oldu + ekmek tuketmiyorum neredeyse + aksam 7den sonra yemek yemiyorum. Erken yatabilsem aksam yemek saatini 6ya cekicem ama kucuk olan cocuklarimla bu imkansiz.

Bu aralar fazla sinirli olarak gece 3ten sonra ancak uyuyuyorum,uyumuyorumda mecburen sabah 7de kalkmak gerekiyor cunku. Uykularim kaciyor ,yakinda gelicek ve ben nasil bir surecin icine giricem tedirginligi var.
çok güzel kilo vermişsiniz tebrik ediyorum. ben de dün karar verdim ve bugün başladı. vermem gereken 12 kg var. merak ettiğim kullandığnıız vitaminler nedir ? Yani vitaminleri herkes kullanabilir mi kilo verme açısından ne gibi yararı var. Gerekirse ben de kullanmak isterim.

19 nisandan bu yana vitaminlerimi icmemek bana 91 kilo kusuratli olarak geri dondu 😤😠🤦‍♀️
Sabahtan tekrar basladim. Adimsayar yukledim ama unuturum onu orda ben atil vaziyette ya neyse dursun bakalim.
29 nisanda tekrar vitaminlere basladim zaten unutkanligim falan nüksetmisti .

Haftada 1 tartilcam yani pztleri.
1 hafta tekrar vitaminler ve odem atma niteliginde baslayip 2. Haftaya egzersiz ekleyecegim.
Malum oglumun yaza sunnet dugunu yaptiricam zayif olmaliyim. Temmuza kadar bi 20 kilo verecegim 70e duserim insallah 🙏🤲😏😁

D DURU_SU_3333 asmde bir tam kan sayim yaptirin sonra mesela aylik hic yemediginiz veya cok az yediginiz gidanin vitamin min nedir onu bulun. Eczacinizada danisarak vitamin alin. Mesela benim denizurunleriyle aram yok o sebeple balik yagi hapi kullaniyorum. 40 yasinda oldugum icin kolajen hapina basladim eczacimin tavsiyesiyle diz agrilarim gecti,merdiven inerken girt sesi vardi o gecti mesela. Unutkanligim var ve tam kan sayiminda hep dusuk ciktigi icin folat ve b12 kullaniyorum. Kendinizi siz daha iyi bilir gozlem yapip tanirsiniz sonucta.

O Obiranne95 tabiki gelip yazabilirsiniz 🌸 sigarada ictim bitti gitti 😁 almadim bidaha, oyle icici degilim arada 4 ayda belki 8 ayda duruma gore sinirden bazen keyiften 😏😉

Asmde tam kan sayimiyla folik asit, b12,c vit,dvit3 basladim
Eczaciya sikayetlerimle kolajen,balik yagi hapi

Kendi kafama gore multi vit oglen iciyorum bunu, kan surubuna baslicam,gecmis yil agir zehirlenme yasadim mide kanamasindan kansiz kalmistim.

Bugun hic bi vitaminimi icemedim belli bir saat belirlemistim googleye sorarak,o saatleri kacirmisim. Sadece b12 kaldi gece yatmadan evvel dil altina alinip emiliyo. Umarim unutmam.

KAhvalti 2 buyuk kupa granul sade sekersiz kahve
3 buyuk fincan sekersiz cay
2 minik kurabiye
1 buyuk fincan sekersiz turk kahvesi

Kahvelerden kaynakli mide bulantisi sonucu avuc ici kadar odun atesinde pismis eksi mayali ekmek

Oglen 2 litre kadar su

Aksam yemegi (20.40 )saatini kacirmisim farkedemedim
1 kase tavuk suyuna corba
1 yemek tabagina barbunya,tavuk etli pirinc pilavi

X