9 aylık hamileyim bebeğin ismi olay oldu

güldüm kusura bakmayın :KK70:
eşiniz 3 4 çocuk yaparız mı diyor ciddi ciddi

aklı nasıl bir yapıda bu adamın.. yani yanlış anlamayın da yalakalığın hangi boyutu?
millet isim koyacak diye çocuk mu doğurulur?

Ayyyy kızlarrrr ben bu eşime ne yapayım ?
Hamile kaldım ve en başın da eşime dedim ki erkek olursa sen kız olursa ben ismini koyarım diye, tamam dedi. sonrasın da erkek olduğunu öğrendik.
Ve eşim babam ismini koysun dedi olabilir dedim sorun yok sonuçta torunu koysun ama bu babaya yaranma durumu çok eminim 🤣 ismi konuldu gayette güzel bi isim bize de fikrimizi sordu nasıl hani siz de beğendiniz mi gibisinden.
Sonrasın da eşim tutturdu yok bi isim daha koyalım 2 isimli olsun falan filan bakın doğurdum doğurucam hala bir isim meselesi yok karar da veremiyor en son beni aradı neymiş babasına sorucakmışız 2. Bir isim koysak sorun olurmuymuş.
Aklında 2. İsim için 2,3 tane fikir var onun için de babasını aramış hangisi olsunmuş babası da apayrı başka bir isim söylemiş. Bu sefer eşim iyice kararsızlaştı hayır yani o kadar sinir oldum ki ne bu böyle olay oldu gerçekten anca yaranmaya çalışsın en son diyeceğim ben tek bir isim istiyorum 2. İsme gerek falan yok.
Hayır aşırı sıkıldım bu ne böyle eşimin her ama herrrrr olayı böyle artık o kadar sıkılıp bunaldım ki babasını seviyorum ama 9 ay boyunca bir kere arayıp iyi misin bile demedi. asıl olay eşim bundan sonra 3,4 çocuk daha yaparız benim babam, sonra kayınvalidem, ve annem de isim koysunmuş isim koymak için çocuk mu doğurcam delirdin heralde Allah isteyene versin ki bundan sonra Allah nasip eder de çocuğum olursa ben kendim koyucam ismini hem böyle yılan hikayesine dönmez dedim.
Okuyanlara şimdiden teşekkürler.
Kayınpeder sizin çocuğu 9 ay taşıyıp bir de doğuracaksa tabiki onun istediği olsun. Onun dışında keşke baştan eşinize bu imtiyazı vermeseydiniz, sonuçta bir anne olarak sizin de bebeğinize bir isim verme hakkınız var, heleki devreye ikinci bir isim giriyorsa bunu kesinlikle siz seçmeliydiniz.

Hamile kaldım ve en başın da eşime dedim ki erkek olursa sen kız olursa ben ismini koyarım diye, tamam dedi. sonrasın da erkek olduğunu öğrendik.
Ve eşim babam ismini koysun dedi olabilir dedim sorun yok sonuçta torunu koysun ama bu babaya yaranma durumu çok eminim 🤣 ismi konuldu gayette güzel bi isim bize de fikrimizi sordu nasıl hani siz de beğendiniz mi gibisinden.
Sonrasın da eşim tutturdu yok bi isim daha koyalım 2 isimli olsun falan filan bakın doğurdum doğurucam hala bir isim meselesi yok karar da veremiyor en son beni aradı neymiş babasına sorucakmışız 2. Bir isim koysak sorun olurmuymuş.
Aklında 2. İsim için 2,3 tane fikir var onun için de babasını aramış hangisi olsunmuş babası da apayrı başka bir isim söylemiş. Bu sefer eşim iyice kararsızlaştı hayır yani o kadar sinir oldum ki ne bu böyle olay oldu gerçekten anca yaranmaya çalışsın en son diyeceğim ben tek bir isim istiyorum 2. İsme gerek falan yok.
Hayır aşırı sıkıldım bu ne böyle eşimin her ama herrrrr olayı böyle artık o kadar sıkılıp bunaldım ki babasını seviyorum ama 9 ay boyunca bir kere arayıp iyi misin bile demedi. asıl olay eşim bundan sonra 3,4 çocuk daha yaparız benim babam, sonra kayınvalidem, ve annem de isim koysunmuş isim koymak için çocuk mu doğurcam delirdin heralde Allah isteyene versin ki bundan sonra Allah nasip eder de çocuğum olursa ben kendim koyucam ismini hem böyle yılan hikayesine dönmez dedim.
Okuyanlara şimdiden teşekkürler.
Eşin kendi kararlarına güvenmiyor mu? Tuhaf. Babası zamanında kendi çocuğuna nasıl isim koyduysa, kendi de kendi çocuğuna isim versin bir zahmet. Böyle yaparak bence kayınpederinzde çok göğe çıkartıyorsunuz. Yarın bigün ciddi bir mesele de size karışırsa, ona kızmaya hakkınız olmaz çünkü çocuğunuzun ismine kadar ona koydurma hakkı vermişsiniz. Ya hani sizin beğendiğiniz seçtiğiniz isimler olur kararsız kalırsınız ailelerinize sorarsınız hangi isim daha güzel diye onlarda fikirlerini beyan ederler anlarım.

Okuyanlara şimdiden teşekkürler
Bak bunda herkes istediği ismi koymuş gibi 🤣

Eklentiler

• Screenshot_20231012-112814.jpg
    Screenshot_20231012-112814.jpg
    89,6 KB · Görüntüleme: 79
Siz eşinize sen koy diyorsunuz o niye babasına danışıyor çözemedim. Kendi düşünceleri fikirleri yok mu eşinizin 😂 çocuğun babası olarak hiç mi hevesi yok neden başkasına danışıyor çocuk onun çocuğu? Saçma geldi durum yerinizde olsam en baştan 1. ismi bile kabul etmezdim.

X