5 haftada bebegi görmediler normalmi?

Neye göre kime göre başlamaz burda ben ne konular okudum 3 4 haftadan beri bulantim var başladı diye her gün kusmamdami piskolojik ayriyeten özele gidiyorum bir kezde devlete gittim doktora özellikle dedim kan değerlerime bakılmıycakmi diye kalp atışını duyunca bakicam dedim özelde ki doktor bunu diyen zaten
Ya ablacım 3 çocuk doğurdum. Kendi tecrübeme çevremin tecrübesine göre ama kime anlatıyorum ki boş yani! . Tamam en kusan sen ol. Ok. Kalp atışını duyunca beta niye bakacakmış anlamadım? Ya iletişim sorununuz var ya da gittiğiniz kişi doktor Ayşem falan?

Yarın gidip bastırmaya düşünüyorum zaten ama adet tarihime göre hesapladiginda doktor o gün kendi dedi 6 hafta 1 günlük diye sonra Altan muaneye edince yok daha 5 haftalık dedi keseye baktı

Yani yapacak bir şey olabilir. Doktora gittiğiniz için artık beta baktırmak gerekli bence o önceki aşama. Siz tekrar gidin takipte olun.

Neye göre kime göre başlamaz burda ben ne konular okudum 3 4 haftadan beri bulantim var başladı diye her gün kusmamdami piskolojik ayriyeten özele gidiyorum bir kezde devlete gittim doktora özellikle dedim kan değerlerime bakılmıycakmi diye kalp atışını duyunca bakicam dedim özelde ki doktor bunu diyen zaten

Doktorun bakacağı kan değerleri beta hcg değil. Rutin kan testlerinden bahsediyor. Kadın doğuma gittikten sonra beta hcg bakmaya gerek görmez. Doktora gitmeden öncesinde aile hekiminizle beta takibi yapacaktınız. Aile hekiminiz yönlendirirdi sizi. Ben ilk 8. Haftamda gittim kadın doğum doktoruna aile hekimimin bilgisi dahilinde.
Beta artışı normal mi değil mi anormallik var mı o bir ipucu veriyor.

Ya ablacım 3 çocuk doğurdum. Kendi tecrübeme çevremin tecrübesine göre ama kime anlatıyorum ki boş yani! . Tamam en kusan sen ol. Ok. Kalp atışını duyunca beta niye bakacakmış anlamadım? Ya iletişim sorununuz var ya da gittiğiniz kişi doktor Ayşem falan?
Ya senin çevren ve sende bulanti olmadı diye 5 haftalikken bendede mi olmuycak ne saçma bir düşünce yapısı bu ! Bende oluyor ama yani napalim simdi doktorum bile bu durumu garipsemedi ama kyk bi gurup garip buldu neden çünkü kendilerinde olmamış çevrelerinde olmamış!!!

Perşembe doktora gittim hem devlete hem özele Altan baktılar kese var gibi dedi biri ama boş sanki öbürü dedi kese var dolu gibi biri dedi 5 haftalık bu keseye bakıp öbürü dedi 6 kan testi almadılar kalp atışını duymadan gerek yok dediler folik asit yazıp beni yolladılar ama benim kolumu kaldircak bile gücüm olmuyor özellikle akşamları çok akıntı isal mide bulantısı mide yanması yüzüm sivilcelendi bu belirtiler normal mi gebe arkadaşlar bilgisi olanlar sizce ne yapmalıyım sağlık ocağına gidip kan testi versem mi?
Bazen emin olmak için yorum yapmıyorlar. Yengem test ve kan sonucu pozitif çıktı. Özele gittik kese var dedi. Folik asit verdi 1 hafta sonra gel dedi. Sonra gittiğimizde kese var ama bebek yok dediler. Emin olmadan olumlu veya olumsuz yorum yapmak istemiyorlar. İnşallah Bebek vardır 🙏

Anladım bu mide bulantısı isal vs korkuttu beni aslında midem sürekli yanıyor bide
İshal gerçekten normal değil. Hafif hafif rahatsiz hissetmeniz, kabizliga meyletmeniz, gaz sorunu olmasi benim bu haftadaki belirtilerimdi. Bulantı ve meme hassasiyeti 7. Haftada basladi. Lekelenme de var diyosunuz riskli geldi. Progestan falan baslamasi gerekebilir.

Bazen emin olmak için yorum yapmıyorlar. Yengem test ve kan sonucu pozitif çıktı. Özele gittik kese var dedi. Folik asit verdi 1 hafta sonra gel dedi. Sonra gittiğimizde kese var ama bebek yok dediler. Emin olmadan olumlu veya olumsuz yorum yapmak istemiyorlar. İnşallah Bebek vardır 🙏
İnşallah🙏 Bende haftaya tekrardan gidicem adet tarihine göre hesaplayinca zaten doktor taa geçen haftadan 6 hafta 1 günlük dedi aslında şuan 7 haftaya girdim ve mide bulantilarim isalim artarak devam ediyor

İshal gerçekten normal değil. Hafif hafif rahatsiz hissetmeniz, kabizliga meyletmeniz, gaz sorunu olmasi benim bu haftadaki belirtilerimdi. Bulantı ve meme hassasiyeti 7. Haftada basladi. Lekelenme de var diyosunuz riskli geldi. Progestan falan baslamasi gerekebilir.
Evet isalde beni zaten çok halsiz bitkin yapti bide üstüne sürekli mide bulantısı.

Doktora perşembe günü gittim ben o zaman adetime göre hesapladi ve bana 6 hafta bir günlük dedi ama keseye bakınca yok daha 5 haftalık dedi adet tarihime göre hesaplayinca aslında 7 haftama girdim yeni

Doktora perşembe günü gittim ben o zaman adetime göre hesapladi ve bana 6 hafta bir günlük dedi ama keseye bakınca yok daha 5 haftalık dedi adet tarihime göre hesaplayinca aslında 7 haftama girdim yeni
Kesenizin boyutuna göre diyor onu. Herhalde ishal normal degil ama kabızlık bekleriz daha cok cunku bagirsaklar yavas çalışır hormondan dolayi.
Ben sizin yerinizde olsam hicbir seyden bahsetmeden saglik ocagina giderim söyle 2 günde 1, 3 kere falan bir beta baktırım 1 hafta sonra bir daha doktora giderim

Kesenizin boyutuna göre diyor onu. Herhalde ishal normal degil ama kabızlık bekleriz daha cok cunku bagirsaklar yavas çalışır hormondan dolayi.
Ben sizin yerinizde olsam hicbir seyden bahsetmeden saglik ocagina giderim söyle 2 günde 1, 3 kere falan bir beta baktırım 1 hafta sonra bir daha doktora giderim
Teşekkür ederim bende Yarın bir gidip öyle yapayım o zaman 🌸🌸

X