5 aylık bebek ile Balkan turu yapmak zorlar mı?

dddxx

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2022
104
42
30
Merhaba arkadaşlar bayramda 5 aylık bebeğim ile balkan turu yapmayı düşünüyoruz.zorlanırmıyız diyede düşünmüyor değilim.Bebeğim ile böyle bir tecrübem olmadığı için sizlere sormak istedim. Küçük bebeği ile yurtdışı tatil yapan arkadaşlarımız varsa tecrübelerini paylaşabilir mi. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler ☺️

Yapılır bence ya. Sadece dikkatli olun. Gerekli kıyafet alet edavat ne varsa alın. Yoksa zor değil. Balkanlar soğuk olabilir belki biraz
Televizyonda kadın çocuğunu geze geze büyüttü valla.

Benim bebeğim 5 aylık ben cesaret edemem. Bazen marketi bile burnumuzdan getiriyor. Ama bebeğe göre değişir. Sadece mevsim sıkıntı. Yaz aylarinda gitseniz daha iyi olur sağlığı için.

Evet mevsimin kış olması beni de düşündürüyor. Normalde çok huysuz bir bebek değil ama bilemedim şimdi 😣

Yapılır bence ya. Sadece dikkatli olun. Gerekli kıyafet alet edavat ne varsa alın. Yoksa zor değil. Balkanlar soğuk olabilir belki biraz
Televizyonda kadın çocuğunu geze geze büyüttü val
Televizyonda kadın çocuğunu geze geze büyüttü valla.
yaaa teşekkür ederim 🤩

Kendi arabanizla mi gitmeyi düşünüyorsunuz yoksa tur falan mı

Sorun olmaz diyemem, her cocuk bir değil. Biz cocuk 3 ay olduğudan beri cikiyoruz tatile. En uzun ucak yolculuğunuz 6.5 saat sürdü. Gece ucuşu ayarlamiştim ve bebek ilk 3-4 saatinde rahatsiz olmadi. Sonra biraz cani sakildi ama oyaladik bir türlü

Vay hemde 3 aylıkkken cesaretinize hayran kaldım.siz de turla mı gittiniz bireysel mi?

Merhaba arkadaşlar bayramda 5 aylık bebeğim ile balkan turu yapmayı düşünüyoruz.zorlanırmıyız diyede düşünmüyor değilim.Bebeğim ile böyle bir tecrübem olmadığı için sizlere sormak istedim. Küçük bebeği ile yurtdışı tatil yapan arkadaşlarımız varsa tecrübelerini paylaşabilir mi. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler ☺️
Ben hamile iken yaptım turla :KK70: yurt dışında otobüs içinde saatlerce giderim, fıldır fıldır yürürüm yıkılmam diyorsanız:KK70: sorun olmaz. Giderken dönerken uçak ama ülkeler otobüs ile geziliyor ona dikkat et :) Burda bebeğe de fenalık gelir yani otobüs içinde kaç gün sürecek bilmem de.. Balkanlar güzel mi güzel ama bir Türkiye standardında ülkeler beklemeyin. 😁
Balkan turu sonrası , bir daha turla gitmeye tövbe ettim, kendi arabamla kafama göre gezerim mis :KK70: koştur koştur sürekli, jollyden almıştık. Tecrübe işte :KK70: kötü değildi elbette ama yürü yürü yürü, git git git, yollar tek şerit örneğin 60 km amaaan 1 saatte biter diyorsun bitmiyor ağır ağır gidiyor otobüs hız sınırları düşük :KK70: bolca yanınıza şarj için cihaz alın ve İnternet olsun :KK70: yoksa otobüste fenalık geliyor bebiş rahat bırakır mı bilmem de😁😁

Tur konforu ile bebek zor ya ben gitmezdim bukadar kucukken arabayla veya uçakla gitmek gibi değil Cok yorulursunuz bebeğiniz çok sakin bebekse bile havalar soğuk mevsim değişikliği kalabalık ortamlar birşeyler kapabilir tbai

Ben hamile iken yaptım turla :KK70: yurt dışında otobüs içinde saatlerce giderim, fıldır fıldır yürürüm yıkılmam diyorsanız:KK70: sorun olmaz. Giderken dönerken uçak ama ülkeler otobüs ile geziliyor ona dikkat et :) Burda bebeğe de fenalık gelir yani otobüs içinde kaç gün sürecek bilmem de.. Balkanlar güzel mi güzel ama bir Türkiye standardında ülkeler beklemeyin. 😁
Balkan turu sonrası , bir daha turla gitmeye tövbe ettim, kendi arabamla kafama göre gezerim mis :KK70: koştur koştur sürekli, jollyden almıştık. Tecrübe işte :KK70: kötü değildi elbette ama yürü yürü yürü, git git git, yollar tek şerit örneğin 60 km amaaan 1 saatte biter diyorsun bitmiyor ağır ağır gidiyor otobüs hız sınırları düşük :KK70: bolca yanınıza şarj için cihaz alın ve İnternet olsun :KK70: yoksa otobüste fenalık geliyor bebiş rahat bırakır mı bilmem de😁😁
Sizinde balkan turuymuş 😍😍siz hangi mevsimde gittiniz

Tur konforu ile bebek zor ya ben gitmezdim bukadar kucukken arabayla veya uçakla gitmek gibi değil Cok yorulursunuz bebeğiniz çok sakin bebekse bile havalar soğuk mevsim değişikliği kalabalık ortamlar birşeyler kapabilir uçakla gideceğiz ama sonuç olarak çevre şehirler hep otobüs ile gezilecek😞

Sizinde balkan turuymuş 😍😍siz hangi mevsimde gittiniz
Ağustosun 2. Haftasıydı sanırım. Ona rağmen yağmur yağdı üşüdük :KK70: balkanlardan gelen yağmurla tanıştık. (Sırılsıklam ediyor 😁) Hırka falan almakta fayda var

Aslında hava güzel olsa.bi nebze ama bunlar da düşündürüyor erteleseniz olmaz mı ki. Yani siz bilirsiniz deneyimleyin tabiki kaç gün sürecek

D dddxx , H M H M ben olsam şahsen 5 aylık bebekle şöyle güzel bir otelde havuzu denizi iyi olan :KK70: o tatile giderdim 😁 bebekle kucakta veya bebek arabasında oralar zor yani, dağa bayıra da çıkıyorsun, şehre de gidiyorsun . Benim gittiğim en uzun olandandı. Son iki gün artık tükeniyorsun yorgunluktan otobüs yoruyor.

• Beğen
Reactions: H M
Tur cnm kendi aracımızla gitseydik problem olmaz.
Turdaki insanlara yazık değil mi? Tatil yapmaya, kafa dinlemeye tura katılacaklar, arabada devamlı ağlayan 5 aylık bir bebek.
Bence vazgeçin, bilet alın eşinizle gidin.
Tursuz da gayet geziliyor Balkanlar. Araç kiralalamak ortalama 30 Euro, havaalanında ve birkaç gün olursa daha uygun olabilir. İnin uçaktan, binin arabaya, güzel güzel gezin. Her yer birbirine Cook yakın zaten
Mesela Üsküp'ten yarım saate matka kanyonuna gidebilirsiniz. Oradan yarım saat yol ile tetova alaca camii gezip iki saat yol ile ohrid'e gidersiniz. Geceyi orada geçirirsiniz, onbeş dakka mesafedeki yan şehre strugaya geçersiniz, orada zaten Arnavutluk sınırı var. Arnavutlukta çok gezilecek yer yok ama bulduğunuz yerleri gezerseniz tiran'dan Budva 3 saat:) karadagda her yer her yere yakın (sadece dağlık olduğu için dolana dolana gidiyorsunuz) mis gibi vakit sıkıntısı olmadan dolasirsiniz. Karadagdan isterseniz Sırbistan uzerinden dönersiniz, vaktiniz çoksa Bosna herseki de gezip dönersiniz .
Ama bence sadece iki ülke seçip gezmek şimdilik daha güzel bir seçim olacaktır.
Benim oyum
Karadağ/ Bosna Hersek
Karadağ/sirbistan
Makedonya/Sırbistan
Şeklinde olur.
Yazık etmeyin turdaki insanlara, gidin kocanızla ailecek tatlı tatlı gezin. Daha bile ekonomik olur

D dddxx , H M H M ben olsam şahsen 5 aylık bebekle şöyle güzel bir otelde havuzu denizi iyi olan :KK70: o tatile giderdim 😁 bebekle kucakta veya bebek arabasında oralar zor yani, dağa bayıra da çıkıyorsun, şehre de gidiyorsun . Benim gittiğim en uzun olandandı. Son iki gün artık tükeniyorsun yorgunluktan otobüs yoruyor.
Evet bebekle gezmeli değil şöyle sakinlemeli bı tatil olacak ben ikizlerimle dışarı çıkarken bile yoruldugum için :KK70:

Vay hemde 3 aylıkkken cesaretinize hayran kaldım.siz de turla mı gittiniz bireysel mi?

Biz bireysel yapiyoruz tatilimizi. Turla biraz sikinti olur diye düşünüyorum. Siz bebeğe ayak uydurmak zorundasiniz. Uyku, beslenme vakti vs.
Bence ilk tatilinizi bireysel yapsaniz sizin icin daha rahat olur

Ekleme: ben hevesinizi kirmamak icin yazmadim ama tura katilan insanlarada yazik. Bebek tatili sevmeyip katila katila ağlarsa millet size düşman kesilir.
Biz ucağa binerken bile diğer yolcular bize katil gözüyor bakiyor. Herkes kafa dinlemek istiyor sonucda. Bende genelde diken üstünde oturuyorum ucak yolculuğu sürecinde

Son düzenleme:
Turdaki insanlara yazık değil mi? Tatil yapmaya, kafa dinlemeye tura katılacaklar, arabada devamlı ağlayan 5 aylık bir bebek.
Bence vazgeçin, bilet alın eşinizle gidin.
Tursuz da gayet geziliyor Balkanlar. Araç kiralalamak ortalama 30 Euro, havaalanında ve birkaç gün olursa daha uygun olabilir. İnin uçaktan, binin arabaya, güzel güzel gezin. Her yer birbirine Cook yakın zaten
Mesela Üsküp'ten yarım saate matka kanyonuna gidebilirsiniz. Oradan yarım saat yol ile tetova alaca camii gezip iki saat yol ile ohrid'e gidersiniz. Geceyi orada geçirirsiniz, onbeş dakka mesafedeki yan şehre strugaya geçersiniz, orada zaten Arnavutluk sınırı var. Arnavutlukta çok gezilecek yer yok ama bulduğunuz yerleri gezerseniz tiran'dan Budva 3 saat:) karadagda her yer her yere yakın (sadece dağlık olduğu için dolana dolana gidiyorsunuz) mis gibi vakit sıkıntısı olmadan dolasirsiniz. Karadagdan isterseniz Sırbistan uzerinden dönersiniz, vaktiniz çoksa Bosna herseki de gezip dönersiniz .
Ama bence sadece iki ülke seçip gezmek şimdilik daha güzel bir seçim olacaktır.
Benim oyum
Karadağ/ Bosna Hersek
Karadağ/sirbistan
Makedonya/Sırbistan
Şeklinde olur.
Yazık etmeyin turdaki insanlara, gidin kocanızla ailecek tatlı tatlı gezin. Daha bile ekonomik olur
Peki cnm teşekkür ederim açıklayıcı cevabın için😘😘😘

X