7 Haftalık hamileyim kanamam var bebeğimi kaybetmekten çok korkuyorum

Kızlar BEBEĞİMİ KAYBETTİM ...Tarifsiz bi acı bu, kanamanın sebebi oymuş meğerse bugün dayanamadım tekrar doktora gittim karından yapılan muayenede kalp atışı görülmedi ben diğer doktorun söylediği sözlere dayanarak benimki iki hafta geriden gidiyormuş karından görünmüyordur henüz dedim doktor hanıma (diğer gittiğim doktor gelişiminin iki hafta geriden gittiğini söylemişti ve düşük riskin yüksek demişti ) doktorda alttan bakalım öyleyse dedi görünmesi lazım dedi embriyoyu gördü ama kalp atışı göremedi kalbi durmuş bebeğimin :gitme:senağlama ama benim anlamadığım zaten hiç kalp atışı görmedik ki nasıl atmadan durdu? bugün gittiğim doktor çok iyi bi doktor olmasa doktor anlamıyo diycem ama imkansız neredeyse bu ihtimal... Hem 7 haftalık bebeğin kalbi atmazmı normalde?Ben yinede salı gününe kadar beklemeyi tercih ettim, salı günü kürtaj olacamsenağlama :çok üzgünüm: ne çok sevinmiştik doğacagını öğrendiğimizde her gece dua ediyordum sağlıklı bi şekilde kucagıma alırım inşallah diye bebeğim beni bırakmasın diye ...Ama gitti ölmüş bebeğim ...Daha büyüycekti o yumuk yumuk elleri olacaktı pamuk tenine dokunacaktı annesi, onun o güzelim kokusunu içine çekecekti kıyafetleri bile hazırdı şimdiden ...İlk hamileliğin hevesi işte insan herşeyi bi an önce yapmak istiyor cinsiyetinin belli olmasını bekleyemem odasını alır hazırlarım ben hemen diyordum...Babasıyla ne isimler bulmuştuk yavruma kız olursa Alya erkek olursa Arda olacaktı...Hepsi hayalde kaldı bütün hayallerimiz uçup gitti...:çok üzgünüm: senağlama Tarifsiz bi acı gerçekten yavrumun öldüğüne mi üzüleyim doğumu için şimdiden gün sayarken ilk göz ağrımızın ölüm haberine alışmayamı çalışayım ilk çocugumuzun ölmesinin psikolojisinden mi kurtulmaya çalışayım bilmiyorum ... Uzunca bi süre ne çocuk nede hamile görmek istemiyorum her hamile bi bayan gördüğümde kendi çocugum gelecek aklıma onunla kıyaslıycam yaşasaydı şu kadarlık olacaktı diycem eminim...Hamie birisini gördüğümde Göz yaşlarım boşanır tutamam kendimi diye korkuyorum ...Aklımın ucundan geçmiyordu kalbinin durmuş olacagı ben hala düşük riski sanıyordum gerekirse 9 ay yatar hiç kalkmam yeterki bişey olmasın ona diyordum meğerse ölmüş bile bebeğim Allah kimseye yaşatmasın çok çok kötü bi durum nasıl kurtulacam bilmiyorum ...Bide ölü bi bedeni vücudunda taşımak herşeyden kötü senağlama kürtajdan da çok korkuyorum ama hiçbişey onun ölümünün verdiği acı kadar büyük acı veremez eve geldiğimde bağıra çağıra ağladım şimdide yalnız kalmak istiyorum sadece... Kafayı yiycem galiba... senağlama

canım benim ne kadar üzülme desemde boş acın zamanla dinecek
ben aynı olayı iki kere yaşadım hemde ikincisi aşılam ile olmuştu ve ikizdi
ama ikinci kürtajımdan sonra hemen hamile kaldım ve çok şükür bu günlere geldim
sana tek tavsiyem kürtajdan sonraa hiç korunma ve üzülmedee... kürtajdanda hiç korkmaa anestezi altında hiç bişey hissetmiyosun bile.. inşallah en kısa zamanda hamile kalır bebeğini sağlıcakla kucağına alırsın :Saruboceq:

Sağol canım inşallah hepimiz sağlıkla tamamlarız bu süreci..
İnan seni çok iyi anlıyorum, ben de tuvalete gitmeye korkar olmuştum o günlerde..Ama inan moral de çok önemli, biliyorum henüz bebeğin çok küçük ama ben de tam aynı zamanda kanama geçirdim..Sürekli elimi karnıma koyar ve konuşurdum onunla, beni bırakma güçlü ol derdim..Bazıları saçma bulabilir bu yaptığımı o seni duymuyor diyebilir ama ben gene de inanmak, konuşmak gerektiğini düşünüyorum..hem pozitif şeyleri dile getirdikçe düşüncelerin de pozitif olmaya başlıyor ve bu da çok önemli..
Bir de tabii ki gerçekten de yatmak gerekiyor, öyle oturur durumda bile durma, sen sürekli uzanmaya yatmaya çalış.

İnşallah geçireceksin bu dönemi.

sana kesinlikle katılıyorum ve de saçma bulunucak bir yanını görmüyorum,ben de bebeğimin içimde olduğunu öğrendğim an konuşmaya başladım onunla

büyük geöçmiş olsun cnm,Rabbim sabır versin sana inşallah,benim eltim iki kere üst üste düşük yaptı art arda ve şmdi yine hamile ve herşey yolunda,doktoru eltime kendini üzme bebek düşmüşse vardır bunda bir hayır demekki sağlıklı değildi demiş o da öle avundu şimdi bi oğluşu olcak inşallah,inan bana bu dünyada herşey biz insanlar için,insan nelere katlanıp alışıyor bu da geçicek ve tekrar hamile kalıcan,onun elini yüzünü görücen,cinsiyetini öğrenicen ve bir gün kucağına alıcan inşallah,evet kolay değil,ama beterin beteri vardır tatlım,geçicek gidicek ve herşey güzel olucak inan ve bol bol dua et yeter

Teşekkür ederim kızlar ama insanın ister istemez psikolojisi mahvoluyo 7 haftalık ta olsa onun varlığına alışıyosunuz bebeğinizin olacagını düşnüyosunuz sonra öldüğünü öğrenince kaldıramıyo insan ...Henüz doğmamıştı belki ama o benim ilk yavrumdu ilk çocugumuzdu bıraktı bizi...Bugün tekrar dktora gittim düşükten sonra parça kalmış doktor antibiyotik tedavisi verdi parça kaldığı zaman rahim içi enfeksiyon oluşma riski varmış önlemek amacıyla...Pazartesi tekrar bakılacak ultrasonda parçalar o zamana kadar düşmezse kürtaj olacam ...Allah bi daha yaşatmasın çok kötü bi duygu uzun bi süre kendime gelemiycem sanırım ...:gitme:

kızlar merhaba çok üzüldüm yakomoz allah sabır versin yakomoz bende 3 haftalık hamileyim ama kanamam baladı bu sabah yatıyorum doktor progestan ve folik verdi. sadece tuvalete kalkıyorum. ve sadece tuvaletimi yaparken kanamam var ormalde yk ne yapmam alzım ne olur yardım edin. düşer mi?

bızım bı akrabamız 9 ay adet oldu sora bı kız dogurdu 2 kg
dogurdugu kız 30 yasında ve onunda 2 kızı var korkma dusuge neden olan 1. sırada stres ve korku gelır bunu unutmayıın

bende dusuk yaptım doktora gırmedım benımde 7haftalıktı
zıpladım hopladım ama gıtmedım korktum kurtajdan bırde soyle duydum kurtaj olunca rahım duvarını kazıyorlarya oyuzden sonrakı gebelık sansı dusuyormus

Teşekkür ederim kızlar ama insanın ister istemez psikolojisi mahvoluyo 7 haftalık ta olsa onun varlığına alışıyosunuz bebeğinizin olacagını düşnüyosunuz sonra öldüğünü öğrenince kaldıramıyo insan ...Henüz doğmamıştı belki ama o benim ilk yavrumdu ilk çocugumuzdu bıraktı bizi...Bugün tekrar dktora gittim düşükten sonra parça kalmış doktor antibiyotik tedavisi verdi parça kaldığı zaman rahim içi enfeksiyon oluşma riski varmış önlemek amacıyla...Pazartesi tekrar bakılacak ultrasonda parçalar o zamana kadar düşmezse kürtaj olacam ...Allah bi daha yaşatmasın çok kötü bi duygu uzun bi süre kendime gelemiycem sanırım ...:gitme:

sevgili YAKAMOZ,inan çok üzüldüm.fakat herşey ALLAHTAN.benimde düşük tehlikem var.şuan 13 haftalık bebek.inan her an düşük korkusu beni maffetti,şuna karar verdim.bu canı ALLAHIM VERDİYSE ve düşük olursa vardır bir hayır.lütfen kendini yıpratma ve hep iyi şeyler düşün.unutmaki her sorunda bir armağan saklıdır.geçmiş olsun tekrar

Allah yardımcınız olsun Mutlaka hayırlısını dileyin. Çok üzüldüm. Hayatta her şey insanlar için. Allah a sığının. Korkularınızı dizginleyin. Çünkü korktuklarımızın başımıza geldiği Kuranda da yazıyor.

Son düzenleme:
yakamozzz cok gecmis olsun canim,rabbim insallah saglikli bebekler versin sana.. ben de su anda ayni korkulari yasiyorum,5 haftalik hamile ciktim idrar testinde ama kanama oldu iki gundur..adetimden farksizdi.doktora gittim bugun,sadece dinlen kanama durunca test yapalim dedi,.cok endiseliyim bende,yasadigin korkuyu aciyi cok iyi anliyorum..uc gundur de agliyorum..senin mesajini okumaya baslayinca da tutamadim kendimi..bende korkuyorum artik ve hamile gorunce agliyorum.. rabbim akil sagligimizi korusun..insallah simdiye duzelmissindir.allah saglikli bebekler nasip etsin.

canım benm çok geçmiş olsun bnde kanama yüzünden beş aylık oğlumu kaybettim acısını tarif edemem ama allah bilir napalım yiyecek ekmekleri yokmuş dünyada onlar melek oldular bizi beklicekler ben kndimi böle avutuorum melek annesiyim diorum..üzülme canım toparla kndini inş en kısa zamanda yeniden hamile kalırsın meleğine kavuşursun sevgiler..

ınşallah canlarım doktor iki aylık korunma süresi verdi ocakta korunmayı bırakabilirmişiz inşallah bi an önce hamile kalırım ve sağlıklı nur topu gibi bi bebeğim olur çok istiyorummmm opuyorumnanaktan ilk günler çok kötüydüm psikolojim alt üsttü hep kendimi suçladım, şimdi iyiyim çok şükür güzel haberler vermek ve almak dileğiyle öpüyorum hepinizi ... opuyorumnanaktan

CANIM benim 2,kızımda bir kanamam oldu doktora gittim ilaç falanda ermedi içerde kan kesesi oluşmuş büyük kızım kolumu hızlı çekti kalk diye o bir koptu nasıl kanama var ama işer gibi
10 gün sürdü ben artık düştü demiştim bu kadar kanamaya ama şimdi cadı 4 yaşında kreşte öbür çocukların canını okuyor ..Şimdi de 3aylığa yakınım ama yine az az kanama geliyor ALLAH ın dediği olur üzülüp vucudunu zayıf düşürme güçlü olll.GEÇMıŞ OLSUN....opuyorumnanaktan

AAAAAAAA BEN ORTALARI OKUMAMIŞIM çok özüürrr çook geçmiş olsunn çok üzüldüm BU SON ACIN OLSUN ıNŞALLAH

canım çok geçmiş olsun Allahım en kısa zamanda sana sağlıklı bir evlat nasip etsin inşaallah.

Amin kızlar inşallah Allah kimseye yaşatmasın o acıyı güzel haberler vermek dileğiyle öpüldünüz...

Merhaba arkadaşlar, bende bir aylık hamileyim. Ama kanamam var 5 gündür. Ayakta durunca artıyor. Düşük yapmış olmaktan korkuyorum. Dün hastaneye gittim ama hiç ilgilenmediler. Tekrar beta hcg testi istediler. Ne yapacağımı şaşırdım :KK43:.

Merhaba arkadaşlar, bende bir aylık hamileyim. Ama kanamam var 5 gündür. Ayakta durunca artıyor. Düşük yapmış olmaktan korkuyorum. Dün hastaneye gittim ama hiç ilgilenmediler. Tekrar beta hcg testi istediler. Ne yapacağımı şaşırdım :KK43:.
Son beta hcg testini ne zaman yaptırmıştın ve değer neydi, dünkü değerin kaç çıktı canım?

İş yapma yat dinlen mecbur olmadıkça kalkma

Nasil cikti beta sonucu 1 aylik bebek usg de gorunmuyor zaten

Merhaba canım
İlk ölçüldüğünde 153, 2 gün sonra 370, 6 gün sonra 811 çıktı. Yani çok yavaş ilerlemeye başladı ve doktorım beş hafta olduğu için alttan ultrasonla baktı fakat kese yok dedi. Kanamam durdu. Dış gebelikten şüphe ettiğini söyledi. Yıkıldım resmen. Hiç beklemiyordum. Pazartesi tekrar hcg ve alttan ultrasonla bakılacak. Keseyi göremezse hemen araştırmaya gönderip laparoskopi isteyeceğini söyledi. :KK43: :KK43: :KK43:

X