7+4 Kese var bebek yok

Sezinto

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2019
702
702
Merhabalar,
13 haziranda son adet tarihimin ilk günüydü. 12 temmuzda çok silik şekilde çift çizgi gördüm kaset testte. Ertesi gün kan tahlilimde 827 BetaHcg değerim çıktı. Kan değerme göre 5 haftanın içinde bi gebeliğiö gözüküyor. 17 temmuzda vajinal ultrasonda kese göründü fakat yeni başlayan bi gebelik gözüküyor dedi. 7+3 te yani 26 Temmuzda tekrar muayene olduğumda 9.71 mm kesenin boyutu ama bebek yok dedi kese yavaş büyümüş dedi. Sağlıksız gebelik olabilir. hazırlıklı ol dedi. Düşük önleyici ilaç verdi 10 gün sonra tekrar gel dedi. Bu durumu yaşayan varmı aramızda. Endişeliyim. Üzgünüm 😞

Merhabalar,
13 haziranda son adet tarihimin ilk günüydü. 12 temmuzda çok silik şekilde çift çizgi gördüm kaset testte. Ertesi gün kan tahlilimde 827 BetaHcg değerim çıktı. Kan değerme göre 5 haftanın içinde bi gebeliğiö gözüküyor. 17 temmuzda vajinal ultrasonda kese göründü fakat yeni başlayan bi gebelik gözüküyor dedi. 7+3 te yani 26 Temmuzda tekrar muayene olduğumda 9.71 mm kesenin boyutu ama bebek yok dedi kese yavaş büyümüş dedi. Sağlıksız gebelik olabilir. hazırlıklı ol dedi. Düşük önleyici ilaç verdi 10 gün sonra tekrar gel dedi. Bu durumu yaşayan varmı aramızda. Endişeliyim. Üzgünüm 😞

Öncelikle geçmiş olsun, ben de 8+1 olana kadar beklememe rağmen, kesem boştu, yolk sac diyorlar, siz de o göründü mü, ben de o da yoktu, mecburen kürtaj olmak zorunda kaldım, endişelenmeyin, inşallah geç döllenmedir ve kendini belli eder, etmezse bile üzülmeyin lütfen o süreçten ben de geçtim, gerçekten insana çok zor geliyor, inşallah geç döllenmedir sizinki 💐

Merhabalar,
Uzulmeyın
Yakınımın bebegı ıcın Sekız haftalık oldugunda kalp atisi yok pazartesi gel kurtaj yapalım dediler

Hayır inanma oyle seye, bekle fılan dedım bıkac ornek verdım

Sukur o kalp atısı yok kurta yapalım denen bebek ıkı yasında Suan

Bıkac doktor gormelı ve zamana da yaymalı biraz 🩷

Ahh ne güzel yazmışsınız . Çok sağolun. İnşallah öyle umuyorum ben de. Yolk sac için bişey söylemedi doktor muhtemelen onu da göremedi. Hayırlısı olsun herseyden önce tabii ki ama yaşımda çok genç değil endişem bu yüzden aslında 😔

Umut oldunuz bana cevabınızla. Yaşım 34 olunca sanırım daha kesin konuşuyo doktorlar. 1 hafta kadar daha bekleyip başka bi doktora gideyim o halde . Çok sağolun

13 haziran son adet tarihinize göre şuan 6+2 çıkıyor sizin 7+3 olma ihtimaliniz yok . Benim 28 mayıs sonadet tarihim buna göre 8+4 olması gerekirken 25 haziranda kontrolde 7+4 çıktı. Öncelikle bir hesap hatası var gibi ve benim gibi birazda geriden geldiğini düşünürsek daha 5 haftadasiniz ve şuan o haftaya göre gözükmemesi normal . Beklemenizi tavsiye ederim

13 haziran son adet tarihinize göre şuan 6+2 çıkıyor sizin 7+3 olma ihtimaliniz yok . Benim 28 mayıs sonadet tarihim buna göre 8+4 olması gerekirken 25 haziranda kontrolde 7+4 çıktı. Öncelikle bir hesap hatası var gibi ve benim gibi birazda geriden geldiğini düşünürsek daha 5 haftadasiniz ve şuan o haftaya göre gözükmemesi normal . Beklemenizi tavsiye ederim
17 temmuzda doktora gittiğimde 5.haftanın içindesin dediği için 7+4 olarak hesapladım. Bilemiyorum inşallah sizin dediğiniz gibidir. Bugün dayanamadım iş çıkışı tekrar BetaHCg değerime baktırmak için kan verdim. Sonucu az önce aldım. Görselde ki değer çıktı. Bu kan değerine göre bebek görünmesi gerekmiyor mu. Boş gebelikte bu kadar yükselebiliyor mu 1 hafta nasıl bekleyeceğim bilmiyorum inanın :dua:

Eklentiler

• IMG_4697.png
    IMG_4697.png
    91,5 KB · Görüntüleme: 660
17 temmuzda doktora gittiğimde 5.haftanın içindesin dediği için 7+4 olarak hesapladım. Bilemiyorum inşallah sizin dediğiniz gibidir. Bugün dayanamadım iş çıkışı tekrar BetaHCg değerime baktırmak için kan verdim. Sonucu az önce aldım. Görselde ki değer çıktı. Bu kan değerine göre bebek görünmesi gerekmiyor mu. Boş gebelikte bu kadar yükselebiliyor mu 1 hafta nasıl bekleyeceğim bilmiyorum inanın :dua:
17 temmuzda 5. Haftanın icindeyseniz bu hafta 6. haftanın içindesiniz muhtemelen dediğim gibi 6+2 . Değeriniz baya yüksek gözükür bu değerle içinizi ferah tutun . İyi haberler alacaksınız gibi hissediyorum inşallah öyle olur 😊

17 temmuzda 5. Haftanın icindeyseniz bu hafta 6. haftanın içindesiniz muhtemelen dediğim gibi 6+2 . Değeriniz baya yüksek gözükür bu değerle içinizi ferah tutun . İyi haberler alacaksınız gibi hissediyorum inşallah öyle olur 😊
Dua niyetine geçsin mesajınız. İnşallah güzel haberler vermek kısmet olur. Sizin nasıl geçiyor . Kalp atışını dinlediniz mi daha.

Dua niyetine geçsin mesajınız. İnşallah güzel haberler vermek kısmet olur. Sizin nasıl geçiyor . Kalp atışını dinlediniz mi daha.
Bende yeni 25 haziranda 7+4 olduğunda duydum öncesinde gitmedim beta takip ettim şükür duyduk darısı size inşallah. Bulantı dönemleri başladı baya bir sarstı siz daha rahat geçirin inşallah aceyip fena bisey 🥲

İnşallah canımm. Şu pazartesi muayeneyi hayırlısıyla güzel haberlerle atlatalım da :KK17:. Bulantı dönemini heyecanla beklerim :KK48:

Beta degeriniz gayet güzel kesede gözüktügüne göre dış gebelikde degil çok şükür. Ben yerinizde olsam bir kaç gün bekler başka doktoa giderdim bende boş gebelik geçirdim 7.4 baftalıktım kese 11mm di betam da 5.4 ile uyumluydu malesef boş gebelik oldu. Sen şuan 6. Haftanın içindesin canım 3 5 günde geç döllendigini düşünürsek birdahaki gittiginde bebegini göreceksin boş gebelikte beta bu kadar yükselmez diye biliyorum güzel haberlerini bekliyorum canım

Merhabalar,
Merhaba bebeği vajinal ultrasonda mı göremedi. Bi arkadaşıma da böyle demişlerdi ama bir hafta sonra bebeği görmüşlerdi inşallah sizinde öyle olur. Moralinizi bozmayın stres iyi değil gebelikte. Eğer boş gebelik ise de üzülmeyin 34 ileri bir yaş değil yeniden bebek sahibi olursunuz. Siz güzel düşünün güzel olsun herşey

Merhaba bebeği vajinal ultrasonda mı göremedi. Bi arkadaşıma da böyle demişlerdi ama bir hafta sonra bebeği görmüşlerdi inşallah sizinde öyle olur. Moralinizi bozmayın stres iyi değil gebelikte. Eğer boş gebelik ise de üzülmeyin 34 ileri bir yaş değil yeniden bebek sahibi olursunuz. Siz güzel düşünün güzel olsun herşey
Hayır normal ultrasonda göremedi. O an ki üzüntüden vajinal kontrol isteyemedim ama pişman oldum keşke baktırsaydım. İnşallah benim için ettiğiniz dua kabul olur. Sizin de sıkıntılarınızı gidersin Rabbim :dua:

Beta degeriniz gayet güzel kesede gözüktügüne göre dış gebelikde degil çok şükür. Ben yerinizde olsam bir kaç gün bekler başka doktoa giderdim bende boş gebelik geçirdim 7.4 baftalıktım kese 11mm di betam da 5.4 ile uyumluydu malesef boş gebelik oldu. Sen şuan 6. Haftanın içindesin canım 3 5 günde geç döllendigini düşünürsek birdahaki gittiginde bebegini göreceksin boş gebelikte beta bu kadar yükselmez diye biliyorum güzel haberlerini bekliyorum canım
Ay mesajınızla içim ferahladı :dua: inşallah dediğiniz gibi olur. Pazartesi için başka bi doktordan randevu aldım. İnşallah güzel haberler verebilirim burdan .Hayırlısı olur inşallah:dua:

Hayır normal ultrasonda göremedi. O an ki üzüntüden vajinal kontrol isteyemedim ama pişman oldum keşke baktırsaydım. İnşallah benim için ettiğiniz dua kabul olur. Sizin de sıkıntılarınızı gidersin Rabbim :dua:
Bazen normal ultrasonda görünmüyor canım banada kese yok demişlerdi ama vajinal bakınca göründü kese. İlk üç ay vajinal muayene oldum rahmim ters oldugu için görünmüyordu karından bakınca. Belki öyle birşeydir seninde. Rabbim yardımcın olsun gönlüne ferahlık versin inşallah herşey yolunda gider🤲

Cihazların kalitesinden de cok fark oluyor özellikle ilk haftalsrda. Ben altinci haftada kalp atimini alamadım vajinal bakildi o zaman goruldi ancak.yedinci haftada baska doktor kalp atimindan emin olamadi ayni gun baska bir yer kalp atimi cok net dedi.cihazlardan cok farkediyor.insallah kalp atimi alacaksiniz.beklemek gercekten cok ama çok zor.hamile duası kabul olurmus.inSallah bebeginize saglikla kavusursunuz.siz de isteyen herkes de.

Merhabalar,
Sonradan oluşanlar olsada olumsuzluğada hazırlıklı ol ben de yaşadım maalesef;( 10.hafta kürtaj oldum iki kese vardı inşallah güzel haberler alırsın.Olursa kürtaj olman gerekirse lütfennn iyi bir doktor seç muhakkak hastane ortamı olsun.Ben kürtajdan snra enfeksiyon ve rahim inceliği sorunuyla boğuşuyorum 1y,5yıldır.kötü hissettirdiysem özür dilerim iyi bir doktor seçmen için uyarıyorum

X